Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Elpremiero  

Stały User



Do³±czy³: 29 Kwi 2011

   

Wys³any: 2014-11-16, 23:02   Polityka

Warszawa płonęła, Hoffman pije driny w Madrycie, Grobelnas w końcu idzie na emeryturę (bardzo prawdopodobne), a tu taka cisza?

Pozwoliłem sobie założyć ogólny wątek polityczny, chciałbym aby była tu dyskusja na tematy bieżące. Może się przyjmię ;)
_________________
"Pewien Pan przeskoczył przez bramę i 3 dni później myślał że obalił komunizm" prof. Kołodko
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-11-16, 23:06   

możemy porozmawiać o żenujących wynikach wyborów i o tym, że to co mówił radziwił w potopie jest wciąż aktualne :P Polacy widocznie lubią być pchani w tyłek, albo są ćwierćmózgami
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

~CH~  

Stały User


Wiek: 28

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-17, 01:35   

Te wybory przekonały mnie o tym, że Polacy w większości są masochistyczną bandą uwielbiającą niewolniczy stan i głosującą na beton polityczny. Pogratulować.
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2014-11-17, 13:37   

Zanim padną kolejne posty jacy to "Polacy nie są" to pragnę wam uświadomić, że wy sami też zaliczacie się do tej populacji...
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

~CH~  

Stały User


Wiek: 28

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-17, 14:54   

Ja mówiłem o większości, która to większość głosuje na polityczny beton, który nas okrada dzień w dzień. Sam wybrałem inną alternatywę, ale cebulactwo chyba nie dostrzega innych opcji.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-17, 16:26   

~CH~ napisa³/a:

Ja mówiłem o większości, która to większość głosuje na polityczny beton, który nas okrada dzień w dzień. Sam wybrałem inną alternatywę, ale cebulactwo chyba nie dostrzega innych opcji.



No cóż, to oznacza dobitnie, że ludziom w Polsce jest dobrze jak jest - widać lat tresowania metodą kija i marchewki, nie da się przeskoczyć.
Oczywiście ponad połowa w ogóle nie poszła do urn, bo po co - ale narzekać będą dalej. :oczami:
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-17, 18:30   

Wróciłem z Czech, nie wiedziałem że dzisiaj mają święto, władza obchodzi rocznicę aksamitnej rewolucji. Czesi żyją skromnie, nie mają hopla na punkcie aut i pokazywania się. Chodzą codziennie jednakowo brudni i nieogoleni. Teraz codziennie słychać piły spalinowe, Czechom wyrobiono nawyk codziennej pracy nawet w niedzielę i święta. Przed wyjazdem kupuję kilka czekolad dla dzieci Romów.

http://www.prawy.pl/z-kra...ce-i-demokracji

"Swoje wystąpienie Braun zakończył stwierdzeniem, że bezsensowna jest aktywność polityczna w demokracji, bo demokracja to patologiczny system, którego nie da się naprawić."

$karbówka napisa³/a:

Oczywiście ponad połowa w ogóle nie poszła do urn, bo po co - ale narzekać będą dalej.



Wmawianie ludziom że zwiększona frekwencja coś naprawi w tym patologicznym systemie to kolejny przykład ogłupiania naszego i tak nie mądrego społeczeństwa.

http://www.polskatimes.pl...,1,id,t,sa.html

Prof. Staniszkis zawsze warto posłuchać, tym razem zwróciłem uwagę na te mądre słowa:

"Boli mnie demolka tkanki kulturalnej, znikanie miejsc spotkań, śladów, wspomnień..........
Partie niszczą indywidualności, czego konsekwencją jest, że kandydaci albo nie chcą być indywidualistami, albo boją się nimi być......
Na listach do sejmików widać już nowe twarze, choć w wypadku PSL czasem są to ludzie, którzy jedynie chcą wyrwać się ze swego środowiska, a nie je reprezentować. "

Nie tylko w PSL są ludzie którzy kandydując chcą się wyrwać ze środowiska w którym wegetują. Faktycznie brak jest miejsc do spotkań i rozmów. U mnie ani jeden kandydat na radnego nie miał odwagi zrobić spotkania. Oblepiono tylko miasto z gębami i frazesami "liczy się człowiek" "dzięki mnie dostaniemy więcej kasy z unii" itp. Teraz żaden nauczyciel nie startował, po przebojach jakie miał jeden z nich cztery lata temu zrozumieli, że to dzięki łasce burmistrza mają posady.

