Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Mizantrop | 2013-07-05, 12:35

Autor

Wiadomo¶æ

Sade  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-06-08, 22:30   

Chciałabym tylko dodać, że osoby, którym zwraca się uwagę, niewiele sobie z tego robią.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-06-08, 22:47   

Sade napisa³/a:

Chciałabym tylko dodać, że osoby, którym zwraca się uwagę, niewiele sobie z tego robią.


Zauważ, że takie osoby z reguły nie aklimatyzują się na forum na dłuższy okres, przychodzą tylko z problemem i znikają po uzyskaniu odpowiedzi/porady/opinii. Nie zauważyłem wśród stałych użytkowników takich, którzy by pisali niezrozumiale, z bykami co zdanie. Jeśli nawet komuś zdarzy się popełnić błąd, to przecież nie zbrodnia, każdy może popełnić byk. O ile ktoś pisze z polskimi znakami w firefoxie, to nie ma problemu z ortografią, bo widzi, że popełnił błąd.

Cytat:

Jeszcze trochę uznacie, że moderatorzy jako, że działają w czynie społecznym powinni pojechać na wojnę do Afganistanu...


Nie podpowiadaj im :)
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Ostatnio zmieniony przez Mizantrop 2011-06-08, 22:53, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2011-06-09, 00:43   

Kurczowo nawiązujemy do regulaminu? Okej, więc również trochę poteoretyzuję.

Napisałaś:

QukuÅ‚ka napisa³/a:

A co do wiadomości na PW czy zwracaniu uwagi w Ps'ach - przecież w regulaminie jest napisane, że tylko Modzi mogą zwracać uwagę


chwilę wcześniej napisałem:

vialink napisa³/a:

Fakt faktem, "sposób przejrzysty" może być pojęciem względnym, ale bez jaj, że ktoś napisze "rzaba" a Wy będziecie nam zgłaszać dany post.


i

vialink napisa³/a:

Ale Wy również macie opcje PW czy kontaktu z użytkownikiem. Każdy z Was może mu kulturalnie zwrócić uwagę czy poprawić go jako PS pod postem.



a PRZECIE¯ REGULAMIN MÓWI JASNO

Cytat:

c) Od zwracania uwagi użytkownikom w sprawach dotyczących łamania regulaminu są tylko i wyłącznie Moderatorzy oraz Administratorzy.



Z tego co napisałem, możemy wywnioskować, że popełnianie błędów, np rzaba, nie jest łamaniem regulaminu. Jeżeli nie jest to złamanie regulaminu automatycznie punkt o tym, że od zwracania uwagi użytkownikom w sprawach dotyczących łamania regulaminu są tylko i wyłącznie Moderatorzy oraz Administratorzy, przestaje obowiązywać. Idąc dalej tym tokiem myślenia - jeżeli użytkownik nie naruszył regulaminu Wy "macie prawo" zwrócić mu uwagę. Czy jest to klejnot typu "wstompiłem na sóchego pszeszczeń oceanu wuz nuża się w zieloność i jak łutka brodzi..." czy niepodobający się wam podpis - możecie z Tą osobą o tym rozmawiać.

Tyle teorii, dziękuję.

Co do samej poprawności, każdemu zdarza się popełniać błędy, nawet ktoś z poczuciem humoru poprawiał mnie zgłaszając mój post - okej. :-P Zgadzam się z tym, że głupotę trzeba tępić a ludzi piszących podobnie jak wyżej zaprezentowałem - mieszać z błotem. Ale kurcze, nie wymagajcie od nas cudów. Na prawdę i ja i moderatorzy mamy lepsze rzeczy do roboty niż poprawianie rzab, wozuw itd itd.

