Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Makabraa | 2014-04-08, 21:17

Autor

Wiadomo¶æ

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-11-13, 19:41   

wralpl napisa³/a:

podekscytowanych młodych ludzi.



To sformułujmy sprawę inaczej: żyjemy w społeczeństwie które ustanowiło określone prawo. W tym prawie nie ma nic o tolerancji dla ofensywnych wybryków tłumu, dlatego ów tłum powinien trzymać nerwy na wodzy.

wralpl napisa³/a:

znienawidzonymi przez nich poglÄ…dami politycznymi.



I to jest właśnie problem tych ludzi. Poglądów nie należy nienawidzić, tylko się do nich ustosunkować i można się z nimi zgadzać albo nie. Serce nie jest od myślenia, podobnie jak nie jest od tego d*** ani to co ktoś ma między nogami. Jeżeli człowiek nie potrafi zapanować nad emocjami, to musi liczyć się z tym że zostanie ukarany za swoje bezmyślne działania jeżeli okażą się groźne lub niezgodne z prawem.

wralpl napisa³/a:

Tylko, że to były incydenty, a o kilkudziesięciu tysiącach ludzi którzy przeszli w spokoju nikt nie mówi,



Bo taka jest metoda każdych mediów na świecie, że donosi się o rzeczach sensacyjnych. Na potrzebę głośnego tematu w XIX wieku niemal doprowadzono do wojny między USA i Kubą.

wralpl napisa³/a:

Najlepiej wziąć ułamek procenta i definiować przez niego całą grupę



Najwyraźniej jest to do pewnego stopnia uprawnione, skoro marsz prezydencki przechodzi rok w rok spokojnie, nawet marsz PiSu przeszedł spokojnie, a marsz skrajnej prawicy po raz kolejny zrobił burdę w kilku miejscach. Nawet jeżeli większość z was jest w porządku, to macie problem ze sporą grupą o skłonności do bezmyślnej przemocy i nie potraficie nad nimi zapanować.

wralpl napisa³/a:

Nie ma przyzwolenia społecznego na tą tęcze, została zbudowana przeciwko woli społeczeństwa. Tęcza nie jest własnością prywatną, nie jest niczym domem, więc nikt nie jest tu pokrzywdzony, a porównywanie ludzi którzy podpalali tęczę (już wielokrotnie) zbrodniarzami jest przesadą, żeby nie powiedzieć manipulacją



Nie jest to manipulacja, ponieważ nie porównywałem skali czynu, tylko tok rozumowania który jest taki jak u durniów dopuszczających się zbrodni. Tęcza została postawiona z publicznych środków i jako taka nie powinna być niszczona, bo to tak jakbyś przyszedł do mojego domu i coś w nim zniszczył. Nie wiem w jakich okolicznościach była stawiana, zakładam jednak że dość silny ruch to spowodował, bo to nie tak łatwo postawić sobie coś na ulicy. A i dodam że w kraju zapewne jest wielu ludzi którym ta instalacja odpowiada. Mnie bardzo wiele pomników postawionych w ostatnich latach nie pasuje, ale nie wysadzam ich w powietrze.

wralpl napisa³/a:

Już nie mówiąc o beznadziejnym chwycie erystycznym polegającym na podkreśleniu młodego wieku rozmówcy.



Gratuluję znajomości sztuki, chwyt jak chwyt, musiałbym być idiotą żeby wytykać młody wiek na forum gdzie dominują młodzi i bardzo młodzi ludzie, bo się zwyczajnie obrażą. Oczywiście i tak się część obrazi/już obraziła, ale kiedyś przyznają mi rację. A jak już wspominałem, emocje nie są od myślenia. Cieszę się że zwróciłeś na uwagę, bo mam pretekst do wykładu: to są fakty. Człowiek w wieku 16 lat jest zwyczajnie jeszcze przeważnie głupszy od człowieka 18 letniego czy 20 letniego, to wynika ze stadium rozwoju mózgu oraz burzliwego procesu dojrzewania który powoduje że taki człowiek jest targany namiętnościami, a myślenie ma zamroczone przez silne emocje. Ty możesz być chlubnym wyjątkiem, bo jakkolwiek nie zgadzam się z tobą, to argumentujesz spokojnie i całkiem nieźle. Ja np. nie umawiam się z dziewczyną jeżeli ma mniej niż 20 lat, bo ludzie w wieku nastoletnim są zwyczajnie niedojrzali i niezrównoważeni psychicznie i to ma fatalny wpływ na cały szereg rzeczy. Jak pisał Prus: po pierwszej miłości przyjdzie 100 innych, a po 101 nie będziesz czuł już nic. Człowiek z wiekiem i doświadczeniem nabiera dystansu do emocji, bo jeżeli jest choć trochę spostrzegawczy, to zauważa ile razy wywiodły go na manowce.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2013-11-13, 20:01   

Cytat:

Właśnie takie przypisywanie komuś od urodzenia określonych cech, ról np . że kobieta powinna siedzieć z dziećmi niech się nie pcha na uniwersytet to jest właśnie wyrządzanie 2 człowiekowi krzywdy ponieważ zabieramy mu to co jest w nim wartościowe , to w czym chce się on spełnić i zmuszamy do robienia czegoś czego on nie koniecznie ma ochotę . Z tym trzeba walczyć



Jasne że to jest krzywda. Tylko że ja jestem po prostu ślepa i nigdzie nie zauważyłam żeby istniał wokół mnie aż taki ucisk. W dzisiejszych czasach nacisk na rodzinę i wartości tradycyjne jest coraz mniejszy. Mając na myśli oczywiście cywilizację zachodnią. Feministki to mają dużo do roboty ale na wschodzie.

