Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Solveig

User


Do³±czy³: 09 Maj 2017

   

Wys³any: 2017-05-09, 20:44   Popularność piercingu

Cześć!
Zainteresowałam się ostatnio popularnością piercingu w Polsce, szczególnie preferencjami, jakie Polacy i Polki mają jeśli chodzi o wybór miejsca przekłuć. Popularność piercingu w niektórych miejscach doprowadziła do tego, że nie są one już postrzegane jako coś szczególnie alternatywnego, buntowniczego czy dziwnego. Po prostu nie wzbudzają już emocji i wydają się równie oczywiste, co przekłucie płatków uszu. Ten ostatni przypadek dobrze ilustruje proces - obecnie posiadanie przekłutych uszu nie jest obarczone żadnymi stereotypami, sama biżuteria może się podobać, nie podobać, kojarzyć się z pewną albo inną grupą społeczną, ale sam fakt posiadania przekłutych uszu jest postrzegany jako bardzo neutralny. Co innego ma jednak miejsce w przypadku rzadszych przekłuć - facet z przekłutą brwią kojarzy się wielu z czasem świetności techno, przekłuty język to dla wielu obraz nacechowany mocno seksualnością (dla jednych negatywną, dla innych pozytywną) itd.
Spotkałam się ze statystykami, które pokazują, że ponad 1/3 nastolatek i młodych kobiet w Stanach Zjednoczonych ma przekłuty pępek, jednocześnie widać, że spowszednienie tego przekłucia prowadzi do tego, że sam fakt jego istnienia staje się neutralny - nie rozpatruje się go jako modę lub trend. W zamian postrzega się to jak np. przekłucie uszu albo noszenie naszyjnika - pewna biżuteria jest na czasie, inna postrzegana jest jako coś passé, pewna sprawia, że osoba postrzegana jest jako elegancka, inna, że ta sama osoba odbierana jest jak lafirynda. Samo przekłucie jednak nie kojarzy się szczególnie z żadną z grup społecznych.

Chciałam zapytać Was o opinię na ten temat - jak wy odbieracie różne rodzaje piercingu i czy widzicie zmianę w jego postrzeganiu? Nie jestem już najmłodsza więc doceniłabym opinie zarówno starszych jak i młodszych użytkowniczek. :)

Jako bonus, pod tym linkiem znajduje się bardzo krótka ankieta dotycząca popularności różnych przekłuć: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSebwaKI4FfZkCXHMYNnZJZz6klUgq_LtFeL5Cxvskh6fpbJAg/viewform?usp=sf_link
Będę bardzo wdzięczna za jej wypełnienie.
Pozdrawiam!
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-05-28, 21:18   

Solveig napisa³/a:

Chciałam zapytać Was o opinię na ten temat - jak wy odbieracie różne rodzaje piercingu i czy widzicie zmianę w jego postrzeganiu? Nie jestem już najmłodsza więc doceniłabym opinie zarówno starszych jak i młodszych użytkowniczek. :)



Kiedyś także miałam. Kilka.
W pępku. W języku i pod językiem. I w wewnętrznej wardze.
Obecnie mi siÄ™ tak nie podobajÄ….
Natomiast tatuaże: Taaaak, baaardzo.
U płci zwłaszcza, tatuaż najlepiej gdyby na ręku był i na plecach.
_________________
W miękkim futrze kota
 

TheGent  

User


Do³±czy³: 04 Cze 2017

   

Wys³any: 2017-06-04, 09:56   

Mnie osobiście kompletnie to nie pociąga, nie wiem czy jest to forma wyrażenia siebie w inny sposób, czy chęć manifestacji lub atrakcyjności, to już indywidualna kwestia każdego z nas, sprawa wygląda bardzo podobnie również jeżeli chodzi o tatuaże.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com