Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-23, 22:55   

Straho napisa³/a:

Spójrzmy choćby na elektorat PiS i PO, to tak jak dać małpie brzytwę, nawzajem się wyrżną


Inteligencja społeczna, co? ;)

Rhagar14 napisa³/a:

Cywzilizowane czyli takie , które trzyma człowieka z dala od człowieka , zasady te będą uniemożliwaiły dojście jakiemuś kolektywowi do władzy i wyzysk innych grup , oraz jednostek .


No, to wszystko fajnie brzmi, tylko taki porządek rzeczy ustalił się już w głębokiej starożytności i mnie zawsze ciekawi jak to wszystko, głoszący taką potrzebę zmiany, zamierzają odkręcić?
Czyżby?:

;)
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2014-11-23, 23:27   

Cytat:

Inteligencja społeczna, co?


Nie to miałem na myśli , nie każdy człowiek posiada wiedzę polityczną . Ludzie posiadają różne umiejętności , różne typy inteligencji . Całe społeczeństwo to pewna suma działań wszystkich jednostek a więc , ich intelektu .

Cytat:

No, to wszystko fajnie brzmi, tylko taki porządek rzeczy ustalił się już w głębokiej starożytności


¯e człowiek nie może być wolny ? ¯e zawsze ktoś musi wbić wymordować i ogłosić swoje jedyne słuszne rządy ?

Cytat:

mnie zawsze ciekawi jak to wszystko, głoszący taką potrzebę zmiany, zamierzają odkręcić?


Społeczeństwo ewoluje cały czas , zmiany jak sami wiesz bo masz wiedze historyczną z tego co zauważyłem dokonują się w różny sposób . Ja nie jestem ideologicznym krzyżowcem , który ma zamiar prowadzić społeczeństwo do rewolucji ....
No ale górników i związki zawodowe to bym pałował jak pojebon :mrgreen:
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-24, 11:44   

Rhagar14 napisa³/a:

¯e człowiek nie może być wolny ?


Czym jest ta wolność absolutna?
Przecież wiemy obaj, że nie chodzi o jakieś głupie wrzucanie kartek do skrzynki, i ciesząc się z tego, że ktoś za nas będzie decydował o egzystencji danej społeczności.
Jak zdobyć taką wolność, by tak nie było?

Rhagar14 napisa³/a:

¯e zawsze ktoś musi wbić wymordować i ogłosić swoje jedyne słuszne rządy ?


Prawdopodobnie tak, bo gdy prześledzić rozwój ludzkości zwykle tak się kończy.
Uproszczając od czasów neolitu mamy wędrujące plemię, które się gdzieś osiedla ( już ma swoją elitę ), powstają wioski, miasta, potem drobne państewka, duże państwa, imperia itp. - wszędzie zawsze byli ci, co mieli dużo i decydowali oraz ci, co mieli mało i na nich harowali.
Jakoś nigdy nie udało się tego zwalczyć, a rewolucje prowadziły do obalenia jednej władzy i zastąpienia jej drugą ( czasem nawet gorsza niż ta obalana ).
Tu musiałaby się zmienić ludzka mentalność, a jakoś mi są zdaję, że altruistów chcących dzielić się z innymi, jest o wiele mniej niż całej reszty, która w wyścigu szczurów gotowa się zagryźć.

Rhagar14 napisa³/a:

Społeczeństwo ewoluje cały czas , zmiany jak sami wiesz bo masz wiedze historyczną z tego co zauważyłem dokonują się w różny sposób .


Jednak nigdy w tę stronę, o której mówimy.
Jak zrobić, by wszyscy mieli równo i dobrze?
Jak jeden piłkarz zarabia miliardy i ma 10 Ferrari w garażu, a jakiś tam Hindus w slumsach ledwo sobie zje szczura i to całe jego mięso na posiłek - to szybciej można zrównać ludzi do poziomu tego Hindusa niż, do poziomu piłkarza.
Nie wiem czy jest możliwe zapewnić wszystkim równe szanse i dać wolność, potrzeba by było, jakiejś globalnej połączonej rewolucji i zmian w mentalności, a najlepiej nauczyć się pobierać energię z powietrza, żeby nie musieć jeść i chodzić do pracy i zlikwidować pieniądzę :-) - tylko, czy nie skończyłoby się znowu wyłonieniem elit?

