Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: vialink | 2018-06-18, 22:39

Autor

Wiadomo¶æ

Claudette

User


Do³±czy³: 14 Cze 2018

   

Wys³any: 2018-06-14, 19:39   Pewien nietypowy problem

Hej. Otóż, dwa lata temu z mojej klasy i szkoły odeszła jedna dziewczyna. Była to moja najlepsza przyjaciółka. Jak zapewne się domyślacie, ciężko zniosłam rozstanie, ale po dwóch latach zdążyłam już się przyzwyczaić. Dalej utrzymujemy kontakt, choć rzadziej się spotykamy.
Ale do czego zmierzam.
Moja przyjaciółka zawsze miała dość specyficzny charakter. Wyróżniała się oryginalnym stylem ubierania się. Nosiła np. zakolanówki w kolorowe paski i melonik. Była również troszkę dziecinna, uwielbiała pluszaki. Miała obsesję na punkcie kotów. Z tego powodu często ją wyśmiewano.
Bywa, że osoby z mojej klasy po dziś dzień śmieją się z niej w mojej obecności. Wtedy często czuje się zakłopotana i zmartwiona. W milczeniu przysłuchuję się rozmowom. Najgorsze jest jednak "Uwaga, (moje imię) tutaj jest, przecież to przyjaciółki" itp.
Zdarza się również tak, że to ja staje się obiektem śmiechu z powodu przyjaźni z nią.
Chciałam się z kimś podzielić tą historią, podejrzewam, że większość ludzi uzna to za błahy problem. Liczę jednak na wasze odpowiedzi, opinie itd.
Pozdrawiam.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2018-06-14, 21:29   

Myślę, że nie ma sensu się nad tym rozwodzić, mordy ludziom nie zamkniesz.
Jednak jeżeli masz tyle siły by wchodzić z nimi w słowne sprzeczki możesz w ten sposób bronić przyjaciółki.
Trzymaj siÄ™ i nie martw ;)
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-06-14, 21:33   

Musisz wybrać pomiędzy twoją uroczą przyjaciółką a frajerami którzy śmieją się z jej wyglądu.
Nie ma innej obcji. Sam fakt że przejmujesz ścierwem który nabija się z czyjegoś wyglądu dobrze o tobie nie świadczy.
Założę się że osobami które zaczynaja rozmawiać o twojej przyjaciółce są koleżanki z klasy czyli tak zwane "k*rwy bez ambicji" które nie mają nic do roboty tylko wylewa swój jad na innych gdyż są sflustriwane swoim wyglądem i brakiem charakteru.
Zgdałem :-) ?
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-06-14, 21:35   

Cytat:

Jednak jeżeli masz tyle siły by wchodzić z nimi w słowne sprzeczki możesz w ten sposób bronić przyjaciółki.


Po co? Nich błądzą dalej. Jeżeli zacznie jej bronić znaczy że słowa wypowiedziane przez nich ruszyły ją. Nie ma sensu, to parafianie.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

misia_pysia  

Wymiatacz

co tu wpiszesz?



ImiÄ™: Ola

Wiek: 25

Do³±czy³a: 05 Kwi 2018

   

Wys³any: 2018-06-15, 07:25   

DeVaneio napisa³/a:

to parafianie.


:?: :niepewny:

A co do tematu. Ludzie bywają okrutni i nie dziwię się, że jest Ci przykro, że inni wyśmiewają Twoją przyjaciółkę. Ludzie zawsze gadają, szczególnie jeśli ktoś się czymś wyróżnia, odstaje od innych, od "normalności".

Nie przejmuj się nimi, jeśli ktoś się zachowuje w ten sposób, to świadczy o jego niskim poziomie kultury. Możesz spróbować wejść z nimi w dyskusję, ale z drugiej strony bywa, że takie osoby ciężko jest przegadać. Albo powiedz, że jasne, mają rację, ubierała się inaczej, ale była też fajną osobą gdy się ją miało okazję poznać ;)
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-06-15, 11:59   

misia_pysia,

Screenshot_20180615-125716.png
;)

Plik ¶ci±gniêto 4 raz(y) 145,94 KB

_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

misia_pysia  

Wymiatacz

co tu wpiszesz?



ImiÄ™: Ola

Wiek: 25

Do³±czy³a: 05 Kwi 2018

   

Wys³any: 2018-06-15, 12:05   

DeVaneio, no tak podejrzewałam, ale nie znałam tego znaczenia :D to tak, są parafianami ;)
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-06-15, 12:22   

misia_pysia napisa³/a:

no tak podejrzewałam, ale nie znałam tego znaczenia :D to tak, są parafianami


Właśnie :-D . Więc już więź jak ja się śmieje jak ksiądz mówi parafianie do ludzi hahaha :mrgreen:
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Claudette

User


Do³±czy³: 14 Cze 2018

   

Wys³any: 2018-06-15, 17:36   

Dzięki wszystkim za rady i słowa wsparcia. :-)
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2018-06-16, 12:54   Re: Pewien nietypowy problem