Dzisiaj już wiadomo kto stracił koryto a kto się załapał. Teraz przegrani dostają dziwnej choroby przeważnie sześciomiesięcznej.
Chciałbym mieć tą kasę, którą zgarniają lekarze wystawiając fałszywe zwolnienia w tym miesiącu tzw politykom.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-17, 18:36   

Andzrej napisa³/a:

Wróciłem z Czech, nie wiedziałem że dzisiaj mają święto, władza obchodzi rocznicę aksamitnej rewolucji. Czesi żyją skromnie, nie mają hopla na punkcie aut i pokazywania się. Chodzą codziennie jednakowo brudni i nieogoleni. Teraz codziennie słychać piły spalinowe, Czechom wyrobiono nawyk codziennej pracy nawet w niedzielę i święta. Przed wyjazdem kupuję kilka czekolad dla dzieci Romów.


Bez urazy, ale twoje wcześniejsze banialuki o Białorusi i rzekomym cudownym tam życiu zweryfikował nam Ranger - ni ch*ja ci nie wierzę, w to co teraz piszesz o Czechach.

No poza tym, że pracują w niedziele, społeczeństwo tam w dużej mierze ateistyczne - więc nie dziwota.

Andzrej napisa³/a:

Wmawianie ludziom że zwiększona frekwencja coś naprawi w tym patologicznym systemie to kolejny przykład ogłupiania naszego i tak nie mądrego społeczeństwa.


To zależy.
Jeśli te 54% nie chce iść, a jest przeciwna obecnej władzy, to sama sobie ukręca bat pozwalając by mniejszość decydowała przedłużając istnienie betonu.

Andzrej napisa³/a:

"Swoje wystąpienie Braun zakończył stwierdzeniem, że bezsensowna jest aktywność polityczna w demokracji, bo demokracja to patologiczny system, którego nie da się naprawić."


Pie**olenie o Chopinie.
Problem z tymi antydemokratami polega, że im się wydaje iż system autorytarny bądź absolutny jest lepszy, bo to ten krytykant widzi siebie w fotelu zwycięzcy - gorzej gdy taki dajmy na to Tusk zamiast demokracji dostałby dożywotnią nieograniczona władzę.
Ciekawe co by wtedy ględził ten Braun.

Demokracja jest jaka jest, polska ma masę wad, bo wyrosła bezpośrednio z chorego systemu lat PRL, gdzie jeszcze wszystko jest po zawłaszczane przez byłe "elity".
Jakoś jednak nie widzę żeby autorytaryzm, jak w Chinach - był lepszy niż demokracja, jak w Szwajcarii.
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-17, 19:16   

$karbówka napisa³/a:

Demokracja jest jaka jest, polska ma masę wad, bo wyrosła bezpośrednio z chorego systemu lat PRL



Ten chory system PRL wymyślili ci sami co teraz nam zainstalowali tzw. demokrację, która dycha dzięki ich kredytom.
Kwestią czasu jest kiedy podzielimy los Argentyny, która straciła Patagonię a na otarcie łez otrzymali Papierza.

http://palmereldritch1984...o-ich-z-polski/

Po wojnie wymordowano nam inteligencję i arystokrację pozostała prymitywną część społeczeństwa "socjalistycznie oduraczono".
Mojżesz przez 40 lat błąkał się z Izraelitami po pustyni aż ostatni Izraelita zmarł. który pamiętał niewolę egipską dopiero wtedy zaczął budować nowe zdrowe społeczeństwo.
Nasze oduraczone społeczeństwo też trzeba wprowadzić na taką pustynię tylko czy będzie do czego wracać ?
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-17, 21:13   

Andzrej napisa³/a:

Ten chory system PRL wymyślili ci sami co teraz nam zainstalowali tzw. demokrację, która dycha dzięki ich kredytom.


