Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-09-20, 13:49   

HCNOPS napisa³/a:

Czy wy, na prawicy, znacie tylko język przemocy? Jak się z kimś nie zgadzam, to od razu muszę go zabić, rozwalić mu łeb, pociąć go nożem? Ludzie, wyjdziecie wy kiedy z jaskini, czy w niej zostaniecie do śmierci?



No bo nie potrafisz przyjąć do siebie problemu więc wysuwam Ci rozwiązanie ostateczne.

HCNOPS napisa³/a:

Powtórzę to raz jeszcze - nie dbasz. Polska tradycja i historia to całe stulecia multikulturalizmu, praktycznie połowa kraju to byli nie-Polacy. Ty chcesz z kolei "Polski dla Polaków". To nie ma żadnego żadnego związku z naszą kulturą, a wręcz jest jej największym zaprzeczeniem.



Wszystkie aspekty zaczerpnięte z innych kultur i tradycji, kultywowane w polskiej kulturze stają się częścią polskiej kultury i tradycji. Nie należy zapominać że święta Bożego Narodzenia są celebrowane w znany sposób na świecie poprzez ubieranie drzewka świątecznego i jest to też nieodłączny element polskiej tradycji. Górale z pokolenia na pokolenie wytwarzają oscypki które ponoć mają stać się nielegalne. Cała gama polskiej tradycji z rzeczami zaczerpniętymi od innych była kultywowana z pokolenia na pokolenie w polskich rodzinach i jest to wystarczający argument żeby uznać ją polską tradycją celebrowaną wśród Polaków.

HCNOPS napisa³/a:

I co to zmienia? Nic. To że jakieś tam Turki nie zaakceptowały rozbiorów doprowadziło tylko do tego, że z roku na rok mieli coraz mniej aktualną mapę świata. Ja też mam atlas na którym jeszcze jest Jugosławia, co nie znaczy, że ten kraj nadal istnieje, bo jest sobie na mapie...



To zmienia że nas szanowano w pewien sposób. A nie tak jak teraz.

HCNOPS napisa³/a:

Nie, ja nie ustalam, ja na to kładę pałę i pozwalam to ustalić między sobą ludziom. Ty chcesz im mówić z kim i w jakiej liczbie mogą być, ja chcę usunięcia zapisu o małżeństwie z konstytucji, ponieważ nic on nie wnosi.



W sumie to ja też kładę pałę bo prędzej umrę niż 2/3 sejmu zagłosuje za zmianą zapisu nt. małżeństwa w Konstytucji.

HCNOPS napisa³/a:

Dekalog Patrioty znam i z połową tez tam zawartych się nie zgadzam.



Ponieważ?

HCNOPS napisa³/a:

Zdrowy człowiek w ogóle nie zabije od tego zacznijmy, ponieważ ma jakieś moralne zasady. Zabije ten, kto będzie na to zdecydowany. On zna karę za to co chce zrobić i jakoś go to nie odstrasza. Co najwyżej świadomość kary śmierci mogłaby się przyczynić do tego, że lepiej by tuszowali zbrodnię, a nie że byłoby ich mniej.



Dowód proszę na to że zdrowy człowiek nie zabija.

HCNOPS napisa³/a:

A taka sytuacja: mam córkę. Ta córka jest zgwałcona przez pedofila. Kupuję broń i w pełni świadomie zabijam pedofila. Co wtedy? Trafiam na krzesło, czy dostaje medal i jestem puszczony wolno do rodziny?



No lecisz na krzesło. A pedofil do więzienia. Osobiście jestem za podniesieniem kar dla pedofilów i gwałcicieli.

HCNOPS napisa³/a:

A wiesz, że to się ciekawie składa? :) Otóż Polska ma ogromną liczbę przestępców i jednocześnie ma jeden z najniższych współczynników imigracji. W Polsce mamy 38 mln mieszkańców, zaś w więzieniach siedzi ponad 80.000 więźniów. Dla odmiany Niemcy (opisani w podanym przez Ciebie linku) mają 90 mln mieszkańców, a więźniów mają tylko 74.000.



Bo wielu ludzi siedzi za takie pier**** jak posiadanie 1/4 grama marihuany. Sam wiesz że w Polsce prawo jest rygorystyczne w stosunku do miękkich narkotyków a wiele osób ich używa.

http://www.wykop.pl/ramka...gram-marihuany/

HCNOPS napisa³/a:

¯e w Polsce imigrantów nie ma, to nie ma na kogo zwalić winy. Wygląda zatem na to, że polski naród jest jednym z najbardziej kryminogennych w Europie! Może zatem byś pomyślał o tym, by usunąć Polaków z Polski? Wtedy będzie mniej przestępstw :)



http://pokazywarka.pl/ptnftf/

wykres 1 - Polska ma dużo mniejszą przestępczość niż kraje zachodnie, zmultikulturalizowane
wykres 3 - prawie największa liczba więźniów na 1000 osób w Europie, bezsensowny system gdzie palacz marihuany = zabójca.

HCNOPS napisa³/a:

Postęp to nie tylko technologia. Postęp to także zmiany w świadomości ludzkiej. I owszem, dopuszczenie małżeństw jednopłciowych jest postępem, tak samo jak postępem jest produkcja syntetycznego mięsa. To wszystko to jest postęp, nie krok wstecz.



Holandia wita.

HCNOPS napisa³/a:

No tak, a jeżeli w państwie źle się dzieje, to wcale naród na tym nie cierpi, no nie? Japończyk wcale nie ma problemu z tym, że jego kraj jest jednym z najbardziej zadłużonych na świecie, zaś na jego emeryturę już nie ma praktycznie komu pracować. To jest pewnie ten dowód nieskazitelności Japonii
Nie jest istotnym czy poziom życia jest wysoki. Istotnym jest jak długo ten stan się jeszcze utrzyma przy ich obecnych trendach demograficznych i ekonomicznych.



No to Polska idzie w dobrym kierunku jak bijemy takie długi! Gracias!
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2014-09-20, 14:21   

Cytat:

Nie, no to nadal będzie wbrew mojej woli. Ja umierać nie chcę i zabijając mnie - nawet w najbardziej humanitarny sposób - dopuszczasz się morderstwa. W przypadku płodu mówimy o organizmie, którego mózg jeszcze nie pracuje tak, by móc wyrazić jakąkolwiek wolę.


Sprytne. Zabij, ale na tyle szybko by osoba zamordowana nie była w stanie wyrazić sprzeciwu, bo nie wie nawet co to jest morderstwo.

Cytat:

Czy wy, na prawicy, znacie tylko język przemocy? Jak się z kimś nie zgadzam, to od razu muszę go zabić, rozwalić mu łeb, pociąć go nożem?


Przypominam Ci, że co roku ci źli, prawicowi narodowcy organizują pokojową manifestację zwaną Marszem Niepodległości, a ci dobrzy, kulturalni, pokojowi lewacy z antify co roku próbują ją zablokować, ostatnio rzucając podpalonymi butelkami z benzyną. Ale to prawica jest zła i tak kocha przemoc. I nawet nie zaprzeczaj, na YouTube jest pełno filmików pokazujących prawdę.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-09-20, 16:01   

skejCiK napisa³/a:

No bo nie potrafisz przyjąć do siebie problemu więc wysuwam Ci rozwiązanie ostateczne.


Ależ ja nie mam problemu, to Ty masz problem z zaakceptowaniem nowej rzeczywistości.

skejCiK napisa³/a:

Górale z pokolenia na pokolenie wytwarzają oscypki które ponoć mają stać się nielegalne.


Gdybyś miał jakąkolwiek wiedzę - a enty raz pokazujesz, że Ci jej wybitnie brak - to wiedziałbyś, że nikt oscypków zakazać nie chce. Ba! Unia niczego nam nie zakazała. No ale, aby to wiedzieć, trzeba poświęcić ponownie dwie sekundy i poszukać, poczytać, a nie tylko powielać idiotyzmy z prawicowych mediów...

skejCiK napisa³/a:

Cała gama polskiej tradycji z rzeczami zaczerpniętymi od innych była kultywowana z pokolenia na pokolenie w polskich rodzinach i jest to wystarczający argument żeby uznać ją polską tradycją celebrowaną wśród Polaków.


