Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-02-10, 18:26   Ochrona Å›rodowiska

Co myślicie na temat ekologów nawołujących do ochrony naszego środowiska? Do zmniejszenia emisji szkodliwych gazów do atmosfery, wycinanych drzew, do segregacji śmieci, do ratowania ginących gatunków czy do prób zachowania naturalnych środowisk zwierząt i roślin?
Co myślicie o walce ekologów, czy warto? Czy słusznie walczą, mają rację?
I w końcu, czy Wy sami robicie coś, cokolwiek, by ratować środowisko?
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-02-10, 18:42   

Tak ja robię wiele dla środowiska, staram się, nie używam dezodorantów w sprayu, a w sztyfcie. Ale czasem ekolodzy przesadzają. Ale co z tego, jeżeli połowa populacji ziemskiej nic sobie z tego nie robi?
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-02-10, 18:50   

Może walczą w dobrej sprawie.. ALE są i tacy którzy przekraczają pewną granicę i stawiają przyrodę i środowisko ponad bezpieczeństwo i zdrowie ludzi... a to chyba przesada...
osobiście staram się segregowac śmieci :hyhy:
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-10, 19:18   

Bardzo dobry temat.

Staram sie dbać i okropnie wkurza mnie jak ktoś rzuca papierek na ziemię(normalny brak kultury,ciekawe czy u siebie tak robi :?: :!: )

Nienawidzę śmieci,może dlatego że wychowałam sie na przyrodniczym terenie :-D :-)
 

Lena_no  

Pogromca postów

.'mama'.



ImiÄ™: Lena

Wiek: 34

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2008

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2009-02-10, 19:54   

Ja również staram się uczestinczyc w ochronie środowsika. U mnie jest to segregowanie śmieci zresztą w Norwegii są nakładane kary za niesortowanie. Uważam osobiście, że ochrona środowiska jest bardzo ważna i powinniśmy robic mozliwie wszystko aby ocalic ziemię.
_________________
21.09.2009 11:35 52cm 3625g 
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-10, 22:33   

zależy co masz na myśli. jeżeli chodzi ci o rzekome 'globalne ocieplenie', 'szkodliwy' dwutlenek węgla i te bzdury, to jest to kompletny nonsens i ludzie chyba nareszcie zaczynaja przecierać oczy. a ekolodzy zamiast sadzić nowe drzewa tylko protestują.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Jaheira  

Stały User



Do³±czy³a: 11 Lut 2009

Sk±d: Z BG2

   

Wys³any: 2009-02-11, 00:39   

Segreguję śmieci. To chyba tyle
 

Redrum666  

User

lekarstwo na miłość.



ImiÄ™: Anna ;)

Wiek: 32

Do³±czy³a: 12 Lut 2009

Sk±d: z pokoju 217!

   

Wys³any: 2009-02-12, 20:04   

Ja jestem za ekologią, tylko właśnie...

Co z tego, że segregujemy śmieci (sama się staram). Poustaiwali mi przed blokiem te puszki na plastkik, szkło i papier, ale co w związku z tym? Skoro przyjeżdża śmieciarka i wrzuca wszystko razem? Bez sensu.
Do sklepów noszę swoje torby, wyłączam wszystko na noc, marnuję jak najmniej światła....
Sama kiedyś bardzo chciałam studiować ekologię...
_________________
I tylko ten stuk, ten stukot w głowie, kto tam u Ciebie jest??
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-02-12, 20:22   

Redrum666 napisa³/a:

Sama kiedyś bardzo chciałam studiować ekologię...



również w gimnazjum taki napad był mały, ale skoro i tak się sami zniszczymy to po co mam ingerować w coś co zyski dopiero otrzyma (jeśli w ogóle) za kilkaset lat...
_________________
ona umrze martwa.
 

adikox  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-12, 23:56   

A przynajmniej po to, ażeby te skutki pomogły (nie nam) lecz naszym potomkom. Popieram ekologię, ale sam się tym nie zajmuję.
_________________
Anarchia Jest Stanem Umysłu
A Nie Jeszcze Jednym RzÄ…dem, Systemem
Oznacza To Ciężką Pracę I Dużo Myślenia
Oznacza To Ciągłą Naukę ¯ycia Swoim Własnym ¯yciem
Naukę Dokonywania Właściwych Wyborów...
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-03-05, 09:28   

Dwukrotne wyszukiwanie jakiegoÅ› hasÅ‚a w Google przyczynia siÄ™ do produkcji takiej samej iloÅ›ci dwutlenku wÄ™gla, co ugotowanie wody na herbatÄ™ — twierdzi fizyk Alex Wissner-Gross z Uniwersytetu Harwarda.

