Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

viphouse  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-03-20, 12:02   Pies

Witajcie ;)
Macie jakieÅ› czworonogi w domu?
Nie istotne jest, czy to kundelek czy pies z rodowodem :-)
Może masz jakieś śmieszne zdjęcie z udziałem Twojego ulubieńca?
Pochwalcie się pupilami, którym poświęcacie swój czas :-D

Może zacznę od swojego ONka.
Hektor w kwietniu skończy 2 lata, codziennie fundujemy sobie ok 2godzinny spacer po lasach, polach, bagnach, stawach etc, jednym słowem dobry plener :) Sporo czasu poświęcamy różnym ćwiczeniom, ale jeszcze długa droga przed nami ;)
Wrzucam parÄ™ fotek :-D







 

Maciekkk  

Stały User



Do³±czy³: 12 Lis 2010

   

Wys³any: 2011-03-20, 12:14   

Czy czworonożne gryzonie też się liczą? :) Jestem właścicielem dwóch szynszyli :)
 

viphouse  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-03-20, 14:51   

Wystarczy spojrzeć na tytuł tematu i będziesz wiedział ;)
 

theJagerek  

User


Do³±czy³a: 23 Mar 2010

   

Wys³any: 2011-03-20, 15:46   

ja mam takie hobby :)
trenujemy dog dancing (canine freestyle), agility, obedience i frisbee :-D Często można nas spotkać na zawodach i pokazach na dolnym śląsku

Pare fotek:

[img] [/img]

[img] [/img]

[img] [/img]

teraz więcej zdjęć nie mam czasu wkleić - ale mam ich dużo więc wkleje jutro
_________________
pokaż mi swój stosunek do zwierząt, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2011-03-20, 17:07   

Też mam psa, ale zwłoki bo przed wczoraj mi zdechł i zakopałem go w ogrodzie.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

viphouse  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-03-21, 22:54   

Widzę, że mało psiarzy na forum :]
 

KubuÅ› Ruchatek  

Stały User

Hedonista



Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Mar 2011

Sk±d: Kraina miodu

   

Wys³any: 2011-03-22, 20:25   

Ja nadałem swojemu psu imię żeńskie :-D
Może przez to jest taki głupiutki?
_________________
WybiorÄ™ Ci miodzik:)
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-03-26, 09:03   

Mam owczarka niemieckiego. Dostałam go w prezencie, gdy miał 6 tygodni. Obecnie ma już 3 lata. Mieszka z moimi rodzicami, więc ostatnio mam z nim ograniczony kontakt.
Był szkolony. Oczko w głowie całej rodziny :-)


_________________
Drugs&hugs.
 

Mirage  

Hiper wymiatacz

VIP



Do³±czy³: 12 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-03-26, 21:19   

 

Zanette  

Stały User

Cherry Blossom Girl



Imię: ¯aneta

Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Gru 2010

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2011-03-29, 19:16   

Mam od jakiegoś czasu owczarka niemieckiego, którego kupili rodzice. Psisko jest przeurocze i wyrasta już z okresu szczenięcego. Jednak jest pewien mały problem. Max (tak się nazywa) jako młody pies ma burzę hormonów i próbuje "to" robić na przypadkowych przedmiotach najczęściej poduszkach lub przypominających walec poduszkach od segmentu wypoczynkowego.
Myślałam że z czasem z tego wyrośnie ale nie tak dawno temu przestraszyłam się nie na żarty bo łobuz w swoim zapędzie próbował wskoczyć na mnie gdy ścieliłam łóżko :-o Zaskoczona odepchnęłam go by nie próbował "czegoś" więcej. Nie daje mi to jednak spokoju i zastanawiam się czy da się go z tych zachowań wyleczyć. W pewnej książce o psach wyczytałam że u psa w czsie dorastania jest coś takiego jak "impregnacja" czyli utożsamianie się ze swoim gatunkiem. Pisało tam że pies który spędza czas w towarzystwie innych psów utożsamia się z gatunkiem psim ale jeśli nie ma żadnego kontaktu z innymi psami - myśli że jest jednym z ludzi.
Boję się że z moim Maxem tak się wlaśnie stało i nie wiem co zrobić by go zmienić. Może ktoś z Was ma jakieś rady bo jeśli nie to będę musiała zasięgnąć rady na fachowym forum.
_________________

 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-03-29, 21:43   

Zanette, przepraszam, ale według mnie osoby, które decydują się na kupno tego psa powinny wcześniej zapoznać się z jego potrzebami. Pewnie, że jako szczeniak jest przesłodki, jednak nie wypada mylić go z maskotką.

Oczywiście, że jest to naturalne. Jednak z tego co napisałaś w ogóle nie zaczęliście pracować z psem. Owczarki niemieckie powinny już w wieku szczenięcym rozpocząć szkolenie. Radzę jak najszybciej nadrobić straty.
Z czasem tego rodzaju zachowanie przejdzie. Aczkolwiek jeżeli dodatkowo towarzyszy temu agresja, to możliwe, że nie wyszło mu jedno jajo. Wtedy konieczna jest kastracja. Nie mówiąc już o tym, że pies powinien mieć zapewniony kontakt z innymi psami (oczywiście w umiarkowanych ilościach) oraz długie, aktywne spacery, by dać upust energii.
_________________
Drugs&hugs.
 

viphouse  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-03-29, 22:58   

 

Zanette  

Stały User

Cherry Blossom Girl



Imię: ¯aneta

Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Gru 2010

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2011-03-29, 23:00   

Nie wiem czy winą jest to że moi rodzice nie dopuszczali go za młodu do kontaktów z innymi psami. Ruchu ma dużo bo często jeździmy na wieś gdzie może sobie pobiegać po dużej ogrodzonej działce. Ale na sanych spacerach niezbyt czesto z nim bywam bo studiuję i częściej robią to moi rodzice - ja w domu bywam zazwyczaj tylko w weekendy. Agresywny nie jest ani trochę ale ma bzika na punkcie tych poduszek i jak wspominałam - nie tylko ich :-x Pewnie gdybym miała więcej czasu na spędzanie z nim od szczeniaka to pewnie do takich ekscesów by nie dochodziło.
_________________

 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-03-30, 07:21   

Zanette, dochodziłoby, ponieważ jest to młody, dojrzewający samiec. Niemniej jedynym wyjściem z tej sytuacji jest tresura, nie zaś rozważania na temat rewelacji znalezionych w internecie.
_________________
Drugs&hugs.
 

Zanette  

Stały User

Cherry Blossom Girl



Imię: ¯aneta

Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Gru 2010

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2011-03-30, 15:27   

Dziękuję za rady. Z rodzicami postanowiłam że zapiszemy Maxa na szkolenie, może nie jest jeszcze za późno. Najciekawsze jest to że z moim poprzednim psem (rotweiler, zdechł ze starości) nigdy nie było podobnych problemów. Chyba dlatego bo miał od szczeniaka kontakt z innymi psami i aktywnie spędzał czas w plenerze.
_________________

 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com