Fajnie, ale to się nijak ma do tego o czym rozmawialiśmy. Widać masz problem z przyznaniem się do błędu, więc powiem to raz jeszcze, wypunktuje Ci to wręcz:
1. Chcesz "Polski dla Polaków".
2. Chcesz kultywowania polskiej tradycji.
3. Polska tradycja to setki lat multikulturalizmu, gdzie Polacy stanowili nieco ponad 50% ludności, a w II poł. XVII wieku stanowili wręcz 40% ogółu populacji!
Jak widać Twoje poglądy przeczą i stoją w skrajnej opozycji wobec kultury i tradycji Polski!

skejCiK napisa³/a:

To zmienia że nas szanowano w pewien sposób. A nie tak jak teraz.


Szanowano? A skąd wiesz, że szanowano? Turcja w tym okresie prowadziła szereg konfliktów zbrojnych z Rosją, zaś Austria powoli odzyskiwała swoje ziemie w Europie, zatem Turcja była w odwrocie z kontrolowanych przez siebie terenów. Rzeczpospolita z kolei była naturalnym wrogiem Rosji, a i stosunki z Cesarstwem nie były nazbyt pozytywne. Dla Turcji zatem Rzeczpospolita mogłaby być potencjalnym sojusznikiem w przyszłych wojnach przeciwko tak Rosji, jak Austrii. Powód niezaakceptowania rozbiorów mógł być zatem dużo bardziej polityczny, aniżeli przyjacielski.

skejCiK napisa³/a:

W sumie to ja też kładę pałę bo prędzej umrę niż 2/3 sejmu zagłosuje za zmianą zapisu nt. małżeństwa w Konstytucji.


Może i masz rację. Dzięki temu z 20 mln Polaków za granicą, zrobi się 30 mln Polaków i dzięki temu w Polsce - w końcu! - zostaną tylko tacy jak Ty ;)

skejCiK napisa³/a:

Ponieważ?


Jest zbyt autorytatywny jak na mój gust w niektórych punktach, w innych po prostu mam inne zdanie (np. kupowanie polskich produktów).

skejCiK napisa³/a:

Dowód proszę na to że zdrowy człowiek nie zabija.


To może inaczej, bo użyłem złego słowa - zdrowy człowiek nie morduje, tj. nie pozbawia życia niewinną, niezdolną do obrony osobę bez powodu. Faktycznie czasem się zdarzy, że zdrowa na umyśle osoba zabije kogoś, lecz pchnąć ją do tego muszą naprawdę silne, negatywne pobudki. Stąd może dojść do np. nadzwyczajnego złagodzenia kary.

skejCiK napisa³/a:

No lecisz na krzesło. A pedofil do więzienia. Osobiście jestem za podniesieniem kar dla pedofilów i gwałcicieli.


Na jakie?

skejCiK napisa³/a:

Bo wielu ludzi siedzi za takie pier**** jak posiadanie 1/4 grama marihuany. Sam wiesz że w Polsce prawo jest rygorystyczne w stosunku do miękkich narkotyków a wiele osób ich używa.


Jasne, ale chyba nie powiesz mi, że całe ponad 85.000 ludzi w więzieniu to ludzie siedzący za trawkę? Zresztą, takim osobom najczęściej się daje kuratora, jeśli osoba jest nieletnia, lub wyrok w zawieszeniu, jeśli jest to osoba pełnoletnia. Już nie przesadzaj, że każda sprawa kończy się mamrem.

skejCiK napisa³/a:

wykres 1 - Polska ma dużo mniejszą przestępczość niż kraje zachodnie, zmultikulturalizowane
wykres 3 - prawie największa liczba więźniów na 1000 osób w Europie, bezsensowny system gdzie palacz marihuany = zabójca.


Co do wykresu #1
Najwyższy współczynnik ma Szwecja, najniższy ma Kanada
Szwecja: 154,46 przestępstw na 1000 mieszkańców.
Struktura narodowościowa: 91% Szwedzi.
Kanada: 6,46 na 1000 mieszkańców
Struktura narodowościowa: 32% Kanadyjczycy
Nie mniej jednak z wyższym współczynnikiem przestępstw na 1000 mieszkańców mamy kraje bardziej jednolite etnicznie, zaś z niższym mamy kraje bardziej zróżnicowane etnicznie.

Co do wykresu #3
Pokazuje, że faktycznie zamykamy najwięcej ludzi do więzień w Europie. Znaczy to, że mamy bardzo surowe, konserwatywne prawo. Nie mniej jednak Tobie to na rękę, ponieważ:
[quote=skejCiK]To że jesteśmy najbardziej konserwatywni na kontynencie to mi nie przeszkadza. [/quote]

skejCiK napisa³/a:

Holandia wita.


Nie tylko Holandia. Konserwatywny rząd Wielkiej Brytanii, oraz liberalny rząd Francji też zalegalizowały związki homoseksualne. Tak się przedstawia sprawa w Europie:


________________________
[ Dodano: 2014-09-20, 16:05 ]

Logan128 napisa³/a:

Zabij, ale na tyle szybko by osoba zamordowana nie była w stanie wyrazić sprzeciwu, bo nie wie nawet co to jest morderstwo.


Nie, mówimy tu o organizmie, który nie wie niczego, ponieważ - jak już powiedziałem, a Ty tego widocznie jeszcze na przyrodnie nie miałeś - nie jest zdolny do wyższych procesów myślowych. To nie to, że on nie wie co to jest morderstwo. To kwestia tego, że on nie wie nic, on nie potrafi jeszcze przyjmować i analizować jakichkolwiek bodźców.

Logan128 napisa³/a:

Przypominam Ci, że co roku ci źli, prawicowi narodowcy organizują pokojową manifestację zwaną Marszem Niepodległości


A tęcza to się sama podpala, tak samo jak budka strażnicza przed ambasadą Rosji ;)
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-09-20, 17:36   

Logan128 napisa³/a:

Jest to sprzeczne z podstawowymi zasadami moralnymi



Ciekawe czyimi i jakie jest ich uzasadnienie

Logan128 napisa³/a:

o z tego że urodzili się w Polsce skoro byli przeciw niej, wspierali Rosję?



Pała z historii. Polscy socjaliści bardzo często byli wrogami bolszewików.

Logan128 napisa³/a:

tradycjÄ… naszego kraju.



Tradycją naszego kraju jest przegrywanie większości konfliktów zbrojnych od XVIII w.

Logan128 napisa³/a:

Co Ci się nie podoba w tym że Polska jest krajem katolickim?



To że Kościół Katolicki to pasożyt ekonomiczny, dywersant edukacyjny, w przeszłości szkodnik dla Polski, a w dodatku jest to organizacja z przeszłością zbrodniczą i kulturoniszczycielską.

Logan128 napisa³/a:

To porównaj sobie ten zły katolicyzm z religią pokoju, tzw. Islamem. W tej złej katolickiej Polsce możesz być ateistą, nie chodzić do kościoła, nawet publicznie go krytykować. Na bliskim Wschodzie dawno byś już nie żył.



Czyli katolicyzm nie jest zły, bo Islam jest jeszcze gorszy? :mrgreen: To tak jakby powiedzieć że Dyfteryt jest dobry, bo nie tak zły jak Ebola.

skejCiK napisa³/a:

To zmienia że nas szanowano w pewien sposób. A nie tak jak teraz.



Turcy nie uznali rozbiorów bo im to było na rękę ze względów politycznych.
¯yjesz w jakimś wirtualnym, uproszczonym, zideologizowanym świecie, podobnie zresztą jak ja, 10 lat temu.
Zapewniam Cię, że jest wielu Europejczyków którzy nas szanują, i wielu takich którzy nie szanują. To jest normalne, bo są różne poglądy i różna wiedza.
W XVI wieku wywrotowcy i wielu akademików zachodnioeuropejskich szanowało RP, bo byliśmy znacznie bardziej postępowi od reszty kontynentu.
Z tego samego powodu inny akademik Samuel Maresius nazwał nas "sarmackie bagno"
Jak wielkie poselstwo wchodziło do Rzymu to gawiedź była pod wrażeniem tego że broń kapała od złota i kamieni szlachetnych. A na pewno znaleźli się wojacy którzy widzieli wojska RP w akcji i myśleli "głupcy, z takimi małymi siłami idą, a konie mają pobwieszane złotem i kamieniami"- bo myśmy nawet rynsztunek bojowy mieli dekorowany materiałami szlachetnymi.