Jeżeli aż tak ważny dla Was jest język ojczysty, pragniecie walczyć o jego poprawność stylistyczną i gramatyczną może jako grupa użytkowników sami zaczniecie robić coś w tym kierunku? Swego czasu po sieci krążyły linki do akcji Bykom STOP, a co 2 użytkownik miał w podpisie "piszę poprawnie po polsku". Może macie ochotę sami stworzyć coś podobnego? Promować używanie Shifta, pokazywać że Alt nie boli a kropka i przecinek sama nie sp... ucieka spod palca... Osobiście jako admin pomogę Wam w stworzeniu takiej witryny. Pytanie czy ktoś ma większe chęci i ambicje prócz wymagania czegoś od innych? ;) Z mojej strony nie ma problemu, daje serwer, adres, system, jesteście chętni?
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-06-09, 07:09   

vialink, Ale ty się unosisz, jak jest choćby mała wzmianka w dyskusji o regulaminie :P Serio, trochę mnie dziwi Twój bulwers...

vialink napisa³/a:

Z tego co napisałem, możemy wywnioskować, że popełnianie błędów, np rzaba, nie jest łamaniem regulaminu.


Jest według punktu

Cytat:

f) Użytkownik zobowiązany jest wypowiadać się w sposób przejrzysty. Zabronione jest pisanie całych wypowiedzi kolorowymi czcionkami, kursywą, pogrubieniem oraz stylem utrudniającym czytanie. Wypowiedzi mają być treściwe oraz zgodne z zasadami gramatyki i ortografii.


I nie, to że się tak z Tobą droczę nie znaczy, że chcę by modzi poprawiali takie błędy, jeżeli zdarzają się one sporadycznie (chociaż zauważyłam, że najchętniej właśnie takie błędy poprawiają, gdzie jest tylko jeden, góra dwa błędy ortograficzne).
Jak napisałam, jestem za stworzeniem rangi korektora - jak ktoś chce, niech się bawi. Jednak trzeba zaznaczyć, że korektor będzie miał prawo jedynie poprawiać błędy, pouczać o języku i zgłaszać do likwidacji posty wyjątkowo upierdliwe w czytaniu.

vialink napisa³/a:

Jeżeli aż tak ważny dla Was jest język ojczysty, pragniecie walczyć o jego poprawność stylistyczną i gramatyczną może jako grupa użytkowników sami zaczniecie robić coś w tym kierunku?

Już sam ten temat jest robieniem "czegoś w tym kierunku" ale dobrze, że napisałeś, że to użytkownicy mają coś zrobić. Bo Wy już i tak macie roboty po pas.

vialink napisa³/a:

Promować używanie Shifta, pokazywać że Alt nie boli a kropka i przecinek sama nie sp... ucieka spod palca... Osobiście jako admin pomogę Wam w stworzeniu takiej witryny. Pytanie czy ktoś ma większe chęci i ambicje prócz wymagania czegoś od innych? Z mojej strony nie ma problemu, daje serwer, adres, system, jesteście chętni?


Myślę, że tworzenie witryny jest bez sensu. Nikomu nie będzie się chciało na to wchodzić z forum, zresztą, jak wiadomo, będzie to "coś z zewnątrz", a z problemem tego typu trzeba walczyć tam, gdzie on się pojawił.

A jeżeli chodzi o "piszę poprawnie po Polsku" w podpisie, to ja jestem rękami i nogami "za".
Ostatecznie można by się pobawić w grupę na forum, do której będą dołączani użytkownicy poprawnie piszący. Nie wiązałoby się to z niczym więcej, jak z satysfakcjonującym napisem w profilu, potwierdzającym naszą staranność.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2011-06-09, 08:04   

Cytat:

vialink, Ale ty się unosisz, jak jest choćby mała wzmianka w dyskusji o regulaminie :P Serio, trochę mnie dziwi Twój bulwers...


Jaki bulwers? Jak dotÄ…d piszÄ™ raczej spokojnie :-)

Niedawno w jakimś temacie komentowałem odnoszenie się do regulaminu w taki sposób. Nie będę się powtarzał. Jak pisałem, zgłaszać możecie, z tym, że bez przesady - jak rozpędziliście się na początku, że "zgłaszamy wszystko".

QukuÅ‚ka napisa³/a:

Jak napisałam, jestem za stworzeniem rangi korektora - jak ktoś chce, niech się bawi. Jednak trzeba zaznaczyć, że korektor będzie miał prawo jedynie poprawiać błędy, pouczać o języku i zgłaszać do likwidacji posty wyjątkowo upierdliwe w czytaniu.


Nie jestem pewien, i potem sprawdzę, ale z technicznego punktu widzenia korektor musiałby mieć nadane podobne uprawnienia jak moderator, do czego osobiście nie jestem przekonany. Jednak przemyślimy to.

