Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Mizantrop | 2013-07-05, 13:38

Autor

Wiadomo¶æ

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2012-01-01, 17:16   Nowy rok - wtedy kiedy coÅ› siÄ™ koÅ„czy, a coÅ› innego zaczyna

Witajcie!

Nie byÅ‚o życzeÅ„ na Å›wiÄ™ta, nie byÅ‚o na nowy rok wiÄ™c w imieniu caÅ‚ej zaÅ‚ogi forum zÅ‚oże Wam je teraz. Ale też, nie bÄ™dÄ™ pisaÅ‚ o zdrowiu, szczęściu, pomyÅ›lnoÅ›ci – tego typu dostaliÅ›cie pewnie dziesiÄ…tki smsów i wiadomoÅ›ci na gadu. ¯yczymy Wam natomiast po prostu – aby ten Nowy Rok jeÅ›li nie mógÅ‚by być dużo lepszy, to aby chociaż nie byÅ‚ gorszy od poprzedniego. Jeżeli sÄ… jeszcze osoby, które wierzÄ… w noworoczne postanowienia – abyÅ›cie w nich wytrwali. :-)

Poza tym?
Dla wszystkich nadpobudliwych i nerwowych użytkowników życzymy kilogramów melisy;
dla tych, którzy co rok majÄ… problemy „Co mu/jej kupić” życzymy w tym roku natchnienia i wielu pomysłów;
dla wszystkich samotnych, pozostawionych, zdradzonych i opuszczonych – abyÅ›cie znaleźli swoje drugie połówki;
dla tych, którzy natomiast już ich majÄ… – abyÅ›cie w ten rok wytrwali, przez caÅ‚y rok byli szczęśliwi, i tak dalej, dalej, dalej...
dla megaproblemowych megazauroczeÅ„ – wóz albo przewóz, wybierzcie dobrze, jak najlepiej;
dla tych, którzy mają coś za duże, coś za małe, abyście polubili siebie takich jakimi jesteście, bo każdy z Was jest kimś wyjątkowym;
dla uczniów, studentów, tych których czekajÄ… zmiany – trafnych wyborów;
dla tych, którzy jeszcze pozostanÄ… w swoich szkoÅ‚ach – powodzenia i szczęścia, to czÄ™sto siÄ™ w szkole przydaje;

I wszystkim, którzy nie dopasowali niczego do siebie, życzymy po prostu kolejnego, co raz to lepszego przeżytego roku ;)

Sobie jako administracji natomiast życzymy, aby ten kolejny, już 5 rok istnienia naszego forum, przede wszystkim nie byÅ‚ naszym ostatnim, a aby byÅ‚ rokiem rozwoju i wrastajÄ…cej aktywnoÅ›ci Was – użytkowników. Możemy też obiecać, że postaramy siÄ™ urozmaicić Wam trochÄ™ to ostatnio monotonne życie forumowe, ale jak, zachowany to jeszcze w tajemnicy.

--------------

W SB zapowiadałem, że od nowego roku weźmiemy się za forum. Na ogól nie rzucam słów na wiatr, tak więc i zrobimy. Ten temat nie będzie tylko tematem z życzeniami, chciałbym, żebyśmy tutaj dyskutowali o tym co należy jeszcze zmienić, które z pomysłów które ostatnio się pojawiły warto wcielić w życie.

Aby zachować porzÄ…dek, umawiamy siÄ™, że to ja bÄ™dÄ™ narzucaÅ‚ temat i pomysÅ‚y, o którym rozmawiamy. Stworzymy istnÄ… listÄ™ zadaÅ„ i spraw do poruszenia i przedyskutowania. Wszystkie niepoważne, gÅ‚upie i przede wszystkim nie na dany temat wypowiedzi bÄ™dÄ™ usuwaÅ‚. Jeżeli zapomnÄ™ o czymÅ›, bÄ™dziecie chcieli zwrócić na coÅ› szczególnÄ… uwagÄ™ etc – kontaktować siÄ™ ze mnÄ… możecie za pomocÄ… PW.


Od razu kilka odpowiedzi:

Konkurs na najlepszego moderatora

Nie będziemy organizować tego typu konkursu. Szanujemy moderatorów za bezinteresowną pomoc w prowadzeniu forum, za poświęcony czas, za dbanie o porządek tutaj. Nie można spośród takich osób wybierać jednej najlepszej, byłoby to nie w porządku do całej reszty. Wy, jako użytkownicy macie wpływ na wiele rzeczy, jednak ocena i wybór moderatorów pozostaną w rękach załogi.

