Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

viphouse  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-05-23, 08:16   

Ja też mam już dosyć długi kontakt z psami, także mam też swój punkt widzenia w tej sprawie ;) Mój ONek ma zaaplikowane krople i nosi obrożę przeciw pchłom/kleszczom. Pomimo takiej ochrony, praktycznie po każdym leśnym plenerze, Hektor przechodzi zabieg wyciągania tego dziadostwa. Mniej więcej rok temu, trafił się kleszcz, przez którego psisko poważnie zachorowało (nie jadł, nie chodził). W ostatniej chwili przyjechał weterynarz ze specjalnym zastrzykiem, dzięki czemu pies został uratowany. Tak więc radzę nie tylko polegać na takich preparatach, ale po każdym spacerze dokładnie obejrzeć psa.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-05-23, 13:09   

Straho, czyżby zabrakło kontrargumentów ? :-)
Tu zresztą widać jak doskonale Twoje doświadczenie z psami przekłada się na wiedzę na temat ich odpowiedniej pielęgnacji.

Cytat:

cukrzyca go tak zżarła że skóra i kość, pies ważył 10 kilo, a 2 lata temu jeszcze 30. W sumie pies zdechł z mojej winy bo dawałem mu czekoladę, dużo czekolady jadł.


viphouse, to oczywiste, że nie ma jedynego, skutecznego w 100% preparatu. Stosowałam wiele różnych środków, przez wiele lat, ponieważ mój owczarek niemiecki spędza dłuższe spacery w lesie. Ilość kleszczy jest wprawdzie ograniczona po zastosowaniu preparatu, ale nie eliminuje ryzyka całkowicie. Mój pies najczęściej kleszcze ma w takich miejscach jak : brzuch, podbrzusze, pachy. Są to jednak sporadyczne sytuacje.




Wraz z Narzeczonym planujemy także zakup goldena retrievera. :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostatnio zmieniony przez slow 2011-05-23, 14:17, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

viphouse  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-05-23, 13:19   

 

battje  

Mega wymiatacz

Aussie



Wiek: 33

Do³±czy³: 12 Sie 2009

Sk±d: Gold Coast

   

Wys³any: 2011-05-23, 16:53   

slow napisa³/a:

Wraz z Narzeczonym planujemy także zakup goldena retrievera.



polecam :) to moj maly urwis:
_________________
Life's a bitch, so if it's easy, you're doing it wrong
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2011-05-23, 23:19   

slow, ale musisz wiedzieć, że żył 16 lat, ciekawe ile twój pies pożyje mając taką właścicielkę.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-05-28, 20:16   

battje, słodziak !
Jak siÄ™ sprawuje ? :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

battje  

Mega wymiatacz

Aussie



Wiek: 33

Do³±czy³: 12 Sie 2009

Sk±d: Gold Coast

   

Wys³any: 2011-05-28, 20:27   

slow napisa³/a:

Jak siÄ™ sprawuje ?


przez jakis czas to byl diabel wcielony:P ale teraz jest coraz lepiej. tylko podkopuje nasz dom caly czas :)
_________________
Life's a bitch, so if it's easy, you're doing it wrong
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-05-28, 20:31   

My doszliśmy do wniosku, że wybierzemy tą rasę, ponieważ cechuje się, jak widać względnym, spokojem. A przy tym są aktywne. Czego nie można już powiedzieć o większości labradorach. Poza tym wydaje mi się, że są dość łatwe do ułożenia
Brałeś go z jakiejś hodowli ? :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2011-05-28, 20:40   

slow napisa³/a:

. Poza tym wydaje mi się, że są dość łatwe do ułożenia


Byle go tylko dzieci nie wychowywały bo do mądrych psów to się nie będzie zaliczał;).
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-05-28, 20:47   

motyl napisa³/a:

Byle go tylko dzieci nie wychowywały bo do mądrych psów to się nie będzie zaliczał;).


Rodzinna tresura jak najbardziej jest wskazana, ale nie wiem, czy dzieci byłyby w stanie samodzielnie ułożyć psa. Wymaga to jednak rozwagi, a przede wszystkim umiejętności. Chociaż wszystko ponoć jest możliwe :-) Psy z reguły są mądre, ale bardzo łatwo jest je zepsuć. :-) Osobiście zostanę przy założeniu, że wpierw powinny nauczyć się szacunku do psa i nie ciągnąć za wszelakie wystające części ;)

Btw. Fuck yeah, jakie dzieci ? Póki co- nie spodziewam się ;p
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostatnio zmieniony przez slow 2011-05-28, 20:53, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2011-05-28, 20:53   

slow, ja widzę po moim goldenie, który od szczeniaka jest 'zabawką' małej dziewczynki i trochę większego chłopca;p. I o tak głupiego psa, który daję sobie dosłownie chodzić im po głowie i 'ujeżdżać' to jeszcze nie widziałam;p.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-05-28, 20:56   

motyl, wydaje mi się, że ogólnie ta rasa lubi dzieci :)
Mój wilczur niestety dość niechętnie reaguje na dzieci. Jak na razie żadne nie odważyło się go wykorzystywać do tego rodzaju zabaw ;)
_________________
Drugs&hugs.
 

battje  

Mega wymiatacz

Aussie



Wiek: 33

Do³±czy³: 12 Sie 2009

Sk±d: Gold Coast

   

Wys³any: 2011-05-28, 21:14   

slow napisa³/a:

Brałeś go z jakiejś hodowli ?


oczywiscie :P i sam wybieralem :)

motyl napisa³/a:

Byle go tylko dzieci nie wychowywały bo do mądrych psów to się nie będzie zaliczał;).

slow napisa³/a:

motyl, wydaje mi się, że ogólnie ta rasa lubi dzieci :)



prawda, moja 3 letnia siostra "wiedzma" zawsze molestuje mojego pieska a on se nic z tego nie robi, a czasami to jeszcze bardziej ja zaczepia by ona sie bawila z nim :hyhy:
_________________
Life's a bitch, so if it's easy, you're doing it wrong
 

fiona  

User


Do³±czy³a: 30 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-30, 12:25   

Psy to moje ulubione zwierzęta. Od paru lat mam małego kundla. A ostatnio wynalazłam ciekawy profil dotyczący tych zwierząt: http://www.facebook.com/ekarmaPL Można tam znaleźć różne porady i ciekawostki dotyczące psów i kotów. Czasami warto tam zajrzeć.
 

xanonimkax  

User


Wiek: 29

Do³±czy³a: 12 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-30, 15:23   

mam kundelka:D
ale jest baaardzo bardzo mądry:) instynktownie wyczuwa mój humor:) świetny kompan:)
podobnie jak poprzedniczkom marzy mi siÄ™ golden:D
moja koleżanka ma swojego Goldiego już 11 lat:) te psy nawet z kotami żyją w zgodzie:D moj kundelek też:)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com