Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Wyniki ankiety

ILE miałaś lat jak dostałaś okres?

  • 11 i mniej ...:) 15% [ 66 ]
  • 12-14 :) 73% [ 320 ]
  • 15-16 ! 7% [ 34 ]
  • > 16 !!! 3% [ 13 ]

G³osowañ: 433

Wszystkich G³osów: 433

Autor

Wiadomo¶æ

Przezroczysta  

Mega wymiatacz

Matka



Do³±czy³a: 11 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-12-06, 12:47   

Ostia napisa³/a:

Przezroczysta napisa³/a:

Pierwszą miesiączkę dostałam w wieku 8 lat.


Wow O:



Co się stało? :-) Moja Mama również dostała w tym wieku miesiączkę, więc u mnie to nie dziwne.
_________________
Nie ma nic gorszego niż myśli uwięzione w zakamarkach umysłu, które nie mogą umrzeć.
Czasem nieśmiertelność myśli jest męcząca.
Paradoksalnie - czasem jest zbawieniem.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-12-06, 12:51   

Pierwszą miesiączkę dostałam w szóstej klasie podstawówki. Dzień przed Mikołajkami. :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

~~Astra~~  

User



ImiÄ™: Anna

Do³±czy³a: 05 Gru 2011

   

Wys³any: 2011-12-06, 14:32   

Nie masz się co przejmować do 16 roku życia. Jeśli do tego czasu się nie pojawi, to zgłoś się z tym problemem do lekarza - ginekologa. Ja pierwszą miesiączkę dostałam w wieku 13 lat, tydzień przed urodzinami. ;)
_________________
Bliskim mów, gdyby pytali,
że chwilowo zmieniałm adres,
że w niebie leczę duszę z silnego przedawkowania rzeczywistości.
— Katarzyna Nosowska
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2011-12-06, 15:27   

Również szósta klasa podstawówki, koniec maja. Wielce upragniona, dziś utrapienie, bo wiąże się z dużym bólem i dyskomfortem.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2011-12-06, 17:29   

Przezroczysta napisa³/a:

Ostia napisa³/a:

Przezroczysta napisa³/a:

Pierwszą miesiączkę dostałam w wieku 8 lat.


Wow O:



Co się stało? :-) Moja Mama również dostała w tym wieku miesiączkę, więc u mnie to nie dziwne.



No tak, jednakże ja sobie nie wyobrażam mieć 8 lat i nagle pewnego dnia nie móc wyjść do piaskownicy, "bo mam okres i źle się czuję" , albo nie móc w tym wieku pójść na basen "bo mam okres", zwalniać się z wf w drugiej klasie podstawówki "bo mam okres"... Dzieciństwo jednak nieco ucierpieć musiało. Przynajmniej gdybym ja tak miała, to by tak było, także nie zazdroszczę Ci :D.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

xenovobez  

Hiper wymiatacz

;]



ImiÄ™: Oryginalne

Wiek: 29

Do³±czy³a: 07 Kwi 2010

   

Wys³any: 2011-12-06, 19:59   

Cytat:


No tak, jednakże ja sobie nie wyobrażam mieć 8 lat i nagle pewnego dnia nie móc wyjść do piaskownicy, "bo mam okres i źle się czuję" , albo nie móc w tym wieku pójść na basen "bo mam okres", zwalniać się z wf w drugiej klasie podstawówki "bo mam okres"... Dzieciństwo jednak nieco ucierpieć musiało. Przynajmniej gdybym ja tak miała, to by tak było, także nie zazdroszczę Ci :D.
_________________



nie chce byc nie miła... ale popieram... ja dostałam w 5- czy 6 klasie więc praktycznie wszystkie juz byłysmy takie trochę nastawione na to, a tak w wieku 8 lat, to wg mnie nawet trudno o przygotowanie się na to.
_________________
"[...] miłość nie daje i nigdy nie dawała szczęścia. Wręcz przeciwnie, zawsze jest niepokojem, polem bitwy, ciągiem bezsennych nocy, podczas których zadajemy sobie mnóstwo pytań, dręczą nas wątpliwości. Na prawdziwą miłość składa się ekstaza i udręka."
 

taa  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 26

Do³±czy³a: 06 Lis 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2011-12-06, 20:48   

