Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

WormeX  

Stały User

Let's do it!



Wiek: 29

Do³±czy³: 06 Sty 2011

Sk±d: Krosno

   

Wys³any: 2011-01-07, 20:16   

Nie wiem szczerze co Ty grzejesz. No cóż, jak nie pracujesz to nie oczekuj, że rząd Ci jeszcze nowy dom postawi.
_________________
Wierzcie (w siebie), a będzie wam dane.
 

Erape  

User



Wiek: 29

Do³±czy³: 20 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-06-03, 18:06   

Fedorowicz napisa³/a:

WormeX napisa³/a:


..Zasilek dla bezrobotnych? Mam co do niego mieszane uczucia. No ale niech już zostanie. Opłacą sobie podstawowe potrzeby

Człowieku,jesteś małym dzieckiem? Co rodzice opłacą za 740pln ? Jeden rachunek za prąd w sezonie grzewczym ?Nie znasz nawet kosztów utrzymania przeciętnej rodziny w Polsce?



To do roboty ! Dopóki w tym kraju nie wypleni się lewactwa to nigdy nie będzie lepiej. Zasiłek powinien być opłacany powiedzmy do 3 miesięcy, wystarczająco by znaleźć nową pracę.
 

WanJarolKojtyÅ‚a  

User

lubiÄ™ dzieci


ImiÄ™: Karol

Wiek: 31

Do³±czy³: 02 Cze 2011

Sk±d: wadowice

   

Wys³any: 2011-06-03, 18:33   

Wyplenienie lewactwa, ahahahaha co za bzdura.
Tylko wiek Cię usprawiedliwia, że opowiadasz z pełnym przekonaniem takie rzeczy. Co do znalezienia pracy w 3 miesiące - powiedz to tym tysiącom ludzi, którzy po skończeniu studiów przez wiele miesięcy nie są w stanie znaleźć pracy, a jeśli już, to zapewniającą całe 1200 zł na rękę.
Radzę Ci po pierwsze się dokształcić, a po drugie dorosnąć i spojrzeć na życie z innej perspektywy niż pierwszoklasista w liceum, który trochę posłuchał Honoru i ma się za znawcę polityki, dla którego największym złem jest bliżej nieokreślone "lewactwo".
 

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2011-06-03, 18:39   

Jak wybiera się nieżyciowy kierunek studiów, bo jest lekko, łatwo i przyjemnie, a zamiast praktyk i staży, choćby bezpłatnych chodzi się na imprezy, albo zbija bąki to się nie dziwię, że nie mogą pracy znaleźć.
A zasiłek dla bezrobotnych wpływa negatywnie na szybkość znalezienia pracy, udowodnione badaniami empirycznymi.
A rodzinę powinno się utrzymywać z oszczędności uzbieranych w trakcie pracy. Trochę przedsiębiorczości w życiu nie zawadzi.
 

WanJarolKojtyÅ‚a  

User

lubiÄ™ dzieci


ImiÄ™: Karol

Wiek: 31

Do³±czy³: 02 Cze 2011

Sk±d: wadowice

   

Wys³any: 2011-06-03, 18:46   

Typowe wymądrzanie się licealisty albo studenta pierwszego roku, który naczytał się Korwina.
Powiedz to samo człowiekowi, który pracuje w jednym miejscu kilkanaście lat i z dnia na dzień zamykają mu zakład pracy. Myślisz, że człowiekowi po 40, z żoną i dajmy na to 2 dzieci tak łatwo przystosować się do nowej sytuacji i znaleźć nową pracę albo przekwalifikować się tak jak studencinie, wychowanym w wolnej Polsce?
 

