Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

agnieszka3201

User


Do³±czy³: 21 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-08-24, 10:06   Powieść z wÄ…tkiem homoseksualnym - SzkoÅ‚a ¦rednia

MiÅ‚osne perypetie przyjaciół z kaliskiego liceum, oraz wzajemnej przyjaźni wystawionej na próbÄ™ jest tematem książki "SzkoÅ‚a ¦rednia. Odnaleźć swój Å›wiat". „Ci którzy nie potrafiÄ… zobaczyć cudu miÅ‚oÅ›ci pokazanego w tej powieÅ›ci, nigdy naprawdÄ™ nie kochali. Trzy pary, a każda z nich inna, jedyne co ich Å‚Ä…czy to prawdziwa miÅ‚ość. WaÅ›nie z nauczycielami, alkohol, imprezy, wielkie kłótnie i bunt przeciwko systemowi. Każdy z nich jest różny, podzieli ich nienawiść, lecz na nowo poÅ‚Ä…czy wspólny cel - walka z dyskryminacjÄ….” Pisze sam autor w przedmowie. Oprócz zwykÅ‚ych szkolnych wydarzeÅ„ opisane sÄ… ciekawe zdarzenia, które majÄ… swe miejsce w rzeczywistoÅ›ci. Autor oparÅ‚ jÄ… o fakty, jakie rzeczywiÅ›cie miaÅ‚y swoje miejsce.

KsiążkÄ™ czyta siÄ™ z „zapartym tchem” gdyż w doskonaÅ‚y sposób odzwierciedlone sÄ… w niej losy mÅ‚odych ludzi, ich zwyczajne problemy, ale i takie które bardzo mocno wpÅ‚ywajÄ… na ich psychikÄ™. SprawiajÄ…, że mimo mÅ‚odego wieku podejmować muszÄ… czasem bardzo trudne decyzje. Ich odmienna orientacja seksualna sprawia, że sÄ… postrzegani jako odmieÅ„cy, nie daje im siÄ™ możliwoÅ›ci wolnego i spokojnego życia. W książce ma miejsce wstrzÄ…sajÄ…ce, tragiczne wydarzenie, które jeszcze bardziej cementuje przyjaźń. Jednak czy musiaÅ‚o do tego dojść? Jak daleko posuwamy siÄ™ w swojej nienawiÅ›ci do innoÅ›ci?

Polecam książkę, z uwagi na poruszony w niej problem dyskryminacji w tym wypadku osób o odmiennej orientacji seksualnej. Ten trudny temat nie tylko ma swoje miejsce w sejmowych kuluarach, ale także w społeczności szkolnej, gdzie swoimi prawami żądzą się młodzi ludzie. A wydawać by się mogło bardziej otwarci na tolerancję. Smutna, tragiczna rzeczywistość jaką opisał autor ma na celu otworzyć oczy na istniejący problem nierówności oraz ucisk ze strony społeczeństwa wobec inaczej kochających, myślących i żyjących. Zainteresowanych odsyłam do lektury.
http://www.ebooki123.pl/szkola-srednia-odnalezc-swoj-swiat_p14

Ok³adka_Trzepacz_.jpg

Plik ¶ci±gniêto 8 raz(y) 136,92 KB

Ok³adka_Trzepacz_.jpg

Plik ¶ci±gniêto 7 raz(y) 136,92 KB

 

imaginatif  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Klaudia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 12 Sie 2011

Sk±d: Silesia

   

Wys³any: 2012-08-24, 18:44   

Niby nie ocenia się książki po okładce, ale ta mnie zdecydowanie zniesmaczyła i zniechęciła do przeczytania. No i nazwisko autora bardzo wymowne :-P
_________________
/...bo chcę Cię z każdą wadą, nic nie zmienię,
mój narkotyku, mój tlenie./

 

Chatte  

User



ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 16 Wrz 2012

Sk±d: Bia³ystok

   

Wys³any: 2012-09-16, 21:12   

Trzepacz,hahahahahaha,boskie :D
Ja bardzo chętnie bym przeczytała ;)
 

ninja666  

Wymiatacz



ImiÄ™: Radek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-09-17, 15:35   

Z takim nazwiskiem nie mógł inaczej skończyć.
 

Atsushi  

Hiper wymiatacz

Kimochi~!



ImiÄ™: Artur

Do³±czy³: 24 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-10-16, 23:29   

Ta okładka mnie przeraża... Zrobiłbym lepszą, za te same pieniądze.
Co do treści... Brzmi interesująco, ale nie wiem, czy wystarczająco kusząco.
_________________
DO WHATEVER YOU WANT NOBODY IS WATCHING!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com