Logan128 napisa³/a:

Sprytne. Zabij, ale na tyle szybko by osoba zamordowana nie była w stanie wyrazić sprzeciwu, bo nie wie nawet co to jest morderstwo.



Nie ma czegoś takiego jak osoba w przypadku płodu. Dopiero w późnym stadium zaczynają się tworzyć połączenia które umożliwiają mózgowi jakieś zaawansowane procesy.
Najpierw jest gameta, potem zarodek które są niczym innym jak zbiorem bezrozumnych komórek o DNA które jest w większości identyczne z DNA innych organizmów żywych.
Potem powstaje płód, ale nawet kiedy cewa nerwowa przekształci się mózg, jest on niedorozwinięty i niezdolny do wytworzenia świadomości ani nawet przetworzenia podstawowych bodźców. Bodziec bólowy np. jest możliwy do przetworzenia dopiero po 22-25 tygodniu, bo wcześniej kora nie ma dostatecznych połączeń z pniem mózgu.

Logan128 napisa³/a:

Zalegalizujmy zabijanie. W sumie eutanazja czy aborcja też nim jest, ale jak zalegalizujemy wszystkie odmiany mordowania, to będziemy wolni. Są jakieś granice wolności, gdyby nie one, panowałby chaos, każdy robił by co chciał.



Zabijanie jest legalne. Wolno legalnie zabić komara, muchę, nawet rybę czy świnię, a świnia ma koło 90% DNA wspólnego z człowiekiem, zdolność odczuwania bólu i świadomość.
Płód do ok 24 tyg. nie ma zdolności odczuwania bólu, a świadomość zyskuje jeszcze później.
Za to płód ma DNA identyczne z ludzkim. Ale pełne ludzkie DNA ma także komórka skóry którą zabijasz kiedy się skaleczysz.

$karbówka napisa³/a:

Zabór rosyjski to się dobrze rozwijał w Warszawie, ale reszta Kongresówki to był totalny grajdół.



To mniej więcej tak jak za niepodległej RP w okresie rozkładowym.

Logan128 napisa³/a:

Czyli jesteś za zabijaniem żywych istot, byle to odbyło się zanim zdąży się wykształcić mu świadomość?



Ty też jesteś za, bo zabijasz komary. A twoja logika to przykład obrabiania niewiedzy. Nie można wyrządzić krzywdy komuś kto nie istnieje.

Logan128 napisa³/a:

Zapomniałeś, że z tego płodu wkrótce rozwinie się człowiek. Jego życie ma dla Ciebie mniejszą wartość niż żaba.


To jest możliwość potencjalna. Ty masz potencjalną możliwość odkrycia praprzyczyny Wielkiego Wybuchu ale raczej tego nie zrobisz.
Płód raczej ma możliwość stania się człowiekiem (ale nie zawsze), a jak już stanie, to nie wiadomo jakim. Może np. stać się Hitlerem.
A w przypadku dziecka niechcianego, niekochanego, wychowywanego przez menty, jest wysoce prawdopodobne że stanie złym człowiekiem. A na pewno będzie dużo cierpieć.
Poza tym, prawie nie ma zwolenników abortowania zdrowych płodów. Głównie są to zwolennicy abortowania przypadków beznadziejnych, gdzie przerwanie życia wynika ze względów humanitarnych, bo wiadomo że nic z tego życia poza cierpieniem nie będzie. W dodatku, nawet kościół miał kiedyś podobne poglądy. Nienarodzonego dziecka nie można było ochrzcić, a urodzone jako martwe nie otrzymywało nawet prawa do katolickiego pochówku. Po prostu zakopywano je pod płotem.
¦więty Tomasz z kolei dowodził że mężczyzna otrzymuje duszę w chwili narodzin, a kobieta dopiero po miesiącu od przyjścia na świat.

Logan128 napisa³/a:

I nawet nie zaprzeczaj, na YouTube jest pełno filmików pokazujących prawdę.



G mnie obchodzi co jest na tych filmach. Skąd mam wiedzieć że narodowcy się nie przebrali i nie upozorowali ataku na samych siebie?

Logan128 napisa³/a:

Przypominam Ci, że co roku ci źli, prawicowi narodowcy organizują pokojową manifestację zwaną Marszem Niepodległości,



No tak, dwa lata temu był atak na policję z usprawiedliwieniem że "sprowokował nas widok policji", a rok temu była burda z usprawiedliwieniem że "policja była za daleko i nas nie obroniła kiedy zostaliśmy napadnięci"

Logan128 napisa³/a:

a ci dobrzy, kulturalni, pokojowi lewacy z antify co roku próbują ją zablokować



Bo problem polega na tym że jedni z drugimi ignorujecie co druga strona ma do powiedzenia, nie próbuje się zrozumieć i w tej sytuacji zostaje już tylko agresja. Ja zawsze staram się poznać i zrozumieć poglądy drugiej strony, co nierzadko kosztuje mnie sporo nerwów ale to robię żeby nie popełnić błędu.
Niestety, bardzo często widzę błędy. Sam też jakieś popełniam ale liczą na pomoc w korekcie. Niestety, bardzo często spotykam się z sytuacją kiedy ktoś popełnia błąd logiczny, tudzież używa argumentów o konstrukcji żywcem wyjętej z Erystyki Schopenhaura (są to oszustwa po prostu) i co gorsza jeszcze sam w to wierzy.
A notorycznym problemem są też braki w wiedzy i błędy doborze przesłanek. Stąd te śmichy z lewackiej logiki, bo prawak nawet mówi coś pozornie logicznego ale opartego na błędnych albo niedostatecznych danych i mu wychodzą bzdury, jak np. z tą aborcją które trącą kompletną nieznajomością fizjologii płodu, chorób genetycznych i nie zdawaniem sobie sprawy z uwarunkowań społecznych które mogą życie nawet zdrowego człowieka zmienić w piekło, albo zrobić z niego potwora.
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2014-09-20, 18:01   

Cytat:

nie jest zdolny do wyższych procesów myślowych. To nie to, że on nie wie co to jest morderstwo. To kwestia tego, że on nie wie nic, on nie potrafi jeszcze przyjmować i analizować jakichkolwiek bodźców.


Ale będzie w przyszłości zdolny.

Cytat:

Ciekawe czyimi


Ogólno przyjętymi.

Cytat:

Płód raczej ma możliwość stania się człowiekiem (ale nie zawsze), a jak już stanie, to nie wiadomo jakim. Może np. stać się Hitlerem.
A w przypadku dziecka niechcianego, niekochanego, wychowywanego przez menty, jest wysoce prawdopodobne że stanie złym człowiekiem.


Zgodnie z tym możnaby wprowadzić zasadę zabijamy każde dziecko w wieku powiedzmy 2 lat, bo może kiedyś być złe.

Cytat:


Skąd mam wiedzieć że narodowcy się nie przebrali i nie upozorowali ataku na samych siebie?




http://m.youtube.com/watch?v=P3L4XOfY4-M

http://m.youtube.com/watch?v=hfG8goCMHS4


http://m.youtube.com/watch?v=XhRoB0pFuvE



http://m.youtube.com/watch?v=UOl62nc2qM4
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-09-20, 18:04   

Logan128 napisa³/a:

Ale będzie w przyszłości zdolny.


Ale mnie to nie interesuje. Mnie interesuje co jest tu i teraz. Może się rozwinąć, ale nie musi i dzięki aborcji tego nie zrobi.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-09-20, 18:17   

Logan128 napisa³/a:

Ogólno przyjętymi.



Guzik mnie obchodzą ogólnie przyjęte normy. Za III Rzeszy ogólnie przyjętą normą było wręczanie ślubnego wydania "Mein Kampf" młodej parze.

Logan128 napisa³/a:

Ale będzie w przyszłości zdolny.