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2011-06-03, 19:01   

Nie mówię, że taka sytuacja nie jest dramatem, bo jest. Nie uważam jednak, by prawo janosika, który zabiera jednym, by dać innym, powinno być stosowane jako rozwiązanie takiej sytuacji. Tym bardziej, że większość obciążeń podatkowych dotyka tych ubogich, a nie bogatych, więc to oni siłą rzeczy utrzymują rodzinę tego człowieka.
I nie osądzaj kim jestem, bo gówno wiesz na mój temat. Ja osobistych podjazdów odnośnie twego wykształcenia czy statusu społecznego nie wyrzucam. Takie zachowanie z kolei świadczy o braku merytorycznych argumentów. Dramat jednostki nie jest sprawą państwa i im mniej państwo będzie w to ingerowało tym lepiej ta rodzina na tym wyjdzie.
 

RetseJ  

Stały User



Do³±czy³: 15 Lis 2011

   

Wys³any: 2011-12-09, 08:54   

Czytałem, nawet sporo na stronach ONR-u i MW o ich wizji Polski, Polaków i ogółu.

Napiszę w bardzo wielkim skrócie, do jakich wniosków doszedłem.

Trzy podstawowe* grupy tzw. narodowościowe czyli: Narodowe Odrodzenie Polski, Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolska mają niezwykle zbliżone do siebie idee. Główną myślą przewodnią tych organizacji jest przede wszystkim nie patriotyzm w czystej postaci lecz zwykła dyskryminacja, zrobienie bajzlu (nie odwołuje się tylko do 11.11.11r) i przywróceniu Polsce jej... Polskości... :-D
Pominę już te wątki o pracodawcach i pracownikach, bo wystarczająco je rozwałkowaliście. Po prostu - patriotyzm powinien (w teorii) opierać się na czczeniu ważnych dla wszystkich lub większości symboli, wydarzeń lub osób, by jednak nie deptać przy tym pozostałych. Na stronach tych organizacji wszystko napisane jest pięknie i w miarę przystępnie dla statystycznego Kowalskiego, ale najwyraźniej część osób ma problem albo z rozumieniem tekstu czytanego i pojęciami lub z interpretacją dobra i zła. Określanie się jako patrioci przez tego typu organizacje jest co najmniej niewłaściwe.

Czym więc są NOP, MW i ONR ?
Grupa ludzi, którzy myślą, że są patriotami i którzy myślą, że wyplenienie: żydów, romów, cyganów, gejów/lesbijek/trans/bi, lewaków (jak to określacie) - przyczyni się do rozwoju Polski i budowania jej w normalny ich zdaniem sposób, w wierze chrześcijańskiej.

Osobiście staram się nie identyfikować z lewicą chociaż większość poglądów mam lewicowych, ale nienawiść do ludzi za to, że są tacy, a nie z flagą Polską na ramieniu, jest nazizmem/neofaszyzmem XXI wieku, co zresztą można oglądać, gdy dochodzi do pochodów, marszów, demonstracji, na których często są wykrzykiwane hasła: "Biała Polska", "zakaz pedałowania", "Czarny powinien być asfalt" itd.

Patriotyzm - tak
Nienawiść -nie
 

burmistrz1917

Stały User



Do³±czy³: 25 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-12-09, 13:39   

Według mnie to ONR,MW czy ten cały NOP to banda nietolerancyjnych gnojów którzy chcą się dowartościować cudzym kosztem,są to zwykli faszyści i bandyci,pragną czystego narodu,ale nie każdy jest taki sam,nie możemy nienawidzić ¯ydów za to że są inni niż my,skrajne prawicowe ugrupowania czy partie powinny być zakazane.

Co do ich poglądów gospodarczych,to są oni skończonymi idiotami,jak można zabrać komuś coś co się mu należy,pomoc socjalna musi być dla najuboższych.

To tyle co mam do powiedzenia.

