Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-01-29, 13:04   Olejek kokosowy do wÅ‚osów.

Czy ktoś używa olejku kokosowego do pielęgnacji włosów ?
Jak oceniacie jego wpływ ? Stosujecie go na całe włosy,czy jedynie na końcówki ?
Myślę nad ewentualnym zakupem,więc jestem także ciekawa jaka firma cieszy się w waszych oczach największym uznaniem. :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

NietajemniczyZnajomy  

Hiper wymiatacz

pustyni.



Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-01-29, 13:28   

O olejku kokosowym nie słyszałem, ale zaofftopuje i powiem że słyszałem dużo dobrego o olejku rycynowym ;P
Znajome kiedyś o nim rozmawiały i chwaliły go.
_________________
Your Game Tools
Your Hacks Forum
 

neelka  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 06 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-01-29, 13:31   

ja raz używałam olejku kokosowego z oriflame i nie polecam. włosy po nim były takie jak przed użyciem, a do tego bardzo szybko się przetłuściły
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-29, 13:51   

Używam oleju kokosowego rok i bardzo, bardzo go polecam. Nakładam go na noc, na końcówki włosów jak serum nawilżające, albo na całe, zwilżone włosy kilka godzin przed myciem (a na to czepek foliowy i ciepły kompres). £atwo się zmywa, super rozprowadza,no i zapach. :serce: Oczywiście zaraz po nałożeniu natłuszcza włosy, dlatego lepiej używać go przed myciem.
Ja polecam olej firmy Efavit, taki w szerokim, zielonym słoiczku, bo jest nierafinowany i ma w składzie 100% kokosu, bez jakichś ulepszaczy. Kosztuje grosze, około 12 zł. Do dostania w sklepach ze zdrową żywnością i Piotrze i Pawle.
Aha, nie wiem czy wiesz, ale mimo tego, że to olej, ma on stałą konsystencje. Wygląda troche jak kokosowe masło - jest biały i twardy. :-)
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-01-29, 14:26   

Porcelana. napisa³/a:

Aha, nie wiem czy wiesz, ale mimo tego, że to olej, ma on stałą konsystencje. Wygląda troche jak kokosowe masło - jest biały i twardy.


Widziałam na zdjęciach,chociaż Dabur Vatika jest płynny :)

Nakładasz go wtedy po umyciu na mokre końcówki ? Nie powoduje przetłuszczania ?

Masz na myśli ten ?
http://www.efavit.pl/inde...duct&prod_id=35

Wpadł mi w oko także produkt Logony.
http://allegro.pl/logona-...1422647717.html

Dziękuję za opinię :)
_________________
Drugs&hugs.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-29, 14:34   

slow napisa³/a:

Masz na myśli ten ?
http://www.efavit.pl/inde...duct&prod_id=35


Tak, ten.
Nakładam go na końcówki suchych włosów, ale na noc - bo odrobinę przetłuszcza. Raczej nie polecałabym stosować go na dzień, chyba, że masz mocno przesuszone włosy.

A, przypomniałam sobie jeszcze o innym, chyba nawet lepszym od Efavit. Jakiś czas temu zamawiałam kilka razy olej kokosowy z mazideł (mazidla.com) i też był świetnej jakości.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-01-29, 15:02   

Dzięki :)
Faktycznie brzmi zachęcająco :)

Porcelana. napisa³/a:

A, przypomniałam sobie jeszcze o innym, chyba nawet lepszym od Efavit. Jakiś czas temu zamawiałam kilka razy olej kokosowy z mazideł (mazidla.com) i też był świetnej jakości.


Pomęczę jeszcze jednym pytaniem-łączyłaś ten olejek z jakimś kremem ?
_________________
Drugs&hugs.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-29, 15:16   

slow, nie, stosowałam sam. On też miał stałą formę, przed użyciem wkładałam go do kąpieli wodnej albo mikrofali.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-01-29, 15:52   

O to muszę jeszcze raz poszukać,bo póki co znalazłam przepis na połączenie półproduktów :)

I jeszcze raz dzięki.Mam nadzieję,że moje włosy także będą podatne na tego rodzaju cudo :)
_________________
Drugs&hugs.
 

werkaa

Wymiatacz



Do³±czy³: 10 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-02-06, 17:36   

Słuchajcie a ten olej to nakładać przed każdym myciem, czy np. raz w tygodniu? nJestem świeżynka w temacie- do tej pory nakłądałam panthenol.
_________________
...nie potrzebuję cudzych norm, bo posiadam własne, jasne...

