Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Xdxxddd  

User


Wiek: 19

Doczy: 04 Lis 2018

   

Wysany: 2020-01-02, 00:20   Problemy nastolatków

Hej mam jak narazie 15 lat w kwietniu skończę 16. No i jak każdy chłopak przechodzę teraz okres dojrzewania. Mutacja zaczęła mi się gdzieś w wieku 14 lat mam do tej pory chodź teraz się jakby troszkę zaostrzyła. Owłosienie tez mam już łonowe na brzuchu pod pachami teraz mi się pojawia na twarzy itp. Ale mam tak Naprwde inny problem, krępuje mnie okres dojrzewanie wręcz jak ktoś mówi mi że mam mutacje to ja po prostu mam ochotę zapaść się pod ziemię i co jeszcze w dodatku jak na swój wiek mam bardzo dzicinny charakter i to w niczym nie pomaga. Zaraz będę musieć się golić na twarzy i nie chodzi tu o ten dziewiczy wąsik ale o i o policzki i brodę. SZCZERZE to mam powoli dość już tego etapu. A wy jak przechodziliscie swój okres dojrzewania nie krępowało was to??? I co do golenie to wstydzę iść do taty żeby pokazał mi jak. Po prostu moim zdaniem jestem za dziecinny to tego wszystkiego. Proszę o odp.
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2020-01-02, 16:03   

Kup sobie w sklepie golarke za 2 zł lub,weź jedną od ojca. Nie ma sensu żeby pokazywał ci jak się to robi bo to jest bardzo proste. Uważaj tylko żeby sobie ust nie rozciąć ;)
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Doczya: 10 Kwi 2010

   

Wysany: 2020-01-02, 17:53   

Nie martw się. Ja jako 12-latka bałam się założyć stanik. Wolałam nosić 3 bluzki jedna na drugiej aby zakryć rosnący biust, niż założyć stanik. Nie chciałam dorastać. Niestety, niektórzy tak mają i wynika to z tego, że rodzice mało z nami o tym rozmawiają, bo strach przed zmianą jest naturalny. Strach przed nieuchronną dorosłością. Doskonale Cię rozumiem. Musisz jednak zrozumieć, że te zmiany są nie do zatrzymania. Cechuje Cię duża samoświadomość, co może świadczyć paradoksalnie o tym, że wcale nie jesteś aż tak niedojrzały jak Ci się wydaje. Warto z nadzieją i radością patrzeć w przyszłość, z otwartością przyjmować zmiany w cielesności. KAŻDY przez to przechodzi(ł), bez wyjątku. Może Ci się wydawać, że Twoi koledzy mają lepiej, że oni tego nie przeżywają, ale oni także to przeżywają lub będą przeżywać. WSZYSCY. Dlatego wstyd nie ma sensu. Poza tym często jest tak, że to ci, którzy dojrzewają trochę wolniej, naprawdę chcieliby ten proces przyspieszyć. Cieszą się z nadchodzącej dorosłości, może i Ty spróbuj? Tak naprawdę nie masz innego wyjścia. Całe życie na tym polega, że są zmiany i trzeba nauczyć się je akceptować :). Dzieciństwo jest fajne, ale dorosłość też ma swoje plusy.

Podsumowując - nie masz się czego wstydzić! Twój tata ucieszyłby się pewnie z Twojej propozycji nauki golenia. Możesz też golić się sam. Lub możesz nie golić się, lecz akceptować włosy na swojej twarzy! Wybór należy do Ciebie. Podobnie sprawa ma się z głosem - on się zmienia i już nigdy nie będzie jak wcześniej - ale to przecież fajnie! A mutacja to nic złego i w ogóle nie powód do wstydu a raczej do dumy, ponieważ się rozwijasz.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

WysokieStandarty

User


Doczy: 14 Maj 2019

   

Wysany: 2020-01-02, 23:08   

Przeszedłem okres dojrzewania bez żadnego niepokoju, normalnie. Widzę że coraz więcej ludzi ma problemy z dorastaniem, syndrom współczesnych czasów gdzie nie trzeba się wysilać a rozwój następuje najbardziej wtedy gdy człowiek namęczy się troszkę :). Co do golenia to śmiało. Możesz poprosić ojca, albo chociażby sam sobie kupić nie są drogie. Niektórzy golą się już w wieku 1 lat więc twój wiek jest jak najbardziej normalny do golenia się :).
 