PS:Być patriotą to nie znaczy być faszystą,bo ja jestem "Lewakiem" i tolerują innych aa jednak mam się za patriotę,bo patriotyzm to miłość do ojczyzny aa nie nienawiść do innych ludzi.
_________________
Czytaj regulamin
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-12-09, 16:47   

burmistrz1917 napisa³/a:


..Co do ich poglądów gospodarczych,to są oni skończonymi idiotami,jak można zabrać komuś coś co się mu należy,pomoc socjalna musi być dla najuboższych.

To tyle co mam do powiedzenia.

PS:Być patriotą to nie znaczy być faszystą,bo ja jestem "Lewakiem" i tolerują innych aa jednak mam się za patriotę,bo patriotyzm to miłość do ojczyzny aa nie nienawiść do innych ludzi.



Gdyby istniał solidaryzm społeczny wśród jednego narodu polskiego ,który wyznawali panowie z Watykanu w społecznej nauce kościoła i pan z wąsikiem, to teorie ONR i NOP miałyby jakieś uzasadnienie. Jednakże tym, który oszukuje na wynagrodzeniach za pracę nie jest ¯yd, homoseksualista ,heretyk i kolorowy "brudas", czy znienawidzony lewak, jak mawiają NOP-owcy. Jest to niestety prywaciaż .To Polak-katolik.
 

Behemoth  

Mega wymiatacz

Pazurzasty



Do³±czy³: 27 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-12-09, 17:40   

Z ONR - em mi raczej nie po drodze, bo ci panowie chcÄ…:

Cytat:

Odrzucenia demokracji jako reżimu wrogiego Cywilizacji Europejskiej, który za miernik prawdy przyjmuje wolę większości kierującej się najczęściej niskimi pobudkami


Jakoś mi się nie widzi żaden inny system, który byłby w stanie zastąpić demokrację. Odrzucenie "oświeceniowych praw człowieka" też mi sięnie uśmiecha.
No i nie rozumiem takich terminów jak "Naród organiczny" ani "socjal-liberalizm" - to drugie to jak dla mnie jakiś oksymoron jest.
_________________
Mój nickname w żaden sposób nie wiąże się z mocno umalowaną kapelą metalową. Wiąże się z czarnym, tłustym kotem.

Bierz, co chcesz, potem płać i płacz.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-12-09, 18:20   

Behemoth napisa³/a:


No i nie rozumiem takich terminów jak "Naród organiczny" ani "socjal-liberalizm" - to drugie to jak dla mnie jakiś oksymoron jest.



Naród organiczny to odpowiednik nazistowskiego volkizmu. Dla wczesnych nacjonalistów niemieckich takich jak Fichte i Jahn, wyłącznie Niemcy stanowili prawdziwy Volk (naród organiczny) .Koncepcja narodu organicznego jest związana z hierarchiczną organizacją i odrzuceniem demokracji, kultem jednostek uważanych za wyjątkowe i przywódcze oraz elityzmem i dążeniem do mocarstwowości . Liberalizm realny, jako ideologia wszelkich praw i przywilejów wyłącznie dla klas bogatych nic wspólnego nie ma z socjalizmem ani socjalem . Oczywiście istnieje teoretyczny liberalizm utopijny, jako wiara w wolny rynek, w rzeczywistości jednak nie istniejący z powodu monopolizacji . Natomiast istnieje realnie tzw . społeczna gospodarka rynkowa w socjal-demokratycznych krajach zachodnich .
 

koczkodanus

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 04 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-18, 19:52   

Znam trochę środowisko ONR, więc pozwolę sobie odpowiedzieć na te lewicowe, kłamliwe zarzuty stawiane wobec tej organizacji w tym temacie.

Cytat:

Główną myślą przewodnią tych organizacji jest przede wszystkim nie patriotyzm w czystej postaci lecz zwykła dyskryminacja, zrobienie bajzlu (nie odwołuje się tylko do 11.11.11r) i przywróceniu Polsce jej... Polskości...