Jak już wcześniej napisałem:

Cytat:

To jest możliwość potencjalna. Ty masz potencjalną możliwość odkrycia praprzyczyny Wielkiego Wybuchu ale raczej tego nie zrobisz.
Płód raczej ma możliwość stania się człowiekiem (ale nie zawsze), a jak już stanie, to nie wiadomo jakim. Może np. stać się Hitlerem.
A w przypadku dziecka niechcianego, niekochanego, wychowywanego przez menty, jest wysoce prawdopodobne że stanie złym człowiekiem. A na pewno będzie dużo cierpieć.
Poza tym, prawie nie ma zwolenników abortowania zdrowych płodów. Głównie są to zwolennicy abortowania przypadków beznadziejnych, gdzie przerwanie życia wynika ze względów humanitarnych, bo wiadomo że nic z tego życia poza cierpieniem nie będzie. W dodatku, nawet kościół miał kiedyś podobne poglądy. Nienarodzonego dziecka nie można było ochrzcić, a urodzone jako martwe nie otrzymywało nawet prawa do katolickiego pochówku. Po prostu zakopywano je pod płotem.
¦więty Tomasz z kolei dowodził że mężczyzna otrzymuje duszę w chwili narodzin, a kobieta dopiero po miesiącu od przyjścia na świat.



Logan128 napisa³/a:

Zgodnie z tym możnaby wprowadzić zasadę zabijamy każde dziecko w wieku powiedzmy 2 lat, bo może kiedyś być złe.



Absolutnie błędny wniosek. Uzasadnienie:
a. Po co zabijać w wieku dwóch lat, skoro bardziej humanitarna byłaby aborcja albo niedopuszczenie do zapłodnienia?
b. Argument dotyczył szczególnego przypadku, cytat "A w przypadku dziecka niechcianego, niekochanego, wychowywanego przez menty, jest wysoce prawdopodobne że stanie złym człowiekiem. A na pewno będzie dużo cierpieć."
Nigdzie nie twierdziłem że abortowanie płodów które mają perspektywy na zdrowe życie i szczęśliwe dzieciństwo w rozsądnej rodzinie, byłoby uzasadnione. Choć można takie uzasadnienie wyprowadzić z zupełnie innych reguł:
1.Nie cierpią ci, którzy nie istnieją.
2. Nie mogą nic stracić ci, których nigdy nie było.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-09-20, 18:32   

HCNOPS napisa³/a:

Ależ ja nie mam problemu, to Ty masz problem z zaakceptowaniem nowej rzeczywistości.



A Ty z zaakceptowaniem starej.

HCNOPS napisa³/a:

Gdybyś miał jakąkolwiek wiedzę - a enty raz pokazujesz, że Ci jej wybitnie brak - to wiedziałbyś, że nikt oscypków zakazać nie chce. Ba! Unia niczego nam nie zakazała. No ale, aby to wiedzieć, trzeba poświęcić ponownie dwie sekundy i poszukać, poczytać, a nie tylko powielać idiotyzmy z prawicowych mediów...



No dobra, WÊDZONEGO oscypka, masa ludzi woli te wędzone.

HCNOPS napisa³/a:

Fajnie, ale to się nijak ma do tego o czym rozmawialiśmy. Widać masz problem z przyznaniem się do błędu, więc powiem to raz jeszcze, wypunktuje Ci to wręcz:
1. Chcesz "Polski dla Polaków".
2. Chcesz kultywowania polskiej tradycji.
3. Polska tradycja to setki lat multikulturalizmu, gdzie Polacy stanowili nieco ponad 50% ludności, a w II poł. XVII wieku stanowili wręcz 40% ogółu populacji!
Jak widać Twoje poglądy przeczą i stoją w skrajnej opozycji wobec kultury i tradycji Polski!



Mówisz od rzeczy, jakie ma znaczenie kształtowanie się tradycji wobec faktu jej istnienia. Czy fakt że logo Apple zostało stworzone na cześć homoseksualisty Alana Turinga ma znaczenie w obecnym momencie? Nie i mało kto o tym wie, analogicznie do polskiej tradycji - akceptujemy ją jaka jest i co za sobą niesie, a nie jaka była. Bo to że ją, załóżmy, ktoś promuje nie znaczy że promuje multikulturalizm tak samo jak użytkownicy Apple nie promują homoseksualizmu.

HCNOPS napisa³/a:

Szanowano? A skąd wiesz, że szanowano? Turcja w tym okresie prowadziła szereg konfliktów zbrojnych z Rosją, zaś Austria powoli odzyskiwała swoje ziemie w Europie, zatem Turcja była w odwrocie z kontrolowanych przez siebie terenów. Rzeczpospolita z kolei była naturalnym wrogiem Rosji, a i stosunki z Cesarstwem nie były nazbyt pozytywne. Dla Turcji zatem Rzeczpospolita mogłaby być potencjalnym sojusznikiem w przyszłych wojnach przeciwko tak Rosji, jak Austrii. Powód niezaakceptowania rozbiorów mógł być zatem dużo bardziej polityczny, aniżeli przyjacielski.



Szacunek nie ma nic wspólnego z przyjaźnią. Ciężko wejść w sojusz gdy dwa kraje siebie nawzajem nie szanują.

HCNOPS napisa³/a:

Może i masz rację. Dzięki temu z 20 mln Polaków za granicą, zrobi się 30 mln Polaków i dzięki temu w Polsce - w końcu! - zostaną tylko tacy jak Ty



No patrz jakie to proste!

HCNOPS napisa³/a:

Jest zbyt autorytatywny jak na mój gust w niektórych punktach, w innych po prostu mam inne zdanie (np. kupowanie polskich produktów).



Kupowanie polskich produktów pozwoliłoby Polsce wejść w erę niezależności. Co jest w tym pięknego gdy wiemy że bez zachodu zrobiłoby się pusto na półkach jak w PRLu? Powolne, systematyczne nakłanianie Polaków do kupowania polskich produktów zwiększyłoby ich produkcję na tyle żeby zastąpić te zagraniczne.

http://www.590powodow.pl/zalety.html
http://www.590powodow.pl/patriotyzm.html

HCNOPS napisa³/a:

To może inaczej, bo użyłem złego słowa - zdrowy człowiek nie morduje, tj. nie pozbawia życia niewinną, niezdolną do obrony osobę bez powodu. Faktycznie czasem się zdarzy, że zdrowa na umyśle osoba zabije kogoś, lecz pchnąć ją do tego muszą naprawdę silne, negatywne pobudki. Stąd może dojść do np. nadzwyczajnego złagodzenia kary.



Oczywiście, zdrowy człowiek nie zabija bez powodu. Są zdrowi ludzie popełniający zbrodnię w afekcie i tacy typu Trynkiewicz. Zapewne w półświatku funkcjonuje coś takiego jak morderstwo na zlecenie, tego nie wytłumaczysz. Jak wytłumaczysz małą ilość zabójstw na terenie Białorusi?

http://prawica.net/files/2013/przestepstwa-By.jpg

HCNOPS napisa³/a:

Na jakie?



Wodne.

HCNOPS napisa³/a:

Jasne, ale chyba nie powiesz mi, że całe ponad 85.000 ludzi w więzieniu to ludzie siedzący za trawkę? Zresztą, takim osobom najczęściej się daje kuratora, jeśli osoba jest nieletnia, lub wyrok w zawieszeniu, jeśli jest to osoba pełnoletnia. Już nie przesadzaj, że każda sprawa kończy się mamrem.



Nie mówię że każda sprawa bo to by była gruba przesada, ale na pewno podnosi statystyki. Jeszcze pragnąłbym zwrócić uwagę na to że Polska to kraj biedniejszy niż zachodnie co za tym idzie - jest więcej kradzieży.

HCNOPS napisa³/a:

Najwyższy współczynnik ma Szwecja, najniższy ma Kanada
Szwecja: 154,46 przestępstw na 1000 mieszkańców.
Struktura narodowościowa: 91% Szwedzi.
Kanada: 6,46 na 1000 mieszkańców
Struktura narodowościowa: 32% Kanadyjczycy
Nie mniej jednak z wyższym współczynnikiem przestępstw na 1000 mieszkańców mamy kraje bardziej jednolite etnicznie, zaś z niższym mamy kraje bardziej zróżnicowane etnicznie.



http://wmeritum.pl/szwecj...-to-muzulmanie/
http://wiadomosci.onet.pl...e-szwecji/3q54n

HCNOPS napisa³/a:

Co do wykresu #3
Pokazuje, że faktycznie zamykamy najwięcej ludzi do więzień w Europie. Znaczy to, że mamy bardzo surowe, konserwatywne prawo. Nie mniej jednak Tobie to na rękę, ponieważ:
[quote=skejCiK]To że jesteśmy najbardziej konserwatywni na kontynencie to mi nie przeszkadza.

