Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Olek_CK  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2014-01-11, 20:25   PoszukujÄ™ książki.

Cześć. Ostatnio jakoś wciągnąłem się w czytanie. Mam za sobą Despreację Kinga, i właśnie kończę Zieloną Milę. Szukam dla siebie jakiejś w miarę lekkiej, choć nie koniecznie książki. Sam nie za bardzo mogę znaleźć coś, co by mnie zainteresowało. Myślałem na Metro 2033. Może ktoś z Was doradzi mi, jaką książkę wybrać?
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

Wester  

User


ImiÄ™: Kamil

Do³±czy³: 11 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-11, 21:21   

Metro 2033 to bardzo dobry wybór ;) Czytam ją właśnie po raz drugi i prawdę mówiąc jest to jedna z lepszych książek pod względem klimatu, z jakimi miałem do czynienia. Nawet jeśli post-apo Cię nie interesuje, to tunele metra i zrujnowana Moskwa i tak na pewno przypadną Ci do gustu :-P
A jeśli jednak wolisz prozę Kinga, to "Ręka mistrza" albo "Pod kopułą". Zresztą, myślę że wszystkie jego książki mają ten sam, bardzo dobry poziom ;)
 

Olek_CK  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2014-01-11, 21:30   

Książki Kinga, bardzo mi spasowały, jednakże chciałbym poszerzyć horyzonty i poznać style innych autorów. Chyba mój wybór panie własnie na Metro. Ale z chęcią poznam inne propozycje :-> .
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2014-01-11, 21:35   

Może jakaś książka Geritsen albo Grishama ?
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

Olek_CK  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2014-01-11, 21:48   

Makabraa napisa³/a:

Może jakaś książka Geritsen albo Grishama ?


Geristen, Geristen. KojarzÄ™ nazwisko. Ona pisze "thrillery medyczne"?
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

Wester  

User


ImiÄ™: Kamil

Do³±czy³: 11 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-11, 22:12   

Skoro już mowa o Grishamie, to polecam jego "Firmę". Zatrzymałem się z czytaniem jakoś w połowie, ale książka jest naprawdę dobra. Szybko zaczyna wciągać i intrygować. Po "Metrze" możesz się nią zainteresować, bo lektura jest raczej lekka i przyjemna.
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2014-01-11, 22:16   

Olek_CK napisa³/a:

Makabraa napisa³/a:

Może jakaś książka Geritsen albo Grishama ?


Geristen, Geristen. KojarzÄ™ nazwisko. Ona pisze "thrillery medyczne"?



Tak ;-) Ja osobiście uwielbiam serię z Maurą Isles i detektyw Rizzoli ;-)
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-01-11, 23:07   

Zalecam Dostojewskiego, coś pięknego te jego książki. Zakładam że lada moment zaczniesz przygodę ze 'Zbrodnią i karą'. Niesamowita książka, tak mnie wciągnęła że czytałem ją ukradkiem nawet na matmie a to matmę najbardziej lubiłem w liceum.

Później przeczytałem kolejne książki Dostojewskiego: 'Gracz', 'Biesy', 'Bracia Karamazow'. Naprawdę świetnie mi się czyta Dostojewskiego, aż planuje zrobić własną kolekcję wszystkich jego książek.
 

tigersuit  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Lilia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 19 Lip 2012

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2014-01-11, 23:16   

"Firma" jest dobra, mi się podobała, tak samo "Komora". Polecam ci "Przejście" Justina Cronina (ale zaznaczam, że dalszych części w Polsce jeszcze nie ma), podobna fabuła, jaka była w "Bastionie" Kinga, ale wciąga od początku, podczas gdy "Bastion" wciąga jakoś od 200 strony (post-apokaliptyczny obraz świata). "Metro 2033" to dobry wybór, lekka książka, przyjemna, intrygująca, klimatyczna. "Anioły i demony", "Zaginiony symbol" Dana Browna, Jeffery Deaver pisze według mnie dość dobre kryminały, Karin Slaughter też, "Diabelska alternatywa" Fosytha i inne jego powieści, "Skalpel" Paula Carsona, "Ojciec chrzestny" Puzo, no mogłabym tutaj wymieniać a wymieniać, bo czytam czasami kryminały, kocham S. Kinga i w ogóle. :D Jak lubisz, kiedy wszystkie twoje ulubione postaci giną, to polecam też "Grę o tron" i resztę. :D
_________________
"Stworzyłem wszechświat, ale proszę, nie wiń mnie za to. Bolał mnie brzuch."
 

