Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Mizantrop | 2013-07-05, 13:35

Autor

Wiadomo¶æ

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-06-08, 12:57   Problemy userów z pisowniÄ….

Wiem, że może sieję panikę, ale wśród postów roi się od błędów ortograficznych. Zauważyłam, że kiedyś zajmowano się tym problemem, wyróżniając błędy w postach userów. Rozumiem, że walka z błędami ortograficznymi=walka z wiatrakami, ale może warto pomyśleć o jakichś przypiętych tematach prewencyjnych, które mogłyby pomóc w uniknięciu ataku błędów. Niestety jest to normalne, że niektórzy nowi użytkownicy robią dziwne błędy orto (i nie czytają tematów "informacyjnych"), ale sytuacja jest szczególnie rażąca, kiedy stali użytkownicy forum nagannie naginają zasady polskiej pisowni. Dziękuję za uwagę, zapraszam do dyskusji i proszę o chociaż małą interwencję w tej sprawie, tak dla dobra naszego narodu.
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-06-08, 13:12   

W sumie racja. Może sam mam dosyć liberalny stosunek do ortografii, ale Firefox mi wyłapuje błędy z całkiem fajnym skutkiem. A niektóre posty zwyczajnie nie można przeczytać, mam wrażenie, że je pisało 7 letnie dziecko.
_________________
lol
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-06-08, 13:14   

Też używam firefoxa, więc raczej nie mam z tym problemów. To dobry sposób by uniknąć wpadek ortograficznych.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-06-08, 13:16   

bottle_of_dreams napisa³/a:

Zauważyłam, że kiedyś zajmowano się tym problemem, wyróżniając błędy w postach userów.


Tylko Motyl się tym zajmowała tak naprawdę. Teraz bywa rzadko, a innym raczej się nie chce sprawdzać każdego postu z osobna.

Cytat:

f) Użytkownik zobowiązany jest wypowiadać się w sposób przejrzysty. Zabronione jest pisanie całych wypowiedzi kolorowymi czcionkami, kursywą, pogrubieniem oraz stylem utrudniającym czytanie. Wypowiedzi mają być treściwe oraz zgodne z zasadami gramatyki i ortografii.


Macie prawo zgłosić KA¯DY post niezgodny z tym punktem. Nie zwalajcie wszystkiego na modów. Zgłaszajcie, a będzie wam to naprawione.

[ Dodano: 2011-06-08, 13:18 ]
Isair, chodzi o to, że niektórzy nawet nie patrzą, co piszą. A potem wychodzą jakieś hieroglify, zamiast zdań. Jakby bełkotali coś pod nosem.
 

Sade  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-06-08, 13:46   

Błędy ortograficzne to jedno. Ale żeby nastolatek nie potrafił poprawnie napisać kilku zdań? W niektórych tematach trzeba się domyślać, co autor miał na myśli.
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-06-08, 14:41   

Cytat:

Błędy ortograficzne to jedno. Ale żeby nastolatek nie potrafił poprawnie napisać kilku zdań? W niektórych tematach trzeba się domyślać, co autor miał na myśli.


To jest indywidualna sprawa toku rozumowania każdego z użytkowników. Każdy ma jakiś własny, specyficzny styl.

QukuÅ‚ka napisa³/a:

Nie zwalajcie wszystkiego na modów. Zgłaszajcie, a będzie wam to naprawione.


Masz całkowitą rację. Muszę częściej z tego korzystać.

Można poprosić o wyjaśnienie prostszym językiem, czy dokładniejszym.
_________________
lol
 

Sade  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-06-08, 14:44   

Everthus napisa³/a:


To jest indywidualna sprawa toku rozumowania każdego z użytkowników. Każdy ma jakiś własny, specyficzny styl.

Ale bez przesady typu:

Cytat:

załosne ale nie ważne,po pół h dzwoni do mnie pedagodzka szkola i mówi że jeśli jutro nie poprawie sie z histori jakoś tak to określila babka ps od histori chyba coś w głowe bije jak nie z mapy mnie pyta to z czegoś 2 a to 3 ..


PodstawÄ… uzyskania jakiejkolwiek pomocy jest zrozumienie problemu :)
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-06-08, 15:09   

No to już wyraźny brak składni zdania.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2011-06-08, 15:45   

QukuÅ‚ka napisa³/a:

Isair, chodzi o to, że niektórzy nawet nie patrzą, co piszą. A potem wychodzą jakieś hieroglify, zamiast zdań. Jakby bełkotali coś pod nosem.


Z całym szacunkiem Quku, ale Twoja ortografia też leży.

Ortografia, ortografią, ale brak logiki, składni i stylu - tego program nie naprawi.
Jako, że sie zajmowałam korektą, mogłabym poprawiać zauważone błędy, ale takiej fuchy nie ma. ; >
zawsze można pomyśleć o programie, ale to zadziała w przypadku ortografii. reszta będzie leżeć i tak.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-06-08, 16:00   

alpen. napisa³/a:

Z całym szacunkiem Quku, ale Twoja ortografia też leży.