Cytat:

nie to nie jest to cały eksperyment badał grupę ludzi przez 10 lat ich wybory , ich sukcesy w szkole i dalszą drogę kształcenia , z tego eksperymentu jasno wynika , że kobiety często unikają nauki tych kierunków , ze względu przez nacisk kulturowy i społeczny.



Daj link do publikacji w której można się zapoznać z tym eksperymentem. Ja po prostu w moim otoczeniu nie spotkałam się z żadną presją społeczną, nawet mnie zachęcano bym poszła na studia inżynierskie. Samodzielnie zadecydowałam, że nie nadaję się. Stąd też moje zdziwienie. ¯adna dziewczyna którą znam nie ma problemu z samodzielną decyzją co chce w życiu robić i dokonuje świadomych wyborów wg własnych ambicji. Owszem często rezygnują bo uważają, że to taki "męski" zawód, jednak jest to ich opinia, nie narzucona.

Cytat:

Tyle , że fizyka to jest coś czym może zajmować się i mężczyzna i kobieta , a kosmetyki to w 90% produkty dla kobiet , więc wynika głównie to z faktu iż w większości te problemy dotyczą kobiet , ale jest w tym też trochę dyskryminacji bo wielu debili dzisiejszego świata wyobraża sobie mężczyznę jako przepoconego , smierdzącego drwala z rękami jak łopaty ..



To był przykład dosyć radykalny. Zawodem często utożsamianym z kobietą jest też np. farmaceutka, ekspedientka itp. itd. Ja nie uważam tego za problem że są takie stereotypy ponieważ nie są one dla nikogo uwłaczające i można je z łatwością przełamać.

Cytat:

No to wiadomo , że jest mnóstwo czynników zmian klimatu , ale jednym z najważniejszych jest emisja co2 przez człowieka i masowa wycinka lasów (na ogromną skalę )



Tak twierdzi część organizacji zajmujących się tą tematyką. Jednak skoro istnieją na ten temat spory, to znaczy, że nie jest to oczywiste. Jeśli stwierdzasz, że takimi rzeczami powinni się zajmować specjaliści, wówczas dziwne jest że kontynuujesz dyskusję używając przy tym argumentów wybranych przez siebie organizacji. Okej, ich argumenty najwyraźniej bardziej do Ciebie przemawiają, jednak przypominam Ci, że sam sobie prawa do dyskusji nie przyznałeś.

Cytat:

Nie ma czegoś takiego . O naszej płci decydują chromosomy xy mężczyzna xx kobieta . Nie ważne czy facet chodzi w stringach , maluje się i jest generalnie zniewieściały to i tak jest takim samym facetem jak brudny ,zarośnięty drwal . Nikt nie powinien nad takim chłopakiem stać i gadać mu : Zachowuj się jak prawdziwy mężczyzna ! Po prostu on może wyrażać siebie tak jak chce i nikt nie ma prawa stawiać na nim społecznej presji.



No widzisz, niektórzy twierdzą że człowiek rodzi się z płcią cielesną i psychiczną (mózgu), i te płcie nie muszą być tożsame (to akurat fakt). I można ją sobie zmienić. A najlepiej, to żeby dzieci nie rodziły się jako chłopcy i dziewczynki tylko jako dzieci, i żeby później zdecydowały czym chcą być. A co do tego mężczyzny i kobiety... To wynika z seksualności i biologii człowieka. Kobiety pierwotnie oczekują od mężczyzn hartu ducha i siły, jest to zakorzenione w ich podświadomości. Mężczyzna też podświadomie szuka w kobiecie pewnych cech które uczynią ją dobrą matką. U ludzi współczesnych jest to w pewnym stopniu zatarte, zróżnicowały się genotypy a więc i preferencje osobnicze, ale nadal widać to trochę gdy rodzice wychowują dzieci bądź społeczeństwo "wychowuje" jednostkę. Większość osób w sposób naturalny te wzorce przyjmuje, choć oczywiście dyskryminację osób które się tym normom sprzeciwiają trzeba tępić. Jest ona po prostu bezcelowa. Naczelne jest prawo o samostanowieniu, jednak pewne płciowe hormony warunkują mimo wszystko u nas jakieś cechy (więc są naturalne predyspozycje kobiece i męskie), więc pewne wzorce i stereotypy pozostaną na zawsze. Może ja żyję po prostu w na tyle tolerancyjnym środowisku że z aktami dyskryminacji i uciskania się nie spotykam.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-11-13, 21:07   

Cytat:

Jasne że to jest krzywda. Tylko że ja jestem po prostu ślepa i nigdzie nie zauważyłam żeby istniał wokół mnie aż taki ucisk. W dzisiejszych czasach nacisk na rodzinę i wartości tradycyjne jest coraz mniejszy. Mając na myśli oczywiście cywilizację zachodnią. Feministki to mają dużo do roboty ale na wschodzie.


