Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Berus

User


Dołączył: 23 Mar 2013

   

Wysłany: 2013-03-23, 16:56   Prezentacja maturalna - Konflikt jednostki ze zbiorowością

Mój temat maturalny brzmi: : Konflikty między jednostką a zbiorowością. Powołując się na wybrane przykłady literackie i filmowe, omów ich źródła, istotę i sposoby rozwiązywania.

Macie jakieś pomysły na literaturę podmiotu? Ja myślę o Nowym wspaniałym świecie Huxleya, którego jeszcze nie czytałem, ale myślę, że się na da. Ktoś czytał? Pewnie tak. Ale przy tym pasuje zawsze mieć jakąś literaturę przedmiotu, na którą pomysłu w zupełności nie mam. Jeżeli macie w głowie jakąś nowelę/opowiadanie (nic dłuższego już przeczytać pewno nie zdążę) z konfliktem jednostki ze zbiorowością to chętnie sprawdzę, bo wstępnie myślałem jeszcze o jakimś młodopolskim wierszu, ale wydaje mi się, że ciężko byłoby mi nawijać o tym tyle i dostosować w pełni temat do tak krótkiego utworu.
Z filmów wybrałem wstępnie 12 gniewnych ludzi i Rambo: Pierwsza - oba uwielbiam i oba znam bardzo dobrze, tyle że jeżeli chodzi o literaturę przedmiotu tu również zupełna pustka.
Mam nadzieję na jakieś wskazówki.
 

Akeyo20  

Pogromca postówWiek: 26

Dołączył: 16 Cze 2010

   

Wysłany: 2013-03-23, 18:16   

Nowy wspaniały świat... Czytałem i też wybrałem go do lit. podmiotu na maturze :D Jako że nie znalazłem żadnego opracowania, to radziłem sobie sam. Chyba, że jakiś artykuł na necie trafiłem, ale nie pamiętam już. Tylko zastanawiam się, czy aby na pewno ta książka będzie pasować do Twojego tematu. ?rednio tam było o konflikcie, a bardziej o wadach "nowego świata". Ale może i dałoby się podciągnąć. Tak czy siak, przeczytać możesz ;p
_________________
There can be only one
 

Berus

User


Dołączył: 23 Mar 2013

   

Wysłany: 2013-03-28, 17:53   

Zdecydowałem się już chyba ostatecznie na Giaura Byrona i W sieci Jana Augusta Kisielewskiego. Zna ktoś może jakiekolwiek książki opracowujące te książki, czy też o samym autorze, gdzie byłyby wzmianki o utworach? Coś, co by się nadało na literaturę przedmiotu.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com