Claudette napisa³/a:

Hej. Otóż, dwa lata temu z mojej klasy i szkoły odeszła jedna dziewczyna. Była to moja najlepsza przyjaciółka. Jak zapewne się domyślacie, ciężko zniosłam rozstanie, ale po dwóch latach zdążyłam już się przyzwyczaić. Dalej utrzymujemy kontakt, choć rzadziej się spotykamy.
Ale do czego zmierzam.
Moja przyjaciółka zawsze miała dość specyficzny charakter. Wyróżniała się oryginalnym stylem ubierania się. Nosiła np. zakolanówki w kolorowe paski i melonik. Była również troszkę dziecinna, uwielbiała pluszaki. Miała obsesję na punkcie kotów. Z tego powodu często ją wyśmiewano.
Bywa, że osoby z mojej klasy po dziś dzień śmieją się z niej w mojej obecności. Wtedy często czuje się zakłopotana i zmartwiona. W milczeniu przysłuchuję się rozmowom. Najgorsze jest jednak "Uwaga, (moje imię) tutaj jest, przecież to przyjaciółki" itp.
Zdarza się również tak, że to ja staje się obiektem śmiechu z powodu przyjaźni z nią.
Chciałam się z kimś podzielić tą historią, podejrzewam, że większość ludzi uzna to za błahy problem. Liczę jednak na wasze odpowiedzi, opinie itd.
Pozdrawiam.



Już raz gdzieś wspominałam, że Polska nie dzieli się na kresowych i resztę,ale na mądrych i głupich (z filmu "Nie ma mocnych") Ty nie masz się za co wstydzić,bo to nie Ty,ale cała reszta ma problem.Najlepiej jest nie zwracać absolutnie żadnej uwagi,ewentualnie zawsze możesz zapytać : a Wy jesteście bez wad? Bo to,żę przyjaciółka ubiera się po swojemu,to jej sprawa,taki ma styl. Ja np jestem starsza o kilka dekad i też uwielbiam pluszaki. A zachowanie osób z Twojej klasy świadczy tylko o jednym ....gdyby głupota miała skrzydła oni fruwaliby jak gołębice...(cytat z czechosłowackiego serialu"Szpital na peryferiach") i on jak raz pasuje do grupy,która robi z samych siebie niedojrzałych dzieci. Ignoruj ich,bo zachowują się jak przedszkolaki,chociaż niejednokrotnie przedszkolak byłby mądrzejszy od nich. :-)
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

kontrowersja  

User

22letnia ruina



Do³±czy³a: 16 Cze 2018

   

Wys³any: 2018-06-16, 15:46   

Jak dobrze rozumiem, Twoja przyjaciółka zniknęła ze szkoły dwa lata temu, a te fajfusy dalej ją wspominają? Ale czad! Spójrz tylko jaka Twoja przyjaciółka była oryginalna i wyróżniająca się, skoro dalej jest na ich językach! Stawiam na to, że wszystkie dziunie z Twojej klasy mają buty w tym samym fasonie, a różni je jedynie kolor. Byłabym dumna z tego, że w moim życiu jest ktoś taki, serio. Czym masz się przejmować? Tym, że inność dla tych setek kopii jest czymś wyimaginowanym? Daj spokój, mała. Co więcej, gwarantuję Ci, że jeśli powiedziałabyś o tym swojej psiapsi to jej samoocena poszybowałby w górę niczym Boeing 747. Oni śmieją się z niej, bo jest inna (w całkowicie dobrym tego słowa znaczeniu!!!), więc Wy śmiejcie się z nich, że są tacy sami. Trzymam kciuki za Waszą przyjaźń, buziol. ;)
_________________
If I end my life, would you hold me tight then?

 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-06-16, 16:23   

Cytat:

a Wy jesteście bez wad? Bo to,żę przyjaciółka ubiera się po swojemu,to jej sprawa,taki ma styl.


Nie ma sensu wchodzić w dialog moim zdaniem ;)

Cytat:

Stawiam na to, że wszystkie dziunie z Twojej klasy mają buty w tym samym fasonie, a różni je jedynie kolor.


O to to.
Na pewno są to dziewczyny. Chłopaki nie byli by tacy złośliwi podli i drobiazgowi.
Tylko kobiety potrafią prowadzić kinfilkty w taki sposób i atakować "po niżej pasa".
Dla nich nie ma zasad, moralności czy ograniczeń. Obgadywanie, wyśmiewanie wyglądu czy wyzwanie to typowe ich zachowania.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2018-06-18, 17:31   

Taki niestety jest świat,że jeden drugiego utopiłby w łyżce wody,a przede wszystkim niektórych bardzo cieszy jeśli uda im się wbić drugiemu szpilę i to tak,aby zabolało. A opisany wyżej przypadek świadczy o niedojrzałości szkolnych małolatów. Wypadałoby się tak z nich pośmiać,ciekawe czy też byliby tacy rozradowani.
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com