Tu nie chodzi o ucisk tylko o przekonanie , że mężczyźni są generalnie lepsi w naukach ścisłych z powodów naturalnych , to jest bzdura to , że mężczyźni są lepsi w nauce wynika to z czynników społecznych , które przeszkadzają kobietą w realizowaniu się w tym polu

Cytat:

Daj link do publikacji w której można się zapoznać z tym eksperymentem. Ja po prostu w moim otoczeniu nie spotkałam się z żadną presją społeczną, nawet mnie zachęcano bym poszła na studia inżynierskie. Samodzielnie zadecydowałam, że nie nadaję się. Stąd też moje zdziwienie. ¯adna dziewczyna którą znam nie ma problemu z samodzielną decyzją co chce w życiu robić i dokonuje świadomych wyborów wg własnych ambicji. Owszem często rezygnują bo uważają, że to taki "męski" zawód, jednak jest to ich opinia, nie narzucona.


http://www.racjonalista.p...lecznej.a.nauka
wypowiedź Elizabeth Spelke fragment z jakiejś tam debaty , porusza ona tutaj te kwestie

Cytat:

To był przykład dosyć radykalny. Zawodem często utożsamianym z kobietą jest też np. farmaceutka, ekspedientka itp. itd. Ja nie uważam tego za problem że są takie stereotypy ponieważ nie są one dla nikogo uwłaczające i można je z łatwością przełamać.

Stereotypy odciskają na ludziach ogromne piętno

Cytat:

Tak twierdzi część organizacji zajmujących się tą tematyką


Wymieniaj organizacje , które twierdzą inaczej . Nie jednostki tylko organizacje

Cytat:

Jednak skoro istnieją na ten temat spory, to znaczy, że nie jest to oczywiste.


Wielu Fizyków nie wierzy w teorię Einsteina , czy to sprawia , że jest ona nieprawdziwa? Przecież nawet ostatnio , badano neutriny i okazało się , że Einstein miał rację , że nic nie jest szybsze od światła.

Cytat:

Jeśli stwierdzasz, że takimi rzeczami powinni się zajmować specjaliści, wówczas dziwne jest że kontynuujesz dyskusję używając przy tym argumentów wybranych przez siebie organizacji.


Ja tylko cytuję to czego nauczono mnie w szkole . Akurat program nauczania w szkole naucza tego , co takie organizacje uznają z prawdę.Natomiast z bardzo prostego powodu , mianowicie iż człowiek jest śmiertelny nie jestem wstanie przyswoić każdej dziedziny nauki , więc ufam autorytetowi wielkich organizacji naukowych , ponieważ działają one zgodnie z metodologią danej nauki i są tworzone przez grono ekspertów. Interesuje się fizyką i wiem jak bardzo popularne są w mediach bzdurne "newsy" naukowe , które są tak idiotyczne , że aż szkoda gadać .

Cytat:

No widzisz, niektórzy twierdzą że człowiek rodzi się z płcią cielesną i psychiczną (mózgu), i te płcie nie muszą być tożsame (to akurat fakt). I można ją sobie zmienić


Mówię o płci społecznej . Np. ostatnio ktoś mi mówił o tym , że interesowanie się polityką jest cechą męską . Oczywiście nie ma nic złego w tym , że kobieta interesuje się polityką , ale to głównie domena mężczyzn ....Takie stereotypy mają spory wpływ na przyszłe wybory w życiu

Cytat:


To wynika z seksualności i biologii człowieka. Kobiety pierwotnie oczekują od mężczyzn hartu ducha i siły, jest to zakorzenione w ich podświadomości.


Myślę , że taki Justin Bieber jest wstanie znaleźć więcej kobiet , niż przeciętny koks z siłowni
 

xFanatiC  

Stały User

sarmata



Wiek: 26

Do³±czy³: 01 Sty 2013

Sk±d: ¿e znowu?

   

Wys³any: 2013-11-13, 21:14   

http://globalizacja.org/s...files/NIPCC.pdf
Wstawiam link, bo do tej publikacji jakoś nie raczyłeś się odnieść. :wstyd:
_________________
Whatever you do, don't be another brick in the wall.
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-11-13, 21:18   

Cytat:

No widzisz, niektórzy twierdzą że człowiek rodzi się z płcią cielesną i psychiczną (mózgu), i te płcie nie muszą być tożsame (to akurat fakt). I można ją sobie zmienić


Zbadałem sobie wyszło mi że mam 35 punktów a większość mężczyzn osiąga wynik od 0 do 60 xD

[ Dodano: 2013-11-13, 21:22 ]

Cytat:

Wstawiam link, bo do tej publikacji jakoś nie raczyłeś się odnieść.


