Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Fazikus  

Hiper wymiatacz

Starszy Inkwizytor



ImiÄ™: Adrian

Do³±czy³: 21 Lip 2010

   

Wys³any: 2012-03-20, 22:53   Ostrzeżenie - dlaczego?

Do szanownej moderacji, wczoraj na forum pojawił się człowiek o nicku mazsmac, który wrzucał reklamy viagry dla kobiet w dziale Sex & Erotyka, wczoraj zaraportowałem 3 posty dzisiaj 2 a w ostatnim zwróciłem uwagę by szanowna moderacja ruszyła się i posprzątała dział, niestety usunięto tylko post zaraportowany prze zemnie a od Isair'a dostaje jeszcze warna za prowokowanie moderacji.... ale już nie raczył przejrzeć reszty postów w tym dziale i zauważyć że temacie Olejek do ciała-masaż i te sprawy:) (http://www.e-mlodzi.com/olejek-do-ciala-masaz-i-te-sprawy-vt31052.htm#620968) wisi dalej post którego nie raportowałem, a nikomu nie chciało się go usunąć.

O szanowni modowie przepraszam za zwrócenie Wam uwagi. :padam: :padam: jam niegodzien, wybaczacie.

P.S. Nie chciał bym wchodzić w kompetencje szanownych Moderatorów ale jeśli uznacie ten post za prowokowanie moderatorów to najlepiej od razu dajcie mi bana.
_________________
Kiedyś było prościej wystarczyła maczuga. Dziś trzeba Je podrywać...
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2012-03-21, 06:10   

Ów post usunąłem. Odnośnie warna to mi nic nie wiadomo i najlepiej jak się wypowie Isair i spór się rozstrzygnie.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2012-03-21, 06:55   

Oczywiście, że się wypowiem. Nie jestem w stanie przeglądać wszystkiego na forum. Miło, że udzielasz się wysyłając powiadomienia o nieprzestrzeganiu regulaminu. Jednakże od dłuższego czasu robisz to w godny pożałowania sposób. Nie wiem czy chcesz być śmieszny, czy prowokujący wypisując teksty w zgłoszeniach. A naczytałem się tego dosyć sporo. Z resztą ja nie wiem dlaczego w dalszym ciągu nie zdjęto mi uprawnień moderatora.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Fazikus  

Hiper wymiatacz

Starszy Inkwizytor



ImiÄ™: Adrian

Do³±czy³: 21 Lip 2010

   

Wys³any: 2012-03-21, 10:52   

Regulamin nigdzie nie reguluje jak ma zostać sformułowany tekst zgłaszania postu. Więc mogę tam napisać wszystko w sposób cenzuralny co będzie odnosiło się do zgłaszanego postu. Więc nie rozumiem na jakiej podstawie dostaję tu ostrzeżenie? Regulamin mówi że:

Cytat:

a) Złamanie regulaminu oraz niezastosowanie się do zaleceń moderatora grozi otrzymaniem ostrzeżenia.

No to ja się zastanawiam w którym punkcie go złamałem. No chyba że moderatorzy posiadają jakiś nieznany mi regulamin, nigdy też od żadnego z moderatorów nie dostałem zaleceń co do treści zgłaszanych postów.

Nie mówię o przeglądaniu wszystkiego ale pisałem w 2 albo 3 zgłoszeniach że są inne jego posty (tej samej treści) w tym dziale.
A logicznie myślący moderator widząc usera który wrzuca reklamy banuje go i widzi na profilu że ma tylko kilka postów sprawdza czym one są i nie trzeba tu sprawdzać całego forum.
_________________
Kiedyś było prościej wystarczyła maczuga. Dziś trzeba Je podrywać...
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2012-03-21, 11:00   

Wiem, że nie jestem "interesantem", ale chciałbym dorzucić kilka groszy od siebie do wątku.
To jest standard(do ciebie Isair nie mam pretensji bo jak napisałeś w wątku tutaj czekasz na odebranie ci funkcji moda, więc temat uje..., że tak się brzydko wyrażę), że tutejsi moderatorzy olewają sprawę po całości. Jeżeli raz drugi zgłasza się post i reakcji brak, to nie dziwcie się, że zwykły szary i wkur... użytkownik sporządzi dosadniejszy powód zgłoszenia postu.

Fazikus napisa³/a:

Regulamin nigdzie nie reguluje jak ma zostać sformułowany tekst zgłaszania postu.


