Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2010-01-11, 10:48   

Dawno mnie nie było, strasznie dużo się pozmieniało, no ale cóż nie czas nie miejsce na takie komentarze jak to mówią.

Co do tematu hm, prawa do kręcenia filmu zostały sprzedane, prawdopodobnie będzie nowy przebój, chociaż w 2010 roku ma pojawić sie kolejny film o istotach nie z tej ziemi - "Wilkołak". Jednakże wydaje mi się że wśród 14 latek wampiry rules :mrgreen: .
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Emeklash  

Hiper wymiatacz

delete me



Wiek: 34

Do³±czy³a: 11 Gru 2008

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2010-01-11, 10:57   

Taurie napisa³/a:

Co do tematu hm, prawa do kręcenia filmu zostały sprzedane


O kurde.. dlaczego oni wszystko chcą na siłę psuć? ;[[[
Jeszcze nie ma wszystkich części i juz film..
 

Sequelle  

User

princess



Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-02-21, 16:56   

No dobra. Jestem już po lekturze.

Cała ta historia zaczyna się w momencie Naznaczenia Zoey. Naznaczenie nie oznacza dosłownie "przeistoczenia" w wampira, bowiem osoba "Naznaczona" musi wstąpić do szkoły Dom Nocy i przez cztery lata uczyć się, by zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira. Warto dodać, że nie zawsze adept pomyślnie przechodzi okres Przemiany. Czasami jego organizm odrzuca ją, co doprowadza do śmierci...

Cóż, po naznaczeniu Zoey jej znajomi widzą w niej potwora, jej matka i ojczym natomiast nie są zachwyceni sytuacją Zoey i za wszelką cenę starają się ją "nawrócić". Jedyną osobą, która rozumie i przede wszystkim akceptuje obecną sytuację Zoey jest jej babcia.
Zoey w końcu trafia do szkoły wampirzych adeptów (xD). Poznaje nowych znajomych, wrogów niestety też. Poznaje tajniki i zasady obowiązujące w jej nowej szkole. Poznaje również przystojnego (a jakże) i niezwykle utalentowanego Erika, który wykazuje zainteresowanie naszą Zoey. Niestety sytuacja nie jest taka fajna, gdyż Zoey ma już chłopaka w "ludzkim świecie". Co prawda ona uważa, że między nimi nic już nie ma, ale Heath nie chce się z tym pogodzić...

Przyznam, że nudziłam się na początku, do tego stopnia, że byłam pewna, iż nie dam rady czytać dalej. Jednak od momentu gdy Zoey trafia do Domu Nocy wciągnęłam się niesamowicie. Przede wszystkim podoba mi się język młodzieży, który naprawdę jest... młodzieżowy. Przeklinają, mają głupie odzywki i docinki. Na dodatek mają zboczone myśli i nie tylko myśli... W końcu książka skierowana do młodzieży, w której pada słowo "penis".

Dodatkowo są odprawiane różne obrzędy na część bogini Nocy, co przyznam, trochę mnie nużyło. Zresztą nie będę się w tej kwestii rozpisywać, bo nie uniknę spoilerów.

Główna bohaterka jest całkiem sympatyczna i to ona właśnie jest narratorką tej książki. Została obdarzona niezwykłymi zdolnościami, które rzadko zdarzają się u adeptów. Niestety przysparza jej to trochę nieprzyjemności i wrogów, w postaci innych adeptów - Afrodyty i jej świty. Ale Zoey ma też bardzo fajną paczkę znajomych, którzy zawsze służą jej pomocą. Najbardziej polubiłam Damiena.

Jeszcze przed czytaniem "Naznaczonej" myślałam o wizerunku wampira w literaturze typowo młodzieżowej. Autorzy tak już odchodzą od schematów, że aż zastanawiam się czym jeszcze mnie zaskoczą. Dodam, że tęsknię trochę za wampirem-księciem nocy, który dopiero po zmierzchu ożywa... W tej pozycji oczywiście jest stworzony własny schemat wampira, ale co mnie cieszy, tutaj wampiry funkcjonują w nocy, jednakże słońce ich nie zabija, jedynie osłabia. Oprócz tego "te" wampiry mogą być również jakoś specjalnie uzdolnieni, jak np. czytanie w myślach czy uzdrawianie.

