Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Gringo  

Stały User

w dżungli...



Do³±czy³: 12 Lip 2008

Sk±d: Puszcza amazoñska...

   

Wys³any: 2008-07-13, 18:09   Podróże...

Właśnie... zamiłowanie wielu ludzi... Uwielbiam pospacerować górskim szlakiem, gdzie w tłumie turystów czuję się tylko ja i Bóg... Kidy patrzę na monument dzieła stworzenia, na minimalizm każdego szczegółu w ogromie, kiedy patrzę na budzącego się Mnicha oślepionego porannym promieniem słońca...

Podróżuję w miarę możliwości i finansów...

Jutro drugi wyjazd w Tatry :) Zapowiada się obiecująco. Obiecuję, że jak wrócę to zdam relację z wyjazdu i wrzucę kilka fotek :)

Moje miasto Gdańsk - bywam tam co roku od... 8 lat już chyba! Znam każdy zakątek Starówki. Uwielbiam stawać przed Kościołem Mariackim w Gdańsku i widząc Jego monument chwalić Boga - jego ogromu nie pomieści nawet ten monument. Uwielbiam Boga wielkiego, którego nie ogranie nawet taki monument i Boga wielkiego, który skula się w najciemniejszym rogu kapliczki zbójnickiej w Tatrach...

Toruń - ładna starówka, ma swój urok... Najpiękniej jednak wieczorami i nocą... Spokojny spacer po miedzy murami....

Iława - niczym nadzwyczajne miasto. Kocham tam bywać, bo spacerując wokół Jezioraka jest spokojnie, powiewa lekki wiaterek, a pracujący w oddali ludzie dają mi kolejną cząstkę Boga :)

Warszawa - muszę przyznać, że miasto mi sienie podoba :(

Jasna Góra - nie do opisania!

Licheń - piękno dzieło ludzkich rąk, jednak jak najbardziej cenię sobie stanie jak maluszki w cieniu tego piękna, zanurzony w zieleni ogrodów Licheńskich...

Gietrzwałd - piękna okolica, spokojne sanktuarium - w sam raz na jednodniowy, kilkugodzinny, samotny wypad :)

Byłem jeszcze także w Biskupinie, Sopocie, Gdyni, Ustce...

Planuję: Kraków, Wadowice, £agiewniki, Oświęcim, Kalwaria Zebrzydowska...

Postaram sie umieścić parę fotek z wypadów :)
A wy jakie macie plany, co zwiedziliście, co polecacie?
_________________
"Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała."
P.Coelho

 

Monique  

Stały User

siostrzyczka Gringo



Do³±czy³a: 12 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-13, 20:03   

Na pierwszym miejscu Tatry- nie da się opisać tego, jakie emocje wzbudza we mnie to miejsce. Kocham, pomimo tego, że wiem, jakie są niebezpieczne. Kocham tę świeżość powietrza, ten zapach mokrych kamieni z górskich potoków, napromieniowanych słońcem, kocham odgłos rwącego potoku, widok łysych grani, piękną roślinność, w końcu kocham te szczęście i zmęczenie a zarazem satysfakcję, jak znajdę się na szczycie. Kocham tą bliskość z Bogiem.

Zakopane- jest to połączenie dwóch skrajności, z jednej strony błogi klimat, cudowna atmosfera, góralska muzyka, przepyszna kuchnia a z drugiej tłok na Krupówkach, które jednak mają tam jakiś urok, może nie te brudne miski co podlatują i cię łapią< mam przykre wspomnienia z nimi> może nie plastikowe ciupagi, ale klimat, to jak tam turyści czują się beztrosko, jak nie zależy im na dobrym wyglądzie, mogą wyjść w brudnych spodniach, nikt tego nie zauważy. Piękno Zakopanego kryje się na tych odleglejszych ulicach. Droga do Daniela... cudowna okolica, zielone pastwiska, regionalne budownictwo, bacówki, owce, szybko można dojść do PN a także na spacer z widokiem na całe Zakopane, na Gubałówkę, na skocznie... Cisza spokój i to w niecałe pół h piechotą od Krupówek:)


Kraków- Stare miasto ma swój urok, Park Strzelecki z pomnikiem JPII, lubię tam posiedzieć, pomyśleć... ma dla mnie urok:) Na Rynku Krakowskim oprócz tego, że po prostu piękna architektura, kwiaciarki, hejnał... to ta różnorodność języków, narodowości... można sie przez moment czuć, jak nie w swoim kraju:)

Toruń- również piękne, w stylu gotyckim stare miasto, ten wszechobecny zapach piernika, tak jak Gringo powiedział, wieczorem ma swój najlepszy "okres świetności", z resztą, jak każda inna starówka:) No i ta fontanna światło, woda i muzyka... muzyki to oni niespecjalnie dobierali, ale wspomnienia niczym z Pragi:) i przyjemne dla oka.