Przeczytaj co pisałem nie mam wykształcenia w tej dziedzinie , więc nie mogę tego komentować

Cytat:


ufam autorytetowi wielkich organizacji naukowych , ponieważ działają one zgodnie z metodologią danej nauki i są tworzone przez grono ekspertów

 

wralpl  

Wymiatacz



ImiÄ™: Adam

Wiek: 55

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2013-11-13, 21:24   

Cytat:

Wymieniaj organizacje , które twierdzą inaczej . Nie jednostki tylko organizacje


Powtarzam po raz enty, NIPCC .

Publikują rzetelne, i oparte na naukowej metodologi materiały.
_________________
Tu ne cede malis, sed contra audentior ito.
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-11-13, 21:26   

Cytat:

Spalanie paliw kopalnych jest odpowiedzialne za około 75% wzrostu koncentracji CO2 w ciągu ostatnich 20 lat. Pozostałe 25% to w większości skutki użytkowania gruntów, w szczególności wylesianie


Cytat z wiki ;)

[ Dodano: 2013-11-13, 21:31 ]

Cytat:

Warto zauważyć, że jest to już czwarty raport, a w każdym kolejnym przewidywane skutki globalnego ocieplania się klimatu określa się jako coraz poważniejsze.

Podobne do IPCC stanowisko, potwierdzające globalne ocieplanie się klimatu spowodowane spalaniem paliw kopalnych i uznające je za poważne zagrożenie, zajmują dziesiątki innych instytucji naukowych, w tym wszystkie liczące się na świecie poważne ośrodki badawcze: NASA, NOAA, NCAR, NCDC, Hadley Centre for Climate Prediction and Research, CSIRO, MIT, EPA, US Department of Environment, US Environmental Protection Agency, Royal Society, akademie nauk, uniwersytety i inne ośrodki badawcze.



[ Dodano: 2013-11-13, 21:32 ]

Cytat:

Publikują rzetelne, i oparte na naukowej metodologi materiały.


Podobnie jak towarzystwo płaskiej ziemi

[ Dodano: 2013-11-13, 21:35 ]

Cytat:

Przewidywania sceptyków, od 20 lat zapowiadających spadek koncentracji CO2 w atmosferze czy ochłodzenie, kompletnie się nie sprawdziły. Za to cała lista zjawisk, przed którymi 20 lat temu ostrzegali naukowcy, tacy jak James Hansen, szef NASA Goddard Institute for Space Studies, stopniowo zachodzi na naszych oczach - topnieją lodowce, zakwaszają się oceany, rozpada się pokrywa lodowa Arktyki, roztapia się wieczna zmarzlina, przesuwają się strefy klimatyczne, 12 z ostatnich 13 lat było rekordowo ciepłymi w historii pomiarów - teoria globalnego ocieplania się klimatu przewidziała to wszystko i cały szereg innych zjawisk. Sceptycy nie przewidzieli nic (może powinniśmy powiedzieć nippc...).

Co gorsza, przewidywania IPCC regularnie okazują się zbyt zachowawcze. Rozpad czapy Arktyki wyprzedził przewidywania o pół wieku, podobnie wzrost poziomu oceanów, przesuwanie się stref klimatycznych czy nadmiernie optymistyczne założenia dotyczące poprawy efektywności energetycznej i ograniczania emisji. IPCC również nie doceniło tempa wzrostu temperatury, a pośrednio być może i czułości klimatu na wzrost stężenia CO2 w atmosferze.
Wiele wskazuje na to, że wszystko to elementy układanki, które IPCC oceniło zbyt optymistycznie.

Trafnie podsumowuje to opinia Center for Strategic and International Studies z listopada 2007 roku: "Brak jest dokładnych danych i wiarygodnych modeli, pozwalających na dekady naprzód wiarygodnie określić tempo wzrostu poziomu mórz związanego z ocieplaniem się klimatu. Większość naukowych przewidywań w obszarze zmian klimatu w ciągu ostatnich 20 lat, porównana z rzeczywistym tempem zmian, regularnie nie oszacowywała rzeczywistego tempa zmian. Ta dotychczasowa tendencja powinna stanowić kontekst dla wyciągania wniosków z aktualnych przewidywań zmian klimatu".



