Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Vladim

Wymiatacz


Do³±czy³: 15 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-04-18, 17:22   Praca na budowie jako pomocnik

Siema mam 17 lat(95 rocznik). Chcę w tym roku pójść na wakacje na budowę, aby zarobić sobie, próbowałem rok i dwa lata temu, ale niby mieli już pełno pracowników, możliwe, bo poszedłem wtedy w czerwcu, a teraz pójdę w tym miesiącu(kwiecień :mrgreen: ).


Pracował ktoś kiedyś jako pomocnik? Jak go wygląda? Wiem, że praca na pewno nie należy do łatwych, ale myślę, że przywyknę, bo zawsze coś tam przy domu pomagam(zrzucam węgiel, odśnieżam), a poza tym aktywnie trenuję sporty walki oraz była również na krótki okres siłownia. Jedyna wada jaka może być to fakt, że jestem dość szczupły i szef tej budowy może mnie nie wziąć z tego powodu, a wy jak sądzicie?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;D
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-04-18, 19:45   

Tylko wpierw sprawdź czy dostaniesz wypłatę, bo dość często zdarza się, że ludzi robią w balona w tej branży, obiecanki cacanki.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Vladim

Wymiatacz


Do³±czy³: 15 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-04-18, 21:30   

To nie ma innego wyjścia jak pracować i przez to sprawdzić czy dostanę 1 wypłatę, bo innej opcji nie widze, raczej nie zapytam czy płacą, bo to oczywistość, ale może być jak piszesz i z góry też mi nie powiedzą "No wyrolujemy Cię młody, będziesz ganiał z taczkami, workami, łopatą robił po 2h bez przerwy i nie dostanisz nic, pasi?" :mrgreen:
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2013-04-25, 15:03   Re:

Z doświadczenia wiem (po przykładzie starszego brata który jest zbrojarzem), że praktycznie co druga budowa we Wrocławiu nie wypłaca należnych pieniędzy. Brat obecnie prowadzi 6 spraw przeciwko 6 różnym firmom w sądzie o odzyskanie pieniędzy za przepracowane godziny.

Uważaj i nie idź do byle jakiej firmy. Poczytaj. Wiadomo, do SKANSKA czy WROBIS Cię tak z dupy nie wezmą ale zawsze lepiej sprawdzić firmę zanim zacznie się w niej pracować a na internecie można teraz znaleźć dość łatwo uzyteczne info nt. tego czy firma wypłaca czy też nie wypłaca pieniędzy.

+ będziesz zapewne pracować na czarno.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

arnie3  

Wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 29 Kwi 2013

Sk±d: st±d

   

Wys³any: 2013-07-04, 21:32   

Wrzucanie węgla to nie to samo, chyba, że robisz to 10h dziennie :-P Wygląda różnie, zależy gdzie trafisz i z jakimi ludźmi będziesz robił. Nie mam wątpliwości, że kogoś takiego będą trochę przesadnie wykorzystywać, ale ogólnie to nie ma tragedii.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com