Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Mizantrop | 2013-07-05, 13:06

Autor

Wiadomo¶æ

Slider  

Stały User

Stałoogniskowy



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 15 Gru 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-12-15, 19:15   Nowy dziaÅ‚ i szukanie postów

Witam

Chiałem się podpiąć pod któryś z istniejących wątków, ale żaden nie był na interesujący mnie tamat, więc chciałem poruszyć dwie kwestie:

1. Mamy na forum subforum "rozrywka". Myślę, że dobrze zrobiłoby stworzenie nowego dział "Hobby", gdzie znajdowałyby się wszystki tematy należące do tej kategorii. Jak narazie to wątki, są porozrzucane po forum, co jest niezbyt czytelne. Myślę głównie o fotografii. Zdjęcia są w dziale "Nasza twórczość", a rozmowy stricte sprzętowe w "Technologiach" Nie wiem jak wg Was ale wg mnie, nie jest to specjalnie intuciyjne rozwiązanie. Poza tym fotografia to dość obszerna kategoria, która nie ogranicza się do wstawiania zdjęć, czy dyskusji o aparatach i raczej krzywdzące byłoby nie poświęcić jej tyle samo miejsca, co myzyce, czy filmowi.

2.a) Czy jest możliwość subskrypcji/śledzenia wątków? Jak najłatwiej znaleźć wątek w którym się wypowiedzieliśmy i dostaliśmy wiadomość? Przybywam z innego forum (no jasne, ledwie przylazł i już marudzi :-D ), gdzie z poziomu profilu można było zobaczyć, czy spośród śledzonych tematów, ktoś na któryś dał odpowiedź.

2.b) Druga sprawa, to czy jest tu taka opcja (osobiście jeszcze nie znalazłem), znajdowania "pierwszego nieprzeczytanego" posta. Jak wiemy niektóre wątki lubią ciągnąć się dość długo, przez co robią się tasiemce, a taka opcja ułatwiałaby orientację, gdzie skończyliśmy go czytać.

Oczywiscie powyższe propozycje nie są podytktowane żadną potrzebą, czy checia narzucenia własnego porządku. Po prostu wyszedłem z luźną propozycją jak możnaby usprawnić poruszanie się po forum ;)

Pozdrawiam
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-12-15, 19:51   

Co do 2b. W prawym górnym rogu, nad tabelką. Masz tam posty nieprzeczytane i posty od ostatniej wizyty.
2a. W parwym dolnym rogu, poniżej tabelki masz na niebiesko, mniejszymi literami podkreślone, przedostatnie to 'śledź odpowiedzi w tym temacie'.
1. Dobrze jest jak jest. Nie ma sensu robic działu hobby, a w nim kolejnych poddziałów.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-12-15, 20:07   

Dokładnie jak napisał motyl.

¦ledzenie tematów jest - prawy dolny róg.
Informacje o odpowiedziach w tych tematach przychodzÄ… na maila.

Nieprzeczytane posty od ostatniej wizyty również są.

Również, jeżeli wchodzisz w dany temat zostajesz przekierowany na stronę, gdzie zaczynają się nieprzeczytane posty.
Jeżeli np Twoje posty nieprzeczytane ciągną się przez 5 i 6 stroną, zostaniesz przerzucony do pierwszego z nich, czyli w takim wypadku na 5 stronę.


Odnośnie nowego działu, osobiście uważam, że jest on niepotrzebny, jednak poczekamy na odpowiedzi użytkowników w tej kwestii ;-)

Pozdrawiam.
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-12-15, 20:10   

Zbedne to wg mnie.Lepiej pomyslcie o nowym konkursie!
 

Thorns Jesus's  

Mega wymiatacz


Do³±czy³a: 11 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-15, 20:37   

Jestem na nie.
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2009-12-15, 20:43   

można było by coś takiego stworzyć żeby było bardziej czytelnie, choć sama z tego nie korzystam więc jest mi raczej obojętnie
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-12-15, 21:17   

mało kto tu pisze o swoim hobby... Chyba że właśnie wiersze i zdjęcia..
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

Slider  

Stały User

Stałoogniskowy



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 15 Gru 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-12-15, 21:46   

Ok, dzięki wszystkim za odpowiedzi. Wstępnie przyjąłem Jako, że z natury lubię drążyć dziury, to odnośnie:

vialink napisa³/a:

¦ledzenie tematów jest - prawy dolny róg.
Informacje o odpowiedziach w tych tematach przychodzÄ… na maila.



I tylko w ten sposób? Właśnie chodziło mi o to, żeby uniknąć tego powiadamiania na maila, bo równie dobrze mógłbym się dowiedzieć o odpowiedziach na forum, a jeśli takowych będzie dużo, to sprzątanie skrzynki z tego, nazwijmy to sobie "spamu" będzie dość kłopotliwe.

pryzmat napisa³/a:

mało kto tu pisze o swoim hobby... Chyba że właśnie wiersze i zdjęcia..



