Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

VGA  

User



Do³±czy³: 05 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-05, 15:27   Okulary przeciwsÅ‚oneczne - jakość i cena

Chcę kupić okulary przeciwsłoneczne, ale nie na 1 sezon, lecz z wyższej półki. Obowiązkowo muszą mieć 100% filtr UV, polaryzację i soczewki bez wad optycznych, aby nie psuć oczu. Szykuje się słoneczny wrzesień, więc jeszcze w tym roku w nich pochodzę.

Specjaliści każą omijać stragany i markety, gdyż tam najczęściej okulary nie mają filtrów i mają słabą optykę. Wszyscy sprzedawcy usilnie twierdzą, że okulary mają filtry. Jaka jest prawda? Jeśli chciałbym sprawdzić takie okulary, mało kto ma testery. Odwiedziłem wiele punktów. Okulary ze stoisk wygodnie leżą na nosie, nawet lepiej wyglądają i mocno przyciemniają światło. Modele u optyków niewygodnie leżą na nosie, przyciemniają lepiej lub gorzej, ale oprawki nie przylegają w pełni do głowy i światło je omija.

Stoisko na deptaku - wyprzedaż - 10 zł bez polaryzacji, 40 zł z polaryzacją. Zakładam jedne i patrzę w niebo. Dobrze przyciemniają, ale czuję, jakby do oczu przechodziło ciepło. Może to efekt parowania, a może braku/słabych filtrów UV. Obracam się. ¦wiat faluje. Tekst w oddali ledwo widoczny. Nie wyglądają na brudne, ale sprzedawczyni czyści. Nie pomaga. Zakładam inny model tej samej firmy. Efekt ciepła i falowania znika, a tekst w oddali widać wyraźnie. Nie ma napisu UV400. Jeśli nawet je kupię, jak sprawdzę ich bezpieczeństwo? Podobne stoiska są w galeriach, tam są już napisy UV400, ceny 50-100 zł.

Optycy w galeriach - marki Belutti, Polaroid i inne z półki cenowej 150-350 zł. Zmierzyłem dużo i tylko jedne leżały wygodnie i dobrze przyciemniały. Część nawet zasłaniała widok wprzód. Od 700 zł Ray-Ban i Oakley. Podoba mi się kształt wayfarer, nawet nieźle w nich wyglądam, tylko cenię sobie komfort na mieście. Wayfarery tak mają, że światło ominie oprawki nie tylko bokami, ale także górą.

Optycy przy okulistach - szkoda tam iść - wybór mały i beznadziejny.

Sklepy sportowe i rowerowe - marki Arctica i Uvex - ciężko je spotkać poza sklepami sportowymi. Podobno uvexy są lepsze, a co za tym idzie, droższe, ale jeszcze nie przymierzałem.

Zastosowanie - głównie spacer po mieście, czasami jazda na rowerze i wydarzenia sportowe, kiedy słońce wali prosto w oczy i utrudnia oglądanie tego, co się dzieje na boisku.
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2014-09-05, 16:24   

Może popatrz za markowymi okularami w jakimś dużym mieście. Ja swoje kupiłem w Warszawie, w Złotych Tarasach, w salonie optycznym typowo z okularami słonecznymi. Akurat było kilka ostatnich par z pewnej kolekcji, gatunku czy jak to tam się nazywa i były przecenione z 290 zł na 50 zł. Oczywiście bez żadnych wad, z filtrami, metką z pierwotną ceną i opisem.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

VGA  

User



Do³±czy³: 05 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-14, 21:40   

Nie będę czekał do kolejnego sezonu. Wrzesień ma być słoneczny, a poza tym niedługo Puchar Polski i będzie mocno razić na trybunach. Na rower też czasami by się przydały :) W sklepach jest mały wybór. Teraz już nie wiem, czy kupić u optyka (jeżeli będą wygodnie leżeć) za 200-250 zł, ewentualnie Uvex w sportowym, czy nie przepłacać i kupić tańsze na stoisku w galerii? Jakie są wasze doświadczenia?

Aktualnie Ray-Ban i podobne odpadają. Jak będą potrzebne do lansu to kiedyś sobie kupię.
 

Dezerterka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Wrz 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2014-09-14, 22:11   

Optyk i jeszcze raz optyk. Sprawdzone filtry które zapewniają ochronę.
Kupując tanie okulary na stoisku, kupujesz tylko przyciemniane szkiełka, za kilka zł więcej, ok może jakiś filtr będą miały.
Jeżeli kupuje się tanie okulary, to tylko sobie szkodzimy. Przyciemnienie powoduje że źrenica nam się rozszerza i więcej szkodliwego promieniowania wpada nam do oka.
Dlatego istotne jest by w parze z przyciemnieniem szły odpowiednie filtry

Dodtakowo mogę powiedzieć że nawet moj facet zauważył róznicę.
Po założeniu takich lepszych miał większy komfort patrzenia.