Duszniki Zdrój- ładne miasteczko, również ma swój urok:) ja bardzo cenię, ze względu na wspomnienia:)

Kudowa Zdrój (jak jesteście w Kudowie, zajedźcie do Dusznik:)> kaplica czaszek w Czermnej, daje nam sposobność do rozmyślania nad ludzkim życiem. nad kruchością ciała, nad trwałością duszy... Park Zdrojowy, Pijalnia wód... a mi sie najbardziej spodobały takie olbrzymie szachy:D

Góry Stołowe- zadziwiają swoimi formami skalnymi. Szczeliniec Wielki jest najwyższym szczytem ich,bardzo ładne widoki. ale nie zachwycające, jak dla mnie:)
jeżeli lubicie dziwne formy skalne, to polecam Skalne miasteczko w Czechach.
http://www.amigo.wroc.pl/czechy/skalne.htm

Praga- cudowna atmosfera, piękna architektura... Most Karola, Hradczany... po prostu trzeba to zobaczyć:)

Wrocław- niesamowite miasto. Ma charakter, jak ja to mówię. Piękniejsze niż Kraków, wg mnie.

Jeśli chodzi o Bałtyk, to wybieram mniejsze miejscowości, bo nie lubię tego tłoku. Mikoszewo, Jantar, Piaski... ale ogólnie, morze mnie jakoś specjalnie nie przekonuje:)

a planować... to Tatry planuję:) będę tam jeździć, aż mi zbrzydnie, choć w to wątpię, Bieszczady, Karkonosze. Pieniny. Chciałabym odwiedzić Afrykę, Australię... ale to już chyba ponad moje siły:) w sensie materialnym;p
_________________
"Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała."
P.Coelho
 

Gringo  

Stały User

w dżungli...



Do³±czy³: 12 Lip 2008

Sk±d: Puszcza amazoñska...

   

Wys³any: 2008-07-14, 08:46   

Cytat:

a planować... to Tatry planuję:) będę tam jeździć, aż mi zbrzydnie, choć w to wątpię, Bieszczady, Karkonosze. Pieniny. Chciałabym odwiedzić Afrykę, Australię... ale to już chyba ponad moje siły:) w sensie materialnym;p



Taka zdolna i zorganizowana dziewczyna jak to po zarobionych pierwszych pieniądzach kiedyś sobie uzbiera na podróż marzeń.

A jeżeli już o takich podróżach mowa, to moje dwie trasy:

Jasna Góra > Medjugorie > La Salette > Watykan > Santa Maria Magorie > Loretto > Lourdes > Madryt > Barcelona > Fatima

Mexico City i okolice > Guadalupe > Honduras > Peru > Brazylia > Argentyna
_________________
"Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała."
P.Coelho

 

buziak

Stały User


Do³±czy³: 09 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-16, 21:59   

Gringo napisa³/a:

Licheń - piękno dzieło ludzkich rąk, jednak jak najbardziej cenię sobie stanie jak maluszki w cieniu tego piękna, zanurzony w zieleni ogrodów Licheńskich...



z jednej strony licheń wywołał u mnie podziw dla arcydzieła architektury ale z drugiej zażenowanie że kościoł pokazuje swój przepych jak w średniowieczu ;)
szkoda tylko że drugiegu Lutera w polsce nie mamy z taką siła perswazji;)


ja ogólnie powiem tak:)
w Tatrach byłam niskich wysokich od strony słowackiej polskiej.. chyba każda trase tusyrtyczną zaliczyłam;) i faktycznie mają swój urok;)
tak samo urzekły mnie alpy:)
podobało mi się w paryzu (dużo sklepów:P)
piekny jest lwów mimo że bieda na ukrainie ale zamki stare polskie są cudne i te krajobrazy- jeszcze dziewicza przyroda;)
 

blondix22  

Mega wymiatacz

Aniołeczek :)



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 06 Kwi 2008

   

Wys³any: 2008-07-17, 09:31   

Monique napisa³/a:

Pijalnia wód



Byłam, woda mi niezbyt smakowała :-)

Monique napisa³/a:

polecam Skalne miasteczko w Czechach



Wspaniałe widoki, ale trzeba się nachodzić. Spora ilośc schodów :-) Można odczuwać zmęczenie, szczególnie jeśli zwiedza się je z wysoką temperaturą tak jak ja... No, ale cóż wypadło, że byłam chora, ale jakoś dałam radę :-)
_________________
"Naj­większą roz­koszą nie jest sam seks, ale pas­ja, która mu to­warzyszy. Wte­dy seks tyl­ko uzu­pełnia ta­niec miłości, lecz nig­dy nie jest is­totą sprawy. "
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2008-07-17, 17:02   

Gringo napisa³/a:

Kraków, Wadowice, £agiewniki, Oświęcim, Kalwaria Zebrzydowska...

zwiedzone. razem z Czestochowa. £agiewniki - ładnie. podobało mi się. Kraków - moje ulubione miasto. Wadowice - przytulne małe miasteczko. Oświęcim - coś nie do opisania. Jeżeli trafi się na dobrego przewodnika to podróż nie zapomniana do konca zycia. Kalwaria Zebrzydowska - zakon całkiem ładny. niedlaeko mieszkałam.