Ogółem cała ta historia wydaje się naiwna i naciągana, ale jest coś takiego w niej, że już nie mogę się doczekać następnej części.
Oczywiście, muszę powiedzieć, że to głupie porównywanie cyklu Dom Nocy ze Zmierzchem to wielkie nieporozumienie!

Naznaczona to fantastyka z domieszką romansu plus perypetie i rozterki dorastających nastolatków.
Z mojej strony mogę polecić tą pozycję, ale sugestia dla fanek Zmierzchu... Nie nastawiajcie się na podobną historię.

Ja na pewno sięgnę po drugą część - Zdradzoną ( już czytam, 2 rozdział ;p )
 

marlena_bar  

User


Do³±czy³a: 18 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-03-03, 22:38   

Przeczytałam zarówno "Naznaczoną" jak i "Zdradzoną" i uważam, że obie są dość ciekawe, więc zachęcam do lektury ;)
 

Cole  

Hiper wymiatacz

dramatis personae



Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Mar 2010

Sk±d: spod ³ó¿ka

   

Wys³any: 2010-03-06, 23:52   

Przeczytałam "Naznaczoną" uważam, że jest to dobra książka, nie mniej jednak mam kilka zastrzeżeń. Nie podoba mi się zbytnio sposób w jaki jest pisana, cóż do przyzwyczajenia. Denerwujące było to, że fragmentami przypominała mi sagę Stephanie Meyer a nawet Harrego Pottera. Może to dlatego, że także jest o wampirach i magii.
Mimo to książka była ciekawa więc przeczytam "Zdradzoną". Mam nadzieję, że się nie zawiodę.
_________________
If you have to go don't say goodbye
If you have to go don't you cry
If you have to go I will get by
Someday I'll follow you and see you on the other side...
 

nietutejsza  

Stały User



ImiÄ™: Agu

Wiek: 33

Do³±czy³a: 18 Mar 2010

Sk±d: Choczewo

   

Wys³any: 2010-03-18, 22:40   

Miałam ostatnio ambitne plany przeczytać tę książkę, ale w końcu się poddałam. Jakoś mnie nie wciągnęła, przez cały czas myślałam tylko "Boże, jakie to idiotyczne". Ale może po maturze, kiedy będę cierpieć na nadmiar wolnego czasu, spróbuję po raz drugi.
_________________
Arctic Monkeys - polska strona fanów
http://www.arcticmonkeys.pl/
Zapraszam!
 

Kika15  

User


ImiÄ™: Kika

Do³±czy³a: 19 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-19, 22:09   

hmm... przeczytałam Naznaczoną i Zdradzoną osobiście bardzo mi się podobała..

ale tak z innej beczki;

Mógłby ktoś polecić mi książkę która zawiera:
-wątek miłosny
-troszeczkÄ™ grozy
-Bohaterowie majÄ… powiÄ…zanie z wampirami albo coÅ› w tym rodzaju,
-akcja książki rozgrywa się w 21wieku
-bohaterowie mają po naście lat albo na takich wyglądają....

:wstyd: wiem że trochę płytkie wymogi ale musze odreagować po lekturach <dziady,Pan tadeusz>

a i przeczytałam już sage zmierzch, ever , błękitnokrwistych oraz ,,szeptem'' :serce: :serce: :serce: :serce: <polecam>
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-05-08, 15:29   

Przeczytałam i muszę powiedzieć,że książka jest naprawdę kiepska.Zupełnie przewidywalna fabuła w zasadzie mało akcji i wszystko takie...nie,nie,absolutnie mi się nie podoba.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Karolcia_  

User

Innocent



Do³±czy³a: 24 Lip 2010

Sk±d: Zakamarki Duszy

   

Wys³any: 2010-07-27, 19:39   

Miałam w ręce, ale sam opis mnie zniechęcił. Zbyt mroczna z pozoru i chyba tylko tyle można jej przypisać...
_________________
¯ycie to podróż, u kresu której każdego z nas czeka ten sam przystanek - ¦MIERÆ.
 