[ Dodano: 2013-11-13, 21:36 ]

Cytat:

Nie można wykluczyć, że niektórzy naukowcy uznają, że podczepienie ich badań pod fundusze przeznaczane na badania klimatu da im korzyści, a spektakularnie katastroficzne wyniki napędzą dalsze pieniądze. Jednak system wzajemnej recenzji wyników prac utrudnia takie manipulacje. Jest też zupełnie niemożliwe, żeby "przekręt" objął równocześnie setki instytucji naukowych. Wiedza jest spójna, fakty układają się w logiczny ciąg przyczynowo - skutkowy. Nawet, jeśli pojawiają się wątpliwości, jak w przypadku niezgodności pomiarów ciepła oceanów czy rozkładu temperatury w troposferze - są one otwarcie dyskutowane, a koniec końców, okazują się spójne z całościowym obrazem zmian klimatu. A co najważniejsze - przewidywania na przyszłość się sprawdzają, a nawet wiele z nich okazuje się być zbyt zachowawczymi.



[ Dodano: 2013-11-13, 21:40 ]

Cytat:

Klimatem na Ziemi steruje Słońce. Badania niezbicie wykazały, że zawsze kiedy rosła aktywność Słońca, temperatura podnosiła się. Tutaj pokazuje się wykres korelacji aktywności Słońca i temperatury w ciągu setek i tysięcy ostatnich lat. Korelacja jest doskonała.

Rzeczywiście - klimatem przez stulecia rządziło Słońce. Aż do teraz... Jakieś 50 lat temu aktywność słoneczna zaczęła spadać, a temperatury rosły coraz szybciej. W ostatnich latach odnotowujemy jednak niską aktywność Słońca, a temperatury są rekordowo wysokie.



Cytat:

Zmiany klimatu to normalna sprawa, nie ma o co robić zamieszania.

Niewątpliwie, klimat zmienia się zarówno w skali stuleci (choćby pomiędzy średniowiecznym optimum klimatycznym i małą epoką lodowcową), oscyluje też w skali czasowej 100000 lat pomiędzy epokami lodowcowymi a okresami interglacjalnymi - oba efekty są związane ze zmianami w ilości otrzymywanej przez Ziemię energii ze Słońca.
Klimat zmienia się też skali dziesiątek milionów lat, zarówno w związku ze zmianą otrzymywanej ilości energii słonecznej, jak i układu kontynentów i prądów morskich oraz zawartości gazów cieplarnianych w atmosferze.
Można zapytać - to jaka koncentracja gazów cieplarnianych czy temperatura Ziemi jest właściwa? Trudno powiedzieć, że obiektywnie temperatura wyższa lub niższa o kilka stopni jest "zła" lub "dobra". To co powoduje problemy to ZMIANY temperatury, a szczególnie SZYBKIE ZMIANY.
Gwałtowne zmiany w jedną lub drugą stronę to olbrzymie problemy. Zmiana linii brzegowej, stref klimatycznych, przesuwanie się obszarów pustynnych i wszystkie inne towarzyszące zmianom klimatu zjawiska to zniszczenie miast i infrastruktury, setki milionów uchodźców i konflikty .
Z przewidywań naukowców wynika, że do końca XXI wieku temperatura może wzrosnąć w najbardziej prawdopodobnym scenariuszu o 3-4°C, a w scenariuszach z wysoką emisją gazów cieplarnianych i silnymi dodatnimi sprzężeniami zwrotnymi nawet o ponad 6°C. I nie przestanie rosnąć z końcem naszego stulecia. W ciągu dekad możemy zmienić klimat planety w skali charakterystycznej raczej dla dziesiątek milionów lat (nawet zmiany epok lodowcowych trwały millenia, a nie dekady).
Takim skokom temperatury odpowiadały okresy wielkich wymierań, z anoksją oceaniczną i destabilizacją pokładów hydratów metanu.
Już zresztą zmiana o 2°C przesunie temperatury na powierzchni Ziemi do warunków, jakie nie istniały od środkowego Pliocenu 3 miliony lat temu. Zmiana o 4°C będzie oznaczać, że w przeciągu stulecia przeniesiemy klimat Ziemi do czasów wolnego od lodu świata, który skończył się 35 milionów lat temu. Tymczasem typowy okres istnienia gatunku to tylko od 1 do3 milionów lat. Najprawdopodobniej więc w przeciągu dekad - geologicznym mgnieniu oka - dokonamy transformacji panujących na naszej planecie warunków do stanu nie przypominającego niczego, z czym obecnie żyjące gatunki miały do czynienia.
To eksperyment na skalę planetarną... A do tego, ze względu na liczony w dziesiątkach tysięcy lat czas życia dwutlenku węgla w atmosferze - po dojściu do określonego punktu, bez możliwości zatrzymania lub cofnięcia...




