Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-06, 21:51   

WormeX napisa³/a:

..To sÄ… fakty.

Przedstaw te fakty.Nie szukaj lokaja,który zrobi to za ciebie.
 

WormeX  

Stały User

Let's do it!



Wiek: 29

Do³±czy³: 06 Sty 2011

Sk±d: Krosno

   

Wys³any: 2011-01-06, 22:09   

:mrgreen:
Faktem jest, że nie masz żadnych dowodów również i w tej sprawie. To jest fakt. A teraz ja mam dowód, tak, mam. To że Ty nie znajdujesz żadnych dowodów, jest dowodem, że wypowiadasz się o rzeczach, które ktoś Ci kiedyś wpoił bez ich potwierdzenia.
Tak samo jest z dziećmi, które słysząc, że będzie 22 maja 2011 roku koniec świata, biorą to za pewnik :)
_________________
Wierzcie (w siebie), a będzie wam dane.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-06, 22:17   

WormeX napisa³/a:


Faktem jest, że nie masz żadnych dowodów również i w tej sprawie..

Ja pytałem ciebie o program socjalny ONR w kwestii wyzysku pracowników polskich.Odpowiedzi merytorycznej nie otrzymałem.ONR najwyraźniej się tym nie interesuje,a jedynie "suwerennością",czyli zastąpieniem wyzyskiwaczy obcych przez swoich,to już było przerabiane w okresie międzywojnia i wcześniej.Odgrzewają stare antypracownicze kotlety,a kapitaliści się cieszą.Agresywni łysole przydadzą się do tłumienia protestów pracowniczych.
 

WormeX  

Stały User

Let's do it!



Wiek: 29

Do³±czy³: 06 Sty 2011

Sk±d: Krosno

   

Wys³any: 2011-01-06, 22:34   

Najpierw odpowiedz na moje pytanie, zadane przy użyciu pytajnika. Swoją drogą ciekawy znak, nie?

Ale dobrze, program socjalny w kwestii wyzysku pracowników polskich?
Odpowiem tak: jakiego, kurna, wyzysku?! Szef płaci, szef wymaga. Mam już dość krzykaczy, którzy krzyczą jak jest źle, jaki jest wyzysk, jaka katastrofa.
Sam żyję w naprawdę warunkach nie do pozazdroszczenia. I jakoś nie grzmię, jak to źle.
Nie ma żadnego wyzysku. Jeśli coś lekko poniżej 1000 złotych netto, które zarabia 4% zatrudnionych ludzi w Polsce uważasz za wyzysk, to dziękuję Ci serdecznie za pełną emocji dyskusję.
_________________
Wierzcie (w siebie), a będzie wam dane.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-06, 23:11   

WormeX napisa³/a:


Odpowiem tak: jakiego, kurna, wyzysku?!..

Polecam w celach doedukowania się przykładowy artykuł,jeden z tysięcy pt:"To nie Chiny, to środek Europy! Niewolniczy wyzysk w Polsce! Gimnazjaliści pracują 24h non stop!" Młodzież stała się tanią siłą roboczą tak jak w krajach trzeciego świata.
Rzeczywiście, obrazki spod Legnicy przypominają te z chińskiego Shenzhen czy innego Kantonu. Nie mówiąc już o Wietnamie czy Bangladeszu. Jakby tego było mało, do wykorzystywania nieletnich dochodziło w zakładzie ulokowanym w specjalnej strefie ekonomicznej. Jego właściciele - jako zachętę do inwestycji - dostali rozłożone na wiele lat ulgi w podatkach.
Inwestorów kuszono też obietnicami taniej a wykwalifikowanej siły
roboczej" Adres w necie:"http://www.1917.net.pl/?q=node/1332.Dobranoc.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2011-01-07, 05:44   

Cytat:

www.1917.net


Cieknie z Ciebie czerwony socjalizm...
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-07, 07:11   

stubarwny napisa³/a:

Cytat:

www.1917.net


Cieknie z Ciebie czerwony socjalizm...

Właściwie to jestem zwolennikiem egalitaryzmu szwedzkiego..A w kwestii wyzysku i łamania praw pracowniczych w Polsce nie dasz rady się wypowiedzieć ?Czy jakiś przedstawiciel sekcji ONR wie coś na ten temat?

[ Dodano: 2011-01-07, 07:20 ]

WormeX napisa³/a:

Szef płaci, szef wymaga..