Rhagar14 napisa³/a:

Tylko , że w 21 wieku nie ma miejsca na prymitywne wojenki


Właśnie, a tak nie jest - może nie ma głupich wojenek w stylu I czy II wojny światowej, ale tzw. proxy war toczą się cały czas, nadal mocarstwa grają o wpływy, nadal liczy się pieniądz i "nachapanie się" kosztem innych - to wszystko pod płaszczykiem całej tej nowoczesnej jakże humanitarnej cywilizacji i bla bla.

Rhagar14 napisa³/a:

No ale górników i związki zawodowe to bym pałował jak pojebon


A lekarzy? :]
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-24, 13:17   

http://naszeblogi.pl/4965...homoseksualnego

"„WÄ™gry: kolejne organizacje pozarzÄ…dowe na celowniku Orbana „...”tym razem na celowniku sÄ… wÄ™gierskie stowarzyszenia i fundacje korzystajÄ…ce z funduszy szwajcarskich.”.....”Mamy do czynienia nie z czÅ‚onkami spoÅ‚eczeÅ„stwa obywatelskiego, ale pÅ‚atnymi dziaÅ‚aczami politycznymi, którzy sÅ‚użą interesom obcych – mówiÅ‚ w lipcu o niektórych organizacjach pozarzÄ…dowych premier Viktor Orban.”...”Zgodnie z wyznaczonÄ… przez Orbana oficjalnÄ… liniÄ… rzÄ…du sÅ‚użby specjalne i policja prowadzÄ… naloty na siedziby organizacji pozarzÄ…dowych, rekwirujÄ…c sprzÄ™t i dokumentacjÄ™ ksiÄ™gowÄ….Od poczÄ…tku roku wÄ™gierskie wÅ‚adze przeÅ›wietliÅ‚y w sumie kilkadziesiÄ…t podmiotów, które miaÅ‚y jakikolwiek zwiÄ…zek z funduszami norweskimi”...”W pierwszej kolejnoÅ›ci uderzono w organizacje lewicowe, ekologiczne i promujÄ…ce dewiacyjne zachowania jak np. Kobiety dla Kobiet przeciw Przemocy czy Labrisz Lesbian Association. Norwegowie zawiesili wiÄ™c wypÅ‚atÄ™ dotacji.”...”We wrzeÅ›niu policja zrobiÅ‚a kolejne naloty na dwie organizacje pozarzÄ…dowe odpowiedzialne za podziaÅ‚ norweskich grantów. RzÄ…d zdecydowaÅ‚ o rozszerzeniu krÄ™gu podejrzanych instytucji o organizacje NGO korzystajÄ…ce z funduszy pochodzÄ…cych z Programu Współpracy Szwajcarsko-WÄ™gierskiej"

Orban widać nie głupi i wie czemu się instaluje takie organizacje.
A dzisiaj czytam w żydowskiej gazecie, że nam już zainstalowano co najmniej 35 takich organizacji, które zostały uaktywnione przeciw Cejrowskiemu

http://wiadomosci.gazeta....ie__I_jest.html

Jaki cel ma osiągnąć ta armia, finansowana z zewnątrz a tresowana m. in. w Muzeum Historii ¯ydów ?

http://wiadomosci.onet.pl...licjantow/nv1cs

Obcy zbudowali nam z naszych "miernych" tubylców cały system karania tzw. mowy nienawiści. Do czego jest to przygotowanie nie trudno się domyślić. Trzeba będzie się nauczyć żyć, w zmienionej ojczyźnie wsród uwrażliwionych a bdobrze opłacanych funkcjonariuszy, którzy nigdy nie będą demokratycznie wybierani.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-24, 15:00   

Andzrej napisa³/a:

Jaki cel ma osiągnąć ta armia, finansowana z zewnątrz a tresowana m. in. w Muzeum Historii ¯ydów ?
http://wiadomosci.onet.pl...licjantow/nv1cs



Tu się zgodzę, jest to swego rodzaju cyrk i próba uprzywilejowania określonej grupy.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-11-24, 18:22   

Przecież Cejrowski to popaprany degenerat. Jego potępiać powinien każdy obdarzony rozumem i godnością człowieka*.

*Przyznaję, że czytanie jego książek to również moje małe guilty pleasure.

$karbówka napisa³/a:

Tu się zgodzę, jest to swego rodzaju cyrk i próba uprzywilejowania określonej grupy



W kraju, gdzie zdarza siÄ™:

http://www.wprost.pl/ar/4...skie-szczescie/

Przy czym prokuratorom masakrycznie brakuje zdolności intelektualnych i retorycznych do prowadzenia takich spraw, które wbrew pozorom są jednymi z trudniejszych argumentacyjnie. Stąd takie szkolenia nie wydają mi się czymś aż tak strasznie zbędnym.