Jak chcesz to poszukaj po jakiÅ› mniejszych optykach. Ja zazwyczaj unikam tych markowych
_________________
Uśmiech, to zakręt który wszystko prostuje
 

VGA  

User



Do³±czy³: 05 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-16, 01:39   

Ceny u optyków to 200-350 zł za okulary ze średniej półki i 500-800 zł za Ray-Ban. Najczęściej spotykane marki to Polaroid, Belutti, Solano. Nie leżą idealnie na nosie. Wizualnie też mi nie pasują do twarzy. Tańszych nie ma, a odwiedziłem wiele punktów. Jest już po sezonie, więc nikt nie sprowadza nowych. Pozostały ostatnie. Może lepiej poczekać do wiosny?

Okulary Arctica, Uvex, Brenda, Hi-Tech znajdziemy tylko w sklepach sportowych. Najdroższe z nich to Uvex - podobno lepsze, ale tylko kilka modeli ma polaryzację. Ceny od 50 do 500 zł (najwięcej kosztują bajery typu lustrzane soczewki rozczepiające światło). Nie ma co wątpić w filtry UV, ale czy jakość całych okularów (szczególnie soczewek) jest wystarczająco wysoka?

Na stoiskach w galerii mamy niższą półkę - okulary Draco, Aspen, Lozano. Napisy UV400 i dało się znaleźć wśród nich dobrze dopasowane do ciała i lepiej pasujące do twarzy. Jeszcze niższa półka na deptakach i targowiskach - zapamiętałem nazwę Patrol - chwalą się potrójnym filtrem UV (?) ale czy rzeczywiście tak jest i czy soczewki nie zawierają wad - tego wciąż nie wiadomo.

Przepłacamy za markę? Dopłacamy za lepszą jakość? Nietłukące się soczewki dopiero od 700 zł, więc co lepszego w tych za 250 zł?
 

EstiiG  

User

królowa



ImiÄ™: Estera

Do³±czy³a: 16 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-16, 14:50   

Najlepsze sÄ… klasyczne Ray-Bany
_________________
Zachęcam do zapoznania się z moim blogiem o modzie i obuwiu:
http://blog.aspent.pl/

Wiele ciekawostek i konkretnych porad :)
 

PatrycjaK

User



Do³±czy³: 12 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-01-26, 14:45   

I jak? W końcu na jaki model okularów się zdecydowałeś? Pytam, bo ja już rozglądam się za odpowiednimi okularami słonecznymi na lato. Wspomniałeś w swoim wpisie o okularach Ray-Ban i modelu Wayfarer, mnie spodobał się konkretnie 4195 52 6087/4Q w kolorze fioletowym, z tego sklepu - http://ubutik.pl/okulary-przeciwsloneczne . Myślicie, że warto inwestować w okulary tej marki? Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi :).
 

VGA  

User



Do³±czy³: 05 Wrz 2014

   

Wys³any: 2015-02-08, 22:09   

Czy laski lecą na Ray-Bany? Chodzi mi o klasyczny model. Razi was, kiedy słońce pada bokiem? Początkiem lata 2014 nie zauważyłem zbyt wielu osób w raybanach, później więcej. Jeden miał podobny model, tylko Oakley. Nie bez powodu kupują tak drogie okulary?

Powoli rozglądam się za odpowiednim modelem, bo znów będę całe lato latał po sklepach, a co kupię, to wtopię :]
 

Szklana  

Stały User

Szklany człowiek.



Do³±czy³a: 22 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-02-08, 23:23   

VGA napisa³/a:

Czy laski lecÄ… na Ray-Bany?

Te głupiutkie może.

VGA napisa³/a:

Razi was, kiedy słońce pada bokiem?

Nie, nie razi, ale tak czy siak polecałabym coś solidniejszego, bo tu wiadomo, jakość dobra, cena super wysoka. Moje RayBany umarły śmiercią dość naturalną, bo po jakiś dwóch latach pękły mi z boku mimo tego, że strzegłam ich jak oczka w głowie, nigdy mi nie spadły, nic się nie działo. Pewnego dnia po prostu je ściągnęłam i zobaczyłam pęknięcie, które powodowało, że oprawki się ''składały''. Nie wiem czy mogę narzekać, bo służyły mi świetnie, ale nie tego się spodziewałam po okularach za takie pieniądze.
 