Zarabia nieźle na wyzysku,nie płaci podatków,płaci za pracę żebracze grosze, które nie wystarczą nawet na opłaty mieszkaniowe,w rezultacie pracownicy polscy pracują ciężko w kilku miejscach pracy.Tak tyrając,tracąc zdrowie,zaniedbując rodzinę.mieszkając praktycznie na stałe w miejscu pracy szybko będą wyglądać jak swoi właśni dziadkowie.
 

Xelk  

Stały User



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 03 Mar 2009

   

Wys³any: 2011-01-07, 14:22   

Fedorowicz napisa³/a:

ONR postuluje w swoim programie likwidację świadczeń socjalnych dla ludności i zwolnienie z podatków najbogatszych,czyli to samo co z żelazną konsekwencją realizują liberalne partie rządzace- skrajny wyzysk i bogacenie elit kosztem wszystkich pozostałych.


Coś ci się kolego pomyliło. Owszem liberalizm chce likwidacji świadczeń socjalnych, z wielu przyczyn. Choćby dlatego, że nie jest to sprawiedliwe, ale nigdzie nie ma mowy o likwidowaniu podatków tylko bogatym. Liberalni politycy chcą zniesienia podatku VAT, dochodowego i wielu innych. Jedynie chcą aby pieniądze były pobierane tylko na ochronę państwa przed wrogiem wewnętrznym i zewnętrznym (wojsko, policja) oraz na niewielką administrację.

Cytat:

liberalne partie rządzące - skrajny wyzysk i bogacenie elit kosztem wszystkich pozostałych


żadna z rządzących partii nie jest liberalna, niektórzy tylko chcą żeby ludzie tacy jak ty tak myśleli.
Tutaj masz linka do wypowiedzi szefa PO, że nigdy nie byli i nie są partią liberalną.
http://www.tvp.pl/krakow/...-x-2010/3042383

Ten twój wyzysk, który trwa od lat robią twoje ukochane partie socjalistyczne.

Nie należę do żadnej organizacji mało wiem o ONR, ale jeśli idzie o wyzysk pracowników. To myślę, że jest to kwestia na osobny temat, ale z grubsza go ruszę. Wyzysk pracowników powstaje wtedy jak jest mało pracy, mało konkurencji. To, że w Polsce ciężko się prowadzi biznes wie każdy, powodem są głównie duże podatki o ogromne koszta, które idą na utrzymywanie bezrobotnych i innych leni.
Gdyby obniżyć, a nawet zlikwidować podatki. W Polsce zaczęłyby powstawać firmy jak grzyby po deszczu. Pracodawcy szukaliby Pracowników. Ludzie szukający prace mogliby przebierać, szukać sobie oferty takiej jaka im pasuje.
U właściciela, który wyzyskiwałby pracowników nikt nie chciałby pracować i koleś by zbankrutował. Kolejna kwestią jest też wartościowość pracownika. Pracownik z wiedzą i doświadczeniem nie da sobie dmuchać w kaszę.

Wszyscy piszą że Polacy to Polacy tamto. Prawda niekiedy wygląda inaczej.
Wszyscy też chwalą zagranicę, zapominają, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
Sytuacja z życia znajomych. Znajomy pojechał do Irlandii do pracy. Pracował dużo wydajniej i lepiej od Irlandczyków, ale kiedy przyszedł kryzys nikt nie patrzył kto jak pracuje, tylko najpierw do zwolnienia szli obcokrajowcy. Tak już po prostu jest.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-07, 15:08   

Xelk napisa³/a:


Coś ci się kolego pomyliło. Owszem liberalizm chce likwidacji świadczeń socjalnych, z wielu przyczyn. .. tylko na ochronę państwa przed wrogiem wewnętrznym i zewnętrznym (wojsko, policja) oraz na niewielką administrację.

Podstawową przyczyną jest chęć wyzysku darmowej siły roboczej,pozbawionej praw pracowniczych i opieki socjalnej państwa.Tylko policja i wojsko? Aby nikt z zewnątrz ani wewnątrz nie przeszkodził wyzyskowi i dorabianiu się na cudzym garbie?Co za cynizm..

Cytat:

Tutaj masz linka do wypowiedzi szefa PO, że nigdy nie byli i nie są partią liberalną.

