Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

krzysztof1

Stały User


Dołączył: 02 Maj 2015

   

Wysłany: 2018-02-09, 12:32   Po co PIS wprowadził ustawę IPN.

Niektórzy zastanawiają się po co PIS wprowadził teraz ustawę IPN o Holokauście i o obozach zagłady, otóż zrobił to aby uchronić Polskę przed ustawą 447. Żydzi Amerykańscy od grudnia zeszłego roku chcą zawetować w Ameryce ustawę 447 i jeżeli Prezydent Ameryki ją podpisze, wtedy wejdzie ona w życie. Żydzi Amerykańscy w USA ustalili, że poprzez ustawę 447 gdyby weszła w życie mogli by od Polski uzyskać wtedy za Holokaust majątek warty około biliona złotych, czyli większość majątku Polskiego. Przejęcie przez Żydów i organizacje żydowskie tak ogromnego majątku od Polski, miało by katastrofalne skutki dla całego społeczeństwa Polskiego i dla Polski, był by to dla kraju po prostu czwarty rozbiór Polski.

[ Dodano: 2018-02-09, 13:43 ]
(...)wszyscy, powtarzam wszyscy, musimy przeciwstawiać się kłamstwom polskiej opozycji, kłamstwom izraelskim, niemieckim oraz amerykańskim czy francuskim naciskom, by Polska przyznała się do zbrodni, których nie popełniła, do zbrodni niemieckich popełnianych przy współudziale jednak Francji, USA, a często rękami samych Żydów."- mówi prof. Krystyna Pawłowicz w swoim felietonie "Myśląc Ojczyzna" w Radiu Maryja.
Posłanka PiS odnosi się przede wszystkim do sporu dyplomatycznego między Izraelem a Polską o nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Pawłowicz konstatuje, że Polska znajduje się dziś w bardzo trudnej sytuacji. Nasz kraj, już od czasów powojennych, przez cały okres PRL-u, a następnie III RP, aż do 2015 roku, kiedy Prawo i Sprawiedliwość wygrało najpierw wybory prezydenckie, a następnie parlamentarne, trwał jako "potulne państewko", które chętnie wykorzystywali zarówno sąsiedzi, jak i inne większe państwa.
Traktowana jako przedmiot, a nie podmiot ubijanych interesów, trwała grzecznie spełniając wszelkie żądania Niemiec, Izraela, Unii Europejskiej czy Rosji. Trwała jako źródło taniej siły roboczej, jako miejsce zbytu wszelkich odpadów i gorszej jakości towarów sprzedawanych u nas w niemieckich czy francuskich supermarketach"- wyliczała polityk Prawa i Sprawiedliwości. Profesor Pawłowicz podkreśliła, że w naszym kraju młodzi ludzie nie widzieli dla siebie perspektyw i masowo migrowali na Zachód, pozostawiając wyludniającą się Polskę "na pastwę różnych, nikczemnych sprzedajnych premierów, ministrów czy prezydentów, których los Polski i Polaków nie obchodził i którzy traktowali polskie urzędy jako odskocznię dla prywatnych karier". Jako przykład posłanka przedstawiła tu karierę szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska.
No, ale on zawsze mówił, że „polskość to nienormalność”, więc zaskoczenia nie było, gdy skorumpowany przez Niemców zhandlował im różne polskie interesy za unijny stołek"- oceniła profesor Pawłowicz. Jak dodała, Polska po 1945 r. została zdradzona przez mocarstwa alianckie, a przez dziesiątki lat po wojnie była "rosyjską kolonią". Przestała być traktowana poważnie, odpowiadała swoim statusem raczej któremuś ze słabych państw Trzeciego Świata.
Kolejne rządy po 1989 roku uwikłane i spętane potężnymi wpływami dawnych tajnych komunistycznych służb, które z czasem nabrały cech mafijnych i zbrodniczych, przedkładały interesy obcych państw i nie były krytykowane z zewnątrz. Szok, oburzenie i frontalny atak na Polskę, Polaków, na naszą kulturę i suwerenność pojawiły się wraz z wygraną w wyborach partii patriotycznych, narodowych, afirmujących wartości chrześcijańskie, rodzinę i polskość"- powiedziała parlamentarzystka. Jak przypomniała, po przegranych wyborach opozycja nie dała za wygraną i teraz, nie mogąc legalnie sprawować władzy, dąży do zniszczenia Polski, obalenia legalnego rządu "ulicą i zagranicą". Ponieważ ten pierwszy element scenariusza nie sprawdził się, zaczęło się oczernianie Polski za granicą.
(...)antypolska opozycja od dwóch lat konsekwentnie oczerniająca Polskę zagranicą wobec szerokiej opinii publicznej, żądająca sankcji i kar dla Polski, żądająca od naszych wrogów poskromienia Polski, osiągnęła w pewien sposób upragniony cel"- wskazała Pawłowicz. Jak przypomniała polityk, Polska doświadcza teraz ataków z różnych stron: między innymi przez Niemcy (kwestia reparacji) i Izrael (nie tylko ostatni spór dyplomatyczny, ale również ustawa 447, za którą bardzo silnie lobbują amerykańscy Żydzi). Ale, aby to roszczenie warte ok. biliona złotych zrealizować, trzeba najpierw zrobić z Polaków morderców, winnych zgłady Żydów w czasie II wojny światowej, którzy rzekomo mieli budować i prowadzić „polskie obozy koncentracyjne”. Tak zakłamana historia II wojny ma uczynić z Polski główne niemal państwo odpowiedzialne za zbrodnie na Żydach, a przez to i zobowiązane do wypłacenia na ich rzecz resztek polskiego majątku narodowego. Aż do całkowitego zaniku publicznej, majątkowej tkanki państwa polskiego.