Nowy dział: ¦więta
Jak pewnie się domyśliliście pomysł został odrzucony. Nie ma sensu tworzenia dziesiątków stricto tematycznych for, zdecydowaną większość tematów można przyporządkować do już istniejących działów.

Nowy dział: Wymiennik
Zatwierdzone, pracujemy nad regulaminem.



Nie jesteśmy robotami, niżej lista spraw i kolejność w jakiej będziemy się nimi zajmować (rozpatrywać) ;) :
- możliwość zamykania tematu przez jego autora [http://www.e-mlodzi.com/2-zmiany-na-forum-vt29602.htm]
- dodawanie odpowiedzi przez jednego autora post pod postem bez ich scalania [http://www.e-mlodzi.com/dodawanie-odpowiedzi-vt29343.htm]
- zmiana regulaminu: ochrona praw własności intelektualnej [http://www.e-mlodzi.com/zmiany-w-regulaminie-ochrona-praw-wlasnosci-intelektualnej-vt27434.htm]
- nowy dział: Historia [http://www.e-mlodzi.com/nowy-dzial-vt18752.htm]
- zmiany graficzne, zmiana logotypu forum, ew. lekkie odświeżenie szaty graficznej forum

… póki co tutaj możecie przypominać o innych rzeczach, jednak jak rzucÄ™ temat koÅ„czymy OT. :-)
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-01-01, 17:24   

"Konkurs na najlepszego moderatora
Nie będziemy organizować tego typu konkursu. Szanujemy moderatorów za bezinteresowną pomoc w prowadzeniu forum, za poświęcony czas, za dbanie o porządek tutaj. Nie można spośród takich osób wybierać jednej najlepszej, byłoby to nie w porządku do całej reszty. Wy, jako użytkownicy macie wpływ na wiele rzeczy, jednak ocena i wybór moderatorów pozostaną w rękach załogi."

SÅ‚usznie.

Nie ma sensu, moderatorzy wszyscy są tu do kitu przecież.




Zapomnieliście rozpatrzyć pomysłu na dział związany z historią.


Z tymi warnami to też niezła farsa...


EDIT: Dział Historia dodałem do listy, zapomniałem o nim, bo tematy na forum należy nazywać precyzyjnie i konkretnie, a nie "Nowy dział".
~ Vialink
_________________
W miękkim futrze kota
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2012-01-02, 15:57   

Zmiana wygasania ostrzeżeń z 60 na 90 dni
Okres 60 dni, czyli w zasadzie 2 miesięcy jest naszym zdaniem wystarczającym czasem "kary" dla użytkownika. Faktycznie jak pisała Ostia, forum nie jest sensem życia nikogo i nikt nie siedzi w oczekiwaniu aż odblokuje mu się konto. Po 3 miesiącach większe prawdopodobieństwo jest, że dana osoba już nie wróci na forum, niż, że wyciągnie wnioski i się poprawi. Tak więc okres wygaśnięcia ogłoszenia nie ulegnie zmianie.


Wkrótce: możliwość zamykania tematu przez jego autora
 

C-47  

Pogromca postów



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 33

Do³±czy³: 13 Wrz 2011

Sk±d: Wroclaw

   

Wys³any: 2012-01-03, 20:44   

vialink, Przepraszam,że pisze to w twoim dziale ale mam takie pytanie do ciebie,a mianowicie zmian na forum.
Czy tylko zmiany sÄ… w kwestiach "propozycje I sugestie"?
Czy będą jakieś inne zmiany?
_________________
Najpierw zapoznaj siÄ™ z regulaminem forum piszÄ…c do mnie
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2012-01-08, 18:31   Zmiany graficzne

Raz dwa trzy, raz dwa trzy – próba mikrofonu.

Jak w temacie, pisałem, że będziemy działać przy forum. Nad Waszymi propozycjami będziemy myśleć dalej pod koniec przyszłego tygodnia, jak Michał skończy pisać kolokwia na studiach. Sam nie chce podejmować pewnych decyzji.


Więc razem z naszym jedynym i najlepszym grafikiem wysuwamy kilka propozycji zmian graficznych i funkcjonalnych na forum. Po kolei:

1. Zmiana całego topu forum. Doszliśmy do wniosku, że powinniśmy troszkę bardziej ułatwić korzystanie z serwisu. Do topu poleciałoby szybkie logowanie oraz menu główne, a po zalogowaniu pojawiałby się tam panel użytkownika oraz podstawowe informacje.

