Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

uczeÅ„  

User

kameleon


ImiÄ™: Krzysztof

Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Gru 2011

Sk±d: Zabrze

   

Wys³any: 2011-12-16, 20:24   Proble z telefonem

Siema. Mam problem (jak w temacie). A mianowicie chodzi o to, ze nauczyciel zabrał mi telefon (ponoć samo to jest niezgodne z prawem, ale ja nie o tym). I nic nie było by w tym nadzwyczajnego gdyby nie fakt iż gdy moi rodzice poszli do szkoły odebrać telefon do sekretariatu okazało się, ze telefonu tam nie ma. :/ Następnego dnia dowiedziałem się od tego nauczyciela że ona jest w posiadaniu aparatu i ze mi go nie odda. A teraz do rzeczy: czy jest to nie zgodne z prawem i czy mogę z tym coś zrobić? Według statutu szkoły nauczyciel moze mi zabrać telefon lecz powinien go zostawić w sekretariacie, a przez to z ego tam nie było moi rodzice nie mogli go odebrać. ;/ (sorry za złą składnie ale śpieszyłem się)
Z gór dzięki za pomoc.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-12-16, 20:27   

Jeszcze raz napisz gdzie w chwili obecnej jest telefon, bo niemal wszystko zrozumiałem prócz tego.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Olok  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 23 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-12-16, 21:44   

Nauczyciel w chwili, gdy zabrał Ci telefon, powinien przekazać go do sekretariatu. Niech twoi rodzice pójdą do szkoły porozmawiać z tą nauczycielką. Nie może ona przetrzymywać twojego telefonu.
_________________
Z głupkami nie ma sensu rozmawiać. Przed głupkami trzeba się bronić.-W. Cejrowski
 

C-47  

Pogromca postów



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 33

Do³±czy³: 13 Wrz 2011

Sk±d: Wroclaw

   

Wys³any: 2011-12-17, 00:56   

uczeÅ„, nie no jasne nauczyciel ma prawo zabrać Ci telefon,ale musi przekazać go do sekretariatu,opròcz tego porozmawiaj z tym nauczycielem na spokojnie I sprawa siÄ™ wyjaÅ›ni lub ewentualnie niech twoi rodzice z nim porozmawiajÄ….

Jaki model telefonu zabrał Ci nauczyciel?
_________________
Najpierw zapoznaj siÄ™ z regulaminem forum piszÄ…c do mnie
 

Olok  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 23 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-12-17, 10:31   

C-47 napisa³/a:

Jaki model telefonu zabrał Ci nauczyciel?


A co to ma do rzeczy?
_________________
Z głupkami nie ma sensu rozmawiać. Przed głupkami trzeba się bronić.-W. Cejrowski
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-12-17, 13:56   

Nawet gdybyś bawił się telefonem na lekcji, nauczyciel nie ma prawa zabrać Ci go- nie wspominając o przechowywaniu. Wiem coś na ten temat, ponieważ dosyć często mam styczność z czymś podobnym. Telefon jest Twoją własnością prywatną, resztę sobie dopowiedz.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

uczeÅ„  

User

kameleon


ImiÄ™: Krzysztof

Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Gru 2011

Sk±d: Zabrze

   

Wys³any: 2011-12-17, 15:31   

Gadałem z tym nauczycielem i powiedział, że skoro tak bardzo chce być traktowany zgodnie ze statutem szkoły to również (ponoć) zgodnie z tym statutem nie będę mógł u niego poprawiać sprawdzianów itd. itp. ; /
_________________
'-_-,
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2011-12-17, 15:46   

Michael Cera napisa³/a:

Nawet gdybyś bawił się telefonem na lekcji, nauczyciel nie ma prawa zabrać Ci go


Ma prawo. Zabrać ma prawo. Tylko że przetrzymywać mu go nie wolno, zwłaszcza, że u kolegi w statucie szkoły jest zapis mówiący o tym, gdzie powinien znaleźć się telefon zarekwirowany.
uczeń, proponuję poprosić rodziców, by porozmawiali z nauczycielem, z którym jest problem. Jeżeli nawet to nie pomoże - a uwierz mi, że szczerze w to wątpię, bo większość nauczycieli jest taka, że skaczą tylko do uczniów, a jak już w grę wchodzi kontakt z rodzicami danej osoby, to taki człowiek dla nich łagodnieje i od razu oddaje telefon/robi co innego, o co został poproszony, oczywiście po uprzedniej rozmowie z rodzicem o tym, by powiadomić dziecko o tym, że nie wolno mu robić pewnych rzeczy - to chyba nie ma innego wyjścia jak odwiedzić rzecznika praw ucznia (jest u Was powołany taki ktoś?) bądź do dyrekcji. Wtedy już nie ma przebacz, w razie czego, to chyba nawet policję będzie można zawiadomić.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

uczeÅ„  

User

kameleon


ImiÄ™: Krzysztof

Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Gru 2011

Sk±d: Zabrze

   

Wys³any: 2011-12-17, 19:51   

No niestety prędko moja mama nie przyjdzie do szkoły ponieważ pracuje w takich godzinach ze gdy już wraca do domu to sekretariat jest już zamykany a owego nauczyciela też nie ma. A kiedy wolne będzie miała znowu to nie wiem. Dyrektorkę mam taką że uczniów ma gdzieś i prędzej się wstawi za nauczycielem niż za mną, a co do rzecznika praw ucznia to nie wiem czy ktoś taki u nas w szkole w ogóle jest.
_________________
'-_-,
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2011-12-17, 19:57   

uczeÅ„ napisa³/a:

Dyrektorkę mam taką że uczniów ma gdzieś i prędzej się wstawi za nauczycielem niż za mną


Nawet, jeżeli jej pokażesz dowód w postaci wpisu w statucie szkoły, będzie się upierała przy swoim?
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

uczeÅ„  

User

kameleon


ImiÄ™: Krzysztof

Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Gru 2011

Sk±d: Zabrze

   

Wys³any: 2011-12-17, 20:05   

Wydaje mi się, że tak. Przekonam mamę żeby chociaż zadzwoniła do szkoły aby oddali mi telefon, albo chociaż schowali go tam gdzie powinien się znajdować (w sekretariacie). Przez to ze nie było go tam(jak napisałem w 1 poście) moja mam nie mogła go odebrać.
_________________
'-_-,
 

Ostatnio zmieniony przez uczeÅ„ 2011-12-17, 20:06, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Olok  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 23 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-12-17, 20:05   

uczeń, a może wychowawca Ci pomoże?
_________________
Z głupkami nie ma sensu rozmawiać. Przed głupkami trzeba się bronić.-W. Cejrowski
 

uczeÅ„  

User

kameleon


ImiÄ™: Krzysztof

Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Gru 2011

Sk±d: Zabrze

   

Wys³any: 2011-12-17, 20:08   

W sumie to mógłbym spróbować z nią pogadać. (z wychowawczynią)
_________________
'-_-,
 

Wyiluminowany

Wymiatacz



Do³±czy³: 03 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-12-17, 20:39   

Przywłaszczenie sobie cudzego mienia. Sprawa może iść na policję skoro telefon nie znalazł się w sekretariacie jak jest napisane w statucie szkoły.
 

uczeÅ„  

User

kameleon


ImiÄ™: Krzysztof

Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Gru 2011

Sk±d: Zabrze

   

Wys³any: 2011-12-22, 19:01   

Witam. Sorry za tak długom nieobecność ale miałem bardzo ograniczony dostęp do internetu. Chciał bym was poinformować iż parę dni temu moja mama zadzwoniła do tego kolesia co miał mój telefon i wyjaśniła sobie z nim sprawę, następnego dnia w szkole dosrałem od niego telefon z powrotem. :)
_________________
'-_-,
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com