Dokładnie, a mnie też sprawa po części dotyczy, gdyż eM swego czasu straszył mnie banem za zgłaszanie postów.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2012-03-21, 12:04   

Ja już dawno wnosiłam o dobór kogoś do pomocy. Jak widać wszystko ucichło.
Jeśli jestem i wiedzę, że post jest zgłoszony to go sprawdzam i coś z nim robię. Jeśli jest spam to usuwam wszystkie reklamy tego użytkownika. Ale pamiętajcie, że my też jesteśmy ludźmi. Czasem mogę na forum spędzić kilka godzin, ale czasem nawet gdybym chciała to nie mam kiedy.
Z kolei denerwujecie się też kiedy działamy i próbujemy niektórych nauczyć porządku i stosowania się do regulaminu. Wtedy też macie pretensję, o.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Fazikus  

Hiper wymiatacz

Starszy Inkwizytor



ImiÄ™: Adrian

Do³±czy³: 21 Lip 2010

   

Wys³any: 2012-03-21, 13:13   

motyl, oczywiście każdy ma swoje życie a forum to taki wolontariat i moderacja działa dzięki osobą zgłaszającym, wielokrotnie na różnych formach byłem moderatorem czy administratorem i wiem że lepiej sprawdzić jednego spamującego usera do końca niż 20 różnych osób.

ja nie mam pretensji za uczenie kogoś regulaminu, choć zawsze będzie ktoś kto będzie miał pretensje za zwrócenie uwagi.

Ja mam pretensje o to że nie złamałem regulaminu a dostałem warna. A choć Isair, odchodzi z ekipy to chyba nie oznacza to że na odchodne może robić to co uważa za słuszne a nie to co jest zawarte w regulaminie.

A jeśli komuś przeszkadza styl zgłaszania postu to można napisać i zwrócić uwagę, bo takie akcje powodują tylko to że ktoś przestanie zgłaszać kolejnych postów (czyli pomagać jednak moderacji) bo nie będzie wiedział czy znowu kogoś nie sprowokuje i nie dostanie bana...
_________________
Kiedyś było prościej wystarczyła maczuga. Dziś trzeba Je podrywać...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-03-21, 17:37   

Fazikus, a może sam zaaplikujesz na te stanowisko? Masz czas, traktujesz to poważnie- jesteś idealnym kandydatem. To świetnie, że zgłaszasz posty, ale to w jaki sposób piszesz uzasadnienia jest w moich oczach uwłaczające. Naprawdę potrafisz szczerze przyznać, że zasługujemy na takie słowa? Czy, którekolwiek z nas określiło w ten sposób Ciebie? Nie? To wyluzuj. ¯adne z nas nie jest Twoim chłopcem do bicia. Za to każdy z nas ma swoje życie oraz obowiązki. Dlatego następnym razem zastanów się dwa razy co i do kogo piszesz. Bo zwyczajnie obrażasz nieznanych Tobie ludzi. I szczerze mówiąc nie dziwię się, że dostałeś warna. Po mimo tego, że traktuję to forum z dużym przymrużeniem oka, to można było dostać kur***. czytając takie rzeczy.

Zgłaszaj posty. Jasne. Ale przestań nas przy tym obrażać. Ty też być nie reagował dużym zapałem do pracy, gdybyś reagował na takie teksty.

Fazikus napisa³/a:

Ja mam pretensje o to że nie złamałem regulaminu a dostałem warna.


Jesteś pewny? A uważasz, że ton Twoich wypowiedzi był rzeczywiście kulturalny? Asertywny? Czy może przypomnieć Tobie niektóre wyrażenia?

Poza tym nie każdy zgłoszony przez wasz post jest równoznaczny ze złamaniem regulaminu. Często tak jak np. w przypadku Straha- robicie to z własnych pobudek, wymysłów, czy antypatii do użytkowników. A przy tym sami nie potraficie zachować umiaru w swoich wypowiedziach.
_________________
Drugs&hugs.
 

Fazikus  

Hiper wymiatacz

Starszy Inkwizytor



ImiÄ™: Adrian

Do³±czy³: 21 Lip 2010

   

Wys³any: 2012-03-21, 18:38   

W jaki sposób obraziłem kogoś wytykając mu błąd gdy w kolejnym zgłoszeniu piszę że w dziale są takie same posty a nikomu nie chce się tego sprawdzić? Jeśli Ciebie lub kogoś tym obrażam to szczerze przepraszam.

slow napisa³/a:

Jesteś pewny? A uważasz, że ton Twoich wypowiedzi był rzeczywiście kulturalny? Asertywny? Czy może przypomnieć Tobie niektóre wyrażenia?