Jeśli ktoś wątpi w bezstronność i ustalenia nagrodzonego Nagrodą Nobla IPCC , które potwierdza globalne ocieplanie się klimatu spowodowane spalaniem paliw kopalnych i uznaje je za poważne zagrożenie, to niech zwróci uwagę, że ta opinia jest podzielana przez dziesiątki innych instytucji naukowych, w tym wszystkie liczące się na świecie poważne ośrodki badawcze: NASA, NOAA, NCAR, Hadley Centre for Climate Prediction and Research, CSIRO, MIT, EPA, US Department of Environment, US Environmental Protection Agency, Royal Society, akademie nauk, uniwersytety i inne ośrodki badawcze.
Sceptycy są nieliczni, większość z nich nie jest profesjonalistami, a ich przepowiednie, w odróżnieniu od przewidywań renomowanych ośrodków naukowych, zwyczajnie nie sprawdzają się.
Kto uczestniczy w pracach NIPCC i pisaniu jego "opracowań naukowych", uważanych zresztą przez większość naukowców za bezprecedensowe manipulacje?
Oczywiście, ich opracowania są przedstawiane jako dzieło (cytując należącego do sceptyków senatora USA Jamesa M. Inhofe) "ponad 400 wybitnych naukowców z dwudziestu kilku krajów wyraziło znaczący sprzeciw wobec tak zwanego konsensusu w sprawie powodowanych przez ludzi globalnych zmian klimatu". Brzmi imponująco, prawda? Jak się przyjrzeć tym wybitnym naukowcom z całego świata, wychodzi, że na to, że ci "wybitni naukowcy" to kilkudziesięciu dyżurnych sceptyków opłacanych przez przemysł, raz po raz punktowanych przez środowisko naukowe, prezenterzy pogody i emerytowani naukowcy, ekonomiści i ludzie w ogóle bez doświadczeń naukowych...
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-11-13, 21:50   

Szczerze? Oglądałem relacje w telewizji, oczywiście telewizja częściej pokazywała grupę zadymiarzy niż cały marsz. Większość ludzi maszerowała tam spokojnie, bez zamieszek, ale organizator powinien się spodziewać, że bydło czyt. pseudokibice i inne radykalne ścierwa wykorzystają marsz do pretekstu by zrobić zadymę, bo to ich hobby. Samo rozwiązanie marszu wg. mnie było za szybą i zbyt pochopną decyzją, spodziewałem się, że po tej informacji agresja zwiększy się tego bydła. Jak dla mnie, policja powinna stanowczo zareagować już przy tym pierwszym starciu bydła, co biedne drzewka nawet chcieli wyrywać, ale jak widać, cieniasy tego nawet nie potrafią. Reakcja powinna być szybka i stanowcza, nawet by z użyciem gumowych kul, celowałbym im w krocze, tak by po jednym strzale taki delikwent siadłby a i może nie mógłby się dalej rozmnażać - to kolejny pozytyw by był. Nie mam nic do ludzi o odmiennych poglądach, o ile idą w marszu, jak większa część jego - pokojowo. A tych złapanych bym nie wsadzał do pierdla, ino grabie i liście grabić i sprzątać gówna po psach na gołe ręce.

Co do podpalenia budy strażnika przy ambasadzie Rosyjskiej - wcale się nie dziwię takiej reakcji strony Rosyjskiej, bo ambasada to rzecz święta, terytorium danego państwa. Aczkolwiek, nie przepraszałbym ich. Może lepiej by było tego co podpalił oddać Rosji i na kilkanaście lat do łagrów, tam nauczyłby się.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-11-14, 15:29   

Mizantrop napisa³/a:

k dla mnie, policja powinna stanowczo zareagować już przy tym pierwszym starciu bydła, co biedne drzewka nawet chcieli wyrywać, ale jak widać, cieniasy tego nawet nie potrafią.



Przypomnij sobie jakie były komentarze narodowców w zeszłym roku: Twierdzili że sprowokował ich widok policji. Tym razem więc policja trzymała się z daleka tak długo jak tylko się dało, to jest narzekanie że słabo reaguje. W 81 roku milicja zareagowała ostro i zastrzeliła kilku górników którzy zaatakowali ich koktajlami mołotowa i do tej pory są wielkie awantury i oskarżenia w tej sprawie. Nieważne jak zareaguje policja, i tak będą narzekania że jest nieskuteczna albo zbyt brutalna, albo że kogoś sprowokowała.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Krzysztofik  

Mega wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2013-11-14, 17:52   

Wracając do pierwotnego tematu - powiedzcie mi, po co RN miałby robić tę rozróbę? Bosak wiedział doskonale, że na tym straci w oczach społeczeństwa...

http://mprzerwami.pl/jedno-kluczowe-pytanie/
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-11-16, 00:21   

Skrajne idee, które reprezentuje między innymi RN niestety przyciągają po części takich prymitywów. Warto pamiętać, że marsz rozwiązano ze względu na utratę pokojowego charakteru, co było związane z użyciem przez część uczestników materiałów pirotechnicznych oraz atakami na squaty. Marsz za rok jednak powinien mieć możliwość odbyć się zgodnie z prawem. Nie podoba mi się to do końca, ale takie są zasady.

philosophus napisa³/a:

W 81 roku milicja zareagowała ostro i zastrzeliła kilku górników którzy zaatakowali ich koktajlami mołotowa i do tej pory są wielkie awantury i oskarżenia w tej sprawie



To nie była żadna ostra reakcja, tylko bandycka pacyfikacja, a wyroki są w tej sprawie prawomocne. Nazywanie dochodzenia sprawiedliwości i prawdy "wielkimi awanturami i oskarżeniami" jest w najlepszym razie niesmaczne...
_________________
#truestory
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-11-17, 20:28   

Krit napisa³/a:

Nazywanie dochodzenia sprawiedliwości i prawdy "wielkimi awanturami i oskarżeniami" jest w najlepszym razie niesmaczne...



