Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mordred  

Stały User



Do³±czy³: 28 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-05-08, 22:48   

333-333-333 napisa³/a:

Mordred napisa³/a:

¦mieszne, że są ludzie którzy w coś takiego wierzą, a jeszcze śmieszniejsze to, że są tacy, którzy twierdzą, że udało im się opuścić swoje ciało. Czytałem o tym, ale moim zdaniem to brednie dla ludzi, którzy nie mają co robić z wolnym czasem.



haha, co za typ. Nie mają co robić z wolnym czasem? Jesteś naprawdę taki ułomny że nawet nie przeczytałeś co to OOBE i jeszcze śmiesz coś tutaj burczeć? OOBE to opuszczanie ciała podczas SNU, więc o jakim wolnym czasie ty tutaj piszesz ograniczony parobku. Chryste, nawet nie chce mi się tobie tłumaczyć jak bardzo się mylisz, praktykuje to od 3 lat i wywalone mam buły czy ktoś w to uwierzy że się da czy nie ale jak ktoś jest tak ułomny że nawet nie przeczyta podstaw o o co tu chodzi to ciężko przejść obojętnie.



Widzę, że te praktyki mają na Ciebie negatywny wpływ i nie próbuj mi wmawiać, że nie wiem co to jest, bo swego czasu czytałem troszkę o świadomym śnieniu, OOBE oraz innych praktykach wschodnich. Nie wierzę w to jednak, nigdy tego nie widziałem. Przykro mi, że Ciebie to tak boli. No cóż, przyjmuję ten policzek z pokorą i nie gniewam się za to co napisałeś o mojej osobie.

PS. " mam buły czy ktoś w to uwierzy że się da czy nie" = Hipokryzja pełną parą xD
 

moniska97  

Stały User



ImiÄ™: Monika

Do³±czy³a: 21 Sie 2011

   

Wys³any: 2014-05-11, 16:09   

Próbowałam. Nie wyszło. Nie wierzę w OOBE.
 

Armbomb  

Stały User



Do³±czy³: 02 Sty 2012

   

Wys³any: 2014-05-19, 23:20   

OOBE? Jest coś takiego, ale nie jest to w praktyce wychodzeniem z ciała do świata astralnego. Wszystko dzieje się w tym naszym niewielkim człowieczym móżdżku ;P No bo ogromny to on nie jest? OOBE to tak jakby inne postrzeganie snu, zachodzac w gleboki trans mamy wplyw tylko i wylacznie na nasz umysl. Nie na duszę! Mozna zainicjować coś co bedzie tak bardzo przypominać realistyczny swiat ale nim niee bedzie.nie bedzie. To sie dzieje tylko w glowie. Wkem o czym mowie, spedzilem troche nad analiza tematu ludzkiego umyslu, parapsychologii i ezoteryki. Interesuje sie tymi tematami kilka lat. Moze 2. Kilka to wiecej niz jeden? W kazdym razie, bylem jeszcze niedawno przekonany do tego, ze OOBE jest czyms rownie reanlnyym co punktualny pociag na PKP. Czasem sie trafi. Teraz jest inaczej, bo patrzylem na to wszystko psychicznie.. Zwariowalem nieco i zaczalem wierzyc w jakies popierdolki, magie, czary i uroki. Haha :D Oobe to fajna rzecz, jest spoko, ale nie zyjcie w przekonaniu ze to na serio wasz duch wychodzi z ciala.
_________________
¯yj chwilą. ¯yj teraźniejszością i nie patrz za siebie. Po prostu żyj, abyś nigdy niczego nie żałował.
 

Fowo  

Mega wymiatacz

mors immineat



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 24

Do³±czy³: 16 Lis 2013

Sk±d: Najlepsze Miasto

   

Wys³any: 2014-05-29, 20:10   

Mordred napisa³/a:

333-333-333 napisa³/a:

Mordred napisa³/a:

¦mieszne, że są ludzie którzy w coś takiego wierzą, a jeszcze śmieszniejsze to, że są tacy, którzy twierdzą, że udało im się opuścić swoje ciało. Czytałem o tym, ale moim zdaniem to brednie dla ludzi, którzy nie mają co robić z wolnym czasem.



haha, co za typ. Nie mają co robić z wolnym czasem? Jesteś naprawdę taki ułomny że nawet nie przeczytałeś co to OOBE i jeszcze śmiesz coś tutaj burczeć? OOBE to opuszczanie ciała podczas SNU, więc o jakim wolnym czasie ty tutaj piszesz ograniczony parobku. Chryste, nawet nie chce mi się tobie tłumaczyć jak bardzo się mylisz, praktykuje to od 3 lat i wywalone mam buły czy ktoś w to uwierzy że się da czy nie ale jak ktoś jest tak ułomny że nawet nie przeczyta podstaw o o co tu chodzi to ciężko przejść obojętnie.



