Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

kasia_demańska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Doczya: 22 Lut 2019

   

Wysany: 2019-04-16, 18:19   

DeSade napisa/a:

Boli mnie, że obecnie większą wartość ma budynek, a nie ludzie.
I z tego powodu moje serce krwawi.



Człowiek zawsze jest i powinien być ważniejszy od przedmiotu, to oczywiste.

Ale co to ma do rzeczy w tej sytuacji? Nikt przecież nie zginął w pożarze, a żal cudownego, gotyckiego dzieła architektury, perełki naszej kultury, dziedzictwa... To nie jest tylko "budynek", jak piszesz. To owoc wielowiekowej pracy najgenialniejszych artystów, dzieło sztuki i symbol znany na całym świecie. Moje serce też krwawi, kiedy ktoś tego nie pojmuje.
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

slavianin  

Stały User

szukający znajomych


Imię: Jacek

Wiek: 23

Doczy: 07 Sty 2018

   

Wysany: 2019-04-16, 18:19   

DeSade napisa/a:

Boli mnie, że obecnie większą wartość ma budynek, a nie ludzie.


Rewolucjoniści byli "fair". Traktowali równo ludzi (księży) i budynki (kościoły). Obu skazali na anihilację... Taki żarcik. Być może nie na miejscu, ale cóż...
 

acoo123  

Mega wymiatacz



Imię: acoo123

Doczy: 13 Pa 2017

   

Wysany: 2019-04-16, 18:27   

Lady Virgin napisa/a:

Śmierć jednej osoby to tragedia. Śmierć tysiąca to statystyka.



Słowa Stalina ale imo jakie głębokie.

DeSade napisa/a:

smuci mnie, bo ludzie chyba więcej współczucia w obecnych czasach mają dla katedry, niż dla osób. Kiedy mówi się tyle o zamach terrorystycznych, to jakoś nikt nie płacze za OSOBAMI. Ale za katedrą już tak.



Ludzie więcej mają więcej współczucia dla zwierząt niż dla ludzi więc to to samo.Nie ma co się rozczulać.Sąsiad sąsiada by utopił w łyżeczce wody a ty mówisz o tym jacy są ludzie...

Miała być to spokojna rozmowa o tym jak mocno ucierpiał Gotyk na tym i sama Francja a skończy się na moralnościach o których nic nowego nikt nie powie.
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2019-04-16, 18:34   

kasia_demańska napisa/a:

Ale co to ma do rzeczy w tej sytuacji? Nikt przecież nie zginął w pożarze, a żal cudownego, gotyckiego dzieła architektury, perełki naszej kultury, dziedzictwa... To nie jest tylko "budynek", jak piszesz. To owoc wielowiekowej pracy najgenialniejszych artystów, dzieło sztuki i symbol znany na całym świecie. Moje serce też krwawi, kiedy ktoś tego nie pojmuje.



Ma ogromne znaczenie, bo tak się składa, że czytam różne komentarze ludzi na temat wielu tragedii, i uwierz mi nie spotkałam się wcześniej z takim żalem wobec ludzi, z jakim ma się do czynienia wobec katedry.
Dlatego napisałam, że nie umniejszam jej wartości.
Ale trzeba też znać naturalną kolej rzeczy, jeżeli ludzie płaczą z powodu płonącej katedry, a śmierć iluś tam setek osób ich nie wzrusza,to chyba coś tu jest nie tak. Coś tu jest nie tak z ludźmi. W głowach się im poprzewracało.
Musimy też wiedzieć, że to są tylko rzeczy, rzeczy. Pomimo tego, że stanowią część naszej kultury, nie zmienia to faktu, że nadal jest to rzecz.
I uwierzcie mi, gdybym miała milion, i miała do wyboru kupić jakieś dzieło sztuki, albo oddać to na cele charytatywne, to wybrałabym bez zastanawiania się drugą opcję.Zamiast bezmyślnie pławić się spoglądając na to dzieło właśnie.
Do czego zmierza społeczeństwo, aż włos się na głowie jeży.