Z finansowania zewnętrznego należałoby się tylko cieszyć.

Przy czym podkreślam, że problem antysemityzmu jest w Polsce marginalny i koncentruje się w jakiś zdegenerowanych umysłach Bubla, Zawiszy, niedouczonego i skrajnie zdegenerowanego kibolstwa i okazjonalnych trolli buszujących po necie.

Andzrej napisa³/a:

Obcy zbudowali nam z naszych "miernych" tubylców cały system karania tzw. mowy nienawiści. Do czego jest to przygotowanie nie trudno się domyślić. Trzeba będzie się nauczyć żyć, w zmienionej ojczyźnie wsród uwrażliwionych a bdobrze opłacanych funkcjonariuszy, którzy nigdy nie będą demokratycznie wybierani.



No powiedz do czego jest to przygotowanie, tylko tak otwarcie. Ja nie umiem się domyślić.
_________________
#truestory
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-24, 18:49   

Krit napisa³/a:

No powiedz do czego jest to przygotowanie, tylko tak otwarcie. Ja nie umiem się domyślić



http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2910

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3073

"Nic zatem dziwnego, że właśnie Muzeum Historii ¯ydów Polskich przypadło w udziale to właśnie zadanie - bo wytresowany w ten sposób nasz mniej wartościowy naród tubylczy łatwiej przyswoi sobie i pogodzi się z nową, uzupełnioną i poprawioną wersją własnej historii i nie będzie wierzgał przeciwko nowej szlachcie - a o to przecież chodzi, nieprawdaż?"

Jaką "nową szlachtę" autor ma namyśli to już chyba wiesz.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-24, 19:45   

Krit napisa³/a:

W kraju, gdzie zdarza siÄ™:
http://www.wprost.pl/ar/4...skie-szczescie/


Pisałem, bodaj miesiąc temu o intelektualnej ciemnocie sędziów i prokuratorów w Polsce, i tego, że gdyby nie rodzinne konotacje niektóre pierdoły nie znalazłyby pracy nigdzie.
I dlatego ten link udowadnia, że szkolenie nie jest zbyt dobrym pomysłem - jeśli idiotę wysłać na odgórne "antyrasistowskie pogadanki" to ja już wiem co z tego wyniknie.

Walka z antysemityzmem?
Cóż to znaczy?
Jak krzyknę "je*ać Kartaginę!" - to jestem antysemitą?
Jak kocham Arabów, a nie lubię ¯ydów - jestem antysemitą?
Taki prokurator mi to rozsÄ…dzi na podstawie szkolenia?
No błagam... szkolenie nie nauczy inteligencji.

Dwa, oczywiście, wiadomo czemu młodzież maluje swastyki na murach i wiem, że ten oskarżyciel publiczny wymieniony w linku, zrobił z siebie cymbała - a czy po takim "szkoleniu' pan prokurator rozpoznałby prawidłowo taką symbolikę?: http://img.wp.scn.ru/camm...cs/188_2_b1.jpg - wbrew pozorom, to nie jest samolot w barwach III Rzeszy, a Republiki £otwy ( a za taki elektryczny samolocik w tych barwach, pewien pan w Niemczech miał nieciekawe przeżycia włącznie z kilkoma dniami więzienia ).

albo taką: - powinni za to karać czy nie?
Z głupka nie zrobisz wybitnego karnisty i historyka prawa, jakimiś szkoleniami - a widziałem typa który tym symbolem jako awatarem, trollował na forum prawnym domorosłych geniuszy legislacji. ;)

Krit napisa³/a:

Z finansowania zewnętrznego należałoby się tylko cieszyć.


Hmm, i ta zewnętrzna organizacja będzie mówić co jest rasizmem i co powinno być karane?
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-11-24, 20:54   

$karbówka

Ja rozumiem co masz na myśli mówiąc o tandeciarstwie wymiaru sprawiedliwości, ale tutaj sprawa ma jednak trochę inny charakter. Prokurator nie chciał się do tego zabrać (wersja pesymistyczna, która go dyskwalifikuje), albo nie miał pojęcia jak to zrobić (wersja optymistyczna). To wynika z uzasadnienia, gdzie jednak wykazał się pewną ekwilibrystyką intelektualną. O ile wiem ostatecznie go pojechano za to, ale to nieistotne.

