Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

agnieszka3201

User


Do³±czy³: 21 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-08-21, 12:02   Powieść o problemach mÅ‚odzieży - Jestem Ewy Szymkowicz

Książka Ewy Szymkowicz „Jestem” to powieść spoÅ‚eczno – obyczajowa o mÅ‚odzieży dla mÅ‚odzieży, chodź nie tylko, która w swej treÅ›ci porusza wiele problemów mÅ‚odych ludzi zwiÄ…zanych z dorastaniem, wejÅ›ciem w dorosÅ‚ość peÅ‚nÄ… niebezpieczeÅ„stw. Ludzie ci żyjÄ… w Å›wiecie peÅ‚nym obojÄ™tnoÅ›ci, zmagajÄ… siÄ™ z brutalnÄ… rzeczywistoÅ›ciÄ…, czÄ™sto w niepeÅ‚nych rodzinach. OsiÄ…gajÄ…c swÄ… dojrzaÅ‚ość w patologicznym Å›rodowisku mÅ‚odzież ta siÅ‚uje siÄ™ z samotnoÅ›ciÄ… i moralnym baÅ‚aganem współczesnego Å›wiata. „Rodzice zazwyczaj nawet nie zauważajÄ… ich istnienia: sÄ… zapracowani, majÄ… jakiÅ› nałóg, najczęściej alkohol, nie chcieli mieć dzieci. Różne sÄ… powody dziaÅ‚aÅ„ tych ludzi.” – pisze autorka w swojej książce.

Akcja powieÅ›ci ma miejsce niewielkim miasteczku KÅ‚odkowie, kiedy to jeden z bohaterów imieniem Radek (nazywany przez wszystkich jeże), wzywa na zebranie paczki przyjaciół aby móc wcielić w życie wiadomy jemu jedynie cel. Poprzez ciekawe opisy możemy poznać losy poszczególnych bohaterów, ich życiowe perypetie, utarczki i zmagania z problemami, pierwsze miÅ‚osne historie i zauroczenia. Pomimo mÅ‚odego wieku czasem aż nazbyt drastyczne wydarzenia i sytuacje w których biorÄ… udziaÅ‚, ukazuje jak w obliczu caÅ‚ego zÅ‚a jakie ich otacza muszÄ… szybciej dorosnąć i zacząć „poważniej myÅ›leć”.

Powieść do samego końca trzyma w napięciu a wartka akcja sprawia, że książkę czyta się niemal jednym tchem. Każde z tych młodych ludzi poprzez swoje działania chce zaznaczyć fakt, że jest tylko dzieckiem, jest córką, synem, jest sobą, a nawet, że po prostu jest, co nie wszyscy wokół zauważają. Doskonałe opisy sytuacji, ciekawe dialogi i ciekawa fabuła to kilka tylko z walorów jakimi cechuje się ta książka. Aby poznać losy dorastającej młodzieży, uwikłanej w liczne, czasem przykre wydarzenia zachęcam do jej przeczytania. Książka jest napisana stylem prostym i zrozumiały. Zainteresowanych odsyłam do lektury.

 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com