Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

dariazaw

User



ImiÄ™: dariazaw

Do³±czy³: 13 Lut 2020

   

Wys³any: 2021-01-28, 14:54   Niskie poczucie wÅ‚asnej wartoÅ›ci

Mam pewien problem. Mianowicie bardzo chciaÅ‚abym iść do psychologa bo czujÄ™, że potrzebujÄ™, aczkolwiek bardzo siÄ™ boje. Nie chodzi, że boje siÄ™ samej wizyty, a tego, że podczas wizyty musi być ze mnÄ… opiekun, a jak nie to żeby jednak rodzice zapÅ‚acili musza wiedzieć jaki mam problem. Moim problemem szczególnie jest to, że w szkole jestem zawsze radosna, mam dobry humor, używam sarkazmu i żartuje. Jak wracam do domu i spÄ™dzam czas z rodzicami tez tak jest. I mimo ze lubiÄ™ spÄ™dzać czas samotnie to jak tylko „zamknÄ™ drzwi” do pokoju to czuje siÄ™ okropnie, źle, wszystko mnie boli, szczególnie czuje okropne kÅ‚ucie w klatce piersiowej i naprawdÄ™ jakbym miaÅ‚a siÄ™ zaraz zaÅ‚amać. Jest to też spowodowane tym, że ostatnio miaÅ‚am problemy i źle siÄ™ czuÅ‚am przez pewnego chÅ‚opaka. Ale to najmniejszy problem. Mam ogromnie niskie poczucie wÅ‚asnej wartoÅ›ci, jestem dla siebie totalnie nikim i uważam siÄ™ za kogoÅ› obrzydliwego i okropnego (nie wspominajÄ…c jak osobie myÅ›le w kwestii wyglÄ…du zewnetrznego). Po prostu czuje jakbym wracaÅ‚a do domu i byÅ‚a nikim totalnie nikim, bez osobowoÅ›ci. Moim problemem jest tez to, że po prostu idÄ…c już do tego psychologa nie wiedziaÅ‚abym co mu powiedzieć. Czuje ze te problemy w porównaniu z problemami innych osób, które np. straciÅ‚y ważne osoby sÄ… niczym i sÄ… totalnie nie ważne. WchodzÄ…c do gabinetu miaÅ‚abym powiedzieć —> cześć jestem (imiÄ™), ostatnio okropnie poczuÅ‚am siÄ™ przez chÅ‚opaka i mam niskie poczucie wÅ‚asnej wartoÅ›ci. Brzmi to wrÄ™cz Å›miesznie i naprawdÄ™ czuje ze potrzebuje tutaj jakiejÅ› pomocy, rady, wygadania czy dobrego sÅ‚owa. Bardzo dziÄ™kuje za kazda okazana pomoc
 

P@ula  

User


ImiÄ™: Paulina

Wiek: 34

Do³±czy³a: 25 Pa¼ 2020

   

Wys³any: 2021-01-28, 23:42   

Nikt nie jest idealny, każdy jest inny, każdy jest na swój sposób wyjÄ…tkowy, nikt nie jest taki sam, trzeba zaakceptować siebie, takim jakim siÄ™ jest😉
I przykro mi, że siÄ™ źle poczuÅ‚aÅ› przez chÅ‚opaka, też tak miaÅ‚am, wiÄ™c doskonale cie rozumiem i nie Å‚am siÄ™, bÄ™dzie dobrze, poprostu uwierz w siebie 😀
Powodzenia we wszystkim
 

berli

User


Do³±czy³: 05 Maj 2020

   

Wys³any: 2021-01-29, 12:10   

Moja siostra ma 14 lat i chodzi regularnie do psychologa. Na pierwszą wizytę poszły wspólnie z mamą pogadać, Ale to dlatego, że tak obie chciały. A teraz chodzi sama. Co jakiś czas psycholog chce porozmawiać z mamą, ale robi to tylko za zgodą siostry.
Poza tym dobry artykuł znajdziesz na blogu Avigon . Jest tutaj kilka porad, jak poprawić poczucie własnej wartości.
 