Widzę, że te praktyki mają na Ciebie negatywny wpływ i nie próbuj mi wmawiać, że nie wiem co to jest, bo swego czasu czytałem troszkę o świadomym śnieniu, OOBE oraz innych praktykach wschodnich. Nie wierzę w to jednak, nigdy tego nie widziałem. Przykro mi, że Ciebie to tak boli. No cóż, przyjmuję ten policzek z pokorą i nie gniewam się za to co napisałeś o mojej osobie.

PS. " mam buły czy ktoś w to uwierzy że się da czy nie" = Hipokryzja pełną parą xD



O ile także nie do końca wierzę w prawdziwe oobe, to lucid dreamingu (oneironautyki) doświadczyłem wielokrotnie na własnej skórze. A z twej wypowiedzi wynika, iż je także uznajesz za "wschodnią propagandę", że też tak to ujmę. Wyjaśnię Ci dlatego, czym różni się oobe od ld.

1. Teoria
Według fanów oobe panuje dominująca teoria, że dusza wychodzi z ciała. Tym samym wchodzi się tutaj trochę w ezoterykę, co sprawia że po wstępnych informacjach, osoby jak Ty mogą uznać, iż jest to bujda.
Ld to normalny stan umysłu podczas snu, jednakże za pomocą specjalnych technik (m.in. specyficznego treningu pamięci lub używania zmysłów bezpośrednio przed zapadnięciem w sen) oneironauci, fani ld, uczą się rozpoznawać czy śnią. W ten sposób dostarczamy sobie rozrywki, lecz lekko gorzej się wysypiamy (nasz mózg nie bez powodu wyłącza logiczną część mózgu i utrudnia nam ponowne jej uruchomienie nocą). Większość osób bawiących się tym uważa, że OOBE to tylko świadomy sen o ukierunkowanych zapędach i ograniczeniach.
2. Fakty
Nie istnieje żadna oficjalna organizacja badająca działanie OOBE (chyba, że o czymś nie wiem). No cóż, w końcu to ezoteryka. Z kolei w sprawie świadomych snów od lat działa potężna organizacja ONEIRO, przeprowadzająca badania nad zużyciem energii, działaniem dystorsji czasu itp (udowodnili też na przykład, że mózg rzeczywiście wytwarza działające na około parę metrów słabe pole elektromagnetyczne, telepatię zbyt słabą by ją normalnie odebrać będąc obudzonym. Osoba śpiąca, odbierająca sygnał powiedziała o zobaczenie w swym śnie tylu podobnych motywów (potem je narysowała), że oszacowano prawdopodobnieństwo takiego przypadku na 1:ileśtam milionów. Zachęcam do samodzielnego poszukania ów eksperymentu).
3. Doświadczenia.
Mimo że obydwa "sporty nocno-umysłowe" są popularne, wielkość fandomu ld znacząco przewyższa część OOBE. Może nie mowi to nic konkretnego, ale możemy to zinterpretować jako fakt, iż w ld sprawdziło się więcej ludzi niż w OOBE.

Podsumowywując, Lucie dream został wielokrotnie potwierdzony naukowo oraz przez społeczność. OOBE jest zagadką, lecz istnieje spore, oraz dosyć logiczne, prawdopodobieństwo iż jest to po prostu odmiana "jasnego snu".

Hope got' ya all :cool:
_________________
INSERT PROPER INSCRIPTION HERE
 

Legion6  

User



Do³±czy³: 28 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-05-30, 17:31   

Próbowałem, raz "wyszło", ale mógł być to równie dobrze świadomy sen, gdyż nie pamiętam czy widziałem w panoramie. Raz dostałem paraliżu sennego i dałem sobie spokój, bardzo nieprzyjemne uczucie.
_________________
Na imiÄ™ mi "Legion", bo nas jest wielu.
 