[/quote]

Rozmawialiśmy o religii, nie światopoglądzie i prawie.

HCNOPS napisa³/a:

Nie tylko Holandia. Konserwatywny rząd Wielkiej Brytanii, oraz liberalny rząd Francji też zalegalizowały związki homoseksualne. Tak się przedstawia sprawa w Europie:



Heja! Już możecie zamawiać bilety na Okęciu.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-09-20, 19:03   

skejCiK napisa³/a:

A Ty z zaakceptowaniem starej.


Nie mam! Przecież ja akceptuję fakt, że istnieją związki kobiety z mężczyzną i rozumiem że jest to większość związków na świecie i sam preferuje taki związek. Jak widać ja problemu nie mam z zaakceptowaniem starego porządku. To Ty masz problem z zaakceptowaniem nowego i chcesz by tak jak było 100 lat temu, było nawet i za 10.000 lat.

skejCiK napisa³/a:

No dobra, WÊDZONEGO oscypka, masa ludzi woli te wędzone.


I znowu błąd! Unia nie chce zakazać żadnego oscypka, ponieważ oscypek już wieki temu został wpisany na listę produktów regionalnych, które są chronione specjalnymi przepisami prawnymi. Gdybyś chociaż raz w życiu coś przeczytał, to wiedziałbyś o tym.
I nie, Unia nie zabrania niczego co jest wędzone. Unia nie zabrania żadnego wędzenia! Dżizas, skąd Ty takie bzdury bierzesz?

skejCiK napisa³/a:

akceptujemy ją jaka jest i co za sobą niesie, a nie jaka była.


No i mamy wszystko jasne! Nie mogłeś tak od razu pisać? Nie mogłeś od początku napisać, że masz w nosie historię i tradycję Polski w przeszłości, że Ciebie interesuje tylko ostatnie 10-15 lat? Trzeba było wprost pisać, że jakaś tam I Rzeczpospolita to dla Ciebie nawet nie jest Polska, że II RP to jakiś dziwny twór, a dopiero III RP to jest państwo jakie chcesz naśladować.

skejCiK napisa³/a:

Ciężko wejść w sojusz gdy dwa kraje siebie nawzajem nie szanują.


A jednak sojusz między Hitlerem a Stalinem powstał. Powstał też sojusz między Stalinem a Rooseveltem. Nacjonalistyczne i komunistyczne Chiny podpisały ze sobą sojusz na czas wojny chińsko-japońskiej. Podczas I W¦ powstał sojusz Anglii i Francji pomimo zatargów między nimi.

skejCiK napisa³/a:

Kupowanie polskich produktów pozwoliłoby Polsce wejść w erę niezależności.


Chyba Ci się pomyliło z XVIII wiekiem i czasami merkantylizmu. Mnie jako konsumenta obchodzi tylko jedno - by produkt jaki kupię był dobry i odpowiadał moim oczekiwaniom. Jego pochodzenie mnie zupełnie nie interesuje.

skejCiK napisa³/a:

Zapewne w półświatku funkcjonuje coś takiego jak morderstwo na zlecenie, tego nie wytłumaczysz.


Da się to wyjaśnić neurobiologią.

skejCiK napisa³/a:

http://wmeritum.pl/szwecj...-to-muzulmanie/
http://wiadomosci.onet.pl...e-szwecji/3q54n


Fajnie, ale to nadal pokazuje, że zbrodni dopuszcza się tylko pewien procent muzułmanów, nie zaś wszyscy, więc wszystkich usuwać nie należy.

skejCiK napisa³/a:

Rozmawialiśmy o religii, nie światopoglądzie i prawie.


Aaaa, czyli to tak. Czyli chcesz mieć konserwatywne społeczeństwo, ale prawo rodem ze zgniłego Zachodu! To taka jakby lekka hipokryzja...
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-09-21, 10:08   

HCNOPS napisa³/a:

Nie mam! Przecież ja akceptuję fakt, że istnieją związki kobiety z mężczyzną i rozumiem że jest to większość związków na świecie i sam preferuje taki związek. Jak widać ja problemu nie mam z zaakceptowaniem starego porządku.



Stary porządek czy chociażby obecny uznaje małżeństwa homoseksualne za nielegalne, a jesteś za ich legalizacją. Czyli jednak coś Ci się w tym nie podoba i potrzebujesz zmiany co za tym idzie - nie akceptujesz starego porządku.

HCNOPS napisa³/a:

I znowu błąd! Unia nie chce zakazać żadnego oscypka, ponieważ oscypek już wieki temu został wpisany na listę produktów regionalnych, które są chronione specjalnymi przepisami prawnymi.



Zakazanie TRADYCYJNEGO WÊDZENIA. Regulacje odnośnie substancji zawartych w nim należałoby zastosować do GMO, a czepiają się produktów tradycyjnych.

HCNOPS napisa³/a:

No i mamy wszystko jasne! Nie mogłeś tak od razu pisać? Nie mogłeś od początku napisać, że masz w nosie historię i tradycję Polski w przeszłości, że Ciebie interesuje tylko ostatnie 10-15 lat? Trzeba było wprost pisać, że jakaś tam I Rzeczpospolita to dla Ciebie nawet nie jest Polska, że II RP to jakiś dziwny twór, a dopiero III RP to jest państwo jakie chcesz naśladować.



Nie jest do końca państwem jakie chce naśladować. Twój argument z multikulturalną Polską to głupota. W ogóle potwierdź mi to że Polacy stanowili 40% społeczeństwa.

HCNOPS napisa³/a:

A jednak sojusz między Hitlerem a Stalinem powstał. Powstał też sojusz między Stalinem a Rooseveltem. Nacjonalistyczne i komunistyczne Chiny podpisały ze sobą sojusz na czas wojny chińsko-japońskiej. Podczas I W¦ powstał sojusz Anglii i Francji pomimo zatargów między nimi.



"Nie musisz nas lubić, ale musisz nas szanować". Zresztą wiem że Stalin słodził Hitlerowi, nie wiem czy to była gra czy nie.

HCNOPS napisa³/a:

Chyba Ci się pomyliło z XVIII wiekiem i czasami merkantylizmu. Mnie jako konsumenta obchodzi tylko jedno - by produkt jaki kupię był dobry i odpowiadał moim oczekiwaniom. Jego pochodzenie mnie zupełnie nie interesuje.



Bez komentarza, to już naprawdę brzmi obraźliwie.

HCNOPS napisa³/a:

Da się to wyjaśnić neurobiologią.



Dajesz.

HCNOPS napisa³/a:

Fajnie, ale to nadal pokazuje, że zbrodni dopuszcza się tylko pewien procent muzułmanów, nie zaś wszyscy, więc wszystkich usuwać nie należy.



Nie należy ale można. Pewien nielubiany przez nas człowiek i przeze mnie powiedział słowa które pasują do tej sytuacji - "Nie ma człowieka, nie ma problemu".

HCNOPS napisa³/a:

Aaaa, czyli to tak. Czyli chcesz mieć konserwatywne społeczeństwo, ale prawo rodem ze zgniłego Zachodu! To taka jakby lekka hipokryzja...



A czemu hipokryzja? Nie jestem fanem tego pana, ale zapoznaj się z planem wyborczym Janusza Korwina-Mikke i jego partią o nazwie Kongres Nowej Prawicy. Ja siebie nie uznaje za osobę prawicową ani lewicową. Jedno i drugie ma swoje dobre strony. Zachód jest lewicowy a panujący w nim kapitalizm jest prawicowy(!?).

Jeszcze tak śmiechłem bo wg. tego testu moje poglądy zgadzają się w 67% z KNP i w 56% z SLD.
http://euandi.eu/showHome.html
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-09-21, 12:40   

skejCiK napisa³/a:

Stary porządek czy chociażby obecny uznaje małżeństwa homoseksualne za nielegalne, a jesteś za ich legalizacją.