[ Dodano: 2019-04-16, 19:37 ]

acoo123 napisa/a:

Miała być to spokojna rozmowa o tym jak mocno ucierpiał Gotyk na tym i sama Francja a skończy się na moralnościach o których nic nowego nikt nie powie.


I zaje**** będziemy się teraz rozwodzić na tym, że spłonęło jakieś tam dzieło sztuki i nad tym rozpaczać.
A ja się pytam, czemu nie został założony temat powiedzmy o tym ostatnim zamachu,jaki miał miejsce w Nowej Zelandii.
_________________
W miękkim futrze kota
 

acoo123  

Mega wymiatacz



Imię: acoo123

Doczy: 13 Pa 2017

   

Wysany: 2019-04-16, 18:40   

DeSade napisa/a:

mi nie spotkałam się wcześniej z takim żalem wobec ludzi, z jakim ma się do czynienia wobec katedry.



To że nie spotkałaś to nie oznacza że nie ma...

DeSade napisa/a:

I uwierzcie mi, gdybym miała milion, i miała do wyboru kupić jakieś dzieło sztuki, albo oddać to na cele charytatywne, to wybrałabym bez zastanawiania się drugą opcję.



Jak będziesz miała ten milion to to zrób a nie chwalisz się co byś zrobiła wtedy każdy ci uwierzy.
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2019-04-16, 18:42   

acoo123 napisa/a:

Jak będziesz miała ten milion to to zrób a nie chwalisz się co byś zrobiła wtedy każdy ci uwierze jak ci na tym zależy.



Nie bądź bezczelny.
Pragnę tylko zobrazować, że w życiu liczy się osoba przede wszystkim, i to ona powinna stanowić cel i najwyższą wartość.
Zauważam problem powszechnego znieczulenia. I tyle.
_________________
W miękkim futrze kota
 

slavianin  

Stały User

szukający znajomych


Imię: Jacek

Wiek: 23

Doczy: 07 Sty 2018

   

Wysany: 2019-04-16, 18:43   

acoo123 napisa/a:

Ludzie więcej mają więcej współczucia dla zwierząt niż dla ludzi więc to to samo.


Właśnie. Ci sam potrafią płakać nad zwierzętami a wspierają aborcję...

acoo123 napisa/a:

Miała być to spokojna rozmowa o tym jak mocno ucierpiał Gotyk na tym i sama Francja


Ta sama, która prawie trzysta lat temu niszczyła ten Gotyk w imieniu "postępu".Gdyby zwyciężyli, nie było by ani jednej katedry gotyckiej!
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2019-04-16, 18:44   

A teraz już nie przeszkadzam, spokojnie, dalej łączcie się w bólu z płonącą katedrą [*]
_________________
W miękkim futrze kota
 

slavianin  

Stały User

szukający znajomych


Imię: Jacek

Wiek: 23

Doczy: 07 Sty 2018

   

Wysany: 2019-04-16, 18:46   

DeSade napisa/a:

A ja się pytam, czemu nie został założony temat powiedzmy o tym ostatnim zamachu,jaki miał miejsce w Nowej Zelandii.


To załóż taki temat. Chętnie tam popiszę :-) . Możesz też założyć temat o znieczulicy i o bolączkach dzisiejszego świata. Taka propozycja...
 

acoo123  

Mega wymiatacz



Imię: acoo123

Doczy: 13 Pa 2017

   

Wysany: 2019-04-16, 18:47   

DeSade napisa/a:

Nie bądź bezczelny.
Pragnę tylko zobrazować, że w życiu liczy się osoba przede wszystkim, i to ona powinna stanowić cel i najwyższą wartość.
Zauważam problem powszechnego znieczulenia. I tyle.