KoteÅ‚  

User



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 27

Do³±czy³a: 31 Maj 2014

Sk±d: Lubuskie

   

Wys³any: 2014-05-31, 20:57   

Swego czasu bardzo byłam zainteresowana tym tematem. Myślałam nawet, aby samej spróbować. Kiedy jednak przeczytałam, że OOBE jak i LD mogą prowadzić do halucynacji i tym podobnych zjawisk, od razu zrezygnowałam, gdyż niczego nie boję się tak jak schizofrenii.
Czy można wierzyć w OOBE? Sama nie wiem, raczej nie będę mówić, że coś jest niemożliwe, skoro nie mam na to dowodów. No a świadomego snu doświadczałam wielokrotnie, więc jasne, że jest możliwy. :)
_________________
"Those hardest to love need it most"
 

Apacz  

User

Niepoprawny Oi



Wiek: 26

Do³±czy³: 27 Maj 2014

Sk±d: z Brudstocku

   

Wys³any: 2014-06-01, 18:53   

Moim zdaniem, świadomy sen i oobe to to samo, jednak z innej "perspektywy". Ogólnie LD wychodzi mi już całkiem nieźle ;) Ale lepiej nie puszczać wodzy fantazji, i nie mówić podczas LD - "niech się dzieje co chce" bo to nie zawsze wychodzi na dobre ;) Koteł, co do halucynacji w życiu codziennym ich nie uświadczyłem, a czytałem, iż shizofreniikom taki sen raczej nie służy, nie prowadzi do shizofrenii :-)
_________________
"Zamiast miłości, zamiast pieniędzy, sławy i sprawiedliwości, obdarz mnie Prawdą."



Sieje ferment :P
 

KoteÅ‚  

User



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 27

Do³±czy³a: 31 Maj 2014

Sk±d: Lubuskie

   

Wys³any: 2014-06-01, 19:34   

Nawet jeśli, jestem strasznym tchórzem. Pozwolę raczej poryzykować innym. :-D
Uważaj, bo halucynacje przychodzą zawsze niespodziewanie. :-P
_________________
"Those hardest to love need it most"
 

Apacz  

User

Niepoprawny Oi



Wiek: 26

Do³±czy³: 27 Maj 2014

Sk±d: z Brudstocku

   

Wys³any: 2014-06-01, 20:02   

od roku czyniÄ™ te "przygody" i dobrze jest :)
_________________
"Zamiast miłości, zamiast pieniędzy, sławy i sprawiedliwości, obdarz mnie Prawdą."



Sieje ferment :P
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-06-12, 23:25   

Fowo napisa³/a:

Nie istnieje żadna oficjalna organizacja badająca działanie OOBE (chyba, że o czymś nie wiem).



Istnieje wiele takich organizacji. Mniej więcej takie jak te:

Link 1

Link 2
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-08-03, 21:17   

Powiedzmy, że mi się przydarzyło. Nie raz i nie dwa. Sama nie wiem czy wierzyć w to, co widzę. Racjonalizm spiera się z empiryzmem i jeszcze nie wiem, co we mnie wygra.
 

Frankie  

Wymiatacz

It's alive!



Wiek: 27

Do³±czy³: 25 Lip 2014

Sk±d: ³ódzkie

   

Wys³any: 2014-08-03, 21:27   

Dawno temu doszedłem do wniosku, że to nic innego, jak świadomy sen lepszej jakości, czyli opuszczanie ciała to czysta bujda. Po co inaczej ludzie piszą o dbaniu o jakieś szyszynki, by była lepsza ''faza'', skoro chodzi o rzekome ciało astralne, a nie fizyczne? Nie widzę związku. :-D I moja racjonalna część przyjęła to w sumie z ulgą.
_________________
I never chose this fate - brains what I want
I never chose this fate... more!!
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-02-05, 14:55   

Hella napisa³/a:

Racjonalizm spiera siÄ™ z empiryzmem



Co? :-D
Nie czytałam jeszcze śmieszniejszego stwierdzenia odnośnie OOBE.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2017-10-03, 16:05   

Nie próbowałem OOBE, ale i tak raz tego doświadczyłem - podczas sesji z ayahuaską. Choć wcale nie miałem takiego zamiaru, nie spodziewałem się tego i nie byłem na to przygotowany.
Na szczęście zdarzyło się tylko raz. I dobrze, bo więcej razy to już mogłoby być dla mnie za wiele.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com