Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Xdxxddd  

User

Wysłany: 2020-01-02, 00:20   Problemy nastolatków

Hej mam jak narazie 15 lat w kwietniu sko?cz? 16. No i jak ka?dy ch?opak przechodz? teraz okres dojrzewania. Mutacja zacz??a mi si? gdzie? w wieku 14 lat mam do tej pory chod? teraz si? jakby troszk? zaostrzy?a. Ow?osienie tez mam ju? ?onowe na brzuchu pod pachami teraz mi si? pojawia na twarzy itp. Ale mam tak Naprwde inny problem, kr?puje mnie okres dojrzewanie wr?cz jak kto? mówi mi ?e mam mutacje to ja po prostu mam ochot? zapa?? si? pod ziemi? i co jeszcze w dodatku jak na swój wiek mam bardzo dzicinny charakter i to w niczym nie pomaga. Zaraz b?d? musie? si? goli? na twarzy i nie chodzi tu o ten dziewiczy w?sik ale o i o policzki i brod?. SZCZERZE to mam powoli do?? ju? tego etapu. A wy jak przechodziliscie swój okres dojrzewania nie kr?powa?o was to??? I co do golenie to wstydz? i?? do taty ?eby pokaza? mi jak. Po prostu moim zdaniem jestem za dziecinny to tego wszystkiego. Prosz? o odp.

DeVaneio  

Moderator

Wysłany: 2020-01-02, 16:03   

Kup sobie w sklepie golarke za 2 z? lub,we? jedn? od ojca. Nie ma sensu ?eby pokazywa? ci jak si? to robi bo to jest bardzo proste. Uwa?aj tylko ?eby sobie ust nie rozci?? ;)

O. Spengler

Damn  

Pogromca postĂłw

Queen Dude

Wysłany: 2020-01-02, 17:53   

Nie martw si?. Ja jako 12-latka ba?am si? za?o?y? stanik. Wola?am nosi? 3 bluzki jedna na drugiej aby zakry? rosn?cy biust, ni? za?o?y? stanik. Nie chcia?am dorasta?. Niestety, niektórzy tak maj? i wynika to z tego, ?e rodzice ma?o z nami o tym rozmawiaj?, bo strach przed zmian? jest naturalny. Strach przed nieuchronn? doros?o?ci?. Doskonale Ci? rozumiem. Musisz jednak zrozumie?, ?e te zmiany s? nie do zatrzymania. Cechuje Ci? du?a samo?wiadomo??, co mo?e ?wiadczy? paradoksalnie o tym, ?e wcale nie jeste? a? tak niedojrza?y jak Ci si? wydaje. Warto z nadziej? i rado?ci? patrze? w przysz?o??, z otwarto?ci? przyjmowa? zmiany w cielesno?ci. KA?DY przez to przechodzi(?), bez wyj?tku. Mo?e Ci si? wydawa?, ?e Twoi koledzy maj? lepiej, ?e oni tego nie prze?ywaj?, ale oni tak?e to prze?ywaj? lub b?d? prze?ywa?. WSZYSCY. Dlatego wstyd nie ma sensu. Poza tym cz?sto jest tak, ?e to ci, którzy dojrzewaj? troch? wolniej, naprawd? chcieliby ten proces przyspieszy?. Ciesz? si? z nadchodz?cej doros?o?ci, mo?e i Ty spróbuj? Tak naprawd? nie masz innego wyj?cia. Ca?e ?ycie na tym polega, ?e s? zmiany i trzeba nauczy? si? je akceptowa? :). Dzieci?stwo jest fajne, ale doros?o?? te? ma swoje plusy.

Podsumowuj?c - nie masz si? czego wstydzi?! Twój tata ucieszy?by si? pewnie z Twojej propozycji nauki golenia. Mo?esz te? goli? si? sam. Lub mo?esz nie goli? si?, lecz akceptowa? w?osy na swojej twarzy! Wybór nale?y do Ciebie. Podobnie sprawa ma si? z g?osem - on si? zmienia i ju? nigdy nie b?dzie jak wcze?niej - ale to przecie? fajnie! A mutacja to nic z?ego i w ogóle nie powód do wstydu a raczej do dumy, poniewa? si? rozwijasz.

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online

WysokieStandarty

User

Wysłany: 2020-01-02, 23:08   

Przeszed?em okres dojrzewania bez ?adnego niepokoju, normalnie. Widz? ?e coraz wi?cej ludzi ma problemy z dorastaniem, syndrom wspó?czesnych czasów gdzie nie trzeba si? wysila? a rozwój nast?puje najbardziej wtedy gdy cz?owiek nam?czy si? troszk? :). Co do golenia to ?mia?o. Mo?esz poprosi? ojca, albo chocia?by sam sobie kupi? nie s? drogie. Niektórzy gol? si? ju? w wieku 1 lat wi?c twój wiek jest jak najbardziej normalny do golenia si? :).