Chodzi o to, że prokuratura nawet w ewidentnych przypadkach ma problemy z pisaniem uzasadnień w takich sprawach i wygrywaniem procesów. Sędziowie też orzekają... ekhem, różnie.

Faktycznie jedno szkolenie niewiele zmieni, bo musi się zmienić mentalność całego środowiska, ale niech będzie to chociaż jakimś wyrazem tego, że na rażąco antysemickie wybryki miejsca w Polsce nie ma. Zresztą sądzę, że tych 20 uczestników sroce spod ogona nie wypadło i to poziom przynajmniej okręgu, albo apelacji.

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że z racji takich, a nie innych incydentów w naszym kraju poprawa działania wymiaru sprawiedliwości w tym obszarze nie jest tak pozbawiona sensu. To w ogóle. A w szczególne chciałem po prostu zaprotestować przeciwko andzrejowemu widzeniu sprawy w oparach spisku i absurdu. Pewne uzasadnienie istnieje.

$karbówka napisa³/a:

Hmm, i ta zewnętrzna organizacja będzie mówić co jest rasizmem i co powinno być karane?



Co powinno być karane mówi ustawa, przecież wiesz. Zewnętrzna organizacja może mieć interes w tym, żeby te przepisy były egzekwowane z należytą starannością, bo należy to do jej statutowej działalności. Organizacje kobiece zajmują się sprawami zgwałceń, dziecięce pedofilii, walczące z rasizmem takimi. Mnie to nie dziwi. Jest psim obowiązkiem stojącego na czele danej prokuratury, żeby rozeznać co za danym szkoleniem stoi i czy z tego będzie pożytek. Oczywiście pomijam kwestię szkoleń organizowanych przez znajomych i przyjaciół. Mówię o tym jak być powinno, więc jak zwykle trochę sobie bajdurzę : P

$karbówka napisa³/a:

Walka z antysemityzmem?
Cóż to znaczy?
Jak krzyknę "je*ać Kartaginę!" - to jestem antysemitą?
Jak kocham Arabów, a nie lubię ¯ydów - jestem antysemitą?
Taki prokurator mi to rozsÄ…dzi na podstawie szkolenia?
No błagam... szkolenie nie nauczy inteligencji.



Ale to nie kwestia inteligencji właśnie, a uwrażliwienia i konkretnej wiedzy z komentarzy i orzecznictwa sądów międzynarodowych. Poza tym wiesz, że tak na forum to sobie można gdybać. Jak krzykniesz pijany na imprezie to mniemam, że nie przekraczasz progu znikomej szkodliwości społecznej, a za samo nielubienie skazać się nie da tylko ewentualną ekspresję tego nielubienia ; ]

A co do przykładu. Działalność naukowa, albo kolekcjonerska się nie liczy, więc naszywki i modele sobie możesz zbierać. Jednak żaden rozsądny człowiek (a tym bardziej prokurator) nie powinien dać sobie wmówić, że swastyka na murku to popularyzacja wiedzy na temat historii łotewskiego lotnictwa, albo Doliny Gąsienicowej. Tak samo renowacja swastyki na kamieniu Karłowicza nieopodal Czarnego Stawu nie będzie zabroniona, bo to działalność edukacyjna.

No i to Polska a nie Niemcy. Ja wiem, że oni tam bywają zdrowo pieprznięci na tym punkcie.

Ale to w sumie można urwać, bo wyjdzie, że znowu się ze sobą zgadzamy, a piszemy dla czystej retoryki :P

Andzrej

No właśnie nadal nie wiem. Doprecyzuj.
_________________
#truestory
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2014-11-24, 21:50   

Cytat:

Czym jest ta wolność absolutna?
Przecież wiemy obaj, że nie chodzi o jakieś głupie wrzucanie kartek do skrzynki, i ciesząc się z tego, że ktoś za nas będzie decydował o egzystencji danej społeczności.
Jak zdobyć taką wolność, by tak nie było?


Nie mówie o wolności całkowitej ale o swobodzie ludzkiego działania .
Prawdopodobnie tak, bo gdy prześledzić rozwój ludzkości zwykle tak się kończy.

