Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Maniekk  

Stały User


Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-07-16, 01:55   Nowa funkcjonalność

Na większości różnej maści forów jest to fajne rozwiązanie.
Chodzi mianowicie o to, by wprowadzić dział tzw. dzienników. Gdzie użytkownicy mogą pisać coś w rodzaju dzienników i dzielić się swoimi przemyśleniami.

Przykładowo:
Użytkownik X zakłada sobie temat z własnym nickiem w dziale dziennik.
Tam pisze swoje przemyślenia.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2013-07-16, 02:01   

Spotkałam się z czymś podobnym na zagranicznych forach. Tyle, że tam owe profile bardziej przypominają mini blogi - są dość mocno spersonalizowane; zawierają możliwość dodania albumu ze zdjęciami, komentarzy pod profilem, wspomnianego dzienniczka z przemyśleniami.
_________________
meow
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-07-16, 11:34   Re: Nowa funkcjonalność

Maniekk napisa³/a:

Na większości różnej maści forów jest to fajne rozwiązanie.
Chodzi mianowicie o to, by wprowadzić dział tzw. dzienników. Gdzie użytkownicy mogą pisać coś w rodzaju dzienników i dzielić się swoimi przemyśleniami.

Przykładowo:
Użytkownik X zakłada sobie temat z własnym nickiem w dziale dziennik.
Tam pisze swoje przemyślenia.



Jestem na nie. Jeżeli chcesz pisać swoje przemyślenia i dzielić się nimi z forumowiczami - zakładasz bloga na przeznaczonej do tego stronie. A link do niego wklejasz w podpis. Proste.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2013-07-16, 19:15   

Jeśli chodzi o specjalny poddział, w którym użytkownicy zakładaliby własny temat i pisali tam przemyślenia... Cóż, ja uważam, że pomysł fajny. Aczkolwiek nie wiadomo, jak by się to przyjęło. Lepszym rozwiązaniem byłby forumowy blog albo strona, na której użytkownicy pisaliby posty, a my moglibyśmy je komentować (przyznam w tajemnicy, że pracowałem nad forumowym blogiem, ale póki co, prace stanęły w miejscu).

Innym rozwiązaniem są statusy, które pojawiałyby się w profilach użytkowników. Czyli klikam na nick Makabry i przenosiłoby mnie na stronę z jej profilem: danymi etc. i właśnie statusem. Działałoby to mniej więcej tak jak na Facebooku. User pisałby jakieś krótkie przemyślenia, cytat albo informację typu: "nie ma mnie od lipca do sierpnia".
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-07-16, 19:51   

Jimmy FoX napisa³/a:


Innym rozwiązaniem są statusy, które pojawiałyby się w profilach użytkowników. Czyli klikam na nick Makabry i przenosiłoby mnie na stronę z jej profilem: danymi etc. i właśnie statusem. Działałoby to mniej więcej tak jak na Facebooku. User pisałby jakieś krótkie przemyślenia, cytat albo informację typu: "nie ma mnie od lipca do sierpnia".



No to już lepsze.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-07-16, 19:59   

Ja jestem na nie.
To jest forum, a nie portal blogowy.
Poza tym, i tak mamy tu już tematy w stylu Jak się czujesz, starczy.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2013-07-16, 20:04   

Jimmy FoX napisa³/a:

Innym rozwiązaniem są statusy, które pojawiałyby się w profilach użytkowników. Czyli klikam na nick Makabry i przenosiłoby mnie na stronę z jej profilem: danymi etc. i właśnie statusem. Działałoby to mniej więcej tak jak na Facebooku. User pisałby jakieś krótkie przemyślenia, cytat albo informację typu: "nie ma mnie od lipca do sierpnia".


Myślałem o czymś, w zasadzie identycznym jak napisałeś. Opracowałem bardzo wstępną specyfikacje takiego systemu kiedyś. Dopracuje i pochwale się nią.

Darcia napisa³/a:

To jest forum, a nie portal blogowy.
Poza tym, i tak mamy tu już tematy w stylu Jak się czujesz, starczy.


Jeżeli zrobimy to w takiej formie jak pisał Jimmy, nikt nie będzie zmuszany ani do czytania tego ani do pisania tam. Więc myślę, że nie wpłynie to na wartość merytoryczną forum.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2013-07-17, 00:22   

A moim zdaniem fajna koncepcja. Może nie byłbym stałym bywalcem czytającym wszystko jak leci, ale jakiś felieton od czasu do czasu nie zaszkodzi.
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-07-17, 15:02   

szostol napisa³/a:

jakiÅ› felieton od czasu do czasu nie zaszkodzi.


No właśnie. Felietony byłyby dobre, a nie litania ludzi o tym, co jedzą na śniadanie, obiad i kolację.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com