Stary porządek uznaje także, że osoba rasy czarnej jest gorsza pod względem inteligencji, przeto powinna być zniewolona przez białych panów i traktowana jako przedmiot do wykonywania ciężkich prac. Stary porządek uznaje także kobiety za głupsze, więc nieodpowiednie do posiadania prawa wyborczego. Stary porządek uważa, że bicie dzieci w szkole to dobry sposób na ich wychowanie. Stary porządek uznaje, że nie ma czegoś takiego jak BHP, czy renty chorobowe i że jak gość sobie coś w pracy zrobił, to niech teraz zdycha na ulicy z głodu. Stary porządek uber alles!

skejCiK napisa³/a:

Zakazanie TRADYCYJNEGO WÊDZENIA. Regulacje odnośnie substancji zawartych w nim należałoby zastosować do GMO, a czepiają się produktów tradycyjnych.


Powtórzę raz jeszcze - nie, Unia nie zakazała tradycyjnego wędzenia.
GMO? A co niby z GMO jest nie tak? Póki co nikt nie przedstawił żadnych wiarygodnych dowodów jakoby GMO było szkodliwe, a testy trwają i w teorii i w praktyce od przeszło 20 lat.

skejCiK napisa³/a:

Nie jest do końca państwem jakie chce naśladować. Twój argument z multikulturalną Polską to głupota.


Nie nie nie. To nie to, że I Rzeczpospolita nie jest do końca państwem, które chcesz naśladować. Ty w ogóle nie chcesz go naśladować. Chociaż nie, jest jedna rzecz, w którą chcesz naśladować - marzysz o Wielkiej Polsce od kałuży do kałuży. Marzy Ci się kleks na mapie, tylko tyle chcesz czerpać z "historii i tradycji Polski"

skejCiK napisa³/a:

W ogóle potwierdź mi to że Polacy stanowili 40% społeczeństwa.


http://merlin.pl/Historia...BD5UaAmvo8P8HAQ
Proszę uprzejmie. Jak nie chce Ci się wydawać pieniędzy, to możesz pozycji poszukać w bibliotece.

skejCiK napisa³/a:

Bez komentarza, to już naprawdę brzmi obraźliwie.


A co tu brzmi obraźliwie? Jako konsument mam prawo do wyboru takiego towaru, jaki mi się podoba. Jeśli uznam, że np. tajwańskie słuchawki są lepsze od słuchawek polskich, to powinienem mieć święte prawo kupić te tajwańskie.

skejCiK napisa³/a:

Dajesz.


Mówiąc najprościej - upośledzenie układu limbicznego. Według naszej obecnej wiedzy za empatię, czyli zdolność do współodczuwania, odpowiadają części kory wyspowej i kora obręczy, a także jądra migdałowate. Odpowiadają one także za m.in. strach i obrzydzenie. Upośledzenie tych części mózgu może spowodować upośledzenie postrzegania różnych zachowań. Ktoś kto trudni się zabójstwami na zlecenie i jednocześnie nie ma z tego powodu wyrzutów sumienia, może najzwyczajniej mieć problem natury neurobiologicznej z odczuwaniem konkretnych stanów warunkujących poczucie żalu. Takie osoby mogą wydać się całkowicie normalne i mogą prowadzić normalne życie, choć w kontakcie z nimi można wyczuć dość chłodny sposób bycia. Z powodu upośledzenia funkcji mózgu odpowiedzialnej za strach, mogą także nie czuć żadnych ograniczeń powodowanych strachem przed konsekwencjami, które u takiej osoby nie występują.
No i właśnie, pytanie czy uznać takiego człowieka za chorego psychicznie?

skejCiK napisa³/a:

Nie należy ale można.


Nie należy wymordować 7 miliardów ludzi, ale można. To niczego nie tłumaczy poza tym, że istnieje fizyczna sposobność do dokonania czegoś. Porządni imigranci w żaden sposób sobie nie zasłużyli na jakiekolwiek złe traktowanie, czy pozbywanie się ich z kraju.

skejCiK napisa³/a:

Nie jestem fanem tego pana, ale zapoznaj siÄ™ z planem wyborczym Janusza Korwina-Mikke i jego partiÄ… o nazwie Kongres Nowej Prawicy.


Znam. Program dziwny, pełen niejasnych ogólników, a miejscami nawet bym powiedział, że wewnętrznie sprzeczny. Zaś sam Korwin to człowiek obiecujący gruszki na wierzbie, któremu naprawdę przydałaby się reedukacja, począwszy od podstawowej wiedzy z zakresu gimnazjum. Jak się ogląda jego wystąpienia na temat ochrony środowiska, czy globalnego ocieplenia, to głowa mała jak strasznie niedouczony on jest.

skejCiK napisa³/a:

Jeszcze tak śmiechłem bo wg. tego testu moje poglądy zgadzają się w 67% z KNP i w 56% z SLD.
http://euandi.eu/showHome.html


Wybrałeś po prostu zły test. Mimo dobrych chęci jego twórców, jest on nazbyt prosty, jest za mała możliwość odpowiedzi, całej masy pytań nie ma.
Osobiście polecam ten test: http://www.politicalcompass.org/
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2014-09-21, 14:06   

skejCiK,

Cytat:

W ogóle potwierdź mi to że Polacy stanowili 40% społeczeństwa.


Przeczytaj sobie ile było w Rzeczypospolitej Rusinów, ¯ydów, Ormian, Niemców, Tatarów, i porównaj to z ówczesną liczbą mieszkańców Rzeczpospolitej.

Poza tym:

ja przedwczoraj napisa³/a:

skejCiK napisał/a:
Jestem zwolennikiem Polski dla Polaków.

Wbrew tradycjom Polski, która przez setki lat była krajem dla wielu narodów, a dopiero II wojna światowa zmieniła ten stan rzeczy. Przecież polscy ¯ydzi mieszkali w naszym kraju, dopóki nie zostali wymordowani przez Niemców 1942-1943, a ocaleli z Holocaustu - wypędzeni przez władze PRL 1968, polscy Ormianie mieszkali tu, dopóki nie zostali wymordowani przez NKWD i gestapo (nieraz Niemcy mylili ich z ¯ydami z powodu wyglądu), Ukraińcy i £emkowie - dopóki nie przesunięto granic na zachód i nie przeprowadzono akcji "Wisła". Tatarzy też ponieśli straty, bo nieraz Niemcy z powodu wyglądu mylili ich z ¯ydami i mordowali.

Polscy Tatarzy (np. Józef Bielak) też walczyli za Polskę i ginęli w polskich powstaniach narodowych, polscy Ormianie i ¯ydzi wnieśli duży wkład w rozwój polskiej kultury (głównie literatury), a nieraz również ginęli za Polskę (np. Berek Joselewicz). Byś się zdziwił, ile polskich rodzin szlacheckich ma tatarski rodowód. Lub rodowód niemiecki czy ukraiński. Nawet Włosi walczyli w powstaniu styczniowym.
Cytat:
A powiedzieć Ci czemu polska waleczność nie jest znana światu? Bo w Polsce mówi się o tym czego nie umiemy a nie o tym co umiemy, wytyka się nasze wady, nie zalety, promuje się chłam i to wszystko dzieje się w mediach.

Raczej dlatego, że polska waleczność była widoczna tylko podczas wojen obronnych, a na świecie mało kto interesuje się historią wojen które toczyła Polska w obronie swoich granic i niepodległości. Do tych mało których zaliczają się chociażby członkowie zespołu Sabaton. Polska waleczność nie doprowadziła do zbudowania silnej floty wojennej (handlowej zresztą też nie) ani do podbicia żadnego zamorskiego kraju i czerpania z tego zysków.
Cytat:
¦mieszne argumenty, niczym nie podparte. Szlachciców nie było stać na niewolników?

A gdzie ci szlachcice mieliby nabyć tych niewolników? Chyba musieliby popłynąć do Afryki albo pojechać do Hiszpanii czy Portugalii, bo tam niewolnicy byli (później również we Francji i Anglii). Ale polscy szlachcice byli ksenofobami i nie podróżowali na Zachód. Dopiero w drugiej połowie XVIII wieku to się zmieniło, ale wtedy Rzeczpospolita już upadała.

