Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Share  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 05 Sty 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-10-16, 10:50   Praca dla studenta

Gdzie pracowaliście/pracujecie na studiach? Jakie są plusy i minusy danego zawodu?
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2016-10-16, 11:19   

Korepetycje. Najmniej czasu za największe pieniądze. A, że uczyłam przedmiotów ścisłych: matma, chemia, fizyka + angielski, to powodzenie miałam bardzo duże.
Od 6 semestru pracowałam dodatkowo na 1/4 etatu w firmie, w której pracuję nadal, a możliwość tej pracy dały mi owocne praktyki.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Share  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 05 Sty 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-10-16, 14:58   

Moja znajoma też tak dorabia i faktycznie - na matmę jest popyt. Szczególnie przed okresem egzaminów. Jednak ja sama mogłabym przyjąć takie korki, niż dawać. :D
 

ant12

User


Do³±czy³: 11 Pa¼ 2016

   

Wys³any: 2016-10-17, 06:56   

Znajomy też dawał korepetycje, ale zrezygnował. Ostatnio dość duża konkurencja na portalach z ogłoszeniami. Najlepiej spróbuj znaleźć pracę w swoim zawodzie, związaną z kierunkiem studiów (przy okazji będziesz miała co wpisać do CV). W ostateczności można znaleźć pracę jako ekspedientka, zwłaszcza w sieciach gastronomicznych lub centrach fitness (tam gdzie umożliwiają elastyczny czas pracy ;) )
_________________
... Budowa domów Śląsk Docieplenia Śląsk
 

Share  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 05 Sty 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-10-20, 18:40   

Do poważnych firm związanych z moim kierunkiem, albo wezmą mnie na darmowe praktyki, albo będą chcieli na etat za półdarmo. Nie mogę sobie pozwolić na żadną z tych opcji :(
Ekspedientka niby okej, ale trochę mało ciekawa praca. Wiem, że jestem wybredna, ale chodzi mi o Wasze doświadczenia. Bo pomysłów jest sporo na stronach z ogłoszeniami, ale trudno jest wyselekcjonować fajne oferty.
 

alex21  

User


ImiÄ™: Alex

Wiek: 30

Do³±czy³: 23 Lut 2016

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-10-28, 15:56   

Ja kiedyś pracowałem w kinie w Warszawie i muszę przyznać, że naprawdę dobrze wspominam ten czas, zarówno pod względem wynagrodzenia (sporo profitów nie finansowych) jak i bardzo elastycznego grafiku pracy. Także ja osobiście polecam :)
 

Alternatywny  

Mega wymiatacz



Wiek: 28

Do³±czy³: 21 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-10-30, 01:11   

Share napisa³/a:

Do poważnych firm związanych z moim kierunkiem, albo wezmą mnie na darmowe praktyki, albo będą chcieli na etat za półdarmo. Nie mogę sobie pozwolić na żadną z tych opcji :(


nie mozesz sobie pozwolic bo? jezeli rodzice sa cie w stanie utrzymywac na studiach to sprobuj tych praktyk. tylko przyloz sie, a nie aby odbebnic. jezeli firma jest porzadna - a tak ja okreslilas - to po praktykach zaoferuja ci stanowisko, ale musisz sie sprawdzic. imo gra warta swieczki.
_________________
wygrywam zycie, nie pytaj jak leci
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2016-11-03, 16:31   

Całe studia przepracowałam w hotelu na recepcji.
Minusami były 12h zmiany i to, że pracowałam prawie w każdy weekend, bo z racji dziennych studiów potrzebowałam więcej wolnego w tygodniu.
Plusami były zarobki, elastyczny grafik i czas w pracy na przygotowanie się do zajęć (w czasie sesji na biurku za ladą recepcyjną wszędzie walały się moje notatki, a i 3/4 pracy licencjackiej napisałam na nockach).