Olek_CK  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2014-01-12, 18:29   

Drogi Norbercie. "Zbrodnię i Karę" przerabiałem w zeszłym roku. Może sięgnę po nią za kolejne 10 lat.
Zastanawiałem się nad "Ojcem Chrzestnym", ale wydaje mi się to książką dość ciężką. Nad "Kodem Leonadra da Vinci" i "Anioły i demony" też się zastanawiałem. Wydaje mi się, że mój wybór padnie właśnie na "Metro 2033". Nie, nie lubię gdy postać która mi się podoba ginie. Zna ktoś może książkę "Jutro kiedy zaczęła się wojna"?
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

Limonka  

Stały User



Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2014-01-28, 13:34   

skejCiK napisa³/a:

Zalecam Dostojewskiego, coś pięknego te jego książki. Zakładam że lada moment zaczniesz przygodę ze 'Zbrodnią i karą'. Niesamowita książka, tak mnie wciągnęła że czytałem ją ukradkiem nawet na matmie a to matmę najbardziej lubiłem w liceum.


Ośmielę się nie zgodzić. Niektórzy twierdzą, że ,,Zbrodnia..." jest tak dobra jak ,,Mistrz i Małgorzata" - ja sądzę, że to jak porównanie dnia do nocy.

Klasyka to nie jest dobry pomysł, jeśli dopiero zaczynasz ,,przygodę" z czytaniem. To przyjdzie z czasem. Lepiej stopniowo - tak było u mnie. Zaczęło się od typowych młodzieżówek, a teraz zdarza mi się sięgać po klasykę własnie.
Z książek na faktach, (które jednocześnie można podciągnąć po przygodowe) mogę śmiało polecić pisarza i przemytnika - Sergiusza Piaseckiego. Opisuje swoje przygody na granicy polsko - rosyjskiej. Jego cykl rozpoczyna, jak się nie mylę, ,,Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy" ale nie wiem czy trzeba czytać chronologicznie. W każdym bądź razie nie jest gruba i szybko się czyta.

Edit. Tutaj opis, skopiowany ze strony Lubimyczytac.pl:
"Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy" to nie tylko zbeletryzowany dokument przemytniczo-przestępczych środowisk polsko-sowieckiego pogranicza z lat dwudziestych. To także - a może przede wszystkim - kreacja świata wartości prostych, uczuć gwałtownych i czystych, świata, który jego bohaterom zdaje się pełniejszy, głębszy, prawdziwszy i... moralnie jaśniejszy od świata normalnego."
 

lynics  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Roberto

Wiek: 29

Do³±czy³: 18 Wrz 2011

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2014-01-28, 18:52   

Od siebie polecę aktualnie przerabianą sagę o Wiedźminie. Aktualnie 4 tom, który wydaje się być genialnym i póki co najlepszym. Tym bardziej, że sam wcześniej nie byłem jakimś molem książkowym, tym bardziej w tym klimacie.
Co do polecanego Metra 2033, również bardzo dobra książka, prosta, pisana prostym językiem, ale niezwykle wciągająca, pochłonąłem ją bodajże w 4 dni.
Co do Dostojewskiego to czaję się na Braci Karamazow właśnie, a Zbrodnia i kara - genialna. Chociaż jeśli nie przerabiałeś w szkole to zorientuj się, ponieważ możliwe, że i tak będziesz musiał przeczytać.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com