W poszukiwaniu wpÅ‚ywu technologii na Å›rodowisko naturalne naukowiec zainteresowaÅ‚ siÄ™ „goglowaniem”. Problem jest niebagatelny, bo jak dowodzÄ… wczeÅ›niejsze badania caÅ‚y sektor IT w skali globalnej zużywa tyle energii, że na wyprodukowanie jej do atmosfery trafia tyle dwutlenku wÄ™gla, co z silników samolotów wszystkich linii lotniczych Å›wiata.

WedÅ‚ug wyliczeÅ„ Wissnera-Grossa typowy internauta używajÄ…cy komputera stacjonarnego przeszukujÄ…c Sieć przez Google zużywa porcje energii elektrycznej, której wyprodukowanie „kosztuje” przeciÄ™tnie 7 g dwutlenku wÄ™gla. Dwa wyszukiwania to w przybliżeniu tyle, ile powstaje w wyniku produkcji energii potrzebnej do zagotowania wody na herbatÄ™ w czajniku elektrycznym. To tylko pozornie niewiele, zważywszy, że każdego dnia Internet jest przeszukiwany 200 mln razy. Naukowiec obliczyÅ‚ też, że każda sekunda poÅ‚Ä…czenia jednego komputera z Internetem „kosztuje” 0,02 g gazu cieplarnianego.

Alex Wissner-Gross zwraca uwagę na to, że co prawda emisja dwutlenku węgla powodowana przez pojedynczych użytkowników jest niewielka, to w skali całego świata to już niebagatelna wielkość. A do sumy gazów cieplarnianych, których emisję powodują użytkownicy przeglądarek na świecie, należy dodać gaz emitowany przez produkcje energii potrzebną dla zasilania potężnych serwerów Google rozlokowanych na całym świecie. Google broni się twierdząc, że używa najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Naukowiec twierdzi, że mimo, iż silnik napędzający wyszukiwarkę został unowocześniony (głównie po to aby jak najszybciej uzyskiwać rezultaty) i tak zużywa olbrzymie ilości energii, ponieważ korzysta równocześnie z wielu baz danych na całym świecie.

Amerykański gigant całkiem poważnie podchodzi do zarzutów fizyka. W specjalnym oświadczeniu, przyznaje, że komputery maja coraz większe znaczenia dla współczesnych społeczeństw i zużywają coraz więcej energii. W związku z tym firma stara się budować swoje bazy danych tak, aby zużywały jak najmniej energii.

„Podczas przeszukiwania Internetu komputer użytkownika zużywa wiÄ™cej energii niż my w odpowiedzi na zapytanie” - twierdzi Google.

(rp.pl)

Muszę przyznać, że ciekawe ;) Porzućmy komputery! :-)
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-03-06, 02:50   

stubarwny napisa³/a:

Porzućmy komputery!


w życiu :mrgreen:
nie korzystajmy z google..przecież są wasze problemy..
ciekawe ,ciekawe.
_________________
Drugs&hugs.
 

tetusg

User


Do³±czy³: 25 Wrz 2015

   

Wys³any: 2015-09-25, 12:40   

To bardzo ważna rzecz o której należy pamiętać, nasz los zależy tylko i wyłącznie od nas.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-09-25, 21:47   

Popieram.
Poza tym mój dom jest eko.
Segreguje się także śmieci.
Poza tym jeszcze. Mój wujek ma jeszcze pszczoły. I nigdy ich nie zabijam. Podobny stosunek mam do innych istnień, typu kwiaty. Nie mogę zerwać kwiatów na rzecz trzymania ich w wodzie, w mieszkaniu. To marnowanie. A w domu mam mnóstwo kwiatów doniczkowych. O które dbam.
I drzewa . Liście także bywają inspirujące.
Zdumiewa mnie wszystko. Począwszy od konika polnego na strumyku skończywszy.
Jednakże nieunikniony wydaje się kres tej planety. Na razie możemy tylko zmniejszać skutki postępu, który rzekomo wiele ułatwia.
My przypuszczalnie tego nie dożyjemy lecz nasz gatunek przeniesie się. Wszechświat jest ograniczony. Czy nieograniczony. W każdym razie. Wszystko jest kwestią czasu.
Ważne, że obecnie i przez najbliższe lata będę miała kontakt z naturalnym środowiskiem. Co mnie uspokaja.
O dalsze losy ludzi się nie troszczę. Albowiem po sobie nie mam zamiaru pozostawić. Dając kres swojej nieśmiertelności.
Mam nadzieję tylko, że za mojego życia ludzie będą jeszcze śmiertelni...
_________________
W miękkim futrze kota
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2015-09-25, 23:47   

Dla mnie to jakas beka. Jestem sklonny stwierdzic, ze ktos dostal niezle w lape aby utworzyc tego typu organizacje.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com