Cytat:

A jeżeli chodzi o "piszę poprawnie po Polsku" w podpisie, to ja jestem rękami i nogami "za".
Ostatecznie można by się pobawić w grupę na forum, do której będą dołączani użytkownicy poprawnie piszący. Nie wiązałoby się to z niczym więcej, jak z satysfakcjonującym napisem w profilu, potwierdzającym naszą staranność.


Jak dla mnie możemy ufundować medale dla osób potrafiących pisać, jednak niekoniecznie rozumiem w jaki sposób ma to poprawić pisownie nowych użytkowników, którzy wpadają na chwilę, zakładają temat w WP a potem znikają.
 

Sade  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-06-09, 10:17   

Mizantrop napisa³/a:

Zauważ, że takie osoby z reguły nie aklimatyzują się na forum na dłuższy okres, przychodzą tylko z problemem i znikają po uzyskaniu odpowiedzi/porady/opinii.

Masz rację i nie w naszym obowiązku jest uczyć kogoś podstaw języka. Ale to, że przychodzą na chwilę, wcale ich nie tłumaczy.
 

enchantment  

VIP

osobliwy wypadek



ImiÄ™: Jakub

Do³±czy³: 28 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-06-09, 12:02   

Gorsze niż problemy z pisownią są, w tym wypadku, problemy z problemami. Na siłę wymyślacie nowe sugestie odnośnie forum. To oczywiste, że moderator nie będzie poprawiał błędów interpunkcyjnych, a ortograficzne jako tako zawsze są edytowane, przynajmniej przeze mnie. Nietrudną rzeczą jest pobranie opery, czy firefoxa.

Korektor? Co to za banał? Nierażące błędy jakiekolwiek po prostu są i zdarzają się one wszędzie, a te bardziej zauważalne już są poprawiane. Wprowadźmy jeszcze kilkanaście nowych funkcji, np. śmieciarza który będzie wyrzucał tematy do kosza. Moderacja -> również edycja, a przesadna jest zdecydowanie niepotrzebna moim zdaniem.
_________________
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." - Albert Einstein
 

coca.cola  

Hiper wymiatacz

Oh. Wow. Lovely.



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-06-09, 13:08   

Dramat, tragedia.
Jak dla mnie ustanawianie korekty to strzał w stopę.

Widząc jak ktoś wali masę ortów, błędów językowych i kuleje jego stylistyka (do tego można jeszcze wcisnąć te przeklęte emotikonki) wiem z jaką osobą się nie zadawać. Na takie posty zazwyczaj nie zwracam uwagi, a jakieś próby kontaktu zawsze są oddalane. A teraz wy chcecie mi tą możliwość zabrać? To jak ubarwiać gówno fiołkami.

W relacjach osoba-osoba to zawsze wyjdzie, podczas rozmowy via komunikator nie będzie już korekty, chyba że takim upośledzonym językowo osobom chcecie przypisać 'tłumacza' na stałe.

Jak przeszkadzają wam czyjeś orty, inty, języ, to się do takiej osoby nie zbliżać. A jeśli wali byki notorycznie, zawsze istnieje opcja dodania do ignorowanych.
Wasze wyszukiwanie problemów na siłę i robienia sztucznego zamieszania wokół spraw nieistotnych, jest męczące. Może zacznijcie od podwyższenia poziomu we własnych postach?
_________________
- Chyba się w panu zakochała, bo przeklinała pana całymi tygodniami.

Tumi Amar...
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-06-11, 14:20   

Rozumiem, że to zwyczajnie niemożliwe-zorganizowanie specjalnej ekipy wyszukującej błędy. Chodzi mi raczej o sytuację, kiedy osoba upoważniona w ingerowanie w posty innych użytkowników (chociażby w tematach z działu "Wasze problemy") po prostu poprawia błędy i przypomina o poprawnej pisowni tak "przy okazji".

Kiedyś zastanawiałam się nad ustawieniem baneru "piszę poprawnie po polsku" i teraz, przy najbliższym kontakcie z laptopem, zastosuję tę małą poprawkę w profilu.