Racja , ale to już było pokłosie tego co się działo między 1939 a 1945 - któż to zaczął wojnę, albo kto sprzedał sojusznika Stalinowi?
Wszyscy byli po równo dla Polski "dobrzy" w wymyślaniu nam przyszłości - od Hitlera do Roosevelta.

Andzrej napisa³/a:

Nasze oduraczone społeczeństwo też trzeba wprowadzić na taką pustynię tylko czy będzie do czego wracać ?


Po prostu czekać, aż wymrą.
Najgorsze jest pokolenie 40-60 lat, bo tam jest najwięcej tego komuszego spojrzenia i podejścia do życia, chamstwa, kombinatorstwa, korupcji, kolesiostwa i oszustwa.
Młodzież, ma szansę poprzez kontakty i otwarte granice, nabrać ogłady i może wnieść inne standardy - jednak nie będzie to szybko, kwestia kilku pokoleń, no i oczywiście należy pamiętać, że rodzinki betonu poperelowskiego, dzięki znajomościom, nadal będą miały sporą część koryta i wpływu na kraj. ( dajmy na to resortowe bękarty z mediów )
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-17, 22:47   

http://www.ceskatelevize....14411058291117/
Czesi dzisiaj do prezydentów rzucali jajkami, szkoda że tego nie widziałem a bylem nie daleko.
 

Elpremiero  

Stały User



Do³±czy³: 29 Kwi 2011

   

Wys³any: 2014-11-17, 23:34   

Cytat:

Jeśli te 54% nie chce iść, a jest przeciwna obecnej władzy, to sama sobie ukręca bat pozwalając by mniejszość decydowała przedłużając istnienie betonu.


Inna sprawa że ludzie widzą że nie ma alternatywy i nie ma sensu iść na głosowanie ale może to i lepiej bo 90% społeczeństwa ma sieczkę w głowię i nie potrafi dostrzec najprostszych procesów lub manipulacji dla mnie takie osoby powinny mieć odebrane prawa wyborcze bo tylko szkodzą.

Cytat:

Problem z tymi antydemokratami polega, że im się wydaje iż system autorytarny bądź absolutny jest lepszy, bo to ten krytykant widzi siebie w fotelu zwycięzcy - gorzej gdy taki dajmy na to Tusk zamiast demokracji dostałby dożywotnią nieograniczona władzę.
Ciekawe co by wtedy ględził ten Braun.
Demokracja jest jaka jest, polska ma masę wad, bo wyrosła bezpośrednio z chorego systemu lat PRL, gdzie jeszcze wszystko jest po zawłaszczane przez byłe "elity".
Jakoś jednak nie widzę żeby autorytaryzm, jak w Chinach - był lepszy niż demokracja, jak w Szwajcarii.



Skarbówka jaka demokracja w Polsce :))? 89 było tylko przekazaniem władzy przez ruskich. Po tym co widziałem przez ostatnie 8 lat to Tusk miał nieograniczoną wręcz władzę i zamiast ją dobrze spożytkować (przeprowadzić ciężkie reformy) nie zrobił nic. Tylko widzisz nie porównuj Chin do Szwajcarii nie ta kultura, liczba ludność, zasoby czy historia. To co zrobiono w Chinach było geniuszem i nota bene doprowadziła do tego władza autorytarna :-D
_________________
"Pewien Pan przeskoczył przez bramę i 3 dni później myślał że obalił komunizm" prof. Kołodko
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-18, 00:04   

Elpremiero napisa³/a:

Skarbówka jaka demokracja w Polsce :))? 89 było tylko przekazaniem władzy przez ruskich. Po tym co widziałem przez ostatnie 8 lat to Tusk miał nieograniczoną wręcz władzę i zamiast ją dobrze spożytkować (przeprowadzić ciężkie reformy) nie zrobił nic.


Nie ja ustalałem zasady demokracji.
Jeśli społeczeństwo wybrało w 2007 roku PO i do wczoraj dawało im ciągle wygrać, to rządził Tusk - to, że 90% ludzi nie chce wysyłać wojska do Iraku, a rząd i tak wyśle wbrew woli ludu, to jest pewien paradoks, że lud nie ma potem nic do powiedzenia, ale cóż zrobić innego skoro ktoś sam zakłada sobie chomąto na szyję?
Myślisz, że system autorytarny czy totalitarny rozwiązałby problem?
Takiego w ogóle byś nie oderwał od koryta, bo by na ciebie wysłał czołgi.
Demokracja, ma cała masę wad, ale wole to niż rządy absolutne idioty, którego pozbyć się nie można niczym innym jak wojną domową.