Ja na szybko namalowałem coś takiego:


Zmienić, a w zasadzie stworzyć trzeba logotyp forum. Przez 5 lat nie mamy swojego typowego znaku rozpoznawczego. Tej podpaski co jest obecnie raczej nim nie nazwiemy. To również by się pojawiło.


2. Panel facebooka, który pojawia się na górze zleciałby na stałe na dół strony głównej. W tym miejscu wyświetlalibyśmy reklamy. Myślę, że nie są one uciążliwe, a przynajmniej w pewnym stopniu dofinansowują nam utrzymanie forum.

3. ZniknÄ…Å‚by też blok niżej - Ostatnio odwiedziÅ‚eÅ› nas … itd., te informacje znalazÅ‚y by siÄ™ w topie po zalogowaniu. W jego miejsce na górÄ™ wskoczyÅ‚by blok z najnowszymi tematami. OczywiÅ›cie wszystko dopracowane graficznie :)

4. BODY jako tako nie ruszamy, kiedyÅ› może zmienimy lekko wyglÄ…d, póki co to zostaÅ‚oby bez zmian. Blok „Kto jest na forum” ulegÅ‚by redukcji.
- Przez ostatnie 48 godzin byli na forum młodzieżowym: - ograniczamy wyświetlanie do powiedzmy 20 losowych użytkowników, obok tego tekstu wyświetlamy w nawiasie rzeczywistą liczbę. A wszyscy użytkownicy byliby wyświetlani w statystykach na osobnej podstronie.
- To samo z użytkownikami obchodzÄ…cymi urodziny. Taka forma: Użytkownicy obchodzÄ…cy urodziny w ciÄ…gu nastÄ™pnych 7 dni (35): [powiedzmy 10 nicków] – reszta na osobnej podstronie.

5. Shoutbox – albo rozszerzamy na takÄ… szerokość jak jest forum, albo przesuwamy do lewej, a obok wrzucimy albo loga partnerów, albo jakiÅ› blok reklamowy.

6. Jak pisaÅ‚em wyżej Najnowsze tematy lecÄ… do góry, na dół spada fecebook. Jedynie w topie gdzieÅ› wstawi siÄ™ sam przycisk „lubiÄ™ to” z iloÅ›ciÄ… lików.



Zastanawiam się też nad opcją szkiców postów. Coś podobnego jak kopie robocze w poczcie e-mail. Każdy użytkownik mógłby np. zapisać sobie do 10 szkiców danych postów czy tematów. Uważacie, że byłoby to przydatne, czy raczej zbędny bajer?

ProszÄ™ tylko o konstruktywne opinie / sugestie :-)
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-01-08, 18:38   

¦wietnie, że są zmiany jakieś tam.

Jeszcze jedna prośba.
Parę razy pod niektórymi tematami napisałam, że już są.

Niestety moderatorzy albo są głupi, albo śpią, bo nie scalają tematów i nawet nie raczą usunąć.
Niedługi zrobi się tu śmietnik.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2012-01-08, 18:50   

A kwestia stawiania "piw" za posty?
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2012-01-08, 19:11   

O piwach i innych wyróżnieniach juz nie raz była mowa. Poza tym prosilem w pierwszym poscie aby odpisywać na ten temat, o który pytam.
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-01-08, 22:01   

Nie redukowałabym części z użytkownikami online - często sprawdzam, kto w danym momencie jest na forum, czy jest z kim pisać, czy nie bardzo.
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2012-01-09, 00:42   

QukuÅ‚ka napisa³/a:

Nie redukowałabym części z użytkownikami online - często sprawdzam, kto w danym momencie jest na forum


Dokladnie. Wbrew pozorom ta funkcja jest potrzebna. Chociaz od dawna na forum nie pisze, to dzieki niej wiem czy warto chociazby sie zalogowac.

DeSade napisa³/a:

Jeszcze jedna prośba.
Parę razy pod niektórymi tematami napisałam, że już są.

Niestety moderatorzy albo są głupi, albo śpią, bo nie scalają tematów i nawet nie raczą usunąć.


Nie ja powinnam to pisac, ale czy naprawde tak ciezko wcisnac wykrzyknik? Moderatorzy to tylko ludzie, nie sa w stanie wejsc do kazdego tematu.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2012-01-09, 00:46   

1. Nie chcemy usuwać całego bloku. Czytajcie to co napisałem. Chcemy zredukować listę tylko 2 opcji. Zalogowanych w ciągu 48 godzin i obchodzących urodziny za 7 dni. Reszta zostaje.