Odpowiedz sobie na pytanie, czy w czasach Rzeczpospolitej szlacheckiej Polacy zdobyli jakikolwiek kawałek terytorium na Zachodzie - rejon należący do Niemiec, albo leżący za morzem lub oceanem. I na pytanie, czy Anglikom, Hiszpanom i Portugalczykom udało się w tym czasie podbić leżący daleko od nich teren.
Cytat:
Słuchaj, swego czasu Polska była największą siłą w Europie. Zapominasz się srogo że to my jako jedyni zdobyliśmy Moskwę a także odparliśmy Imperium Osmańskie w bitwie pod Wiedniem.

Po pierwsze, Polska nigdy nie była ani największym terytorialnie, ani najludniejszym, ani najbogatszym, ani posiadającym największą liczebnie armię państwem Europy. Nawet w czasie największego rozrostu terytorialnego, pod koniec XVI wieku, większe było państwo moskiewskie, a także państwo osmańskie, które były prawdziwymi imperiami. Polska nigdy imperium nie była. Polaków było tak mało, że Niemcy bez problemu kolonizowali Polskę i dominowali w największych miastach takich jak Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń, Kraków, Wrocław, Opole, Olsztyn. I byli najbogatszymi z mieszczan. Polska warstwa mieszczańska zawsze była nieliczna i słaba, poza tym Polacy byli słabi w handlu, w przeciwieństwie do ¯ydów i Niemców. Od Polski bogatsze były Niemcy, Francja, Włochy i Anglia, z bardzo prostego powodu: te kraje odziedziczyły miasta i dorobek cywilizacyjny cesarstwa rzymskiego, które nie sięgało na obecne ziemie polskie.

Po drugie, wcale nie tylko Polacy zdobyli Moskwę - Mongołowie też to zrobili. I to zupełnie zbrojnie, siłą, a nie tak jak Polacy, którzy mieli w Moskwie niemałe poparcie, i moskiewskie stronnictwo propolskie samo otworzyło bramy Moskwy przed Polakami.

Po trzecie, nie tylko Polacy pokonali Turków i nie tylko w 1683 - dużo wcześniej zrobił to Timur, w międzyczasie jeszcze Jan Hunyadi, a w końcu Austriacy.
Cytat:
Równie dobrze mogę winić Lenina za stalinizm. Jest jakieś połączenie? Nie ma.

Zdziwiłbyś się, że jest. W 1918 był tzw. czerwony terror, a 1919-1920 to, co później, już po fakcie, Lenin nazywał "komunizmem wojennym", było tworzenie państwowych gospodarstw rolnych i komitetów biedoty na wsi. W 1921 wprowadzono NEP, odchodząc od praktyk z lat 1918-1920, ale w 1929 Stalin odszedł od NEP-u i przywrócił to, co zaczęło się w 1918. Przypominam, że to Lenin i jego ekipa kazali w 1918 zamordować całą carską rodzinę.
Cytat:
To że jesteśmy najbardziej konserwatywni na kontynencie to mi nie przeszkadza.

Ale wielu ludziom przeszkadza. Z krajów europejskich tylko Malta i chyba jeszcze Irlandia są bardziej konserwatywne i z silniejszymi wpływami katolicyzmu niż Polska.


Może się do tego odniesiesz?

HCNOPS, naprawdę twierdzisz, że produkty naturalne nie są zdrowsze od modyfikowanych genetycznie? ¯e manipulacja genami nie niesie żadnych skutków ubocznych?

A political compass jest strasznie stronniczy i tendencyjny, zrobiony w realiach amerykańskich, pozostawia za mało opcji do wyboru. Wiele osób wyłamuje się ze schematów sugerowanych przez ten kompas. Bo np. ktoś kto jest przeciwny adopcji dzieci przez pary homo nie musi być od razu homofobem, ktoś kto posłał swoje dziecko do szkoły wyznaniowej nie musi być zwolennikiem globalnego mieszania religii z polityką ani zwolennikiem wprowadzania praw wyznaniowych do politycznych itd. Poza tym wiele "pytań" składa się z dwóch członów, spośród których z jednym odpowiadający może się zgadzać, a z drugim nie.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-09-21, 14:43   

Tigranes napisa³/a:

HCNOPS, naprawdę twierdzisz, że produkty naturalne nie są zdrowsze od modyfikowanych genetycznie? ¯e manipulacja genami nie niesie żadnych skutków ubocznych?


Produkty tzw. "naturalne" też są produktami modyfikowanymi genetycznie, z tym że są modyfikowane w sposób losowy i na przestrzeni setek lat. Dla przykładu naturalna kolba kukurydzy to raptem kłos podobny do kłosa pszenicy, posiadający 10-20 gorzkawych w smaku nasion. Setki lat losowych modyfikacji genów, preferowanych w doborze sztucznym, dało nam w efekcie obecną kukurydzę z ogromną kolbą, z setkami słodkich nasionek. Oryginalnie pochodzi z Meksyku, ale znowu - setki lat selekcji bardziej nam przyjaznych losowych zmian genetycznych sprawiły, że obecnie kukurydzę można siać tak w chłodnym klimacie umiarkowanym, jak i w ekstremalnie gorącym klimacie równikowym.
Różnica między selekcją a inżynierią jest taka, że selekcja trwa całe stulecia, czasem nawet tysiąclecia i opiera się wyłącznie na losowych zmianach które mogą - lecz nie muszą - zajść w obrębie informacji genetycznej danego gatunku. Inżynieria genetyczna pozwala nam edytować, dodawać, lub odejmować odpowiednie geny praktycznie "z dnia na dzień".

Nie twierdzę, że GMO nie ma żadnych skutków ubocznych. Twierdzę, że obecnie żadnych nie znaleziono i nie udowodniono negatywnego wpływu GMO na zdrowie roślin, czy zwierząt (w tym ludzi). Testy teoretyczne trwają od kiedy w ogóle zabawa genami stała się realną możliwością, zaś testy praktyczne trwają od przeszło 20 lat, tj. od kiedy w USA dopuszczono zboża modyfikowane genetycznie do zastosowań przemysłowych. Obecnie ponad 60% upraw w Stanach Zjednoczonych to uprawy roślin modyfikowanych genetycznie. Na dzień dzisiejszy nie odnotowany szkodliwości tego typu upraw dla ludzi, zwierząt, roślin, czy też środowiska naturalnego (część roślin jest nawet specjalnie tworzona jako bezpłodne, by uniemożliwić im ewentualną samosiejkę w dzikim środowisku, co mogłoby przynieść nieznane efekty).

Tigranes napisa³/a:

A political compass jest strasznie stronniczy i tendencyjny, zrobiony w realiach amerykańskich, pozostawia za mało opcji do wyboru.


A z tym muszę się zgodzić i niestety ten problem dotyczy wielu testów politycznych. W wielu brakuje m.in. opcji odpowiedzi neutralnej, bez konieczności odpowiedzi tak/nie, lub też oznaczeniu pytania jako trudno powiedzieć/nie mam zdania. I faktycznie, wiele pytań często jest tak postawiona, że albo powinno być rozdzielone na dwa podrzędne pytania, albo w ogóle być usunięte jako źle sformułowane. Np. pytanie wojna nigdy nie jest rozwiązaniem - jeżeli zgodzę się z tym stwierdzeniem, test uzna mnie za lewicowego hippisa, z kolei jeśli się nie zgodzę, wyrzuci mnie daleko na prawo jako militarystę. No ale, takie problemy dotyczą chyba każdego testu politycznego. Jeżeli znasz jakiś test polityczny, który ma relatywnie niską ilość tego typu błędów, to byłbym wdzięczny za zapodanie.
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-09-21, 15:21   

HCNOPS napisa³/a:

Powtórzę raz jeszcze - nie, Unia nie zakazała tradycyjnego wędzenia.
GMO? A co niby z GMO jest nie tak? Póki co nikt nie przedstawił żadnych wiarygodnych dowodów jakoby GMO było szkodliwe, a testy trwają i w teorii i w praktyce od przeszło 20 lat.



