Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

CuteMilenQaa

User


Dołączył: 21 Paź 2020

   

Wysłany: 2020-10-21, 18:11   Pobicie

To było wczoraj. Byłam rozwścieczona ponieważ rzucił mnie chłopak. Chciałam pilnie skorzystać z komputera ale grał na nim mój brat. Nie chciał mi go dać więc zaczęliśmy się kłócić i ja zaczęłam go szarpać i bić. Rozwaliłam u nos do krwi. Bardzo mnie gryzie sumienie i jak mam bo przeprosić? Nie chciałam go pobić a nawet go szarpnąć.
 

Jerome Boateng

UserImię: George

Dołączył: 21 Paź 2020

   

Wysłany: 2020-10-21, 20:24   

Wątpię, by przeprosiny coś dały.

Twierdzisz, że rozwaliłaś mu nos do krwi? zgodnie z art. 157 § 2. kodeksu karnego kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2
. To, że jesteście blisko dużo w sytuacji nie zmienia - osoba ofiary i jej stosunek do sprawcy nie mają znaczenia dla samego bytu przestępstwa z art. 157. Ustawodawca nie uzależnia od istnienia i rodzaju tego stosunku bytu czynu zabronionego ani łagodniejszego lub surowszego potraktowania sprawcy. Od stosunku tego zależy natomiast tryb ścigania przestępstwa z art. 157 § 2 i 3 k.k. Przestępstwo z § 2 ścigane jest co do zasady w trybie prywatnoskargowym. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy pokrzywdzony i sprawca są dla siebie osobami najbliższymi i wspólnie zamieszkują; wówczas przestępstwo to ścigane jest w trybie publicznoskargowym z urzędu.
_________________
Elo Bolo! Elo Gizmo!
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com