Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

lucy22

User


Do³±czy³: 27 Lis 2012

   

Wys³any: 2012-11-27, 12:48   

najbardziej na swieta podoba mi sie oczywiscie choinka, sniegi i inne ozdoby bozonarodzeniowe :-)
_________________
mdf gięty | odgrzybianie ścian Olsztyn | kosmetyki naturalne | redagowanie prac
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-12-02, 09:46   

Cały rok czekam na grudzień. Uwielbiam przedświąteczny okres. Ozdobione ulice, choinki, dekorowanie domu, świąteczne filmy, kupowanie prezentów. A przede wszystkim atmosferę bliskości, ciepła i spokoju. Podróż do rodzinnego domu przez całą Polskę. Wieczory z ajerkoniakiem i ciastami Mamy. Długie spacery. Kupno choinki w leśniczówce. Cała magia świąt to wspomnienia z dzieciństwa. Jestem niezwykle wdzięczna swoim rodzicom, że dzięki nim potrafię ją teraz docenić.
_________________
Drugs&hugs.
 

Verciaa  

User


Wiek: 43

Do³±czy³a: 30 Lis 2012

   

Wys³any: 2012-12-02, 12:08   

Na święta czekam cały rok. Uwielbiam dzień w którym cała rodzina spotyka się przy stole. Kiedyś święta robiliśmy u nas w domu, jednak pra-babcia która liczy sobie 83 lata nie jest w stanie przyjechać/przyjść do nas do domu, więc święta od ostatnich 5 lat spędzamy rodzinnie u niej. Uwielbiam ubierać choinkę, nakrywać do stołu. Chyba jedynym elementem świąt którego nie lubię jest składanie życzeń i łamanie się opłatkiem - nigdy nie wiem co mam komu życzyć i zawsze czuje się skrępowana kiedy ktoś składa je mi.
Strasznie lubię barszcz wigilijny z pierogami bądź uszkami. Pod choinką chciałabym znaleźć nową shishe, bądź naprawionego laptopa :D
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2012-12-02, 13:06   

Ubieranie choinki,to najmilszy aspekt świąteczny. I stroiki lubię robić samemu. I to tyle. Bo jeszcze kiedyś w Prl-u gdzie tych towarów było mniej, to tak się bardziej czekało na święta. Teraz pomarańcze można jeść codziennie, a kiedyś chyba tylko od święta. Tak z opowiadań słyszałem.
A teraz święta mają czysto marketingowy charakter..może jeszcze Polska jest taka bardziej konserwatywna. To mi się nawet podoba. U mnie w mieście już są ozdoby świąteczne , nie podoba mi się to. Nie lubię łamania opłatkiem :-x ,i nie lubię rodzinnych spotkań przy stole..taka moja natura.
Nie jestem rodzinny.
_________________
You know who i am
 

Limonka  

Stały User



Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2012-12-03, 12:45   

Byłam wczoraj w centrum handlowym, już na wejściu powitało mnie Merry Christmas Everyone . Moja pierwsza myśl: ,,o jak fajnie, tak świątecznie" ale po godzinie słuchania piosenek tego typu miałam dosyć
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-12-04, 23:18   

Uwielbiam święta od dziecka, ale nigdzie nie czuję przedświątecznej atmosfery równie mocno co w domu, więc póki co nie napalam się jakoś specjalnie. Oczywiście - oświetlone ulice, bożonarodzeniowe wystawy i przedświąteczne piosenki w radiu sprawiają mi radość, ale czuję, że to jeszcze nie to. Póki co cieszę się z tego co mam - chodzę na łyżwy na rynek, często odwiedzam jarmark przedświąteczny, kupuję poncz w papierowych kubkach na drewnianych straganikach i powoli rozglądam się za prezentami. Ale wiem, że prawdziwy klimat świąt poczuję dopiero w Polsce.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-12-04, 23:27   

Nie podoba mi się masowa podnieta tym świętem. Wszystko jest w zasadzie ok, ale takie sikanie na sam wydźwięk słowa "Boże Narodzenie" mnie obrzydza. Taka trochę galerioza? Sam nie wiem. ¦więta lubię, ale nie opiszę w każdym szczególe jak i z kim je obchodzę.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-12-05, 18:47   

Na chwilę obecną mnie to ni grzjeje, ni ziębi, jak się już zbliża typowo jeden-dwa dni przed świętami to dopiero wtedy czuję, że coś się zbliża. Ale żeby się specjalnie podniecać to nie.

Jedyne, czego nie lubię to w szkole, wigilii klasowej. Osobisćie nie podbijam nigdy do nikogo oprócz tych, których tam lubię i gadam, ale są tacy, którzy do wszystkich podchodzą, a są dla mnie neutralne lub za nimi nie przepadam i muszę udawać, że mi się to podoba, uśmiechać się, dziękować za życzenia i też składać... czasem się zastanawiam, czy w ogóle tam iść.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-12-05, 23:54   

O, o tym też zapomniałem. Sam nie wiem czy pójdę, choć to ostatni już raz. Jak dotąd zawsze bywałem, ale tylu sztucznych uśmiechów, składania życzeń osobom z którymi się właściwie nie rozmawia, a nawet z których się szydzi to nigdzie indziej chyba nie można uświadczyć. Pisząc tego posta coraz bardziej uświęcam się w przekonaniu, żeby tym razem sobie darować.
 

marryannxd  

User


ImiÄ™: Ania

Wiek: 30

Do³±czy³a: 07 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-08, 13:47   

A pieczecie coś na święta ?:)
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-12-08, 13:54   

ta, murzynka.
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2012-12-08, 13:56   

marryannxd napisa³/a:

A pieczecie coś na święta ?:)

taaak, w przyszłym tygodniu zabieram się za pierniki i muffinki <3
_________________
meow
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 25

Do³±czy³a: 24 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2012-12-08, 16:17   

Pewnie coś będzie, o ile matka pozwoli na zapychanie lodówki kolejnym jedzeniem. xD
 

tigersuit  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Lilia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 19 Lip 2012

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-12-08, 16:24   

Na święta obowiązkowo pierniczki i może babeczki. Do szkoły upiekę też jakieś ciacho, Snickersa czy coś.
_________________
"Stworzyłem wszechświat, ale proszę, nie wiń mnie za to. Bolał mnie brzuch."
 

Limonka  

Stały User



Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2012-12-08, 16:26   

Na pewno jakiś sernik imoże coś z makiem
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com