Matt19  

Stały User

Skandalista ;)



Imię: Mateusz

Wiek: 24

Doczy: 05 Sie 2016

Skd: Olsztyn

   

Wysany: 2020-01-03, 14:13   

Myślę że Twoje problemy wynikają z tego że tak naprawdę z Twojej niewiedzy na temat dojrzewania jest to Ci nieznane i dlatego boisz się tego. Mutacja głosu czy też zarost to nic złego i nie jest to powód do zawstydzenia po prostu z chłopaka stajesz się mężczyzna. Co do golenia to kupujesz zwykła maszynkę za 2 zł z biedronki pianke lub żel do golenia i krok 1 moczysz twarz wodą krok 2 nakladasz na dłonie pianke lub żel. Krok 3 rozprowadzasz to na twarzy tam gdzie masz zarost krok 4 bierzesz maszynkę w dłoń i golisz się najpierw z włosem czyli w kierunku w którym włos rośnie czyli z góry na dół krok 5 nakladasz ponownie pianke i robisz odwrotnie czyli z dołu do góry tak uzuszaksz idealnie gładka skórę :-) na koniec myjesz twarz i aplikujesz krem by wzmocic skórę. Jak chcesz mieć ciągle gładka skórę to powtarzaj to wszytko co 3 dni XD i często płucz maszynkę by się nie zapchała pozdro
_________________
Naiwność mam pod sercem,
bo czasami sam już nie wiem kto jest moim przyjacielem.Najgorsza prawda jest lepsza niż słodkie kłamstwo co z tego, że w kontakcie mi nie pasuje przyjaźń, po co coś zaczynać, skoro jutro chcesz z tym skończyć
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2020-01-03, 17:02   

Matt19 napisa/a:

Jak chcesz mieć ciągle gładka skórę to powtarzaj to wszytko co 3 dni XD i często płucz maszynkę by się nie zapchała pozdro


A ja będę trochę na "nie" ;) Maszynki nadają się do wielokrotnego użycia pod kątem mechanicznym, ale mimo wszystko gromadzą się na nich bakterie. Używanie jednej maszynki wielokrotnie może doprowadzić do pogorszenia się stanu skóry - wyjdą Ci wszelkiej maści syfy i trądzik. Jeśli naprawdę chcesz oszczędzić, to warto byłoby pomyśleć o odkażaniu maszynki spirytusem lub czymś skuteczniejszym. Pamiętaj też, że mokre ostrze zardzewieje, więc lepiej pozostawiać je suchym.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Doczya: 10 Kwi 2010

   

Wysany: 2020-01-03, 17:45   

Kupujcie maszynki z wymiennymi ostrzami. Najlepsza opcja.

Zawsze można też zrezygnować z golenia
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Matt19  

Stały User

Skandalista ;)



Imię: Mateusz

Wiek: 24

Doczy: 05 Sie 2016

Skd: Olsztyn

   

Wysany: 2020-01-03, 17:46   

Cytat:

A ja będę trochę na "nie" Maszynki nadają się do wielokrotnego użycia pod kątem mechanicznym, ale mimo wszystko gromadzą się na nich bakterie. Używanie jednej maszynki wielokrotnie może doprowadzić do pogorszenia się stanu skóry - wyjdą Ci wszelkiej maści syfy i trądzik. Jeśli naprawdę chcesz oszczędzić, to warto byłoby pomyśleć o odkażaniu maszynki spirytusem lub czymś skuteczniejszym. Pamiętaj też, że mokre ostrze zardzewieje, więc lepiej pozostawiać je suchym.



Racja szej moja wina źle to ujolem chodziło mi o to żeby pod czas golnia płukac bo się zapycha od zarostu. Jednorazowa to jednorazowa jeden raz używasz i do kosza i do kosza :-)
_________________
Naiwność mam pod sercem,
bo czasami sam już nie wiem kto jest moim przyjacielem.Najgorsza prawda jest lepsza niż słodkie kłamstwo co z tego, że w kontakcie mi nie pasuje przyjaźń, po co coś zaczynać, skoro jutro chcesz z tym skończyć
 

fibi12  

User

fibi12


Imię: ~Wika~

Wiek: 22

Doczya: 04 Sty 2020

Skd: Poznań

   

Wysany: 2020-01-04, 21:09   

Ja jestem dziewczyną ale poleciła bym Ci na początek jakąś tanią golarkę np z Rosmana ;) Wiem jak to jest bo mam starszego brata który też przez ten męski okres dojrzewania przechodził :D
 

Xdxxddd  

User


Wiek: 19

Doczy: 04 Lis 2018

   

Wysany: 2020-01-05, 23:40   

Dziękuję za odpowiedzi i podejście poważnie do mojego problemu. A co do golenia to jeszczr z miesiąc poczekam i sam się ogole nie będę prosił taty o pomoc. I co do problemu z dojrzewaniem będę chyba przez cały czas się wstydził do póki nie minie ten okres. :super:
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com