Nie jestem po prostu mówię prawdę.
Dla mnie to chore że nie ma szacunku wśród ludzi ale po części to normalne że szczują na siebie i nie są jednością.Znieczulenie było jest i będzie.
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2019-04-16, 18:51   

slavianin napisa/a:

To załóż taki temat. Chętnie tam popiszę :-) . Możesz też założyć temat o znieczulicy i o bolączkach dzisiejszego świata. Taka propozycja...


Nie mam czasu na takie rzeczy.
Mam ważniejsze sprawy na głowie niż wdawanie się w pyskówki w Internecie.
_________________
W miękkim futrze kota
 

kasia_demańska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Doczya: 22 Lut 2019

   

Wysany: 2019-04-16, 18:51   

DeSade napisa/a:


Ma ogromne znaczenie, bo tak się składa, że czytam różne komentarze ludzi na temat wielu tragedii, i uwierz mi nie spotkałam się wcześniej z takim żalem wobec ludzi, z jakim ma się do czynienia wobec katedry.



E, bez przesady. Mało czytałaś.
Co do katedry, jedni jej żałują, ale jest mnóstwo takich, którzy bardzo się cieszą, że spłonęła. Na francuskich forach jest zatrzęsienie takich komentarzy, w wielu przypadkach bardzo chamskich. Czytałam wczoraj i jestem zdania, że nasze spory na forum to i tak szczyt kultury i dystynkcji :-)

DeSade napisa/a:


Ale trzeba też znać naturalną kolej rzeczy, jeżeli ludzie płaczą z powodu płonącej katedry, a śmierć iluś tam setek osób ich nie wzrusza,to chyba coś tu jest nie tak.



Sugerujesz, że np. mnie śmierć ludzi nie wzrusza?
Wzrusza mnie. Żal mi każdego istnienia ludzkiego, również abortowanych dzieci, o których już ktoś wyżej wspomniał, a których często ci płaczący nad losem zabitych w zamachu czy - jak wspomniał acoo - nad pieskiem i kotkiem, jakoś za bardzo nie żałują.
A nad katedrą nie płaczę rzewnymi łzami, bez przesady. Po prostu jest mi jej cholernie żal jako dzieła sztuki. Czy to się naprawdę wyklucza?

DeSade napisa/a:


I uwierzcie mi, gdybym miała milion, i miała do wyboru kupić jakieś dzieło sztuki, albo oddać to na cele charytatywne, to wybrałabym bez zastanawiania się drugą opcję.Zamiast bezmyślnie pławić się spoglądając na to dzieło właśnie.



Ja akurat też. Ale to nie umniejsza mojego żalu z powodu zniszczenia przepięknego zabytku sztuki i kultury europejskiej.

DeSade napisa/a:


A ja się pytam, czemu nie został założony temat powiedzmy o tym ostatnim zamachu,jaki miał miejsce w Nowej Zelandii.



Było założyć.
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2019-04-16, 19:00   

DeSade napisa/a:

Kiedy mówi się tyle o zamach terrorystycznych, to jakoś nikt nie płacze za OSOBAMI. Ale za katedrą już tak.


Czy nikt nie płacze za osobami to nie wiem, ale za katedrą płaczą co najwyżej osoby związane blisko ze światem kultury. Wielu pozostałych rozgłasza komunikat pochodzący z Kremla, a propagowany z okolic Petersburga: "GEJROPA STOP UPADEK CHRZEŚCIJAŃSKICH WARTOŚCI STOP ZGNIŁY ZACHÓD STOP ZNAK CZASÓW STOP MUZUŁMANIE ZBUDUJĄ MECZET STOP".

To trzeba naprawdę grubego kalibru myślenia magicznego, żeby pożar zabytkowego kościoła interpretować jako symbol czegokolwiek innego niż bezradności straży pożarnej...
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2019-04-16, 19:36   

DeSade napisa/a:

Ma ogromne znaczenie, bo tak się składa, że czytam różne komentarze ludzi na temat wielu tragedii, i uwierz mi nie spotkałam się wcześniej z takim żalem wobec ludzi, z jakim ma się do czynienia wobec katedry.