Doskonale wiemy że sądownictwo zeszło na psy w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Tam gdzie powinna zadziałać zasada "wątpliwości na korzyść oskarżonego" prawdopodobnie świetnie mogły się sprawdzić poglądy polityczne sędziów.

Krit napisa³/a:

To nie była żadna ostra reakcja, tylko bandycka pacyfikacja, a wyroki są w tej sprawie prawomocne. Nazywanie dochodzenia sprawiedliwości i prawdy "wielkimi awanturami i oskarżeniami" jest w najlepszym razie niesmaczne...



Powiedz mi, jak ty byś się zachował gdybyś miał w ręku broń i został zaatakowany łańcuchami, ciężkimi narzędziami i koktajlami Mołotowa? Bo ten Grecki policjant najwyraźniej był zbyt łagodny:



Pacyfikacja może i była źle przeprowadzona, ale obarczanie odpowiedzialnością najwyższej osoby w państwie za lokalną akcję (a tak się najczęściej robi) to trochę zbyt daleki strzał żeby można to traktować poważnie. Biorąc pod uwagę skalę ówczesnych strajków i zamieszek, nie mogło się obyć bez ofiar. W Anglii w podobnych warunkach, mieliśmy podobną liczbę przypadków śmiertelnych. Dodam dwie rzeczy o których się zapomina: Primo- ofiary były po obu stronach. Secundo- Strajki wybuchły w grudniu, gdyby ich nie spacyfikowano to ludzie w blokach by zamarzli bo elektrociepłownie by stanęły z braku węgla. Nie mówiąc już o o tym że 20 stopień zasilania stałby się stopniem zasilania do potęgi n-tej.

Chciałem wskazać tylko na jedną rzecz: co by policja nie zrobiła, i tak będą pod jej adresem oskarżenia, bo wiadomo że policji ludzie za bardzo nie lubią i to dobry kozioł. Policja trzymając się z daleka, próbowała uniknąć starcia. Niestety, sytuacja zupełnie wymknęła się organizatorom spod kontroli i policja MUSIA£A interweniować. Ja tam bym ten marsz puścił całkowicie wolno, niechby spalił pół miasta, to by ludzie zobaczyli co to za elektorat. Tylko że za taką decyzję dostałbym dymisję i proces sądowy...
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-11-23, 05:29   

philosophus napisa³/a:

Doskonale wiemy że sądownictwo zeszło na psy w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Tam gdzie powinna zadziałać zasada "wątpliwości na korzyść oskarżonego" prawdopodobnie świetnie mogły się sprawdzić poglądy polityczne sędziów.



Doskonale wiemy...

No to takie pier**** na onet w sam raz.

philosophus napisa³/a:

Pacyfikacja może i była źle przeprowadzona, ale obarczanie odpowiedzialnością najwyższej osoby w państwie za lokalną akcję (a tak się najczęściej robi) to trochę zbyt daleki strzał żeby można to traktować poważnie.



Nie mówiłem o żadnej najważniejszej osobie w państwie. Zorientuj się lepiej, czytaj co się do Ciebie pisze.

philosophus napisa³/a:

Biorąc pod uwagę skalę ówczesnych strajków i zamieszek, nie mogło się obyć bez ofiar.



A jakie to ma do diabła znaczenie? Tak - wprowadzenie stanu wojennego w takich okolicznościach musiało wiązać się z oporem społeczny, ten z pacyfikacją. Ta z ofiarami. Do czego jednak to wnioskowanie miałoby doprowadzić?

philosophus napisa³/a:

W Anglii w podobnych warunkach, mieliśmy podobną liczbę przypadków śmiertelnych



"Podobnie" pomieszało Ci się z "w totalnie innych". No i błagam. Do przytoczonej przez Ciebie statystyki liczą się również samobójstwa...

philosophus napisa³/a:

Dodam dwie rzeczy o których się zapomina: Primo- ofiary były po obu stronach. Secundo- Strajki wybuchły w grudniu, gdyby ich nie spacyfikowano to ludzie w blokach by zamarzli bo elektrociepłownie by stanęły z braku węgla.



Tak. Kiedy rozpoczyna się pacyfikację bez realizacji postulatów strajkujących dochodzi do starcia. Pamiętaj jednak, że żaden ZOMOwiec nie został zabity. Niemniej, jeżeli przyjąć odpowiedzialność górników, to zostali oni do niej pociągnięci przez sąd w PRL. Jak rozumiem tamten proces nie był awanturą?

