Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2011-06-28, 19:42   

Czy możecie mi powiedzieć, jak w OOBE przebiega poruszanie się? Jest to stała prędkość, czy też zmienna? I jak wysoka- w przybliżeniu. Ruch prostoliniowy? To ważne.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

karolex  

User

Just like a melody



Imię: Shady

Wiek: 26

Doczy: 09 Sie 2010

   

Wysany: 2011-07-06, 21:40   

Jak byłem mały mi się to przydarzyło. Do czasu, dopóki nie przeczytałem o tym książki wydawało mi się, że to sen.
Była noc, a ja spałem. nagle jakby nigdy nic obraz w dziwnych kolorkach. Pamiętam, że czułem się strasznie lekko. Widziałem znad łóżka śpiącego siebie i moją siostrę. Ale jednak szybko powróciłem do ciała i byłem wybudzony. Najfajniejsze było przebudzenie, uczucie spadania i nagła siła kopnięcia... Ahhh. Chcę to jeszcze przeżyć.

@UP

Z książki wyczytałem, że szybkość samemu się ustala, sam siłą myśli ustalasz gdzie będziesz się poruszał. Poruszasz się "fruwając", lub "płynąc w powietrzu" :)
 

centero  

User



Imię: Marta

Doczya: 13 Lip 2011

   

Wysany: 2011-07-13, 19:24   

Próbowałam raz, już prawie mi się udało, ale spanikowałam i otworzyłam oczy, przestałam się na tym skupiać. Nigdy już nie próbowałam, boję się. Wtedy nie wierzyłam, że może się udać, a jednak coś się działo.
 

nickszalinski

Stały User



Wiek: 29

Doczy: 31 Pa 2008

   

Wysany: 2011-07-15, 22:18   

z poruszaniem podobnie jak w rl - jak szybko biegniesz/lecisz, tak szybko się poruszasz. To nie jest mmo że się ruszasz z taką czy taką szybkością.
_________________
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=3088 http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2781 <-- Pyskaty, to do ciebie
 

Jesse  

User



Imię: Victoria

Wiek: 31

Doczya: 09 Lip 2011

   

Wysany: 2011-07-18, 12:32   

Najpierw musisz wiedzieć, że OOBE to rodzaj LD (świadomy sen). Chodzi mi o to, że tak naprawdę to nie wychodzisz z ciała bo to nie jest możliwe (chyba że o czymś nie wiem). Ja próbowałam ponieważ LD już miałam tak nawet opanowane... Jeszcze ćwiczę ale jestem na dobrej drodze :). Jeżeli się zdecydujesz coś popróbować, polecam stronę www.oobe.pl
_________________
"Z księżyca i gwiazd jestem uczyniony, biel moja jest substancją chmur, ale i niewinności."
 

Andariel

Stały User



Doczy: 05 Sie 2010

   

Wysany: 2011-07-21, 21:20   

Swego czasu próbowałam . Nigdy mi się nie udawało , ale dzięki temu nauczyłam się mieć świadome sny . Jak myślicie , jaki jest najlepszy sposób na wejście w ten stan . Czytałam sporo poradników , ale jakoś tam było więcej o teori niż o praktyce .
_________________
When you say to me "F*** You"
Say It louder...
 

piotrek5402  

Stały User

Wrażliwy znawca :D



Imię: Piotrek

Wiek: 26

Doczy: 21 Lip 2011

Skd: Starachowice

   

Wysany: 2011-07-21, 23:41   

Czytałem o tym, i nadal prubuję :D mam "sennik" gdzie spisuję sny.Zaóważyłem że w każdym śnie gdzieś jadę :D Ostatnio jechałem do krakowa w kierunku gdańska :D Fajnie :D

Już raz byłem jednak z podniecenia się obudziłem :kwasny:
Chciałbym żeby mi się udało :D wyobraziłbym sobie górę lodów :D
_________________
I am a cheerful person cropka i coniec,
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Doczya: 14 Mar 2009

   

Wysany: 2011-07-21, 23:47   

piotrek5402, wydaje mi się, że właśnie opisałeś świadomy sen (LD), a nie OOBE. To jednak nie to samo.
 

piotrek5402  

Stały User

Wrażliwy znawca :D



Imię: Piotrek

Wiek: 26

Doczy: 21 Lip 2011

Skd: Starachowice

   

Wysany: 2011-07-22, 00:21   

Nirnaeth, masz rację , też mi się tak wydaje :D ALe w sumie czym to się różni ?
w LD i OOBE odzyskujemy świadomość we śnie tak?
_________________
I am a cheerful person cropka i coniec,
 

Kolekcjoner93  

Wymiatacz



Imię: Patryk

Wiek: 30

Doczy: 13 Lip 2011

   

Wysany: 2011-07-22, 08:43   

Z tego, co wiem (wiedza teoretyczna), to w OOBE wychodzi się z ciała bez utraty świadomości. W LD odzyskujesz świadomość, gdy dostrzeżesz coś, co możliwe jest tylko we śnie (zdarzyło mi się już tak).
 