No, faktycznie przykre.. ;) z drugiej strony może tak być, bo takowy dział jeszcze nie powstał?

Pozdrawiam serdecznie
 

eM  

Administrator


ImiÄ™: lipek92@gmail.com

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

   

Wys³any: 2009-12-15, 22:04   

Slider napisa³/a:

I tylko w ten sposób? Właśnie chodziło mi o to, żeby uniknąć tego powiadamiania na maila, bo równie dobrze mógłbym się dowiedzieć o odpowiedziach na forum, a jeśli takowych będzie dużo, to sprzątanie skrzynki z tego, nazwijmy to sobie "spamu" będzie dość kłopotliwe.



No niestety... Ale widzę, że masz konto pocztowe na gmail'u. Tam możesz sobie ustawić etykiety np. żeby wiadomości wysłane z danego adresu automatycznie przypisywało do danej etykiety. Sam tego używam. :-)
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-16, 08:30   

Hm,a moim zdaniem mogłoby być to całkiem interesujące,stworzenie owego działu,zwłaszcza,że istnieją już związane z tym tematy.
_________________
Drugs&hugs.
 

Slider  

Stały User

Stałoogniskowy



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 15 Gru 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-12-16, 15:46   

slow napisa³/a:

Hm,a moim zdaniem mogłoby być to całkiem interesujące,stworzenie owego działu,zwłaszcza,że istnieją już związane z tym tematy.



Też zwróciłem na to uwagę. Przy czym znalazłem jedynie wątki galeriowe i stricte sprzętowe, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć swego rodzają "szkółkę" fotografii, wyłożyć trochę teorii, porozmawiać o innych aspektach z tym związanych.
Jest w końcu bardzo wiele osób, którym zależy na robieniu lepszych zdjęć, a nie wiedzą od czego zacząć. Widziałem, że jest parę tutaj na forum, które na foto się znają, więc zawsze mogą podzielić się wiedzą.

Poza tym jeśli jest już muzyka, literatura, i film, to ciężko, żeby zabrakło fotografii, skoro jest to praktycznie równorzędny dział.. ;)

PS: Dzięki Slow, za wsparcie. Ty masz tu większą siłę przebicia :-D
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-16, 20:23   

Slider napisa³/a:

to ciężko, żeby zabrakło fotografii


Jest dział Wasza Twórczość.
_________________
Drugs&hugs.
 

Grejpfrut  

Pogromca postów

28.08-19.09 - Vuelta



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-12-16, 21:03   

pryzmat napisa³/a:

mało kto tu pisze o swoim hobby...


może nie ma gdzie :?: :-o

Jestem ZA zwłaszcza że kilka tygodni w tył sam to zaproponowałem.
_________________
http://tomworld.geoblog.p...855/grecja-2006 - Zapraszam
 

Slider  

Stały User

Stałoogniskowy



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 15 Gru 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-12-17, 00:03   

slow napisa³/a:

Jest dział Wasza Twórczość.



Cóż za zaszczyt :->

Mówię o fotografii jako ogólnym dziale, a nie tylko fotografiach w znaczeniu zdjęć.
Już nie wpominam o podzieleniu tego działu na jakieś kategorie, ale jeśli będzie jakieś pytanie związane z foto, będzie można je tam bez problemu zadać, nie łamiąc sobie głowy, gdzie jest najodpowiedniejsze miejsce do tego.
Z tego co się domyślam, to takich pytań będzie sporo, bo wiele osób (w tym ja) chciałoby się dowiedzieć jak robić lepsze zdjęcia (nie bez powodu po wystawieniu galerii zazwyczaj jest prośba o krytykę) i nie trzeba tego pisać dla każdej z osób indywidualnie, tylko stworzyć jakąś bazę wątków odnośnie zasad kompozycji, kadrowania, obróbki, a także bardziej technicznych o aparatach, co do czego służy, jak osiągnąć dane efekty itp. Jedni posiadają lustra za parę tys PLN, inni focą kompaktami, zasady jednak (chyba) obowiązują te same i w obu przypadkach można o nich rozmawiać.

Poza tym są też związane z tym wydarzenia. Muzycy mają koncerty, filmowcy kolejne premiery, a w fotografii są galerie, wystawy, wydarzenia, które warto odwiedzić z aparatami. Przy okazji jest sporo książek, które można polecić, lub omówić (błagam, tylko nie mów, że mamy dział z literaturą)

To tak po krótce, co miałem na myśli. Może jeszcze parę osób się dołączy ;)

Pozdrawiam
 

khan  

Stały User

podróżnik


ImiÄ™: Piotrek

Wiek: 34

Do³±czy³: 09 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-12-17, 11:23   

jestem za działem fotografii w szczególności ta szkółka mi się spodobała;] sam kupiłem dość niedawno nowy aparat i chętnie bym się czegoś nauczył, sztuki robienia fotografii pomysłu na zrobienie zdjęcie, w sumie bardzo brakuje mi takowych na robienie zdjęć z moją dziewczyną, choć kilka interesujących by się znalazło
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com