Matt19  

Stały User

Skandalista ;)

Imię: Mateusz

Wysłany: 2020-01-03, 14:13   

My?l? ?e Twoje problemy wynikaj? z tego ?e tak naprawd? z Twojej niewiedzy na temat dojrzewania jest to Ci nieznane i dlatego boisz si? tego. Mutacja g?osu czy te? zarost to nic z?ego i nie jest to powód do zawstydzenia po prostu z ch?opaka stajesz si? m??czyzna. Co do golenia to kupujesz zwyk?a maszynk? za 2 z? z biedronki pianke lub ?el do golenia i krok 1 moczysz twarz wod? krok 2 nakladasz na d?onie pianke lub ?el. Krok 3 rozprowadzasz to na twarzy tam gdzie masz zarost krok 4 bierzesz maszynk? w d?o? i golisz si? najpierw z w?osem czyli w kierunku w którym w?os ro?nie czyli z góry na dó? krok 5 nakladasz ponownie pianke i robisz odwrotnie czyli z do?u do góry tak uzuszaksz idealnie g?adka skór? :-) na koniec myjesz twarz i aplikujesz krem by wzmocic skór?. Jak chcesz mie? ci?gle g?adka skór? to powtarzaj to wszytko co 3 dni XD i cz?sto p?ucz maszynk? by si? nie zapcha?a pozdro
bo czasami sam ju? nie wiem kto jest moim przyjacielem.Najgorsza prawda jest lepsza ni? s?odkie k?amstwo co z tego, ?e w kontakcie mi nie pasuje przyja??, po co co? zaczyna?, skoro jutro chcesz z tym sko?czy?

Szej-Hulud  

Pogromca postĂłw

Éminence grise

Imię: ?ukasz

Wysłany: 2020-01-03, 17:02   

Matt19 napisał/a:

Jak chcesz mie? ci?gle g?adka skór? to powtarzaj to wszytko co 3 dni XD i cz?sto p?ucz maszynk? by si? nie zapcha?a pozdro

A ja b?d? troch? na "nie" ;) Maszynki nadaj? si? do wielokrotnego u?ycia pod k?tem mechanicznym, ale mimo wszystko gromadz? si? na nich bakterie. U?ywanie jednej maszynki wielokrotnie mo?e doprowadzi? do pogorszenia si? stanu skóry - wyjd? Ci wszelkiej ma?ci syfy i tr?dzik. Je?li naprawd? chcesz oszcz?dzi?, to warto by?oby pomy?le? o odka?aniu maszynki spirytusem lub czym? skuteczniejszym. Pami?taj te?, ?e mokre ostrze zardzewieje, wi?c lepiej pozostawia? je suchym.
"Polskie ?ycie polityczne nie mo?e by? d?ungl? afryka?sk?, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije g?ow? o demokracj?, albo Polska zap?onie wojn? domow?." - Ignacy Daszy?ski

Damn  

Pogromca postĂłw

Queen Dude

Wysłany: 2020-01-03, 17:45   

Kupujcie maszynki z wymiennymi ostrzami. Najlepsza opcja.

Zawsze mo?na te? zrezygnowa? z golenia

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online

Matt19  

Stały User

Skandalista ;)

Imię: Mateusz

Wysłany: 2020-01-03, 17:46   

Cytat:

A ja b?d? troch? na "nie" Maszynki nadaj? si? do wielokrotnego u?ycia pod k?tem mechanicznym, ale mimo wszystko gromadz? si? na nich bakterie. U?ywanie jednej maszynki wielokrotnie mo?e doprowadzi? do pogorszenia si? stanu skóry - wyjd? Ci wszelkiej ma?ci syfy i tr?dzik. Je?li naprawd? chcesz oszcz?dzi?, to warto by?oby pomy?le? o odka?aniu maszynki spirytusem lub czym? skuteczniejszym. Pami?taj te?, ?e mokre ostrze zardzewieje, wi?c lepiej pozostawia? je suchym.

Racja szej moja wina ?le to ujolem chodzi?o mi o to ?eby pod czas golnia p?ukac bo si? zapycha od zarostu. Jednorazowa to jednorazowa jeden raz u?ywasz i do kosza i do kosza :-)
bo czasami sam ju? nie wiem kto jest moim przyjacielem.Najgorsza prawda jest lepsza ni? s?odkie k?amstwo co z tego, ?e w kontakcie mi nie pasuje przyja??, po co co? zaczyna?, skoro jutro chcesz z tym sko?czy?

fibi12  

User

fibi12

Imię: ~Wika~

Wysłany: 2020-01-04, 21:09   

Ja jestem dziewczyn? ale poleci?a bym Ci na pocz?tek jak?? tani? golark? np z Rosmana ;) Wiem jak to jest bo mam starszego brata który te? przez ten m?ski okres dojrzewania przechodzi? :D

Xdxxddd  

User

Wysłany: 2020-01-05, 23:40   

Dzi?kuj? za odpowiedzi i podej?cie powa?nie do mojego problemu. A co do golenia to jeszczr z miesi?c poczekam i sam si? ogole nie b?d? prosi? taty o pomoc. I co do problemu z dojrzewaniem b?d? chyba przez ca?y czas si? wstydzi? do póki nie minie ten okres. :super:

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com