Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

akio

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 31

Doł±czył: 03 PaĽ 2009

Sk±d: wrocÂław

   

Wysłany: 2010-02-06, 13:16   

moja mama pielęgniarką nie jest, ale położną w IV PSK we Wrocławiu. jest tragicznie. jedna położna, ew. dwie czasami, na 12h na 2piętra (cały oddział). równo trzeba zapier*alać.
 

Czarodziejek  

Hiper wymiatacz



Doł±czył: 13 Gru 2009

Sk±d: WrocÂław

   

Wysłany: 2010-02-06, 13:24   

Porównywanie pielęgniarki do położnej to chyba nie jest zbyt trafne, całkiem inny zakres zadań.
 

MJ  

Hiper wymiatacz

God sent us?



ImiÄ™: Michael

Wiek: 34

Doł±czył: 28 Maj 2009

Sk±d: BDG

   

Wysłany: 2010-02-07, 13:36   

Martina napisał/a:

moja była współlokatorka pracowała jako pielęgniarka na OIOMie w Poznaniu i naprawdę ją podziwiam.. wcale źle nie zarabiała, ale przykładając te zarobki do pracy, jaką musi wykonywać, to i tak trochę mało.


Tak to jest, a taki lekarz w przychodni przesiedzi parę godz., pogada z pacjentem, wypisze parę recept i zarabia więcej.
_________________
In this world people will always throw stones in the path of your success,it depends on you…
What you make from them, a wall or a bridge?
 

FunnyGuy  

Stały User


Doł±czył: 05 Lut 2010

   

Wysłany: 2010-02-07, 17:39   

Znudzi Ci się i zmienisz zdanie, mimo to będziesz na siłę pracować żeby się nie skompromitować.
 

Mia Amane  

User



ImiÄ™: Malwina

Doł±czyła: 01 Lut 2010

Sk±d: Silesia

   

Wysłany: 2010-02-13, 22:30   

no nie wiem czy sie znoudzi jakoś przez 6 lat sie nie znudziło :P
 

ameliee  

User


Wiek: 33

Doł±czyła: 13 Lut 2010

   

Wysłany: 2010-02-13, 23:16   

Czarodziejek napisał/a:

Porównywanie pielęgniarki do położnej to chyba nie jest zbyt trafne, całkiem inny zakres zadań.



Zgadzam się. ja sama studiuję położnictwo na UM w Białymstoku i obecnie jestem po praktykach pielęgniarskich, co jest wymagane na studiach.

Powiem ci tyle,: jak chcesz pomagać a nie obijać się z nogami na stole i kopertą w fartuchu, to zawód jak najbardziej dla ciebie. Masz duży wybór oddziałów, gdzie możesz pracować. Studia owszem nie należą do łatwych, ale do najcięższych na pewno nie. A pracę zawsze znajdziesz :)
 

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Doł±czyła: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wysłany: 2010-03-11, 16:37   

Od dawna moim marzeniem były studia medyczne. Jednak zrezygnowałam ze zdawania na medycynę - spadek ambicji, trochę leń, może strach przed tym, że sobie nie poradzę - nie wiem.

I... już za kilka miesięcy składam papiery na pielęgniarstwo. :-)
W domu zrobili wielkie oczy, wciąż jeszcze mają nadzieję, że szybko mi przejdzie. Mama straszy mnie niskimi zarobkami, tata perspektywą spędzenia na dyżurach większości swojego życia i organizowaniem strajków. :-P
Ale ja wiem swoje; wiem, ĹĽe moje miejsce jest w szpitalu.

Mia Amane, masz już jakiś pomysł na specjalizację?
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

MJ  

Hiper wymiatacz

God sent us?



ImiÄ™: Michael

Wiek: 34

Doł±czył: 28 Maj 2009

Sk±d: BDG

   

Wysłany: 2010-03-11, 23:24   

Marcheline napisał/a:

Mama straszy mnie niskimi zarobkami,


ej no na kontrakt wychodzi się całkiem nieźle ;)
co do kasy to wszyscy marudzÄ…, a przewaĹĽnie te osoby, ktĂłre pracujÄ… w danym zawodzie z przypadku ;)
_________________
In this world people will always throw stones in the path of your success,it depends on you…
What you make from them, a wall or a bridge?
 

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Doł±czyła: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wysłany: 2010-03-12, 19:03   

Mieszkam z malkontentami, więc te uwagi o zarobkach to już z rozpędu. ;)
Mnie to nie przeraża. Najbardziej boję się tego, że będę przynosić do domu problemy ze szpitala.
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

Ostia  

VIP


Doł±czyła: 02 Lut 2009

   

Wysłany: 2011-10-31, 23:04   

Strasznie dużo brzydkich rzeczy narosło wokół tego tematu.
 

lexie  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 31

Doł±czyła: 28 Sty 2012

   

Wysłany: 2016-02-19, 15:07   

"Trudne" to pojęcie względne. Jest dużo biologii, nauki też pewnie nie mało, ale trzeba się solidnie przygotować, jeśli będzie się odpowiadać za zdrowie i życie człowieka.
 

narek

User


Doł±czył: 18 Lip 2016

   

Wysłany: 2016-07-18, 08:25   

No właśnie i to był powód, dla którego zrezygnowałam z tej pracy. Poszłam w kierunku języków. Studiuję filologię rosyjską w Lingwistycznej Szkole Wyższej. Kierunek ciekawy, a i perspektywy są coraz ciekawsze.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com