Z całym szacunkiem Alpen, ale błędy zarzają mi się sporadycznie. A jeżeli Ci się nie podoba - zgłaszaj.

alpen. napisa³/a:

Ortografia, ortografią, ale brak logiki, składni i stylu - tego program nie naprawi.

Od tego jest punkt w regulaminie i wykrzyknik pod postem.

alpen. napisa³/a:

Jako, że sie zajmowałam korektą, mogłabym poprawiać zauważone błędy, ale takiej fuchy nie ma. ; >

Jak tak bardzo chcesz, to możesz założyć temat - propozycję o utworzenie rangi "edytor" czy coś takiego. Tak żebyś mogła edytować posty, a nagminnie piszących źle zgłaszać moderacji do ostrzeżeń.
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-06-08, 17:28   

Nie tylko ortograficzne. Już można przymknąć oko na językowe i całą resztę, nad którą nie warto się rozdrabniać, ale interpunkcyjne również powinno się tępić.

QukuÅ‚ka napisa³/a:

edytor


Korrrektorrr! Dobry pomysł, ale jak znam to forum i jego użytkowników, to i tak masę błędów przeoczy. A mnie się w takich sytuacjach żołądek przewraca i płaczę nad polszczyzną Polaków.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-06-08, 18:13   

Chyba nie sądzicie, że moderator będzie stawiał przecinki i kropki w wypowiedzi danego użytkownika. Owszem, oczywiste błędy ortograficzne można poprawić, jak najbardziej. Ale nie edytować całej treści ze względu na to, że albo owy użytkownik ma w dupie gramatykę i stylistkę tudzież się śpieszy i nie zwraca na to uwagi.
Jak tak chcecie poprawnej gramatyki i stylistki, to można takiej osobie do skutku wyrzucać temat do kosza.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2011-06-08, 19:26   

QukuÅ‚ka napisa³/a:

alpen. napisał/a:
Ortografia, ortografią, ale brak logiki, składni i stylu - tego program nie naprawi.
Od tego jest punkt w regulaminie i wykrzyknik pod postem.


Powiem szczerze, rozbawiło mnie to. Jak napisał Mizi:

Mizantrop napisa³/a:

Chyba nie sądzicie, że moderator będzie stawiał przecinki i kropki w wypowiedzi danego użytkownika.



Oczywiście, jak najbardziej macie rację co do ilości błędów popełnianych przez naszych użytkowników i tego, że trzeba z tym walczyć. Ale moderatorzy nie są od poprawiania błędów ortograficznych i stylistycznych. Jak widzę, regulamin znowu traktujecie bardzo dosłownie.
Fakt faktem, "sposób przejrzysty" może być pojęciem względnym, ale bez jaj, że ktoś napisze "rzaba" a Wy będziecie nam zgłaszać dany post.

Róbcie to, jeżeli dany użytkownik nie wykazuje się minimum intelektu i w kółko pisze w taki sposób. Wtedy jak najbardziej, zareagujemy. Ale Wy również macie opcje PW czy kontaktu z użytkownikiem. Każdy z Was może mu kulturalnie zwrócić uwagę czy poprawić go jako PS pod postem. :-)

Jeszcze trochę uznacie, że moderatorzy jako, że działają w czynie społecznym powinni pojechać na wojnę do Afganistanu... ;)
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2011-06-08, 22:47   

QukuÅ‚ka napisa³/a:

alpen. napisał/a:
Jako, że sie zajmowałam korektą, mogłabym poprawiać zauważone błędy, ale takiej fuchy nie ma. ; >
Jak tak bardzo chcesz, to możesz założyć temat - propozycję o utworzenie rangi "edytor" czy coś takiego. Tak żebyś mogła edytować posty, a nagminnie piszących źle zgłaszać moderacji do ostrzeżeń.


A to jest niegłupi pomysł.

QukuÅ‚ka napisa³/a:

alpen. napisał/a:
Ortografia, ortografią, ale brak logiki, składni i stylu - tego program nie naprawi.
Od tego jest punkt w regulaminie i wykrzyknik pod postem.


Zbędny mój komentarz, cała wypowiedź Bartka mówi sama za siebie.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-06-08, 23:04   

vialink napisa³/a:

Powiem szczerze, rozbawiło mnie to. Jak napisał Mizi:
Mizantrop napisał/a:
Chyba nie sądzicie, że moderator będzie stawiał przecinki i kropki w wypowiedzi danego użytkownika.


¬le mnie zrozumieliście. Chodzi o to, że skoro wam się nie podoba, to zgłaszajcie, bo zwykły użytkownik nie poprawi postu kolegi. A co do wiadomości na PW czy zwracaniu uwagi w Ps'ach - przecież w regulaminie jest napisane, że tylko Modzi mogą zwracać uwagę ;)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com