Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-06-30, 17:13   

Miałem mieszańca. Teraz mi się marzy Syberian Husky, najlepiej z adopcji. Dużo jest z tej rasy przeznaczanych do adopcji, psiaki z reguły 1,5-2 roczne - czyli oddawane wtedy kiedy są najbardziej żywiołowe i potrzebują sporo ruchu by domu nie obrócić do góry nogami...niestety ludzie biorą rasy, a nie mają o niej pojęcia w ogóle.
Obok Syberian Husky jeszcze Akita (podobno najwierniejszy pies na świecie), Mastif Tybetański lub Pirenejski pies górski. Wszystkie potężne, piękne, silne rasy, o specyficznej charakterystyce zachowania.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Salami  

Stały User


Do³±czy³a: 19 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-07-01, 16:03   

Mam kundla.
A kiedyś w przyszłości marzy mi się Shiba inu, taki mały kuzyn akity :)
_________________
Studiuję Ciszę, by nauczyć się Muzyki
 

Hetman1999  

Hiper wymiatacz

I Back From the Dead



Wiek: 31

Do³±czy³: 02 Lis 2010

   

Wys³any: 2011-07-01, 16:56   

Ja posiadam kundla a w przyszłości nie chce mieć już psów żadnych, nie że ich nie lubię tylko ja do obowiązków się nie gonie ;/
_________________
"Prwadziwą wolnościa jest nieposiadanie niczego.Byłem bardziej wolny kiedy nie miałem ani centa"
 

Olok  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 23 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-07-01, 18:44   

Obecnie mam mieszańca. Tak oddanego psa, jeszcze nie miałem.
Jak dobrze pójdzie, niedługo będę miał huskiego.
_________________
Z głupkami nie ma sensu rozmawiać. Przed głupkami trzeba się bronić.-W. Cejrowski
 

viphouse  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-07-01, 21:05   

Zauważyłem, że ostatnio jest moda na psy Husky. Ale niestety, tak jak Mizantrop powiedział, ludzie kupują te psy, bez jakiejkolwiek wiedzy na temat tej rasy. Nie mówiąć już o braniu takiego psa do bloku (o zgrozo!). Zanim kupicie psa, przemyślcie przedewszystkim, czego od niego będziecie oczekiwać, bo nie każdy pies zniesie kota w domu i będzie Wam podawał pilot na zawołanie ;)

 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-07-01, 22:16   

viphouse napisa³/a:

Ale niestety, tak jak Mizantrop powiedział, ludzie kupują te psy, bez jakiejkolwiek wiedzy na temat tej rasy. Nie mówiąć już o braniu takiego psa do bloku (o zgrozo!).


Nie zgadzam się z tym, że pies tej rasy nie może być w bloku, może. Tak samo jak w bloku można nawet trzymać Harta angielskiego. Lepsze mieszkanie w bloku i wychodzenie na spacery, bieganie, jazda na rowerze aniżeli pies ciągle zamknięty na ogródku czy w kojcu. Wielu ludzi bierze takie psy, bo mają ogród i myślą, że pies nie potrzebuje więcej, bo po co ? Nic bardziej mylnego, i nie bez powodu Husky jak nie jest wymęczony niszczy dom, kopie dziury w ogrodzie czy wyskakuje sobie na przechadzkę przez płot 2 metrowy lub podkopuje się pod nim.

Zresztą te trasy mają dwa tryby, Hart albo śpi albo biega, tak samo Husky. Jeśli ktoś wyjdzie z Husky na rower, i wróci po dobrej jeździe pies pójdzie spać - co prawda akurat Husky i Alaskan bardzo szybko regenerują swoje siły witalne. Ale jest to klucz do sukcesu jeśli chodzi o takie rasy. Wymęczony Husky, to dobry i szczęśliwy Husky. I taki pies będzie prawdziwym towarzyszem właściciela :)


btw. cudny owczarek :)
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-07-02, 09:35   

Większość psów funkcjonuje na dwóch trybach, dlatego mylne jest twierdzenie, że "duże" psy nie nadają się do mieszkania w bloku. Moi rodzice mieszkają z owczarkiem niemieckim w czteropokojowym mieszkaniu. Pies ma jednak zapewnione codzienne wyjazdy do lasu i większość czasu w okresie letnim spędza w domku letniskowym nad jeziorem. W bloku mieszka z kotem. Pilota nie podaje, ale za to zdarza mu się zjadać kapcie. ;)

Mizantrop napisa³/a:

. Wielu ludzi bierze takie psy, bo mają ogród i myślą, że pies nie potrzebuje więcej, bo po co ?


Ot co. Przyznam szczerze, że nie spotkałam jak dotąd sąsiadów spacerujących z psami.
_________________
Drugs&hugs.
 

viphouse  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-07-02, 11:49   

Reasumując, wszystko zależy od właściciela psa. Psy które mają świetne warunki na podwórku a nie są wyprowadzane na żadne spacery nudzą się dużo bardziej od psa w bloku, który codziennie biega przy rowerku ;)
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-07-02, 12:54   

slow napisa³/a:

Większość psów funkcjonuje na dwóch trybach, dlatego mylne jest twierdzenie, że "duże" psy nie nadają się do mieszkania w bloku.