Idąc dalej mam rozumieć, że zwykli użytkownicy mają prawo do małego offtopu w postaci małego przypomnienia w swoim poście, iż (przykładowo) wyrazu "rze" w polskim języku nie ma?
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-06-12, 10:13   

Ja bym była za takimi przypominajkami od innych userów, acz widziałam już miejsca, gdzie ludzie pisali posta tylko po to, żeby wytknąć byka.
Za coś takiego moderacja powinna ganiać z nożyczkami, bo nic do tematu nie wnosi, poza obustronną irytacją. (No chyba, że mały ruch i przydałby się jakiś flamewar).

Jeżeli o poprawną pisownię w internecie idzie - im bardziej się przymyka oko, tym bardziej trzeba to oko przymykać, bo ludzie sprawdzają, na ile im wolno i właśnie na granicy tego poziomu się utrzymują - bo po co się wysilać, skoro wolno odpuścić?
_________________
TIGER, tiger, burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
 

Mirage  

Hiper wymiatacz

VIP



Do³±czy³: 12 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-06-14, 21:28   

QukuÅ‚ka napisa³/a:

A jeżeli chodzi o "piszę poprawnie po Polsku" w podpisie, to ja jestem rękami i nogami "za".
Ostatecznie można by się pobawić w grupę na forum, do której będą dołączani użytkownicy poprawnie piszący. Nie wiązałoby się to z niczym więcej, jak z satysfakcjonującym napisem w profilu, potwierdzającym naszą staranność.

Jestem za. Niesamowicie wkurzają mnie userzy, którzy popełniają podstawowe błędy w pisowni, a jak im się zwróci uwagę to plują jadem. Często też tworzą tematy z prośbą o pomoc w jakiejś sprawie, a jak za nic nie mogę się doczytać/domyślić o co im chodzi. Zaczynają kolejne zdanie, nie kończąc poprzedniego, nie używają nigdy znaków interpunkcyjnych i nawet nie chodzi tu o przecinki, czasem nie ma nawet kropek i wielkich liter :-o
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2011-06-14, 22:04   

To może dodatkowe rangi? ;d jedna dla osób, które mają ileś tam postów i piszą poprawnie, a druga dla tych których ciężko przeczytać, a jeszcze częściej zrozumieć ;p.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Mirage  

Hiper wymiatacz

VIP



Do³±czy³: 12 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-06-15, 11:58   

motyl napisa³/a:

To może dodatkowe rangi? ;d jedna dla osób, które mają ileś tam postów i piszą poprawnie, a druga dla tych których ciężko przeczytać, a jeszcze częściej zrozumieć ;p.

Jestem za :]
 

xenovobez  

Hiper wymiatacz

;]



ImiÄ™: Oryginalne

Wiek: 29

Do³±czy³a: 07 Kwi 2010

   

Wys³any: 2011-06-15, 19:36   

motyl napisa³/a:

To może dodatkowe rangi? ;d jedna dla osób, które mają ileś tam postów i piszą poprawnie, a druga dla tych których ciężko przeczytać, a jeszcze częściej zrozumieć ;p.



to chyba bym była w I dziesiątce ale tych drugich... lekko przesmiewne, ale ciekawe, byłaby motywacja do wklikiwania tym prawym przyciskiem myszy poprawianie blędów. a nie pisanie PL znaków tez sie liczy?
_________________
"[...] miłość nie daje i nigdy nie dawała szczęścia. Wręcz przeciwnie, zawsze jest niepokojem, polem bitwy, ciągiem bezsennych nocy, podczas których zadajemy sobie mnóstwo pytań, dręczą nas wątpliwości. Na prawdziwą miłość składa się ekstaza i udręka."
 

Gabriel  

Stały User



Do³±czy³: 15 Sie 2010

   

Wys³any: 2011-06-15, 21:17   

To naprawdę ciężka robota. Korektor, tak jak moderator, musi sprawdzać każdy post, czytać go dokładnie, szukać błędów, poprawiać je. To fucha dla kogoś, komu się naprawdę nudzi, jest no-lifem i zna dobrze polski język. Być może trafi się tutaj taki ktoś. Ale znając życie, będzie jarał się rangą przez tydzień, a potem mu się znudzi.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com