Cytat:

Uproszczając od czasów neolitu mamy wędrujące plemię, które się gdzieś osiedla ( już ma swoją elitę ), powstają wioski, miasta, potem drobne państewka, duże państwa, imperia itp. - wszędzie zawsze byli ci, co mieli dużo i decydowali oraz ci, co mieli mało i na nich harowali.
Jakoś nigdy nie udało się tego zwalczyć, a rewolucje prowadziły do obalenia jednej władzy i zastąpienia jej drugą ( czasem nawet gorsza niż ta obalana ).


Nie wiem , nie interesuje mnie to . Władza i polityka jest obrzydliwa , sprowadza się do bardzo prostego zachowania , kiedy człowiek o doskonałym umyśle tworzy rzecz , która mu doskonale służy , a przychodzi zazdrosny barbarzyńca i chce mu to odebrać , ale tylko ludzki umysł i praca dają możliwość rozwoju . Barbarzyńcy (człowiek stosujący agresje , wyciągający rękę po własność drugiego człowieka ) zawsze będzie tylko pasożytem .

Cytat:

Jednak nigdy w tę stronę, o której mówimy.
Jak zrobić, by wszyscy mieli równo i dobrze?


Ludzie o tym decydują , nie istotne jest to czy twoja praca jest ciężka . Ważne czy jest na nią zapotrzebowanie . Widać społeczeństwo ma większe zapotrzebowanie na jednostke , która dostarcza im rozrywki , niż na biednego hindusa z bliżej nie określonymi umiejętnościami . Bo równie dobrze można pchać kamień po ulicy , ale po co to komu ? Praca jest elementem współpracy międzyludzkiej , jeżeli chcesz otrzymać od innych ludzi to co ci potrzebne do życia , daj im coś czego oni potrzebują .

Cytat:

Właśnie, a tak nie jest - może nie ma głupich wojenek w stylu I czy II wojny światowej, ale tzw. proxy war toczą się cały czas, nadal mocarstwa grają o wpływy, nadal liczy się pieniądz i "nachapanie się" kosztem innych - to wszystko pod płaszczykiem całej tej nowoczesnej jakże humanitarnej cywilizacji i bla bla.


Dlatego nigdy nie popierałem , żadnej storny konfilktu . Rosja vs Zachód , Palestyna kontra Izrael , wszyscy to barbarzyńcy , którzy dążą do dominacji . Gdyby nie bariery w handlu tworzone przez państwa , żylibyśmy na dużo większym poziomie . Ludzie współpracując ze sobą mnożą swój dobrobyt .
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-24, 23:47   

Rhagar14 napisa³/a:

Nie mówie o wolności całkowitej ale o swobodzie ludzkiego działania .


Wątpię, by to było możliwe bez likwidacji państw.


Rhagar14 napisa³/a:

Nie wiem , nie interesuje mnie to . Władza i polityka jest obrzydliwa , sprowadza się do bardzo prostego zachowania , kiedy człowiek o doskonałym umyśle tworzy rzecz , która mu doskonale służy , a przychodzi zazdrosny barbarzyńca i chce mu to odebrać , ale tylko ludzki umysł i praca dają możliwość rozwoju


Okej, jednak jako przeciwnika bytu państwowego, powinno Cię interesować, czemu jest tak, a nie inaczej i jak to zostało zapoczątkowane - wroga trzeba poznać czyż nie?

Rhagar14 napisa³/a:

Ludzie o tym decydują , nie istotne jest to czy twoja praca jest ciężka . Ważne czy jest na nią zapotrzebowanie . Widać społeczeństwo ma większe zapotrzebowanie na jednostke , która dostarcza im rozrywki , niż na biednego hindusa z bliżej nie określonymi umiejętnościami . Bo równie dobrze można pchać kamień po ulicy , ale po co to komu ?


Właśnie, wiec sam widzisz , że nie może być tak, że wszyscy będą mieć tyle samo, zawsze będzie biedota i ci na górze.

Rhagar14 napisa³/a:

Dlatego nigdy nie popierałem , żadnej storny konfilktu . Rosja vs Zachód , Palestyna kontra Izrael , wszyscy to barbarzyńcy , którzy dążą do dominacji . Gdyby nie bariery w handlu tworzone przez państwa , żylibyśmy na dużo większym poziomie . Ludzie współpracując ze sobą mnożą swój dobrobyt .


No, to jest taki paradoks, że nie można zbudować jakiegoś tam super-teleskopu za pie*dyliardy dolarów, bo nie ma pieniędzy - tymczasem przecież gdyby każdy chciał to taki teleskop można by zbudować za darmo - w ramach globalnego wolontariatu jako wspólny czyn społeczny ludzkości :-D
No, ale wiadomo, znowu powraca system ustalony w starożytności.
Nie ma kasy, nie ma nic.