Jesse  

User



Imię: Victoria

Wiek: 31

Doczya: 09 Lip 2011

   

Wysany: 2011-07-22, 10:40   

Kolekcjoner93 napisa/a:

W LD odzyskujesz świadomość, gdy dostrzeżesz coś, co możliwe jest tylko we śnie (zdarzyło mi się już tak).



Poniekąd masz rację ale to tylko jedna z technik (według mnie tych trudniejszych). Wolę techniki LD przy których cały czas zachowujemy świadomość (technika nazywa się chyba WILD).
_________________
"Z księżyca i gwiazd jestem uczyniony, biel moja jest substancją chmur, ale i niewinności."
 

Iamlegend  

User


Imię: Maciej

Wiek: 32

Doczy: 15 Cze 2011

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2011-08-03, 00:41   ...

nie wchodziłem na stronkę podaną wcześniej lecz miałem w szkole taką sytuacje dwa razy:

1. siedzę na lekcji... ktoś przy tablicy rozwiązuje kolejne zadanie a ja nagle "tak jakbym siedział obok siebie" - wszystko widziałem w zwolnionym tempie, dźwięki stały się przytłumione a ja tak jakbym się przesunął gdzieś o 50cm względem swojego ciała :D

2. to było po lekcjach i schodziłem po schodach do szatni i podobna sytuacja. Tłum ludzi mnie otacza i znowu slow motion, przytłumione rozmowy i smeichy innych i to przesunięcie.

Tylko dwa razy coś takiego przeżyłem
 

lovez8  

Hiper wymiatacz

obserwatorka.



Wiek: 28

Doczya: 17 Kwi 2009

   

Wysany: 2011-08-04, 09:38   

piotrek5402 napisa/a:

w LD i OOBE odzyskujemy świadomość we śnie tak?


Nie. W LD zyskujemy świadomość we śnie. W OOBE wprowadzamy się na jawie, a nie w czasie snu, i 'wychodzimy z ciała'.

A ja i tak w to nie wierzę. Znaczy w OOBE, bo LD już miałam szczęście przeżyć. OOBE to nie żadne 'istnienie poza ciałem', a tylko trans, w który sami się wprowadziliśmy, określony stan umysłu.
_________________
My dear fellow, the truth isn't quite the sort of thing one tells to a nice, sweet, refined girl.
One should always be in love. That's why one should never marry.

Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde
 

Adrianol123  

User

United



Imię: Adrian

Wiek: 29

Doczy: 17 Sie 2011

Skd: Zielona Góra

   

Wysany: 2011-08-17, 01:57   

Odświeżę temat. Sam zainteresowałem się świadomym snem i oobe jakiś rok temu, no i na początku chciałem bardzo doznać świadomego snu , robiłem testy rzeczywistości ,polegał on na włożeniu 2 palców do nosa i sprawdzeniu czy mogę oddychać ( w śnie był bym w stanie oddychać). Robiłem test rzeczywistości jakiś tydzień + to , że przy zasypianiu wyczytałem że warto zamykać oczy na 30 sec i otwierać na jakieś 2-3 sec podobno to pomaga uzyskać świadomy sen. Pewnej nocy położyłem się spać , robiłem te 30 sec i nagle czuję jakby jakaś energia przeszła przez moje ciało od nóg i czuję jak ręka podnosi mi się aby zrobić wtedy test rzeczywistości, ja oczywiście byłem tego świadomy, ale przecież ja spałem. Nagle patrze a ja wstaje , ale myślę sobie o kur.. przecież ja śpię- widziałem siebie jak śpię , mój pokój wszytko, ale pomyślałem ale styk idę spać i zasnąłem. Od tego jakieś 2-3 miesiące dałem sobie z tym spokój ale od 2 tyg znów zacząłem się tym interesować i odkryłem ( bynajmiej ja tak mam) , że kładąc się spać na plecach , doznaję paraliżu sennego , np wczoraj : spie spie spie i naglę czuję jak mam paraliż senny i mówię a zrobię oobe i wyjdę sobie , no ale nie miałem siły wstać :D Może ktoś wie co robić podczas paraliżu sennego by wydostać się z ciała ?
_________________
Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United !
 

FeroN

User


Doczy: 14 Pa 2009

   

Wysany: 2011-08-28, 16:13   

Obejrzyjcie sobie film "naznaczony", cala fabula opiera sie na oobe.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com