Nikomu z ONRu nie zależy na robieniu bajzlu. Tak się składa, że byłem na kilku manifestacjach przez nich organizowanych (nie tylko 11.11) i już na początku było powiedziane, że ten kto się nieodpowiednio zachowuje, natychmiast zostanie z nich wyrzucony. Tak też się działo.
Z dyskryminacją nie wiem o co Ci chodzi. A co się tyczy przywrócenia Polsce jej polskości, to oznacza to pewnie walkę z amerykanizacją.

Cytat:

Grupa ludzi, którzy myślą, że są patriotami i którzy myślą, że wyplenienie: żydów, romów, cyganów, gejów/lesbijek/trans/bi, lewaków (jak to określacie) - przyczyni się do rozwoju Polski i budowania jej w normalny ich zdaniem sposób, w wierze chrześcijańskiej


Po co nam w Polsce romowie? Robią coś pożytecznego?
Teraz, gdy nam grozi kryzys demograficzny, na miejscu jest promowanie homoseksualizmu?

Cytat:

nienawiść do ludzi za to, że są tacy, a nie z flagą Polską na ramieniu, jest nazizmem/neofaszyzmem XXI wieku


Jeszcze nigdy nie zostałem zaatakowany przez żadnego ONRowca, dlatego, że nie miał opaski z polską flagą na ramieniu.

Cytat:

co zresztą można oglądać, gdy dochodzi do pochodów, marszów, demonstracji, na których często są wykrzykiwane hasła: "Biała Polska", "zakaz pedałowania", "Czarny powinien być asfalt" itd.


Kłamstwa. Nigdy nie słyszałem, żeby na akcjach ONRu były wykrzykiwane hasła typu biała Polska czy czarny powinien być asfalt. Jeśli Ty takie coś widziałeś, daj mi linka do nagrania, gdzie jest uwiecznione.

Cytat:

Co do ich poglądów gospodarczych,to są oni skończonymi idiotami,jak można zabrać komuś coś co się mu należy,pomoc socjalna musi być dla najuboższych.


ONR nie ma określonych poglądów gospodarczych.

Cytat:

Jakoś mi się nie widzi żaden inny system, który byłby w stanie zastąpić demokrację. Odrzucenie "oświeceniowych praw człowieka" też mi sięnie uśmiecha.


Demokracja jest złym ustrojem, ponieważ zakłada, że większość ma rację. Dochodzi dlatego do takich patologii jak populizm czy demagogia. Osoby nie znające się na polityce nie powinny mieć możliwości wpływania na państwo. Rządzić powinni ludzie, których zdolności, wykształcenie oraz umiejętności predysponują do sprawowania władzy.
 

jacopolityk

User



Do³±czy³: 15 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-18, 22:14   

Behemoth napisa³/a:

Z ONR - em mi raczej nie po drodze, bo ci panowie chcÄ…:

Cytat:

Odrzucenia demokracji jako reżimu wrogiego Cywilizacji Europejskiej, który za miernik prawdy przyjmuje wolę większości kierującej się najczęściej niskimi pobudkami


Jakoś mi się nie widzi żaden inny system, który byłby w stanie zastąpić demokrację. Odrzucenie "oświeceniowych praw człowieka" też mi sięnie uśmiecha.
No i nie rozumiem takich terminów jak "Naród organiczny" ani "socjal-liberalizm" - to drugie to jak dla mnie jakiś oksymoron jest.



Dzieje ludzkości pokazują, że człowiek z natury jest takim wiecznym poszukiwaczem, więc można liczyć na to że kiedyś ktoś wymyśli jakiś system bardziej sprawiedliwy i przede wszystkim skuteczniejszy niż demokracja. Z kolei organizacje prawicowe może nie są do końca przeciwni demokracji, ale chcą zwrócić uwagę na to że do parlamentu wybierani są przedstawiciele w wyniku wolnych wyborów, ale na których głosują wszyscy którzy chcą, nawet ci którzy się nie znają i nie mają pojęcia na co głosują, bo ktoś im się spodobał z ładnych słówek, i nie ważne że ich nie rozumieli. Po prostu chyba trzeba by egzaminować wyborców by mieli prawo oddać głos.
_________________
Koniec demokracji, czas na
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2012-12-18, 22:49   

Marian Kowalski rzecznik ONRu dobrze mówi.
http://www.youtube.com/watch?v=ZUsADIvg48o

Cytat:

jak można zabrać komuś coś co się mu należy,pomoc socjalna musi być dla najuboższych.



