Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Doł±czył: 14 Sie 2012

   

Wysłany: 2020-06-15, 12:33   

Ummm... OK. Ale dwie rzeczy mi tu umykaja. : )

Po pierwsze - w ktorym kosmosie linkowany tekst stanowi wypowiedzenie wojny Rosji?

Po drugie - jakie to nieznane mi wydarzenia daly Ci podstawe do wysnucia tezy, ze "niedawno" Arabia Saudyjska stala sie kolonia amerykanska? : )
_________________
Smile or die!
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Doł±czył: 14 Sie 2012

   

Wysłany: 2020-06-20, 13:13   

Cytat:

"W jakim celu agent Duda podpisał ten dokument ?"



Ostatnia rzecza, jaka chce robic, to bronic Dudy, ale przede wszystkim musze trzymac sie faktow. "Strategia..." jest rutynowym dokumentem, podpisywanym periodycznie przez prezydenta na wniosek rzadu. To nie jest pierwszy taki dokument. Wczesniej, w 2007 r, podpisywal taka "Strategie..." L. Kaczynski, a jeszcze wczesniej, w 2003 r., A. Kwasniewski.

Nie widze wiec w tym zadnej sensacji. To rutynowa sprawa, bez bezposredniego wplywu na panstwo czy obywateli.

Cytat:

"Dokument ten stanowi ostatniÄ… JAWNÄ„ podstawÄ™ prawnÄ… do tworzenia na jego podstawienie TAJNYCH dokumentĂłw."



Hmmm... Jesli "dokumentem" nazwiesz wszystko, co jest zapisane na papierze - to byc moze owszem. Ale jesli masz na mysli to, ze "Staregia..." stanie sie zrodlem prawa, to nie, nie stanie sie.

Cytat:

"Polski parlamentarzysta nie ma wglądu w "LEGALNE" dokumenty, tworzone na jego podstawie jak i nie uzyska wiedzy jakie osoby rozkręcają kolejną wojnę."



Ponownie, nie jestem pewien, co masz na mysli, gdy piszesz "dokumenty". W ten dokument wglad ma. Przeciez jest na stronie, sam ja linkowales juz dwukrotnie.

Cytat:

"Ja prezydent Polski wybrany wolą narodu udostępniam teren Polski Stanom Zjednoczonym do prowadzenia wojny z Rosją w zamian za bezpieczeństwo czyli ZA DARMO..."



Za darmo? : ) Za darmo?! My do obecnosci Amerykanow w Polsce grubo doplacamy, a nie "za darmo".

Ale nie oznacza to jeszcze, ze USA chca prowadzic z Rosja wojne. Mysle, ze gdyby chcialy, to mialy juz ku temu ostanio trzy znakomite, w pelni legitne i bardzo korzystne PR-owo mozliwosci - przy okazji agresji Rosji na Gruzje w sierpniu 2008 r, przy okazji aneksji Krymu przez Rosje w 2014, oraz przy okazji inwazji Rosji na Donbas. Nie wykorzystaly ich.

Cytat:

"i jeszcze naród polski będzie finansował amerykańskie inwestycje z tym związane a zwłaszcza budowę lotniska z czterokilometrowymi pasami do lądowania amerykańskich bombowców."


O, mielismy juz takie lotniska. : ) Na przyklad zobacz to tutaj:

Kod:
https://www.google.com/maps/place/Poradzieckie+lotnisko/@51.55995,15.5833713,2161m/data=!3m1!1e3!4m13!1m7!3m6!1s0x4708ac98d73d76df:0x3d03514289b75836!2s67-300+Wiechlice!3b1!8m2!3d51.5687548!4d15.601569!3m4!1s0x0:0xa01b8aec0e0ff624!8m2!3d51.5610396!4d15.5849916


Cytat:

"Młodzież polska będzie uczona nowej historii i nienawiści do sąsiadów ze Wschodu."



Mysle, ze akurat PiS ma dosyc mocne powiazania z Rosja, wiec z ta nienawiscia to nie przesadzajmy. Z drugiej jednak strony - to tez nie jest tak, ze Rosja to taka nadobna dziewica w bialej szacie na jednorozcu. Ma grubo za pazurami, jesli idzie o Polske. Nie trzeba siegac zaborow czy Katynia czy Powstania Warszawskiego, dzisiejsze czasy tez wskazuja na bardzo agresywne dzialania Rosji wobec jej zachodnich sasiadow, w tym nas.

Cytat:

"Szanse Dudy na reelekcję maleją dlatego centrala ściągnęła go do Waszyngtonu żeby podpisywał szybko co mu tam podstawiają."



Zmieniasz teraz temat - ale jasne, zgadzam sie, ta wizyta nie powinna sie teraz odbyc, a jej znaczenie jest wlasciwie tylko wyborcze i polityczne. Na pewno Duda bedzie musial zaplacic za przywilej zdjecia z Trumpem jakimis ustepstwami - co mnie rowniez bardzo martwi.

Cytat:

"Staliśmy się drugą KUBĄ tylko dla reżimu amerykańskiego."



Ummm... Kuba? Czemu Kuba? Przeciez wzajemne stosunki Kuby i USA sa raczej wrogie. Moze masz na mysli Paname...? : ) Albo Puerto Rico?

Cytat:

"Ciekawe jaki układ zawarli żydobolszewicy z Fidelem Kastro na lokowanie broni atomowej na Kubie."



Ale... Ale... Ale skad tu sie nagle wzieli Zydzi...? @.@

PS. Castro, nie Kastro. : ) Litera "k" jest bardzo rzadka w jezyku hiszpanskim.
_________________
Smile or die!
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com