Bardzo proszę, nigdzie nie obraziłem nikogo, wytkałem błędy userów, teraz moderatorów ale wszystkie były zawsze zgodne z prawdą. A jeśli nie to poproszę po warnie za każde zgłoszenie.

slow napisa³/a:

Poza tym nie każdy zgłoszony przez wasz post jest równoznaczny ze złamaniem regulaminu. Często tak jak np. w przypadku Straha- robicie to z własnych pobudek, wymysłów, czy antypatii do użytkowników. A przy tym sami nie potraficie zachować umiaru w swoich wypowiedziach.



Oczywiście masz rację to moderator decyduje który post jest dobry czy zły. Raportowałem posty w mojej ocenie łamiące regulamin typu zły dział, wulgaryzmy, reklamy, czy w mojej ocenie nic nie wnoszące do tematu. Nigdy nie robiłem tego bo kogoś nie lubię, ale wiem że takie sytuacje się zdarzają.


slow napisa³/a:

Fazikus, a może sam zaaplikujesz na te stanowisko? Masz czas, traktujesz to poważnie- jesteś idealnym kandydatem.

Nie wiem czy to ironia czy nie, ale obiecuję że jak będzie konkurs lub coś w tym stylu to się zgłoszę :-x

slow napisa³/a:

To świetnie, że zgłaszasz posty, ale to w jaki sposób piszesz uzasadnienia jest w moich oczach uwłaczające. Naprawdę potrafisz szczerze przyznać, że zasługujemy na takie słowa? Czy, którekolwiek z nas określiło w ten sposób Ciebie? Nie? To wyluzuj. ¯adne z nas nie jest Twoim chłopcem do bicia.



Skoro uważasz że robiłem to w sposób zły to zastanawiam się dlaczego nikt nie zwrócił mi do tej pory uwagi, tylko gdy nagle wytknąłem Wam błąd dostałem warna?
_________________
Kiedyś było prościej wystarczyła maczuga. Dziś trzeba Je podrywać...
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2012-03-21, 18:48   

slow napisa³/a:

Często tak jak np. w przypadku Straha- robicie to z własnych pobudek, wymysłów, czy antypatii do użytkowników.


Wypraszam sobie, ja jestem obiektywnym człowiekiem, osobiste relacje nie mają żadnego wpływu na posty, które zgłaszam.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-03-21, 18:52   

Fazikus napisa³/a:

Skoro uważasz że robiłem to w sposób zły to zastanawiam się dlaczego nikt nie zwrócił mi do tej pory uwagi, tylko gdy nagle wytknąłem Wam błąd dostałem warna?


Nagle? :-)
No proszÄ™ CiÄ™. Nie Ty jeden i nie Ty ostatni.
Ja zlewałam to co piszesz i w jaki sposób to robisz. Ale to naprawdę nie jest przyjemne. Zwłaszcza, że inni nie mieli dotąd problemu ze zgłaszaniem postów. Nikt także nie robił tego w tonie "skończcie się opierdalać". Ani nie używał innych epitetów, których naprawdę można było w tej sytuacji uniknąć.

Fazikus napisa³/a:

Nie wiem czy to ironia


Nie.
_________________
Drugs&hugs.
 

Fazikus  

Hiper wymiatacz

Starszy Inkwizytor



ImiÄ™: Adrian

Do³±czy³: 21 Lip 2010

   

Wys³any: 2012-03-21, 18:59   

slow napisa³/a:

Nikt także nie robił tego w tonie "skończcie się opierdalać". Ani nie używał innych epitetów, których naprawdę można było w tej sytuacji uniknąć.



Nie użyłem tego epitetu i nie pisałem w takim tonie acz podobnym bo ile razy trzeba zgłaszać posty by w końcu ktoś się nimi zajął? Ile razy trza pisać to samo?

slow napisa³/a:

Nagle?

No modom do tej pory nie wytykałem błędów, tyko userom przy zgłaszaniu.
_________________
Kiedyś było prościej wystarczyła maczuga. Dziś trzeba Je podrywać...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com