Wypowiedzi liberałów to stek antypracowniczych kłamstw i obelg,którymi obrzucają wyzyskiwane masy pracujące.Czytałem je nie raz i nie dwa..

Cytat:

utrzymywanie bezrobotnych i innych leni.

Szatańska retoryka liberałów,opluć pracowników,a potem wykorzystać i wyrzucić z pracy.Następnie wyzyskiwać kolejnych naiwnych.

Cytat:

Pracownik z wiedzą i doświadczeniem nie da sobie dmuchać w kaszę.

Ma w liberalizmie tyle do gadania,co ¯yd na gestapo.Twój ustrój wyzysku to system bandycki..

Cytat:

Wszyscy piszą że Polacy to Polacy tamto..

A kto broni wyzyskiwanych polskich pracowników ? Liberał czy aferzysta "prywatyzacyjny" ?A może kler KK? :zalamany:
 

WormeX  

Stały User

Let's do it!



Wiek: 29

Do³±czy³: 06 Sty 2011

Sk±d: Krosno

   

Wys³any: 2011-01-07, 15:27   

Jakoś jestem gimnazjalistą i nie tyram 24h/dobę. Już sam tytuł pokazuje bezsensowność tego artykułu.
Fedorowicz, pamiętasz ten dziki, bestialski kapitalizm w USA w XIX wieku? Dzięki właśnie kapitalizmowi USA ma teraz taki status, jaki ma. Niestety nie wróżę im przyszłości, za dużo już socjalu.
Zgadzam się z Xelk. Chciałbym dodać, że w kwestii liberalności, to rządy PiS były jednymi z najbardziej liberalnych, szczególnie jeśli chodzi o podatki. I żniwa rządów PiSu zbierała PO przez pierwsze 2 lata sukcesów.
_________________
Wierzcie (w siebie), a będzie wam dane.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-07, 15:43   

WormeX napisa³/a:

..za dużo już socjalu.

Niestety,tacy jak ty zaśmiecają każde forum swoimi liberalnymi kłamstwami.A naród śpi.Wtedy rządzą upiory..
 

WormeX  

Stały User

Let's do it!



Wiek: 29

Do³±czy³: 06 Sty 2011

Sk±d: Krosno

   

Wys³any: 2011-01-07, 18:13   

I kto to mówi, siewca czerwonej propagandy. Nie dziwię Ci się, że najeżdżasz na ONR, bo taki radykalny ONRowiec nie traktowałby Cię pewnie ulgowo.
Kłamstwami?? Udowodnij, że to co ja mówię, to kłamstwo :)
_________________
Wierzcie (w siebie), a będzie wam dane.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-07, 19:59   

WormeX napisa³/a:

I kto to mówi, siewca czerwonej propagandy. Nie dziwię Ci się, że najeżdżasz na ONR, bo taki radykalny ONRowiec nie traktowałby Cię pewnie ulgowo.
Kłamstwami?? Udowodnij, że to co ja mówię, to kłamstwo

Od 1 czerwca 2010 r. zasiłek dla bezrobotnych wynosi 742,10 zł .To jest "dużo socjalu" ? Czy może się leczysz psychiatrycznie ? Czemu żaden ONR-owiec się nie chce wypowiedzieć ?
 

WormeX  

Stały User

Let's do it!



Wiek: 29

Do³±czy³: 06 Sty 2011

Sk±d: Krosno

   

Wys³any: 2011-01-07, 20:05   

Mówiłem o USA.

Zasilek dla bezrobotnych? Mam co do niego mieszane uczucia. No ale niech już zostanie. Opłacą sobie podstawowe potrzeby, a na resztę to trochę pomyśleć. Jeżyny w lesie rosną. Drobne pomoce sąsiadom. Można sobie poradzić. I zacząć szukać pracy, za minimalną nawet, a nie czekać na sponsora z piwem w ręku.
_________________
Wierzcie (w siebie), a będzie wam dane.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-07, 20:11   

WormeX napisa³/a:


..Zasilek dla bezrobotnych? Mam co do niego mieszane uczucia. No ale niech już zostanie. Opłacą sobie podstawowe potrzeby

Człowieku,jesteś małym dzieckiem? Co rodzice opłacą za 740pln ? Jeden rachunek za prąd w sezonie grzewczym ?Nie znasz nawet kosztów utrzymania przeciętnej rodziny w Polsce?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com