Duże psy jedynie mogą się męczyć schodzeniem/wchodzeniem, szczególnie jak ktoś mieszka wysoko. Dość mocno stawy takie psa dostają po kościach. Noo...a drugim aspektem jest linienie, ale z tym trzeba się liczyć w mieszkaniu jak i w domu.

slow napisa³/a:

Ot co. Przyznam szczerze, że nie spotkałam jak dotąd sąsiadów spacerujących z psami.


Bo ludzie tak myślą, że jak mają ogród, to pies w ogrodzie i koniec. Więcej mu nie potrzeba do szczęścia. A potem się dziwa, że psy kopią doły, niszczą kwiaty itp. Skoro taki pies nie ma gdzie rozładować energii jaką w sobie ma. Ogród jest o tyle fajny, że pies może biegać wolno, bawić się z nim można. Co np. przy Husky na spacerze jest bardzo ciężko, rzadko tafia się osobnik, który może bez smyczy biegać. Większości to wrodzeni uciekinierzy i jak tylko wyczuje gdzieś dziką zwierzynę pójdzie niczym Ferrari. Choć mówi się, że Husky po wybieganiu wróci na miejsce skąd uciekł, ale zawsze może się to dla psiny źle skończyć.

viphouse napisa³/a:

Psy które mają świetne warunki na podwórku a nie są wyprowadzane na żadne spacery nudzą się dużo bardziej od psa w bloku, który codziennie biega przy rowerku


Dokładnie.

Jak ktoś jest mało aktywny, to powinien szukać ras, które nie wymagają co dziennego biegania, aktywności.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Halkatla  

User



Do³±czy³a: 04 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-04, 23:03   

ja mam 8-letniego sznaucera miniaturkÄ™ o zacnym imieniu 'Bergo' (:
 

viphouse  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-07-04, 23:07   

wrzucajcie fotki swoich czworonogów ;)
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-07-05, 09:13   

Mizantrop napisa³/a:

Choć mówi się, że Husky po wybieganiu wróci na miejsce skąd uciekł, ale zawsze może się to dla psiny źle skończyć.


Nie sądzę, chyba, że przybiegnie z innym psem, bądź zwyczajnie skojarzy miejsce z, którego uciekł z pokarmem. Swego czasu miałam dość regularny kontakt z tą rasą psów i uważam, że największy błąd jaki popełniają ich właściciele to złudna nadzieja, że pomiędzy nimi, a psem wytworzyła się jakaś więź. Nie, ta rasa psów zdecydowanie różni się pod tym względem od innych. One nie czują żadnej więzi z właścicielem, nie zachowują się tak jak, przykładowo, owczarki niemieckie, dla których właściciel staje się całym światem.
Należy także pamiętać, że rzadko kiedy możliwe jest wyszkolenie Huskiego. Są to psy, które lubią być całkowicie niezależne i, które odczuwają chęć silnej dominacji.

Mizantrop napisa³/a:

Duże psy jedynie mogą się męczyć schodzeniem/wchodzeniem, szczególnie jak ktoś mieszka wysoko. Dość mocno stawy takie psa dostają po kościach. Noo...a drugim aspektem jest linienie, ale z tym trzeba się liczyć w mieszkaniu jak i w domu.


O tak, tony sierści w domu, trzeba przyzwyczaić się do tego, że nawet odkurzacz często nie da sobie z tym rady. Ale w domu jak w domu, gorzej z samochodem :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

Queer93  

User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-05, 11:33   

Miałam cudownego Owczarka Szkockiego ale niestety już go nie ma... Był naprawdę cudowny. Oddany, inteligentny (sami go szkoliliśmy za pomocą metod pozytywnych), zabawny, dość aktywny i piękny (na końcu jego fotka). Jak już będę miała własne lokum i w miarę uporządkowane życie, to planuję sobie sprawić mniejszego kuzyna mojego byłego psiaka - Owczarka Szetlandzkiego.

 

AnioÅ‚ek^^  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-07-06, 10:01   

Mam wyżła w domu, ale to strasznie głupi pies...
Niczego nie można go nauczyć, w ogóle się nie słucha.
Wychodzę z nim codziennie do lasu na spacery. Poza tym biega sobie po podwórku, myślę, że nie jest mu źle.
Mam również jamnika, który jest trochę agresywny, dlatego zawsze musi być na smyczy, gdy gdzieś idziemy.
Mam też 2 zwykłe kundelki, które bardzo się lubią bawić. Ogólnie lubię zwierzęta:)
_________________
Jęczeć nad minionym nieszczęściem to najlepszy sposób, by przyciągnąć inne.
 

viphouse  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-07-06, 11:22   



hop :)

[ Dodano: 2011-07-06, 17:25 ]
http://szczesliwypies.blo...2,ID430366590,n dobry artykuł odnośnie tego o czym mówiliśmy ;)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com