Lonely Butterfly  

Moderator

Lonely Butterfly


Wiek: 26

Do³±czy³a: 07 Sie 2014

   

Wys³any: 2021-01-30, 18:56   

Hej dziewczyno.
Ile masz lat? Jeśli jesteś niepelnoletnia to faktycznie na pierwszą wizytę musi pójść z tobą opiekun. Tak więc najpierw porozmawiaj z rodzicami (lub rodzicem z którym twoja więź jest lepsza). To już Ci pomoże.
Na początku wizyty pani psycholog będzie chciała porozmawiać o tym z jakim problemem przyszłaś i porozmawia z Twoją mamą/ tatą, natomiast na kolejne wizyty będziesz chodziła sama.
I to nie jest tak, że psycholog pomyśli "rany co to za problemy". On nie jest od wywracania oczkami. Ta osoba jest od tego żeby Cię wysłuchać. Nie możesz myśleć, że twój problem to żadnen problem, bo jeżeli TY SAMA odczuwasz potrzebę porozmawiania z kimś to jest to już dobry powód, aby do takiej osoby pójść.
I nie musisz się kompletnie martwić że psycholog o czymkolwiek powiadomi rodziców. To o czym rozmawiacie zostaje za drzwiami gabinetu.
I uważam, że naprawdę powinnaś pójść jeśli tak czujesz.
Powodzenia.
 

  

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2021-01-30, 19:32   

dariazaw napisa³/a:

Mam pewien problem. Mianowicie bardzo chciaÅ‚abym iść do psychologa bo czujÄ™, że potrzebujÄ™, aczkolwiek bardzo siÄ™ boje. Nie chodzi, że boje siÄ™ samej wizyty, a tego, że podczas wizyty musi być ze mnÄ… opiekun, a jak nie to żeby jednak rodzice zapÅ‚acili musza wiedzieć jaki mam problem. Moim problemem szczególnie jest to, że w szkole jestem zawsze radosna, mam dobry humor, używam sarkazmu i żartuje. Jak wracam do domu i spÄ™dzam czas z rodzicami tez tak jest. I mimo ze lubiÄ™ spÄ™dzać czas samotnie to jak tylko „zamknÄ™ drzwi” do pokoju to czuje siÄ™ okropnie, źle, wszystko mnie boli, szczególnie czuje okropne kÅ‚ucie w klatce piersiowej i naprawdÄ™ jakbym miaÅ‚a siÄ™ zaraz zaÅ‚amać. Jest to też spowodowane tym, że ostatnio miaÅ‚am problemy i źle siÄ™ czuÅ‚am przez pewnego chÅ‚opaka. Ale to najmniejszy problem. Mam ogromnie niskie poczucie wÅ‚asnej wartoÅ›ci, jestem dla siebie totalnie nikim i uważam siÄ™ za kogoÅ› obrzydliwego i okropnego (nie wspominajÄ…c jak osobie myÅ›le w kwestii wyglÄ…du zewnetrznego). Po prostu czuje jakbym wracaÅ‚a do domu i byÅ‚a nikim totalnie nikim, bez osobowoÅ›ci. Moim problemem jest tez to, że po prostu idÄ…c już do tego psychologa nie wiedziaÅ‚abym co mu powiedzieć. Czuje ze te problemy w porównaniu z problemami innych osób, które np. straciÅ‚y ważne osoby sÄ… niczym i sÄ… totalnie nie ważne. WchodzÄ…c do gabinetu miaÅ‚abym powiedzieć —> cześć jestem (imiÄ™), ostatnio okropnie poczuÅ‚am siÄ™ przez chÅ‚opaka i mam niskie poczucie wÅ‚asnej wartoÅ›ci. Brzmi to wrÄ™cz Å›miesznie i naprawdÄ™ czuje ze potrzebuje tutaj jakiejÅ› pomocy, rady, wygadania czy dobrego sÅ‚owa. Bardzo dziÄ™kuje za kazda okazana pomoc





Cześć uśmiechnij sie bedzie git
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

borsuk9w  

User


Do³±czy³: 25 Lip 2014

   

Wys³any: 2021-04-02, 19:34   

Ja nie mam problem
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com