Bikesmile  

User


Wiek: 25

Do³±czy³: 09 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-02-09, 14:44   

Ray bany to jedyny słuszny wybór :)
 

VGA  

User



Do³±czy³: 05 Wrz 2014

   

Wys³any: 2015-05-02, 21:52   

Polećcie przyzwoite wayfarery do max 250 zł z filtrem 100% UV i polaryzacją. Nie ma sensu wydawać 700 zł na ray-bany i napychać kieszeni Luxottice, chyba że je potem odsprzedam w podobnej cenie. Poza tym znaczek Ray-Ban może działać na ulicznych dresów jak czerwona płachta na byka. Obecnie nie mam czasu na bieganie po sklepach, ale kilka punktów mogę odwiedzić.

Jeśli nosicie wayfarery, czy u was tak jest, że światło omija oprawki bokami, a nawet górą? Przeszkadza wam to mocno?

A co myślicie o firmie Zeiss? Rzeczywiście lepsza jakość i ochrona czy przereklamowane?
 

Marekdcm48966  

User

Marekdcm48966


ImiÄ™: Marek

Wiek: 47

Do³±czy³: 22 Pa¼ 2015

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2015-10-22, 10:13   

Używam od półtora roku okularów marki LOZANO zakupionych z ich strony internetowej i powiem szczerze, że jestem z nich zadowolony (podam linka, abyście mogli zobaczyć jakich używam http://www.lozano.pl/lozano-lz-108-id-1138.html). Posiadają w szarym szkle filtr polaryzacyjny, z którym wcześniej nie miałem do czynienia, zastanawiałem się co to w ogóle znaczy. Teraz już wiem, że opłacało się gdyż super przyciemnia i niweluje odblaski. Dobrze dopasowują się do mojej twarzy, która niestety nie jest idealna. Kupiłem je z wymiennymi szkłami, gdyż często po pracy jeżdżę na rowerze i niestety na jesień szybko robi się ponuro i żółte szkła rozjaśniają mi drogę. Soczewki są dobrze wykonane! Pomimo częstej zmiany szkieł, do tej pory nic im się nie stało z czego jestem bardzo zadowolony. A jakby mi się zniszczyły to sklep zapewnia 5 lat gwarancji na okulary, tak więc jestem bezpieczny, że przez najbliższe 3 lata mógłbym jeszcze je zareklamować. Jednak wydaje mi się, że nie będzie takiej potrzeby.
Szczerze polecam tą markę, gdyż cena w stosunku do jakości jest naprawdę korzystna.
U optyka za okulary na pewno bym przepłacił. Zaryzykowałem kupując okulary przez internet bez mierzenia ale się opłacało.
Ma ktoś te okulary? Też jest z nich tak samo zadowolony jak ja?
:-)
 

VGA  

User



Do³±czy³: 05 Wrz 2014

   

Wys³any: 2016-04-06, 18:23   

W tym sezonie zdecydowałem się na klasyczne RB wayfarer. Najlepiej kupię przez neta z zaufanego źródła, bo w sklepie zakładane i macane paluchami 1000 razy stracą na wartości, a zapłacę jak za 100% nówkę. Tym razem kupuję wyłącznie do lansu, ale polaryzacja i antyrefleks zalecane. Gdzie polecacie kupić tanio, ale bym miał pewność, że to oryginały?
 

kamillaczek  

User


ImiÄ™: Kamila

Wiek: 36

Do³±czy³a: 27 Gru 2016

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2016-12-27, 12:04   

osobiście nie kupiłabym nigdy okularów z internetu, mam małą twarz i w większości wyglądam głupio dlatego zanim znajdę coś dla siebie muszę koniecznie daną parę przymierzyć. prawda jest taka, że Wayfarer są na tyle uniwersalne, że wielu osobom pasują. ja szukając okularów dla siebie chodziłam po salonach optycznych i sklepach typu decatlon. w końcu idealne znalazłam w niedużym salonie optycznym Top Vision używam drugi rok i jestem zadowolona
 

Fabrik  

User


Do³±czy³: 19 Sty 2017

   

Wys³any: 2017-01-20, 11:21   

A ja wręcz przeciwnie- zdecydowanie kupiłbym okulary w sklepie internetowym, wystarczy tylko znaleźć taki sklep któremu można zaufać i na którym się nie zawiedziemy. Koszt dobrych okularów to od 100zł w górę, ale w zamian za to faktycznie otrzymujemy dobą jakość niż w okularach za 10 czy 20zł.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com