A to, ze system który mamy w Polsce jest jaki jest - jak było mówione, podziękuj Wałęsie za 1992 rok.

Elpremiero napisa³/a:

Inna sprawa że ludzie widzą że nie ma alternatywy i nie ma sensu iść na głosowanie ale może to i lepiej bo 90% społeczeństwa ma sieczkę w głowię i nie potrafi dostrzec najprostszych procesów lub manipulacji dla mnie takie osoby powinny mieć odebrane prawa wyborcze bo tylko szkodzą.


Okej, to widać moja naiwna cecha, wychowania w społeczeństwie obywatelskim w Niemczech.
Nie dojrzałem do Polski jeszcze i narzekania, że jest źle, bo jest. :-D

Elpremiero napisa³/a:

Tylko widzisz nie porównuj Chin do Szwajcarii nie ta kultura, liczba ludność, zasoby czy historia.


Nie porównuję kultur, ale system.
On mi pisał, ze demokracja jest be, to daję przykład, że dobrze prowadzona demokracja jest lepsza niż rządy absolutne.

Elpremiero napisa³/a:

To co zrobiono w Chinach było geniuszem i nota bene doprowadziła do tego władza autorytarna


Oj tam, bez przesady znowu.
To, że Xiaoping nie miał nawalone tak we łbie jak Mao, to znowu nie robi z niego geniusza.
Ot, zdrowy rozsądek i odrobina wiedzy o gospodarce - co przy takich zasobach, możliwościach, sterowanym społeczeństwie i "prezentów" od Zachodu w postaci europejskich, japońskich i amerykańskich fabryk, pozwolenia na właściwie nieograniczony eksport i jednoczesne jego dotowanie poprzez administracyjne utrzymywanie juana na niskim poziomie - musiało zaowocować sukcesem.
Poza tym Deng odrobiÅ‚ lekcjÄ™ z nieudanych lat, ChiÅ„czycy po wojnie próbowali wymyÅ›lić cos samemu, marnie im to wyszÅ‚o…drugi raz po prostu postawili na otwarcie na kapitaÅ‚ zagraniczny.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2014-11-19, 14:42   

Cytat:

"Skarbówka jaka demokracja w Polsce :))?"


Normalna. A co?

Cytat:

"89 było tylko przekazaniem władzy przez ruskich."


Tak, przekazanie demokratycznej wladzy. No i w czym problem?

Cytat:

" Po tym co widziałem przez ostatnie 8 lat to Tusk miał nieograniczoną wręcz władzę"


Nigga, please... Tusk zostal premierem w 2007, ale do 2010 prezydentem byl przedstawiciel opozycji. Potem wybory prezydenckie wygral kandydat rzadowy, ale rzad nadal byl koalicyjny (PO-PSL) i ze wiekszosc mial bardoz niewielka. Mowic o nieograniczonej wladzy moze tylko osoba niezorientowana w faktach...

Cytat:

"i zamiast ją dobrze spożytkować (przeprowadzić ciężkie reformy)"


Na przyklad jakie? Podniesienie wieku emerytalnego? : ) O, wait...

Cytat:

"To co zrobiono w Chinach było geniuszem i nota bene doprowadziła do tego władza autorytarna"


Tak, doprowadzila, ale wbrew sobie i wbrew spoleczenstwu, ktore bez kaganca wladzy autorytarnej zaszloby znacznie dalej. Vide przyklady pozostalych dwoch panstw chinskich: Tajwanu i Singapuru.
_________________
Smile or die!
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-19, 20:56   

Ranger napisa³/a:

ktore bez kaganca wladzy autorytarnej zaszloby znacznie dalej.



Właśnie wróciłem z zakupów i zauważyłem jak bardzo ta demokracja szkodzi środowisku. Demokratyczne społeczeństwo pali w piecach plastikami, szmatami oczywiście to z dobrobytu o którym nie wiedzą. Zapach demokracji unosi się nad całą okolicą.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com