Krit napisa³/a:

Ale to nie kwestia inteligencji właśnie, a uwrażliwienia i konkretnej wiedzy z komentarzy i orzecznictwa sądów międzynarodowych. Poza tym wiesz, że tak na forum to sobie można gdybać. Jak krzykniesz pijany na imprezie to mniemam, że nie przekraczasz progu znikomej szkodliwości społecznej, a za samo nielubienie skazać się nie da tylko ewentualną ekspresję tego nielubienia ; ]


Mam prywatny klub i nie chcę wpuścić Murzyna albo Rosjanina - to rasizm? ;)

Krit napisa³/a:

Co powinno być karane mówi ustawa, przecież wiesz. Zewnętrzna organizacja może mieć interes w tym, żeby te przepisy były egzekwowane z należytą starannością, bo należy to do jej statutowej działalności. Organizacje kobiece zajmują się sprawami zgwałceń, dziecięce pedofilii, walczące z rasizmem takimi. Mnie to nie dziwi


No, ale mnie ciekawi jak oni to chcą definiować, czy bowiem Arab nienawidzący ¯ydów i malujący swastyki jest antysemitą, sam będąc Semitą? :-D
To jest wszystko mało sprecyzowane, a pod walkę z rasizmem to można wciągnąć różne dziwne "prewencje".

Krit napisa³/a:

Ja rozumiem co masz na myśli mówiąc o tandeciarstwie wymiaru sprawiedliwości, ale tutaj sprawa ma jednak trochę inny charakter. Prokurator nie chciał się do tego zabrać (wersja pesymistyczna, która go dyskwalifikuje), albo nie miał pojęcia jak to zrobić (wersja optymistyczna). To wynika z uzasadnienia, gdzie jednak wykazał się pewną ekwilibrystyką intelektualną. O ile wiem ostatecznie go pojechano za to, ale to nieistotne.


Na Juwenaliach w £odiz pewien student prawa, już aplikant prokuratorski, nazwał policjanta "je*anym psem" -, policjant złożył zawiadomienie, kobita-prokurator ( z tej prokuratury gdzie studencik praktykował ), sprawę umorzyła, ze wzglądu na to, że "pies to neutralne określenie funkcjonariusza policji". ;)
No, z tym nie wygrasz, nawet jak im na tacy podasz, że facet maluje swastykę, psa nazwał Blondi, i ciągle prostuję prawe ramie w pewnym salucie.

Krit napisa³/a:

Chodzi o to, że prokuratura nawet w ewidentnych przypadkach ma problemy z pisaniem uzasadnień w takich sprawach i wygrywaniem procesów. Sędziowie też orzekają... ekhem, różnie.


1) nie chce im siÄ™
2) majÄ… w tym interes
3) to karierowicze i głupki
4) mają niskie poczucie moralności i sprawiedliwości
5) nie mają wiedzy w danej kwestii, a wstyd im się przyznać i bawić w procesy

Krit napisa³/a:

A w szczególne chciałem po prostu zaprotestować przeciwko andzrejowemu widzeniu sprawy w oparach spisku i absurdu. Pewne uzasadnienie istnieje.


Tak, tylko tym razem Andzrej może mieć rację - tu faktyczni zamieszani są ¯ydzi. :-)
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-11-25, 01:19   

Dobra. Zgadzamy się. Pax między chrześcijany. Ja fruwam w obłokach teorii prawa z Radbruchem i Kelsenem, a ty mnie sprowadzasz (i słusznie) na naszą przaśną umęczoną ziemię.

$karbówka napisa³/a:

Tak, tylko tym razem Andzrej może mieć rację - tu faktyczni zamieszani są ¯ydzi. :-)



Ale w dobrej, a nie polakożerczej wierze ; ]
_________________
#truestory
 

adelajda81  

User

mgr inż. mechanik


ImiÄ™: Anna

Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Lis 2014

Sk±d: Bielsko-Bia³a

   

Wys³any: 2014-11-25, 15:06   

Wszystko kuleje u nas, jak pkw liczy tydzień i jest syf, to co dopiero takie coś.
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2014-11-25, 16:18   

https://www.youtube.com/watch?v=fp88EHz303Y
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-11-25, 20:13   

pieprzyć ten kraj ale żal uciekać bo dupy mamy niezłe..
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com