GoSio  

Stały User


Imię: Małgorzata

Wiek: 30

Do³±czy³a: 07 Lip 2010

Sk±d: ze wsi

   

Wys³any: 2010-08-21, 21:08   

Zawiodłam się na tej książce. Myślalam, że bedzie naprawde dobra, a była jak średniociekawa opowieśc koleżanki o tym co robiła wczoraj. Gdyby autorki się postarały mogła ukazac się naprawdę ciekawa seria, ale jak widac nie wyszło...
 

alabama  

Mega wymiatacz

Why so serious?



Do³±czy³a: 05 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-06, 20:45   

może przeczytam... ale jak to będzie kolejny "Zmierzch" to nie, dziękuję. :kwasny:
_________________
"Wolę iść do piekła niż do nieba, gdyż w tym pierwszym znaleźli się wszyscy ciekawi ludzie."

"If you want to make God laugh, tell him about your plans."
 

rinoa1992  

User

marzycielka =]



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 32

Do³±czy³a: 11 Lis 2010

Sk±d: Czêstochowa

   

Wys³any: 2010-11-11, 23:38   

Jestem świerzo po przeczytaniu 4 tomów sagi "Dom Nocy" i jestem zachwycona i nie uważam że jest to cykl dla 14 latek....chyba że już wiedzą co oznaczają niektóre określenia i używają ich w życiu codziennym, oczywiście zgadzam się że i takie to czytają...mam 18 lat i tknęło mnie żeby to przeczytać i wcale nie żałuje :) ma w sobie to coś...jedynym minusem jakiego się doszukałam to, to że w każdym topie jest to samo wspomniane np. dlaczego przyjaciólki Zoey są nazywane bliźniaczkami, skoro ktoś czyta to chyba od 1 tomu a nie np.2 czy 3....to jest zbędne np ale cóż :) ogólnie to polecam i myślę że nie doszukujmy się powiązania ze Zmierzchem bo jest tu całkiem inaczej postrzegane życie wampirów więc porównanie jest strasznie nie na miejscu:) przyznam ze jestem fanką tej Sagi, jest pisane w luźnym języku i ma fajną historię, nie spotkałam się jeszcze z taką :)

[ Dodano: 2010-11-11, 23:42 ]

madeline134 napisa³/a:

Przeczytałam i muszę powiedzieć,że książka jest naprawdę kiepska.Zupełnie przewidywalna fabuła w zasadzie mało akcji i wszystko takie...nie,nie,absolutnie mi się nie podoba.



Fabuła przewidywalna? ....chmmm....no nie wiem....zależy jak na to patrzeć
_________________
"Tak naprawdę nie wiesz co się w Twoim życiu wydarzy...warto więc spełniać swoje marzenia!"
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-11-12, 16:29   

rinoa1992 napisa³/a:

Fabuła przewidywalna? ....chmmm....no nie wiem....zależy jak na to patrzeć


Tak,przewidywalna.Od początku wszystko zmierzało do określonego momentu,bez większych zaskoczeń. ;)
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-11-12, 18:07   

Może niesłusznie - chociaż wątpię - ale do wszelakich "wampiriad" jestem już uprzedzona. Jakoś mnie to nie kręci, tyle. (;
 

rinoa1992  

User

marzycielka =]



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 32

Do³±czy³a: 11 Lis 2010

Sk±d: Czêstochowa

   

Wys³any: 2010-11-12, 19:17   

może nie warto tego oceniać tak pochopnie, bo saga nie wyszła jeszcze w całości, myślę, że ocenic to można Zmierzch bo juz jest wydany w całości, a to są początkowe tomy więc nie dogodzi sie wszystkim, jednak książki znajdują się na szczytach list bestsellerów więc jednak coś to daje do myślenia :) poczekamy zobaczymy co dalej z tego wyjdzie :)

[ Dodano: 2010-11-13, 14:27 ]

Karolcia_ napisa³/a:

Zbyt mroczna z pozoru i chyba tylko tyle można jej przypisać...


wypada najpierw przeczytać a później ocenić :) pozory mylą jak i w tym wypadku :-)
_________________
"Tak naprawdę nie wiesz co się w Twoim życiu wydarzy...warto więc spełniać swoje marzenia!"
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com