[ Dodano: 2018-02-09, 13:52 ]
Przyjęcie przez Stany Zjednoczone ustawy 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today), może oznaczać nękanie Polski na rozmaitych płaszczyznach - powiedział PAP prof. Marek Jan Chodakiewicz. Jego zdaniem, ustawa może mieć negatywny wpływ na stosunki polsko-amerykańskie.
W grudniu zeszłego roku amerykański Senat zaaprobował jednogłośnie projekt ustawy 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today), która daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu oraz wspierania ich poprzez swoje kanały dyplomatyczne w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców.
Zgodnie z procedurą projekt został skierowany do Komisji Spraw Zagranicznych, skąd następnie trafi pod głosowanie do Izby Reprezentantów. Na koniec ustawa znajdzie się na biurku prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.
Prof. Marek Jan Chodakiewicz, specjalizujący się w badaniu stosunków polsko-żydowskich powiedział w rozmowie z PAP, że w razie przyjęcia ustawy 447 "należy się spodziewać rozmaitych działań". "Od nieoficjalnych nacisków przez oficjalny lobbying aż do sankcji: pozytywnych czy negatywnych. Sankcje pozytywne to, krótko mówiąc, przekupstwa. Na przykład, jeśli Polska zapłaci odszkodowania zarządzone przez organizacje żydowskie, dostanie ochronę tarczy antyrakietowej albo faworyzowany status handlowy. Sankcje negatywne mogą oznaczać - w razie odrzucenia roszczeń - bojkot polskich produktów, cła zaporowe na nie, albo odmowę udzielenia kredytu. Są setki rozmaitych kijów i marchewek w kategorii sankcji" - ocenił prof. Chodakiewicz.

[ Dodano: 2018-02-10, 10:19 ]
Trochę o historii.
www.youtube.com/watch?v=aD-K6yyV1mg

[ Dodano: 2018-02-10, 10:51 ]
Przedsiębiorstwo Holokaust – teza obrazująca pogląd, iż holokaust w ostatnich latach stał się dochodowym biznesem, z którego zyski czerpią przede wszystkim Żydzi niepokrzywdzeni bezpośrednio przez zbrodnie hitlerowskie. Jako pierwszy terminu tego użył amerykański naukowiec pochodzenia żydowskiego Norman Finkelstein.
Książka Przedsiębiorstwo Holokaust.
Książka (ang. The Holocaust Industry: Reflections on the Exploitation of Jewish Suffering) napisana została przez amerykańskiego historyka żydowskiego pochodzenia Normana Finkelsteina. Autor przedstawia w niej pogląd, że istnieją osoby i organizacje, które wykorzystują tragedię holokaustu do celów politycznych oraz własnych korzyści majątkowych.
 

DoktorJudym

User


Dołączył: 27 Gru 2016

   

Wysłany: 2018-03-14, 20:43   

PISu nie popieram i uważam, że politycy tej partii, to zwykłe szkodniki, ale ustawę o IPN oceniam pozytywnie.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

NavigatorDołączył: 14 Sie 2012

   

Wysłany: 2018-03-14, 23:37   

A dlaczego? Jakie widzisz jej pozytywy?
_________________
Smile or die!
 

philosophus  

Pogromca postów


Dołączył: 07 Lut 2013

   

Wysłany: 2018-03-15, 18:30   

Ustawa o IPN to strzał we własne kolano, zaś jedynym plusem tego co tu krzysztof wypisujesz, jest to że wypisujesz to tutaj- na forum którego już praktycznie nikt nie czyta, więc wyrządzane przez ciebie szkody są znikome.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)Imię: Magda

Dołączyła: 12 Kwi 2011

Skąd: z daleka

   

Wysłany: 2018-06-06, 13:11   

Wiemy i to nie od dzisiaj,że politycy nie liczą się z ogółem,jednie liczą się przed wyborami,bo już po wszystko wraca do "normy" co do IPN-u jestem za,jak i za niektórymi posunięciami ,ale nie za wszystkimi.Zresztą polityką nie interesuję się zbytnio,tyle o ile i o ile to dotyczy emerytów.
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

NavigatorDołączył: 14 Sie 2012

   

Wysłany: 2018-06-11, 10:12   

Cytat:

"Wiemy i to nie od dzisiaj,że politycy nie liczą się z ogółem,jednie liczą się przed wyborami,bo już po wszystko wraca do "normy""Bo im na to pozwalamy, masowo nie interesując się polityką. Ty sama piszesz w następnym zdaniu:

Cytat:


Zresztą polityką nie interesuję się zbytnioNo więc właśnie. I dlatego można Ciebie i innych wykręcać. Bo się tym nie interesujesz.

Cytat:

" co do IPN-u jestem za"A dlaczego?

Cytat:

"jak i za niektórymi posunięciami ,ale nie za wszystkimi"Za którymi tak, za którymi nie?
_________________
Smile or die!
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com