Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-03-14, 18:55   oduczeni myÅ›lec...?

Jeśli zły dział - proszę o przeniesienie
Jeśli temat już był - przepraszam za powtórzenie

"Ludzie w ogóle nie myślą. Oni tylko myślą, że myślą..." (Mark Twain)
Czy nie wydaje wam się, że w XXI wieku sztuka samodzielnego myślenia powoli zanika? Wszystko mamy podane pod nos, wystarczy włączyć Internet, TV, radio - opinie na dany temat są narzucone, my je przyjmujemy...
Zauważyłam, że ostatnio zwrot "myślę, że" - można w wielu przypadkach zastąpić "inni myślą że, więc ja to powtarzam"

Co na ten temat sądzicie? Potrzebuję opinii (najlepiej różnych) innych by napisać na ten temat do gazetki...
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

though  

Pogromca postów


Wiek: 30

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-03-14, 19:03   

zgadzam się ludzie mówią coś, bo mają taką opinie narzuconą, ja jestem osobą, która mówi wszystko szczerze i tylko to co myśle i uważam za słuszne przez to inni się na mnie wkurzają
 

kradzieja  

User


ImiÄ™: Jullla.

Wiek: 30

Do³±czy³a: 07 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-14, 19:07   

Cześć ;ddd.
Uważam,ze masz racje bo mało kto w dzisiajszych czasach samodzielnie myśli...powiem szczerze,ze sama wolę pójść na "łatwizne" niż 5423985427854 godzin się wysilać nad przykładowym zadaniem domowym. Wiem,ze to nie jest ambitne, ale o wiele bardziej łatwe. Czasami jednak brakuje mi tego samodzielnego tworzenia czy myślenia.Powinno sie to zmienić, ale komfort chyba przebija twórczość w tych czasach ;<. i to jest smutne...
_________________
`Zaciągam się Tobą choć nie pale wcale ;d*
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-03-14, 19:11   

A może macie jakieś przykłady z życia na ten brak samodzielnego myślenia? Co oducza nas (głównie młodzież) myśleć?
zaznaczam że inetersuje mnie wasze własne zdanie na ten temat...
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

kradzieja  

User


ImiÄ™: Jullla.

Wiek: 30

Do³±czy³a: 07 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-14, 19:16   

Co nas oducza hm. zapewne to,ze każdy człowiek próbuje żyć jak najwygodniej, a to umożliwiają nam mediia. które w pewnym stopniu nażucają nam swoje zdanie.
_________________
`Zaciągam się Tobą choć nie pale wcale ;d*
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-14, 19:26   

To oczywiste, że środki masowego przekazu. Wierzymy ślepo w to, co powiedzą w Wiadomościach, traktujemy to jako najpewniejszy, nieomylne źródło wiedzy o świecie. Praca w szkole? Cokolwiek by to nie było - pewnie już jest dostępne na ściąga.pl. Przekazy tekstowe, które wymagają częstszego, intensywniejszego myślenia zastępują obraz i dźwięk, wszystko jest łatwiej przyswajalne, nie musimy się przemęczać. Nawet głupie emoty pomagają nam w wyrażaniu myśli, sprawiając, że nie musimy się już tak wysilać pisząc coś. No przykładów jest mnóstwo - w największym skrócie obwiniam o to epokę cyfrową.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

kradzieja  

User


ImiÄ™: Jullla.

Wiek: 30

Do³±czy³a: 07 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-14, 19:31   

poem sometimes napisa³/a:

największym skrócie obwiniam o to epokę cyfrową.




w pewnym sensie masz racje, ale nie zapomnijmy,ze dzięki różnego rodzaju środkom przekazu( mam tu na myśli media ) mamy równie wiele wspaniałych rzeczy.
_________________
`Zaciągam się Tobą choć nie pale wcale ;d*
 

PaniPrezes  

Stały User


Do³±czy³a: 08 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-14, 19:32   

Wydaję mi się, że to trochę wyolbrzymione stwierdzenie, że 'młodzież przestaje myśleć' najbardziej taki pogłębiający się stereotyp wpajają nam(ale też i rodzicom) media ...
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-03-14, 21:47   

Zawsze tak było.
Nie było internetu telewizji, to był kościół, religie, królowie, szamani, wodzowie itd. Zawsze znalazł się ktoś, kto myślał za innych. Reszta podchwytywała teorie.
Poza tym, nie da się w pełni samodzielnie myśleć. Zawsze człowiek będzie podatne na wpływy innych.
A większy dostęp do wiedzy poprzez internet, TV, teoretycznie powinien wpływać na rozwój. Jednak nie wystarczy odbierać informacje, a należy umieć je przetwarzać. Ale przede wszystkim trzeba chcieć się kształcić. Ale człowiek z natury leniwy, więc tego nie robi.
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-15, 01:33   

Uważam, że istnieją nadal ludzie doszukujący się prawdy i ciekawostek nie korzystając z podpowiedzi. Ale mało jest takich. Kiedyś nazywano każdego "myślicielem", teraz tylko nie liczni "myślą". A szkoda. Nie wiem czemu ludzi tak męczy samodzielne myślenie. Nadzieja w Nas ^^.
_________________
ona umrze martwa.
 

Extremal

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-03-18, 16:45   

Bardzo wiele jest w tym prawdy, ale nawet szkoła poniekąd oducza samodzielnego myślenia.
Wystarczy spojrzeć na klucz do matury z języka polskiego. Z góry narzucone odpowiedzi, narzucony swego rodzaju schemat - czy to jest w porządku?
Powiem tak - widocznie w Polsce komuś bardzo zależy na tym, aby oduczać młodzież samodzielnego myślenia i podsuwać wszystkim, wszystkie informacje pod nos.
Właśnie dzięki takim "niemyślącym samodzielnie" osobom, mamy w rządzie oszustów, krętaczy i idiotów, którzy omamili wyżej wymienione osoby różnymi informacjami, często gęsto nie mającymi jakiegokolwiek związku z rzeczywistością.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com