Ogólnie dobrze to wspominam, ale i wspaniale było po ukończeniu studiów przerzucić się na normalne godziny pracy, wolne weekendy i pracę umysłową ;)
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2016-11-04, 14:56   

Na budowie, przy ankietach, w magazynie i co tam się jeszcze nawinęło, minusem jest na pewno praca a plusem pieniądze, kolejnym plusem było jak szef gdzieś wyjeżdżał
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Share  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 05 Sty 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-11-14, 20:22   

Alternatywny napisa³/a:

Share napisa³/a:

Do poważnych firm związanych z moim kierunkiem, albo wezmą mnie na darmowe praktyki, albo będą chcieli na etat za półdarmo. Nie mogę sobie pozwolić na żadną z tych opcji :(


nie mozesz sobie pozwolic bo? jezeli rodzice sa cie w stanie utrzymywac na studiach to sprobuj tych praktyk. tylko przyloz sie, a nie aby odbebnic. jezeli firma jest porzadna - a tak ja okreslilas - to po praktykach zaoferuja ci stanowisko, ale musisz sie sprawdzic. imo gra warta swieczki.



bo:
1. Chcę iść do pracy, po to, żeby zarabiać.
2. Bo studiuje dziennie i potrzebuje elastyczny grafik.
3. Chyba mam złe doświadczenie w tej kwestii i wolałabym bardziej lajtową pracę w połączeniu ze studiami.

alex21, a łatwo było dostać się do kina? w którym pracowałaś?
myślałam przez chwilę o tym nawet, bo lubię oglądać filmy. :hyhy:
 

Sznureczek  

User


ImiÄ™: Kamila

Wiek: 34

Do³±czy³a: 25 Pa¼ 2016

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-11-15, 17:53   

Ja pracowałam w kilku miejscach, chciałam trochę ciuchów więc wymyśliłam, że jak zatrudnię sie w Zara to będę miała taniej ubrania i faktycznie, popracowałam trochę i kupiłam sobie kilka fajnych ubrań po dobrej cenie ale miałam okropną kierowniczkę, strasznie sie nie lubiłyśmy więc sie zwolniłam. Poszłam później pracować do gino rossi ale tam zarabiałam tak mało, że nie było mnie stać na ich buty. Po przygodzie w butach kolezanka zaproponowała mi prace w Cinema City i tam przepracowałam ponad rok, była fajna atmosfera, pieniądze mi wystarczały no i oczywiście filmy :)

Cytat:

a łatwo było dostać się do kina? w którym pracowałaś? myślałam przez chwilę o tym nawet, bo lubię oglądać filmy. :hyhy:

dostałam sie łatwo, pracowałam w Arkadii :)
 

Share  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 05 Sty 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-11-18, 20:37   

Dziewczyny, a jak tam wygląda sprawa z grafikiem? Można łączyć z dziennymi?
I czy oglÄ…da siÄ™ filmy za free? :mrgreen:
 

kolastan

User


Do³±czy³: 22 Lis 2016

   

Wys³any: 2016-11-22, 05:02   

Witam wszystkich. Kiedy studiowałem też miałem spore problemy ze znalezieniem odpowiedniej pracy. Ciężko jest pogodzić pracę oraz naukę i utrzymać obydwie te rzeczy :) Myślę, że warto skorzystać z pomocy takich firm jak http://www.mostwanted.pl/ . Jeśli ktoś poszukuje pracy, która nie będzie kolidować z planem zajęć to mogą się okazać pomocni. Z własnego doświadczenia mogę to potwierdzić, że potrafią znaleźć fajną robotę. Warto się do nich odezwać.
 

lucy-fear

User



Do³±czy³: 14 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-11-27, 20:46   

Share napisa³/a:

Dziewczyny, a jak tam wygląda sprawa z grafikiem? Można łączyć z dziennymi?
I czy oglÄ…da siÄ™ filmy za free? :mrgreen:


Współlokatorka, która pracowała mówiła, że z grafikiem nigdy problemu nie było - podawało się dyspozycje i w miarę możliwości były uwzględniane; tam pracują studenci, więc każdy mógł przyjść w bardzo różnych godzinach, co pozwalało na uzupełnienie luk :) No, i często po prostu też dogadywali się między sobą.
Co do filmów za darmo - chodziła często i była na bieżąco z premierami :)
_________________
It's my turn!
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 25

Do³±czy³a: 24 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2017-09-12, 18:51   

Janna napisa³/a:

znajoma była na pedagogice i miała momentami taki nawał nauki, ze nie była w stanie.


Na pedagogice dużo nauki? XD A to Ci niespodzianka.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com