Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

klaudia5524  

User

klaudisa


ImiÄ™: Klaudia

Do³±czy³a: 05 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-05, 17:42   Pomocy! Gdzie wybrać siÄ™ po gimnazjum?

Jestem w 2 klasie gimnazjum, co prawda mam jeszcze rok ale nie mam pojęcia co dalej robić. Przedmioty, które mnie interesują i które lubię to jedynie angielski i W-F, nic więcej.. W moim mieście nie ma liceum sportowego, czy nawet z profilem sportowym. A i jeszcze uwielbiam fotografie, aktorstwo i tego typu rzeczy, oraz taniec. Proszę pomóżcie mi, myślałam żeby pojść do Poznania lub Warszawy. Co o tym sądzicie? Piszcie jeśli macie jakies propozyzje. Byłabym wdzięczna jeśli ktoś by mi pomógł. :)
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2014-07-05, 18:25   

Jeśli twoi rodzice zgodzą się, byś wyjechała do innego miasta tylko po to, by chodzić do liceum o wymarzonym profilu, to spoko. A jeśli nie, to idź do ogólniaka.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

rocken  

Wymiatacz



Wiek: 26

Do³±czy³a: 28 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-07-05, 19:59   

Przeglądaj oferty najróżniejszych szkół.. Patrząc na Twoje zainteresowania sugeruję też zorientować się w technikach :)
 

mala_marzycielka  

Wymiatacz



ImiÄ™: Adrianna

Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Sty 2014

Sk±d: Zawiercie

   

Wys³any: 2014-07-06, 10:27   

ja bardziej proponowałabym szkołę artystyczną ze względu na tę fotografię, aktorstwo i taniec :)
wyjazd jak najbardziej okej, pamiętaj tylko, że większość rodziców nie zgadza się na takie rozwiązania. dla nich jesteś jeszcze dzieckiem, którym muszą i najprawdopodobniej chcą się jeszcze zajmować.
 

psychickid  

Hiper wymiatacz

w rękach widnokręgi



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Jelenia Góra

   

Wys³any: 2014-07-06, 18:38   

jak się wybierałam do LO też wpadłam na genialny pomysł, żeby udać się do Poznania, ale moje skrzydła zostały podcięte przez rodziców, którzy zapytali się czy upadłam na łeb i kto mnie tam będzie utrzymywał? skończ najpierw szkołę średnią, a potem myśl o wyjeździe do innego miasta, uwierz mi, że po czasie będziesz żałować, że tak szybko wyprowadziłaś się z domu, ja zrobiłam to w połowie liceum i cóż, mam za swoje, chociaż mną kierowały trochę inne rzeczy.

a co do tematu tak generalnie, czyli jaką szkołę wybrać radzę technikum, np. o profilu fototechnicznym, sama żałuję, że się tam nie wybrałam : p
_________________

nie ma boga, nie ma polityki, nie ma spokoju,
nie ma miłości, nie ma władzy, nie ma planu
trzymaj się z dala od boga, zostań niepokorny
staczaj siÄ™.
 

Bella02  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-07-06, 22:24   

Dużo osób interesuje się dzisiaj fotografią, ale jeśli to zainteresowanie kończy się u Ciebie jedynie na robieniu kiepskiej jakości zdjęć to nie wiem, czy wybór szkoły o tym profilu jest dobrym pomysłem.

klaudia5524 napisa³/a:

Przedmioty, które mnie interesują i które lubię to jedynie angielski i W-F, nic więcej..


Pamiętaj, że wybór szkoły, w której będzie fajnie i dość łatwo z nauką to nie wszystko. Musisz wiedzieć, czy po takiej szkole przyjmą Cię na studia na danym kierunku. No bo jeśli np. pójdziesz do klasy humanistycznej w LO, to pamiętaj, że o studiach przyrodniczych i ścisłych możesz praktycznie zapomnieć. Tak jest teraz skonstruowana nauka w szkole średniej i te zawężenia do przedmiotów rozszerzonych, że jeśli źle wybierzesz profil, to nie dasz rady zdawać na maturze innych przedmiotów niż te, które masz w rozszerzeniu. Uniemożliwia Ci to zmianę upodobań będąc np. w drugiej/trzeciej klasie szkoły średniej.
Nie skupiaj się na tym jakie lubisz przedmioty, bo co z tego, że będziesz chodziła do klasy z rozszerzonym angielskim - który lubisz - skoro potem nie przyda Ci się to na studiach. Skup się na tym co będziesz chciała robić w dorosłym życiu i pod tym kątem wybieraj szkołę. Jeśli, dajmy na to chcesz być aktorką, to idziesz do klasy humanistycznej w LO, a potem na studia w szkole teatralnej. Jeśli chcesz być nauczycielką WFu, to idziesz na biol-chem, bo na Akademii Wychowania Fizycznego musisz znać anatomię człowieka i potrzebna Ci matura z biologii. Jeśli z kolei nie wiesz dokładnie jaki zawód chciałabyś wykonywać, to musisz przynajmniej zawęzić swoje zainteresowania do nauk ścisłych lub humanistycznych.
W moim LO (tak jak w wielu innych) jest klasa zwana "europejską". Przedmioty rozszerzone w tej klasie to polski, angielski i geografia. W innym LO jest chyba klasa "turystyczna" (pol-ang-geogr-hist), kiedyś była też "artystyczna". Wiem jednak, że do takich klas z reguły (chociaż nie zawsze) idą osoby, które nie wiedzą co chcą ze sobą zrobić, a przedmioty w tych klasach wydają im się w miarę łatwe. Takie osoby zasilają jedynie oblegane kierunki na studiach, na które łatwo się dostać. To skutkuje nadmiarem np. psychologów i pedagogów, którzy mają jedynie papierek ukończenia studiów magisterskich.
Decyzja należy do Ciebie, ale pamiętaj, że w pewnym stopniu decydujesz już o swojej przyszłości. To BARDZO poważny wybór.
 

BOR  

User

BOR



ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 28

Do³±czy³a: 08 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-09, 15:21   

Ja chodzę do technikum o profilu fototechnik właśnie ;) Mam w niej też trochę grafiki, więc nie skupiasz się na samej fotografii :) Mi się podoba, ale co kto lubi. Pewnie tak jak u mnie będziesz musiała już w 1 klasie kupić lustrzankę itd więc dobrze się zastanów czy na pewno chcesz wybrać taką szkołę, która chcąc nie chcąc wiąże się z większymi wydatkami niż w innych szkołach. ;)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com