Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

magda16s

User


Do³±czy³: 29 Maj 2019

   

Wys³any: 2019-05-29, 18:51   podróż

ja i moja koleżanka chcemy jechać same do Czech ale nie wiemy czy musimy mieć paszport czy dowód osobisty ?
ja mam 16 lat(rocznikowo) a moja kol 13 lat (rocznikowo).
 

sky816  

Stały User

Girl Made Of Stars



ImiÄ™: Klaudia

Do³±czy³a: 29 Sty 2019

   

Wys³any: 2019-05-29, 20:29   

Ja podczas przekraczania granicy Czech nie miałam żadnej kontroli ani niczego. Dowód miałam tylko ze względu na to, że jechałam do Czarnogóry, myślałam, że podczas przekraczania polsko-czeskiej granicy będzie jakakolwiek kontrola, ale nie było nic, po prostu sobie przejechaliśmy. Ale jednak tylko przejeżdżałam, więc nie wiem, jak to wygląda podczas dłuższego pobytu, dlatego najlepiej jednak sobie wyrobić paszport lub dowód.
PS. Czechy są piękne, miłego zwiedzania :)
_________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.
 

Jarek_WÅ‚adca_Zmywarek  

User

WÅ‚adca Zmywarek


ImiÄ™: Jarek

Do³±czy³: 28 Kwi 2019

Sk±d: Ziemia

   

Wys³any: 2019-06-01, 21:36   

W strefie Shengen nie ma granic, więc dowód właściwie nie powinien być Ci potrzebny. Ja byłem wielokrotnie i granice są zdemontowane od lat... Ale dowód by Ci się przydał choćby ze względu na ewentualne ubezpieczenie zdrowotne jakby się coś stało.
_________________
Tylko się nie denerwuj, że się z Tobą nie zgadzam. To mój naturalny stan. Robię to niejako dla sportu. ;)

Poza tym jestem typowym Heretykiem...
 

lovlya  

User


Wiek: 51

Do³±czy³a: 29 Sie 2019

   

Wys³any: 2019-08-29, 22:16   

Będziesz potrzebował dokumentów. Granice są nominalne, ale dokumenty można sprawdzić. Obecnie w Europie istnieje wiele różnych sytuacji. To jest problem bezpieczeństwa. Ważne jest również, aby mieć przy sobie pieniądze. Czechy nie są tanim krajem do podróżowania. Jest wiele interesujących miejsc. Muzea są płatne
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com