dostałam w wieku 11 lat ; ))
_________________
Czekolada jest spoko
 

Przezroczysta  

Mega wymiatacz

Matka



Do³±czy³a: 11 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-12-20, 13:18   

Damn, xenovobez, miesiączka w wieku 8 lat nie zaskoczyła mnie. Byłam doskonale przygotowana i uświadomiona w kwestii menstruacji. Nie uważam, żeby moje dzieciństwo było przez to gorsze, mniej wartościowe, ograniczone w jakiś sposób. Rozumiem, że jest to dla większości pewna anomalia, ale ja nigdy w ten sposób tego nie traktowałam. Byłam dzieckiem bardzo dojrzałym emocjonalnie, w związku z czym nigdy nie miałam również problemu z poinformowaniem nauczycielki W - F, że nie ćwiczę "z powodu niedyspozycji".
Miesiączka nie należy do przyjemnych doświadczeń comiesięcznych, ale jest jednym z wielu wyznaczników kobiecości.
I jeszcze raz podkreślam - nie uważam, że dostanie miesiączki w wieku 8 lat spowodowało, że moje dzieciństwo było bardziej ubogie. Ja byłam spokojnym dzieckiem. Nie biegałam po podwórku, nie wspinałam się na drzewa. Ja wolałam czytać książki. :-)
_________________
Nie ma nic gorszego niż myśli uwięzione w zakamarkach umysłu, które nie mogą umrzeć.
Czasem nieśmiertelność myśli jest męcząca.
Paradoksalnie - czasem jest zbawieniem.
 

kornelia  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 16 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-12-20, 16:03   

jestem w ankietowej większości :)
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-12-21, 16:42   

Szósta klasa, nie było to dla mnie szczególnie przeżycie. Przez lata dziwiłam się koleżankom jak może im to sprawiać jakiekolwiek problemy, mnie nawet nigdy brzuch nie bolał. Ale od kilku miesięcy przeszłam na drugą stronę mocy, na początku ból mnie tylko dziwił, teraz zaczyna męczyć. A myślałam, że jestem taką szczęściarą.
 

Destique  

Stały User

MCRmy.



ImiÄ™: Natalia

Wiek: 26

Do³±czy³a: 12 Mar 2012

Sk±d: warmia i mazury :)

   

Wys³any: 2012-03-20, 12:54   

Ja dostałam w wieku 11 lat, w lipcu 2010 roku (urodziny 12 miałam w sierpniu) iii jakoś nie wiem czemu wcześniej tak bardzo marudziłam "kiedy dostanę pierwszą miesiączkę" Teraz w Tych dniach czuję się bardzo niekomfortowo, a jeszcze kilka dni przed miesiączką jestem wredna i lepiej bez kija do mnie nie podchodzić. Bóle w trakcie menstruacji są nie do zniesienia, chociaż w tym miesiącu nie było ich o_O co mnie bardzo zdziwiło, albo byłam za bardzo nasycona euforią, że ich nie czułam? Nie wiem.. :x
_________________
Dla Ciebie jestem sobą i choć to mało jest, nie potrafię być przy Tobie nikim więcej.
 

ZjemCiBabcie  

Hiper wymiatacz

Medykamentka



Do³±czy³a: 29 Gru 2011

   

Wys³any: 2012-03-20, 16:04   

Chyba pod koniec listopada, w wieku 14 lat.
Dawno to byÅ‚o doķÅ‚adnie nie pamiÄ™tam.
_________________
hey you out there on your own
sitting naked by the phone
would you touch me?
 

Jeppo  

User



ImiÄ™: Anna

Wiek: 27

Do³±czy³a: 11 Kwi 2012

Sk±d: Zasiedmiogórogród

   

Wys³any: 2012-04-11, 21:48   

Ja okres dostałam na początku szóstej klasy. Pamiętam to dokładnie: 5 września, w-f, zaliczaliśmy rzuty piłką, a ja miałam okropny ból brzucha i nie wiedziałam skąd się on bierze, dopiero jak wróciłam do domu, to zrozumiałam o co chodziło :P
W sumie miałam jeszcze wtedy 11 lat, bo 12 urodziny miałam 14 września :)
_________________
"Bóg jest, a mimo to ludzie sądzą, że trzeba Go nadal szukać, bo trudno im się pogodzić z tym, że życie jest aktem wiary."
- Paulo Coelho

"Trefne karty rozdał los, więc przegrałem partię z nim, a życie toczyło się dalej" - R. Riedel
 

muflonowa  

Stały User



ImiÄ™: Kasia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 26 Maj 2012

Sk±d: Podkarpacie

   

Wys³any: 2012-05-27, 19:03   

U mnie chyba miesiąc po 13 urodzinach. Ogólnie do tej pory bez zmian - pierwsze 2 dni jadę na ketonalu itp., później skaczę, biegam i mam pełno energii :-D
_________________
-Operacja jest za dwie godziny.Chciałbym, żebyś był tam ze mną.
-Nie.
-Dlaczego?
-Bo jeśli umrzesz, zostanę sam.
 

milus94  

Wymiatacz

buntowniczka ;**


ImiÄ™: Milena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Maj 2010

   

Wys³any: 2012-06-10, 15:35   

Ja gdzieś 2miesiące po 13 urodzinach. W trochę dziwnych okolicznościach bo gdy leżałam w szpitalu, dlatego pierwsza odbyła się prawie bezboleśnie bo byłam w tym czasie na środkach przeciw bólowych xD Za to już przy kolejnej miesiączce omal nie umierałam z bólu :-/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com