Gringo napisa³/a:

Warszawa

bywam czesto. pod wzgledem zwiedzania nie podoba mi sie ani troche.

Monique napisa³/a:

Jeśli chodzi o Bałtyk,

Jarosławiec, Darłowo, Darłowek :mrgreen: :mrgreen: przepieknie. kameralnie w miare.

po za tym.
moje miasto: Siedlce - uwielbiam to miasto. po prostu.

Kazimierz Dolny - spichlerze super. warto odwiedzic.

Białystok - ładnie.

Ciechanowiec - Skansen wyj**any!

¦ląsk - spoko kopalnie, Podaba mi sie muzeum chleba i pyszne bułeczki <3 i park wodny w Tarnowskich Górach.

Pieniny - kocham. Szczawnica świetna, Niedzica - przepiekny zamek, Trzy Korony - meczarnia ale warto, Sokolica <3 ach i spływ tratwami <3 <3

Opatów - cudowny zamek
Ujazd - także

Podlaski przełom Bugu <3

Berlin - kocham to miasto.

Słowacja - Poprad i cały Spisz cudowny. Gerlach <3
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

Monique  

Stały User

siostrzyczka Gringo



Do³±czy³a: 12 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-17, 17:11   

blondix22 napisa³/a:

Wspaniałe widoki, ale trzeba się nachodzić. Spora ilośc schodów :-) Można odczuwać zmęczenie, szczególnie jeśli zwiedza się je z wysoką temperaturą tak jak ja... No, ale cóż wypadło, że byłam chora, ale jakoś dałam radę :-)

to pewnie przez chorobę:) ja sie nie zmęczyłam:) ale to pewnie przez to, ze mieszkam na 4 piętrze, więc lata praktyki.
_________________
"Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała."
P.Coelho
 

blondix22  

Mega wymiatacz

Aniołeczek :)



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 06 Kwi 2008

   

Wys³any: 2008-07-20, 16:44   

Monique napisa³/a:

ale to pewnie przez to, ze mieszkam na 4 piętrze, więc lata praktyki.



No też racja. Ja rzadko mam do czynienia ze schodami :-)
_________________
"Naj­większą roz­koszą nie jest sam seks, ale pas­ja, która mu to­warzyszy. Wte­dy seks tyl­ko uzu­pełnia ta­niec miłości, lecz nig­dy nie jest is­totą sprawy. "
 

Locke108  

Mega wymiatacz

First Aider



Imię: Michał

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-21, 14:07   

W ramach treningu polecam załadowanie plecaka czymś ciężkim i wejście w 1 minute no góra minuta 30 sek. na 10 piętro wieżowca, wrażenia niezapomniane powiem że na początku jest ciężko :lol:
_________________
Go¶æ zapraszam www.ratmed.pl
 

Lena_no  

Pogromca postów

.'mama'.



ImiÄ™: Lena

Wiek: 34

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2008

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2008-12-16, 13:06   Podróże

Lubicie podróżować?
Jakie kraje już zwidziliście, jakie chcielibyście zwiedzić?


No to jeśli o mnie chodzi to byłam już w:
-Niemczech
-Czechach
-Danii
-Szwecji
-Irlandi
-Norwegi ( i tu obecnie mieszkam )

chciałabym jeszcze zobaczyć Los Angeles, New York i Egipt ;)
_________________
21.09.2009 11:35 52cm 3625g 
 

miczka  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Monika

Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Pa¼ 2008

Sk±d: Gi¿ycko (okolice)

   

Wys³any: 2008-12-16, 16:25   

Chciałabym pojechac do Grecji... Jedno z moich marzeń. Może kiedyś się uda.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2008-12-19, 16:21   

Byłam we Włoszech , Słowacji , Czechach , zwiedziłam także Węgry , Belgię , Niemcy, Anglię, Rosję.
Lubię podróżować ;) ,ale i tak najlepiej czuje się w domu ;)
Chciałam bym zobaczyć Hiszpanię , Tajlandię ,Indie ;)
_________________
Drugs&hugs.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-19, 16:24   

Ja byłem na
-SÅ‚owacji
-Czechach
-Ukrainie

Chciałbym zwiedzić włochy, USA i Rosję ;)
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2008-12-19, 20:21   

Francja
SÅ‚owacja
Szwajcaria

Moje marzenie: Paryż i Londyn.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Cranberry  

Mega wymiatacz


Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2008-12-19, 20:24   

Ja bym pojechała do Finlandii ,
albo najlepiej zwiedziła wszystkie kraje skandynawskie xD
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com