Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Jimmy FoX | 2014-03-29, 10:37

Autor

Wiadomo¶æ

Szymons  

User



ImiÄ™: Szymon

Wiek: 28

Do³±czy³: 12 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-10-05, 19:12   Problem codziennie - trÄ…dzik mÅ‚odzieÅ„czy

Cześć, zgłaszam się do Was z prośbą, albo hmm pytaniem..
Mam trądzik, jak każdy w wieku dojrzewania (17l.) wyskakuję mi sporadycznie jakiś większy pryszcz na czole, na policzkach mam dużo czerwonych małych kropek i białych malutkich, z daleka nie widać, ale jak się spogląda w lustro to aż łapie depresja.. Czego używacie/używaliście, by zwalczyć ten cholerny problem.. ?
 

benjamin  

User


ImiÄ™: Benek

Wiek: 34

Do³±czy³: 09 Pa¼ 2013

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2013-10-09, 11:07   

Proponuje jakies mydło z pilingiem i tonick :)
 

mikemaxxie  

User


Do³±czy³: 05 Lis 2013

   

Wys³any: 2013-11-05, 21:57   

kwestia genetyczna w większości procent (ponad 90) a reszta do dieta i styl życia. ja nigdy nie miałem dużo, chociaż mam wrażenie, że z zaskórnikami bd walczył całe życie
 

nedon

User


Wiek: 30

Do³±czy³: 04 Lis 2013

   

Wys³any: 2013-11-12, 21:18   

Ja proponuje udanie się do dermatologa. Mydło siarkowe / pasta cynkowa Ograniczyć słodycze, ostre potrawy i inne pierdoły
 

tusiaczkowa18  

User


ImiÄ™: Marta

Wiek: 28

Do³±czy³a: 11 Lis 2013

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2013-11-14, 18:00   

Maść tormentiol - bardzo tłusta, ale skuteczna.
I jeszcze są takie kapsułki w kształcie wielorybów, delfinów czy czegoś takiego, ukręca im się ogonek i wyciska się z nich zawartość (jeszcze tłustszą niż tormentiol), nakłada się na twarz i też pomaga.
Z tym,że w obu przypadkach działa to tak,że najpierw wyskakuje Ci jeszcze więcej pryszczy (bo te, które już gdzieś tam pod skórą się tworzyły zostają wypchnięte szybciej na zewnątrz), a potem już jest ich coraz mniej. Więc pierwsze wrażenie możesz mieć takie,że te leki Ci pogarszają, ale wcale tak nie będzie.
Był jeszcze taki płyn w słoiczku jak syrop, który nakładało się na wacik do demakijażu i przemywało się twarz, chyba Afronis - śmierdzi strasznie spirytusem czy czymś takim, dlatego lepiej rób to sobie np. po powrocie ze szkoły i na noc.
A najlepszy sposób na trądzik jeszcze, to właśnie żeby twarz wysmarować czymś takim, wyjść na dwór, wrócić do domu i znów nasmarować, nie wiem jak to działa i jaki to ma sens, ale na prawdę pomaga. Wszystkie te rzeczy które wypisałam są tanie, w aptece.
 

johnterry

User


Do³±czy³: 11 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-02-11, 22:06   

Jak pojawi sie pryszcz to posmarowac trzeba pasta do zebow. Pic duzo wody 2 L dziennie.
 