Ale to nie jest nic nowego, dziwi mnie, że Cię to zaskakuje. Ludzie dzięki temu (albo przez to), że mają emocje wartościują ludzi, przedmioty, budynki, zwierzęta. Logiczny wydaje się ciąg człowiek>zwierze>przedmiot
Ale wszyscy wiemy, że tak jak człowiek człowiekowi nie jest równy, tak dla wielu życie psa ma większą wartość niż życie człowieka. Tak samo można zgloryfikować budynek (słusznie lub nie)
Ja osobiście czuję smutek, czuje egoistyczne poczucie straty i myślę, że nie jestem w tym jedyna. Ludzie czują, że nieodwracalnie coś stracili (coś wielkiego) i w porównaniu z tym, wiadomość o "jakiejś" śmierci wypada blado.

[ Dodano: 2019-04-17, 16:54 ]
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

slavianin  

Stały User

szukający znajomych


Imię: Jacek

Wiek: 23

Doczy: 07 Sty 2018

   

Wysany: 2019-04-17, 18:33   

DeSade napisa/a:

Mam ważniejsze sprawy na głowie niż wdawanie się w pyskówki w Internecie.


Ja pisałem na serio. Tam poparłbym Cię w 100%.

kasia_demańska napisa/a:

Żal mi każdego istnienia ludzkiego, również abortowanych dzieci, o których już ktoś wyżej wspomniał, a których często ci płaczący nad losem zabitych w zamachu czy - jak wspomniał acoo - nad pieskiem i kotkiem, jakoś za bardzo nie żałują.


Jak ja Cię za to szanuję...

Szej-Hulud napisa/a:

Wielu pozostałych rozgłasza komunikat pochodzący z Kremla, a propagowany z okolic Petersburga: "GEJROPA STOP UPADEK CHRZEŚCIJAŃSKICH WARTOŚCI STOP ZGNIŁY ZACHÓD STOP ZNAK CZASÓW STOP MUZUŁMANIE ZBUDUJĄ MECZET STOP".


Aaaa.... To obrońcy cywilizacji łacińskiej są "sługusami Kremla"... Toż to jakby odwrócenie propagandy zimnej wojny. A nie dość Wam nazywania nas "faszystami", "nazistami", "-fobami"? Jeszcze "sługusy Kremla", "Trolle"... Zniszczyć przeciwnika, przez jego stygmatyzację. Adorno byłby dumny.

Szej-Hulud napisa/a:

To trzeba naprawdę grubego kalibru myślenia magicznego, żeby pożar zabytkowego kościoła interpretować jako symbol czegokolwiek innego niż bezradności straży pożarnej...


"Myślący magicznie" - kolejne hasło stygmatyzujące. Nowomowa się rozwija. Pewnie ci, co nazywają katedrę symbolem Francji lub Paryża też "myślą magicznie". Przecież to tylko symbol ciemnoty, zacofania, głupoty. Co innego wieża Eiffela. To przynajmniej nie kojarzy się z tym ohydnym, paskudnym katolicyzmem, którego przeżytki jeszcze gdzieś zostają. Pewnie wielu jest takich, którzy oprócz tej katedry chętnie ujrzeliby płonące wszystkie kościoły Świata. A najchętniej Watykan - "siedzibę potwora"...

[ Dodano: 2019-04-17, 19:42 ]
A, i jeszcze jedno. "To trzeba naprawdę grubego kalibru myślenia antycywizacyjnego, by nie widzieć pożaru zabytkowego kościoła jako symbolu czegokolwiek innego niż upadku tego, co budowali Ci ludzie, którzy wznosili tę katedrę - cywilizacji christianitas..." - taka moja skromna parafraza...
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com