http://wielkanocnykurczak...70/?src01=00a76
 

kaszankazmlekie

User


Do³±czy³: 19 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-19, 21:17   

olejek kokosowy podgrzewem i obficie nakladam na cale wlosy potem zawijam folia i recznikiem i spedzam tak caly wieczor (2-3h) pozniej myje glowe 2 rayz szamponem. uzywam raz w tygodniu, raz w tygodniu robie rowniez maseczki z zoltek i dodaje piwo, sok z cytryna albo siemie lniane albo olejek rycynowy zalezy od humoru ;d;d

efekt jest wspanialy nie spodziewalam sie ze po czestej koloryzacji wlosy beda takie zdrowe, nie elektryzuja sie i nie wypadaja... pokochalam olejek kokoosowy na cale zycie jest najlepszy i szkoda kasy na inne odzywki.i fairma wg mnie nie jest wazna ma byc tylko 100% pure coconut oil bezzadnych dodatkow


a i dla dziewczyn ktore lubia puszyste wlosy poledcam taki plynniejszy zel z siemienia lnianego zrobic i suszyc jak zwykle lepszy od pianek i wszystkich zeli razem wzietych
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-08-08, 14:32   

Po mimo tego, że wcześniej to ja zadałam pytanie, to teraz mam możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem. Jestem aktualnie w kraju, w którym olejki do włosów do istny cud świata. I szczerze mówiąc czuję się oszukana. Bo olejek kokosowy sprzedawany w Polsce ma tak naprawdę mało wspólnego z prawdziwym olejkiem kokosowym do włosów. Kobiety w Indiach stosują go w dość osobliwy sposób. Na suche włosy obficie nakładają rozgrzewający olejek kokosowy wcierając go w skórę głowy. Następnie zostawiają na jeden dzień, bądź jedną noc (osobiście preferuję noc, nadal w ciągu dnia mija się to z poczuciem higieny). Jako ciekawostkę dodam, że tutaj olejek kokosowy reklamowany jest jako preparat przyśpieszający wzrost włosów :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-08-08, 15:01   

Czytałam o tym, w Indiach olejowanie jest na porządku dziennym, podczas gdy europejki dopiero oswajają się z tematem, a to świetny sposób pielęgnacji. :-) Jest masa tych popularnych olejków indyjskich typu Sesa, Amla, Vatika etc. I chyba któryś z nich sobie sprawię, chociaż słyszałam też, że olejki różnie działają na różny typ włosa i o ile w przypadku włosów azjatyckich działają dobrze, włosy europejskie mogą już obciążać.

slow wow, Indie, szczerze Ci ich zazdroszczÄ™. ;)
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-08-08, 15:29   

Porcelana., wypróbowałam wszystkie, a przynajmniej te, które były dostępne w sklepie i szczerze przyznam, że robią z włosami cuda już po pierwszym stosowaniu. Zwłaszcza te rozgrzewające :-) Vatika jest rzeczywiście tutaj bardzo popularna, jednak lepsza jest Navratna (jest to kombinacja ziół o nieznanych mi nazwach ;) ). Z olejków kokosowych najlepszy jest ten z firmy Parachute. Rzeczywiście można odczuć, że jest 100% ;) . Ceny pozwalają na testowanie, bo średnia butelka kosztuje od 5zł wzwyż :-)

Porcelana. napisa³/a:

chociaż słyszałam też, że olejki różnie działają na różny typ włosa i o ile w przypadku włosów azjatyckich działają dobrze, włosy europejskie mogą już obciążać.


Myślę, że ta opinia wzięła się stąd, że naszym kanonem są miękkie, puszyste włosy. Tu zaś kobiety nie spłukują olejków, ponieważ długie, naoliwione włosy są najbardziej pożądane. Dlatego sposób jak i cel stosowania różni się od naszego. I jeżeli ktoś ma problem z przetłuszczającymi się włosami- odradzałabym tego rodzaju eksperymenty.
Ja osobiście nie odczułam żadnych negatywnych skutków. Stosuję średnio co trzy dni, na wieczór. Spłukuję rano. ¯adnych oznak obciążenia nie zauważyłam, a jestem na ogół dość wrażliwa na tym punkcie :-)

Porcelana. napisa³/a:

wow, Indie, szczerze Ci ich zazdroszczÄ™


Szczerze mam dość ambiwalentny stosunek do Indii, ale jeżeli chcesz o tym porozmawiać to zapraszam na PW, bądź gg ;)
_________________
Drugs&hugs.
 

malinowa1  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 15 Maj 2009

   

Wys³any: 2013-04-28, 19:00   

A czy któraś z Was może używała takiego olejku arganowego do włosów ? http://kosmetolog.sklep.pl/opis/id,3863486/ Słyszałam ze naprawde jeśli chodzi o działanie na skórę , włosy.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com