Nikoz  

Stały User



ImiÄ™: Szymon

Wiek: 28

Do³±czy³: 17 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-02-21, 12:35   

tutaj znalazłem dziesięć rad jak rozjaśniać blizny potrądzikowe:) też miałem z tym problem. Mi akurat pomogła marchewka:) http://jejstrefa.pl/artyk...potradzikowych/
 

jaba9090  

User


Wiek: 41

Do³±czy³a: 27 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-27, 22:25   

Pasta do zębów, szare mydło i nie wiem co jeszcze, to wszystko kiepskawe pomysły. Są przecież profesjonalne środki do usuwania pryszczy, ja np wyleczyłam się dzięki mojemu lekarzowi za pomocą epiduo (leczenie trwalo jakieś 2 miesiące i po sprawie).
 

esendem  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 02 Maj 2011

   

Wys³any: 2014-03-28, 19:58   

Po 1 dermatolog. Czasami pomoże antybiotyk, czasami jakaś maść. Musisz wiedzieć jakie stadium choroby u Ciebie występuje. Jeśli chodzi o jakieś sposoby walki "na własną rękę" polecam maść Benzacne. Dosyć mocna maść, ale skuteczna. A przede wszystkim dieta i jeszcze raz dieta.
 

rocken  

Wymiatacz



Wiek: 26

Do³±czy³a: 28 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-29, 09:48   

Zacznij lekko; kup jakieś kosmetyki oczyszczające skórę i stosuj codziennie, przemywaj pryszcze spirytusem (ponoć je wysusza..), zmień dietę i pij dużo wody. Jeśli za jakiś czas nic się nie zmieni, udaj się do dermatologa, bo nie ma sensu się męczyć. Dorzucam Ci jeszcze coś takiego; Sprawdź, co może być przyczyną Twoich pryszczy :)

Cytat:



STREFY 1 & 3 – pÄ™cherz i ukÅ‚ad trawienny. ZmieÅ„ dietÄ™, siÄ™gaj po bardziej zbilansowane posiÅ‚ki, dostarczaj sobie lekkich, różnorodnych posiÅ‚ków. Pij mnóstwo wody.

STREFA 2 – wÄ…troba. Staraj siÄ™ unikać alkoholu, ciężkostrawnych posiÅ‚ków czy nabiaÅ‚u. Pryszcze w tej strefie mogÄ… oznaczać również alergiÄ™ na pewne produkty. Zrób sobie test alergologiczny.

STREFY 4 & 10 – nerki. Upewnij siÄ™, że bardzo dobrze nawadniasz swój organizm. Pij mnóstwo wody, zrezygnuj ze sÅ‚odkich napojów, gazowanych napojów, kawy i alkoholu. Tego typu pÅ‚yny ciÄ™ odwadniajÄ….

STREFY 5 & 9 – ukÅ‚ad oddechowy. Palisz? PrzestaÅ„! Twój ukÅ‚ad oddechowy woÅ‚a o pomoc. To również strefy wystÄ™powania pryszczy u alergików.

STREFY 6 & 8 – nerki. Ciemne cienie pod oczami, oraz wokół oczu to oznaka odwodnienia. Pij jak najwiÄ™cej wody.

STREFA 7 – serce. Sprawdź sobie ciÅ›nienie krwi, zbadaj krew. Upewnij siÄ™ też, że nie używasz kosmetyków, które podrażniajÄ… twojÄ… skórÄ™.

STREFA 12 – żoÅ‚Ä…dek. Rozważ przeprowadzenie detoksu, wÅ‚Ä…cz wiÄ™cej bÅ‚onnika do diety.


STREFY 11 & 13 – hormony. Stres i zmiany hormonalne mogÄ… objawiać siÄ™ wystÄ™powaniem pryszczy w tych rejonach twarzy. Wprowadź do diety wiÄ™cej zielonych warzyw, dużo niegazowanej wody. W tej strefie mogÄ… pojawiać siÄ™ również pryszcze, aby dać ci znać, że jajeczkujesz (i z którego jajnika).


STREFA 14 – infekcja. Pryszcze na szyi to znak, że twoje ciaÅ‚o walczy z bakteriÄ… lub wirusem. WÅ‚Ä…cz tryb awaryjny, jedz wiÄ™cej czosnku, cytryny, dużo pij.

 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2014-03-29, 10:37   

LUDZIE, PATRZCIE NA DATÊ ZA£O¯ENIA W¡TKU.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com