Drugie to nieprawda. "Wujek" nie był jedyną kopalnią, strajk miał poparcie społeczne. W ogóle w perspektywie wcześniejszych miesięcy warunków stanu wojennego wydaje się takie oskarżenie po prostu zabawne.
_________________
#truestory
 

wralpl  

Wymiatacz



ImiÄ™: Adam

Wiek: 55

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2013-11-23, 12:52   

Bo strajkujący to byli idioci, oni nie strajkowali tak naprawdę o wolność tylko o to żeby móc dalej żreć i żyć.
Nikt tu nie walczył o wolność jak teraz dumnie mówią, powodem strajków nie były ideały tylko to iż władze podniosły ceny.

Rozmowa z Wałęsą 1990.

Cytat:

- Nie jestem pewien - dodaje czy gospodarka rynkowa warta jest więcej niż socjalizm. Powiniśmy wziąć to, co najlepsze z każdego systemu.

– Co jest dobrego w kapitaliźmie?

– Skuteczność – odpowiada WaÅ‚Ä™sa – Skuteczność i wydajność; kapitalizm Å›wietnie funkcjonuje!

– A w socjaliźmie?

Odpowiedź Wałęsy:

– Niewiele siÄ™ pracuje. Trzeba by to zachować….

– Ale jak to pogodzić: lenistwo z wydajnoÅ›ciÄ…?

Odpowiedź Wałęsy, bez widocznej ironii:

– DziÄ™ki komputerom uda siÄ™ nam pogodzić kapitalistycznÄ… skuteczność z dużą iloÅ›ciÄ… wolnego czasu, wÅ‚aÅ›ciwÄ… dla socjalizmu…



Związkowcy nie mieli pojęcia co to znaczy kapitalizm, im chodziło tylko o ceny. I nie oszukujmy się duża ilość tych postulatów była socjalistyczna, "dajcie nam pieniądze". Gdyby rząd miał pieniądze żeby wciąż karmić darmozjadów to do żadnych strajków by nie doszło.
_________________
Tu ne cede malis, sed contra audentior ito.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-11-23, 14:04   

Krit napisa³/a:

Kiedy rozpoczyna się pacyfikację bez realizacji postulatów strajkujących dochodzi do starcia.



Ależ nie można realizować postulatów które są nie do zrealizowania. Poczytaj jakie były żądania ,a jakie możliwości ówczesnej gospodarki.

Krit napisa³/a:

Drugie to nieprawda. "Wujek" nie był jedyną kopalnią,



Dodajmy że nie był jedyną kopalnią która strajkowała. :]

Krit napisa³/a:

Nie mówiłem o żadnej najważniejszej osobie w państwie. Zorientuj się lepiej, czytaj co się do Ciebie pisze.



Ty nie, ale wielu Polaków chyba zazdrości Rosji Stalina...

Krit napisa³/a:

Pamiętaj jednak, że żaden ZOMOwiec nie został zabity.


Czy ZOMOwiec nie został zabity, to nie wiem, ale Powstańcza Armia Krajowa zabiła sierżanta MO jadącego tramwajem.

Krit napisa³/a:

A jakie to ma do diabła znaczenie? Tak - wprowadzenie stanu wojennego w takich okolicznościach musiało wiązać się z oporem społeczny, ten z pacyfikacją. Ta z ofiarami. Do czego jednak to wnioskowanie miałoby doprowadzić?



Do tego że WRON musiał mieć ważne powody. Jak sobie wyobrażasz dalszy scenariusz, gdyby Jaruzelski został odsunięty przez twardogłowych, postulaty nie zostałyby i tak zrealizowane (bo się nie dało tego zrobić), gospodarka by zdychała dalej ,a Solidarność i obóz konfrontacyjny rozwijały się bez przeszkód?

Krit napisa³/a:

. Niemniej, jeżeli przyjąć odpowiedzialność górników, to zostali oni do niej pociągnięci przez sąd w PRL.



Złamali ówcześnie panujące prawo, to zostali pociągnięci do odpowiedzialności.
Dobry przykład podałeś, bo potwierdza moją tezę że do wyroków sądów trzeba podchodzić z rezerwą. Jeżeli za tymi procesami w 81 roku stały interesy polityczne, to zapewne była to także awantura. Chyba nie będzie zbyt kontrowersyjną teza, że pewne siły na pewnych okresach historii Polski, uprawiają politykę historyczną, jakby nie było ważniejszych problemów niż przekonywanie wszystkich do swojej interpretacji wydarzeń. Skutek jest taki że ludzie się awanturują, a "bolszewicki agent" to praktycznie normalne dziś polskie wyzwisko.

wralpl napisa³/a:

Gdyby rząd miał pieniądze żeby wciąż karmić darmozjadów to do żadnych strajków by nie doszło.



Powiedzmy więcej, reformy przeprowadzane w drugiej połowie lat 80. zmierzały przecież do wprowadzenia gospodarki rynkowej, ale to wymagało obniżenia pensji i podwyżki cen. I opór przed tym znacznie je opóźniał.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com