2. Pisałem coś, poważnie chciałbym jakieś opinie odnośnie grafiki forum...
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2012-01-09, 00:51   

Dla mnie grafika pasuje. Jakoś się przyzwyczaiłem do niej. Ewentualnie dać do wyboru użytkownika jeszcze z 3 wersje kolorystyczne.
_________________
There can be only one
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-01-09, 00:56   

Cytat:

1. Zmiana całego topu forum. Doszliśmy do wniosku, że powinniśmy troszkę bardziej ułatwić korzystanie z serwisu. Do topu poleciałoby szybkie logowanie oraz menu główne, a po zalogowaniu pojawiałby się tam panel użytkownika oraz podstawowe informacje.


Przecież to i tak jest tylko centymetr niżej. Dla mnie zmiana niepotrzebna.

Cytat:


Zmienić, a w zasadzie stworzyć trzeba logotyp forum. Przez 5 lat nie mamy swojego typowego znaku rozpoznawczego. Tej podpaski co jest obecnie raczej nim nie nazwiemy. To również by się pojawiło.


Ok, może jakiś konkurs dla użytkowników?

Cytat:

3. ZniknÄ…Å‚by też blok niżej - Ostatnio odwiedziÅ‚eÅ› nas … itd., te informacje znalazÅ‚y by siÄ™ w topie po zalogowaniu. W jego miejsce na górÄ™ wskoczyÅ‚by blok z najnowszymi tematami. OczywiÅ›cie wszystko dopracowane graficznie :)


Blok z najnowszymi tematami - ok, ale ja bym cały ten blok gdzie są nieprzeczytane posty, ostatnio odwiedziłeś, szybkie logowanie zostawił.

Cytat:

4. BODY jako tako nie ruszamy, kiedyÅ› może zmienimy lekko wyglÄ…d, póki co to zostaÅ‚oby bez zmian. Blok „Kto jest na forum” ulegÅ‚by redukcji.
- Przez ostatnie 48 godzin byli na forum młodzieżowym: - ograniczamy wyświetlanie do powiedzmy 20 losowych użytkowników, obok tego tekstu wyświetlamy w nawiasie rzeczywistą liczbę. A wszyscy użytkownicy byliby wyświetlani w statystykach na osobnej podstronie.
- To samo z użytkownikami obchodzÄ…cymi urodziny. Taka forma: Użytkownicy obchodzÄ…cy urodziny w ciÄ…gu nastÄ™pnych 7 dni (35): [powiedzmy 10 nicków] – reszta na osobnej podstronie.


Ja bym nawet tych kilku nie zostawiał, tylko wszystko na osobne podstrony przeniósł.

Cytat:

5. Shoutbox – albo rozszerzamy na takÄ… szerokość jak jest forum, albo przesuwamy do lewej, a obok wrzucimy albo loga partnerów, albo jakiÅ› blok reklamowy.


whateva...

Cytat:

Zastanawiam się też nad opcją szkiców postów. Coś podobnego jak kopie robocze w poczcie e-mail. Każdy użytkownik mógłby np. zapisać sobie do 10 szkiców danych postów czy tematów. Uważacie, że byłoby to przydatne, czy raczej zbędny bajer?


Mi się nie przyda. Jak mam pisać post to piszę do końca.

A 2 i 6 - ja i tak widzę na górze reklamy a nie facebooka, choć może raz na jakiś czas on się pojawia. Nawet nie zwróciłem uwagi.
 

eM  

Administrator


ImiÄ™: lipek92@gmail.com

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

   

Wys³any: 2012-01-09, 19:47   

szostol napisa³/a:

A 2 i 6 - ja i tak widzę na górze reklamy a nie facebooka, choć może raz na jakiś czas on się pojawia. Nawet nie zwróciłem uwagi.



Na panel facebooka ustawiony jest capping. Chyba obecnie ma wyświetlać maksymalnie 50 razy na kilka dnia jeśli dobrze pamiętam.
 

MCreo  

User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 33

Do³±czy³: 19 Pa¼ 2011

Sk±d: Poland

   

Wys³any: 2012-01-14, 18:41   Propozycja nowej szaty graficznej

Witam gorÄ…co wszystkich!

Na wstępie chciałbym podziękować, że to właśnie ja zostałem wybrany na głównego grafika forum. Piwko dla Ciebie @Vialink ;) Zaleciało korupcją :D


A teraz do tematu…

Przez ostatnie 2 dni ciężko pracowaÅ‚em nad nowÄ… grafikÄ… dla forum. Co prawda, zmiany miaÅ‚y być tylko kosmetyczne, jednak 5 lat tak intensywnego korzystania przez tylu ludzi z jednej i tej samej templatki sprawiÅ‚o, że obecna wyblakÅ‚a i przestaÅ‚a nadawać siÄ™ do czegokolwiek. Mimo to posÅ‚użyÅ‚a za bazÄ™… ale tylko przez pierwsze 10 minut.