:-o :-o :-o
Z jakiej racji im sie należy?
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2012-12-19, 08:21   

koczkodanus napisa³/a:

Znam trochę środowisko ONR, więc pozwolę sobie odpowiedzieć na te lewicowe, kłamliwe zarzuty stawiane wobec tej organizacji w tym temacie.
Nikomu z ONRu nie zależy na robieniu bajzlu. Tak się składa, że byłem na kilku manifestacjach przez nich organizowanych (nie tylko 11.11)


Po pierwsze, wymień które zarzuty uznajesz za kłamliwe i skąd pomysł, że są one lewicowe? Po drugie, nie ma możliwości sprawdzenia na anonimowym forum ani kim jesteś, ani gdzie byłeś. Więc najlepiej zrezygnować z gołosłownych zapewnień czy przechwałek na tematy osobiste, których zweryfikować się tu nie da. Takie zapewnienia nie są argumentami w poważnej dyskusji.

Cytat:

.. i już na początku było powiedziane, że ten kto się nieodpowiednio zachowuje, natychmiast zostanie z nich wyrzucony. Tak też się działo.


Kto do kogo powiedział, kogo wyrzucał, gdzie, za co i w jaki sposób? Piszesz bardzo ogólnikowo, bez podawania źródeł informacji.

Cytat:

Z dyskryminacją nie wiem o co Ci chodzi. A co się tyczy przywrócenia Polsce jej polskości, to oznacza to pewnie walkę z amerykanizacją.


Nie wiesz, co to jest dyskryminacja? To edukujemy: Jest to traktowanie pewnych ludzi w mniej sprawiedliwy sposób, odbieranie im należnych im praw zwykle po to, aby ich następnie wyzyskiwać i krzywdzić. Wiąże się z jednoczesnym nieuzasadnionym uprzywilejowaniem innej grupy ludzi kosztem dyskryminowanych.

Cytat:


Po co nam w Polsce romowie?


Po co nam ¦lązacy , Kaszubi, Górale itd? Ten absurdalny wywód można przedłużać.

Cytat:

Robią coś pożytecznego?


A Ty sam robisz coś pożytecznego? ;)

Cytat:

Teraz, gdy nam grozi kryzys demograficzny, na miejscu jest promowanie homoseksualizmu?


Często używasz słowa "nam". Kogo konkretnie masz na myśli? Podaj w punktach:a), b), c) itd.

Cytat:


Jeszcze nigdy nie zostałem zaatakowany przez żadnego ONRowca, dlatego, że nie miał opaski z polską flagą na ramieniu.


Leszek Jażdżewski, publicysta, politolog został niedawno pobity i opluty przez członków ONR za przypominanie faktów historycznych (o zamordowaniu prezydenta Narutowicza)
http://wyborcza.pl/1,7547...jonalistom.html

Cytat:

..pomoc socjalna musi być dla najuboższych.


Już biegną bogacze dobrowolnie pomagać ubogim, bo Kolega tak sobie zażyczył.. :mrgreen:

Cytat:

Rządzić powinni ludzie, których zdolności, wykształcenie oraz umiejętności predysponują do sprawowania władzy.


A o zasadach moralnych się zapomniało? Zdolności, wykształcenie i fachowość można wykorzystać zarówno w dobrym, jak i złym, szkodliwym społecznie celu po to, aby wzbogacać jedynie garstkę uprzywilejowanych.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com