HCNOPS napisa³/a:

Nie twierdzę, że GMO nie ma żadnych skutków ubocznych. Twierdzę, że obecnie żadnych nie znaleziono i nie udowodniono negatywnego wpływu GMO na zdrowie roślin, czy zwierząt (w tym ludzi).



Tradycyjne wędzenie to wędzenie bez oporu. Zresztą poczekajmy na te zmiany i zobaczymy czym nas zaskoczą nowoczesne oscypki i kiełbasy.

http://www.prisonplanet.p...ury,p1462103932

Też dla ubarwienia życia i zubożenia swojego jadłospisu można popracować w masarni :D

HCNOPS napisa³/a:

Nie nie nie. To nie to, że I Rzeczpospolita nie jest do końca państwem, które chcesz naśladować. Ty w ogóle nie chcesz go naśladować. Chociaż nie, jest jedna rzecz, w którą chcesz naśladować - marzysz o Wielkiej Polsce od kałuży do kałuży. Marzy Ci się kleks na mapie, tylko tyle chcesz czerpać z "historii i tradycji Polski"



A Tobie się marzy coś zupełnie innego, przykro mi.

HCNOPS napisa³/a:

Mówiąc najprościej - upośledzenie układu limbicznego. Według naszej obecnej wiedzy za empatię, czyli zdolność do współodczuwania, odpowiadają części kory wyspowej i kora obręczy, a także jądra migdałowate. Odpowiadają one także za m.in. strach i obrzydzenie. Upośledzenie tych części mózgu może spowodować upośledzenie postrzegania różnych zachowań. Ktoś kto trudni się zabójstwami na zlecenie i jednocześnie nie ma z tego powodu wyrzutów sumienia, może najzwyczajniej mieć problem natury neurobiologicznej z odczuwaniem konkretnych stanów warunkujących poczucie żalu. Takie osoby mogą wydać się całkowicie normalne i mogą prowadzić normalne życie, choć w kontakcie z nimi można wyczuć dość chłodny sposób bycia. Z powodu upośledzenia funkcji mózgu odpowiedzialnej za strach, mogą także nie czuć żadnych ograniczeń powodowanych strachem przed konsekwencjami, które u takiej osoby nie występują.
No i właśnie, pytanie czy uznać takiego człowieka za chorego psychicznie?



Ty mi to powiedz.

HCNOPS napisa³/a:

Nie należy wymordować 7 miliardów ludzi, ale można. To niczego nie tłumaczy poza tym, że istnieje fizyczna sposobność do dokonania czegoś. Porządni imigranci w żaden sposób sobie nie zasłużyli na jakiekolwiek złe traktowanie, czy pozbywanie się ich z kraju.



A co jeśli żądają własnych praw? Wiadomo, imigrant to gość w kraju do którego przybył i powinien zasada kultury ogólnie mówi że gość powinien respektować gospodarza a nie wymuszać na nim niekomfortowych dla niego decyzji.

HCNOPS napisa³/a:

Znam. Program dziwny, pełen niejasnych ogólników, a miejscami nawet bym powiedział, że wewnętrznie sprzeczny. Zaś sam Korwin to człowiek obiecujący gruszki na wierzbie, któremu naprawdę przydałaby się reedukacja, począwszy od podstawowej wiedzy z zakresu gimnazjum. Jak się ogląda jego wystąpienia na temat ochrony środowiska, czy globalnego ocieplenia, to głowa mała jak strasznie niedouczony on jest.



To już jest zupełnie inny temat, tylko wspomniałem o nim dla zasady a nie aby prowadzić debatę. Fakt faktem jego poparcie z roku na rok rośnie i nie zdziwiłbym się jakby w najbliższym czasie sięgnęło 20%. Co innego z Ruchem Narodowym którego w żaden sposób nie popieram.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-09-21, 16:49   

skejCiK napisa³/a:

Tradycyjne wędzenie to wędzenie bez oporu. Zresztą poczekajmy na te zmiany i zobaczymy czym nas zaskoczą nowoczesne oscypki i kiełbasy.


Przepisy unijne nijak się miały do tradycyjnego wędzenia. Unijne przepisy dotyczą zawartości rakotwórczych substancji smolistych w produktach wędzonych. Znakomita większość naszych tradycyjnie wędzonych potraw mieści się w granicach nowych norm. Według przeprowadzonych badań, jedynie 100 z blisko 2000 polskich zakładów mięsnych nie będzie w stanie spełnić nowych norm bez kupienia nowoczesnego sprzętu.
Nie idzie tu zatem o wędzenie samo w sobie. Jeżeli ktoś będzie wędził chociażby nad paloną benzyną, ale zmieści się w wymaganych granicach, będzie mógł sprzedawać swoje produkty na unijny rynek. Oscypek z kolei całe lata temu został wpisany na listę produktów regionalnych i tradycyjnych, przez co chroniony jest specjalnymi przepisami prawnymi dot. potraw regionalnych.

To tylko prawicowe media sieją panikę, że pół Polski zamkną, że w sklepach mięsa nie będzie.

skejCiK napisa³/a:

http://www.prisonplanet.p...ury,p1462103932


Ach, mój ulubiony link <3
Te badania są tak ustawione, że chyba nawet bardziej być nie mogą. Dlaczego? Otóż do badania wzięto nie zwykłe szczury, ale specjalnie hodowane szczury z wysokim wskaźnikiem występowania nowotworów (bazowa częstotliwość pojawiania się nowotworów u tych szczurów wynosiła 72% w przeciągu 2 lat życia!). Szczury te są przeznaczone do badań nad potencjalnymi metodami traktowania nowotworów.
Owszem, u niemal wszystkich szczurów, którym podano modyfikowaną genetycznie kukurydzę pojawiły się nowotwory. Co jednak ciekawe, u grupy której podano naturalną kukurydzę, ilość przypadków nowotworów była... taka sama.
Badany herbicyd dodano także do wody pitej przez szczury. Problem jest taki, że nie podano ilości herbicydu dodanego do wody, nie odnotowano też w żadnym badaniu ile wody szczury wypiły. Pierwsza zasada toksykologii brzmi: nie liczy się substancja, liczy się ilość.
http://wiadomosci.wp.pl/k...l?ticaid=1137c8
http://weedcontrolfreaks....trial-is-bogus/
http://www.forbes.com/sit...cience-perhaps/
http://www.efsa.europa.eu/en/press/news/121004.htm

skejCiK napisa³/a:

Ty mi to powiedz.


Tu nie mam jeszcze wyrobionej opinii. Proceder nie jest aż tak częsty, powiedziałbym, że wręcz zerowy. Gość cierpi na neurologiczną przypadłość, która na obecnym poziomie naszej wiedzy jest niemożliwa do wyleczenia. Pytanie na ile takie upośledzenie funkcji mózgu wpływa na poczytalność i trzeźwe podejmowanie decyzji. Aż tak sporej wiedzy tu nie mam, by móc zająć jakieś stanowisko.

skejCiK napisa³/a:

A co jeśli żądają własnych praw? Wiadomo, imigrant to gość w kraju do którego przybył i powinien zasada kultury ogólnie mówi że gość powinien respektować gospodarza a nie wymuszać na nim niekomfortowych dla niego decyzji.


Zależy o jakich prawach mówimy. Problemem jest też fakt, że niektóre prawa się gryzą ze sobą. Jeśli podasz o jakie dokładnie prawa chodzi, będziemy mogli przedyskutować konkretne sytuacje.

skejCiK napisa³/a:

Fakt faktem jego poparcie z roku na rok rośnie i nie zdziwiłbym się jakby w najbliższym czasie sięgnęło 20%.


Rośnie. Poparcie Hitlera też rosło z wyborów na wybory. Broń boże nie porównuje tu Korwina do Hitlera. Chodzi mi raczej o pewien wzór - w określonych sytuacjach socjoekonomicznych, społeczeństwo się radykalizuje i chętniej wybiera ludzi propagujących drastyczne zmiany, zaś na poparciu tracą ruchy opowiadające się za zrównoważonym, powolnym wychodzeniem z problemów. Te ostatnie ruchy w okresie prosperity cieszą się dużym poparciem, lecz przeżywają kryzys zawsze, gdy sytuacja materialna ludzi się pogarsza.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com