Nie mniej jednak, odcieÅ„ tÅ‚a oraz jakże rozpoznawalny zielony pozostaÅ‚y. W topie, w miejsce bezużytecznej grafiki pojawiÅ‚ siÄ™ panel logowania. Obecnie jest on niewielki i nowi userzy mogÄ… nie zawsze go wyÅ‚apać. Nowy zdecydowanie rzuca siÄ™ w oczy. Po lewej stronie znalazÅ‚o siÄ™ miejsce dla loga (to obecnie jest w fazie projektowania i pojawi siÄ™ w późniejszym terminie). ZaproponowaÅ‚em również system „wstążeczek”, których za zadanie bÄ™dzie informowanie o rocznicach, czy bardzo ważnych wydarzeniach. Z strony administracji pomysÅ‚ ten spotkaÅ‚ siÄ™ z aprobatÄ….

Niżej menu główne z wyszczególnionÄ… pozycjÄ… regulaminu. Vialink proponowaÅ‚ umieszczenie tego elementu w samym topie, jednak osobiÅ›cie zdecydowaÅ‚em inaczej – jak wyszÅ‚o – kwestia gustu.

Pod menu pasek z szukajką oraz boxem, w którym przewijać się będą najnowsze tematy. Administracja proponowała umieścić ten element na dole forum. Ostatecznie stwierdziliśmy, że skoro najnowsze to na górze.

Reklama – wÅ‚aÅ›ciciele forum robiÄ… wszystko, aby wam, drodzy użytkownicy, żyÅ‚o siÄ™ tu jak najlepiej jednak nikt też nie chce z miesiÄ…ca w miesiÄ…c dokÅ‚adać do zabawy. SÄ… różnego typu wydatki, domena, serwer… to wszystko kosztuje. Obecnie reklama wyÅ›wietla siÄ™ na przemian z panelem FB. Za niedÅ‚ugo zakotwiczy siÄ™ na staÅ‚e. Za to panel FB powÄ™druje na sam dół.

Content – to, co obecnie w trochÄ™ innym, pasujÄ…cym do reszty wydaniu.
Statystyki użytkowników. Przyznam, że redukcję w wyświetlaniu zaproponowałem ja. Będzie opcja wglądu pełnej listy użytkowników czy to online, czy zalogowanych. Stwierdziłem jednak, że nie warto w całości prezentować tego na głównej stronie. Niepotrzebnie rozciągało całość.

Na prawo box z reklamami. Jak pisaÅ‚em wczeÅ›niej – sÄ… wydatki i trzeba je pokryć. Od 2012 wÅ‚aÅ›ciciele planujÄ… poważny rozwój forum i… nie tylko. To z czasem. OsobiÅ›cie staram siÄ™ trzymać wÅ‚adze na smyczy i nie pozwalać na wiÄ™ksze już zaÅ›miecanie migajÄ…cymi dodatkami :D

Shoutbox – to co jest obecnie w nieco lepszym, wg. nas, wydaniu.
Najczęściej czytane – ot dla ciekawskich.

Panel FB – w topie główny i najbardziej lubiany guziczek „LubiÄ™ to!”. Na dole można dowiedzieć siÄ™ nieco wiÄ™cej. MajÄ… wszyscy, czemu i forum e-Mlodzi.com ma nie mieć ^^
Stopka – typowo, standardowo, bez fajerwerków. Ot jest bo być musi.

Poniżej prezentujÄ™ wersjÄ™ graficznÄ…, pomniejszonÄ… jako obraz. JeÅ›li komuÅ› to za maÅ‚o zapraszam pod adres klik gdzie można zobaczyć nowÄ… grafikÄ™ forum w peÅ‚nym rozmiarze. OczywiÅ›cie, jeÅ›li nie bÄ™dzie żadnych dodatkowych sugestii, propozycji, pomysłów lub czego tam jeszcze dusza zapragnie to doprojektujÄ™ resztÄ™ podstron i wersjÄ™ topu po zalogowaniu, a magik @Vialink podepnie wam to w mgnieniu oka…



Pozdrawiam i zachęcam do komentowania nowych propozycji zmian forum e-Mlodzi.com
_________________
...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com