Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

eem666  

User

eem666


ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 01 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-05, 13:14   

a jakie są wasze problemy szkolne? lubicie u w ogóle chodzic do szkoły?
jesli nie to dlaczego? czy szkoła was stresuje?

czy uwazacie ze wspolczesna mlodziez jest inna niz 20 lat temu? jesli tak to dlaczego?

dziekuje za wszystkie odp i wszytskich serdecznie pozdrawiam :)
 

freestylee  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: ee yy eekhem hehe

Wiek: 28

Do³±czy³: 21 Lut 2011

Sk±d: nie wiem ;(

   

Wys³any: 2011-09-05, 14:34   

eem666 napisa³/a:

a jakie sÄ… wasze problemy szkolne?


Dużo nauki mało czasu na odpoczynek,nie mam czasu odwiedzić rodziny,starej babci tylko w niedzielę bo mam wolene :-x ,nie przepadam za szkołą bo zawsze wymyślą coś mało udanego :kwasny:

eem666 napisa³/a:

czy szkoła was stresuje?


tak szkoła mnie stresuje i to bardzo często w roku szkolnym miewam migreny co jest spowodowane stresem... :-x

eem666 napisa³/a:

czy uwazacie ze wspolczesna mlodziez jest inna niz 20 lat temu?


Tak napewno bo ludziom łatwiej się żyło,było weselej nie było takiej na gonki na szkołę,seks,uzależnienia... było można więcej czerpać z życia,było mniej aut co za tym idzie mniej spalin,w szkole był inny tryb nauczania i oceniania i kar dla dzieci/młodzieży. Jeżeli mój post pomoże to dziękuję ;)
Bo dla mnie to jest sama przyjemność pisać prawdę
Tylko nie pisać mi że Była komuna bo mi tak mi się wydaje że chodzi o czas jak polska nabierała sił ;)
_________________
"Jestem Bogiem
Uświadom to sobie sobie
Ty też jesteś Bogiem
Tylko wyobraź to sobie sobie"
 

Capolous  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 01 Lis 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-10-21, 20:36   

eem666 napisa³/a:

a jakie są wasze problemy szkolne? lubicie u w ogóle chodzic do szkoły?
jesli nie to dlaczego? czy szkoła was stresuje?


Dwa lata temu, gdy szedłem do nowej szkoły szkoła bardzo mnie stresowała. Nie miałem przyjaciół ani nikogo z kim mógłbym pogadać, dlatego codziennie wstając pytałem się: kiedy to się wreszcie skończy?!
Teraz nie mam żadnych problemów towarzyskich. Jeżeli idę zestresowany do szkoły to tylko dlatego, że mam jakiś bardzo ważny sprawdzian czy coś innego z ocenami.
_________________
What you want? What you need? What you'd come here for?
Foster The People - Houdini
 

wegrrrry  

Mega wymiatacz

paranoid



ImiÄ™: Diana

Do³±czy³a: 07 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-10-21, 20:56   

Jakoś nie stresuje mnie szkoła, może dlatego, że nauka łatwo mi przychodzi i spędzając bardzo mało czasu przed książkami szkolnymi, potrafię osiągnąć dobre wyniki. Większych problemów nie mam. Nie jestem jakoś negatywnie na szkołę nastawiona, dużo się dzieje i w sumie zawsze można się ze wszystkimi spotkać, pogadać na matmie, a na końcu ponarzekać, że się nie rozumie tematu:P I poćwiczyć na wfie, połazić na sksy, pograć trochę w przedstawieniach <3
Nie wiem, czy dużo się zmieniło jeśli chodzi o samą młodzież. Może współczesna jest trochę bardziej rozrywkowa, ale mają też większe możliwości. Gdyby takowe miała ta, która uczyła się 20 lat temu, pewnie nie za wiele by się od nas różniła. Tak mi się przynajmniej wydaje.
_________________
Go away go away
You fill my headspace
With evil thoughts unkind
 

Il Cavaliere  

User



Wiek: 31

Do³±czy³: 21 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-10-21, 21:44   

wegrrrry napisa³/a:

Jakoś nie stresuje mnie szkoła, może dlatego, że nauka łatwo mi przychodzi i spędzając bardzo mało czasu przed książkami szkolnymi, potrafię osiągnąć dobre wyniki. Większych problemów nie mam.



Nie chcę być złośliwy, ale...poczekaj, aż skończysz gimnazjum. ¯yczę Ci, żebyś w średniej szkole miała podobne nastawienie.

A co do tematu - bardzo ciekawy. Zasadniczo, to w naszych czasach jest dużo problemów z młodzieżą, ale takie były od zawsze. Nie zmieni się sztafety pokoleń.
Rodzice mi mówią, że zazdroszczą mi, że my, młodzi, mamy okazję wyjazdu za granicę i ułożenia sobie w kraju, gdzie czekają nas lepsze perspektywy, niż tu, w Polsce. Jednakowoż oni nie pamiętają jednej rzeczy - gdy byli w naszym wieku, ich rodzice mówili do nich: "Zazdroszczę wam, że możecie spokojnie skończyć szkołę i iść do pracy. My w waszym wieku przeżywaliśmy wojnę i codziennie modliliśmy się o przeżycie" i tak jest zawsze.

Czy szkoła mnie stresuje? Tak. Bo poszedłem do niewłaściwej szkoły. Generalnie jeśli chodzi o klasę, to chodzę z ludźmi, których po szkole nigdy w życiu już nie zobaczę. Bo mówiąc skromnie, poglądy ludzi w mojej klasie od moich się różnią diametralnie. Czeka mnie też matura i nauczyciele mnie codziennie utwierdzają w przekonaniu, że będzie bardzo źle.

Ale ogólnie nie czuję żadnego stresu w moim życiu i problemów. Pochodzę z normalnego domu, nigdy nie miałem problemów z biedą, moich rodziców praktycznie było stać na wszystko, co chciałem i mam nadzieję, że im się odwdzięczę. Jestem zdrowy w pełni, a problemy związane z ludźmi, uczuciami itp to problemy każdego nastolatka, więc luz.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-21, 21:47   

Cytat:

Nie chcę być złośliwy, ale...poczekaj, aż skończysz gimnazjum. ¯yczę Ci, żebyś w średniej szkole miała podobne nastawienie.


Ojej, bo to właśnie zależy od nastawienia, które powinno się już mieć, a nie budować je dopiero na podstawie szkoły.

I gimnazjum, i liceum i studia wspominam dobrze.
Jedynie w pierwszym liceum miałam poważny zgrzyt z klasą, przez który przepisałam się do innej szkoły, ale wyszło mi to tylko na dobre.
 

xenovobez  

Hiper wymiatacz

;]



ImiÄ™: Oryginalne

Wiek: 29

Do³±czy³a: 07 Kwi 2010

   

Wys³any: 2011-10-21, 21:53   

Również pozdrawiam ;)

Cóż, inna technologia... teraz są rzutniki, tablice interaktywne, internet wszechobecny, a kiedyś to co? chodziło się po bibliotekach, trzeba było wszystko pisać, rysować, zeby zrozumieć, a teraz mamy podane na tacy, czy dobrze? Może i dobrze. Ale wyszukiwanie informacji- leży. Co do problemów... ja takowych nie mam, no może niektórzy dzielą się na tych "lepszych- bogatszych(nie lubię ich, bo się wywyższają), normalnych i cicho-ciemnych" w gimnazjum było w dodatku kasta- imprezowicze. Stres? A co to by było za życie bez odrobiny stresu. Przynajmniej jest na co ponarzekać grupowo. Ale problem zaczyna się jak wrócę do domu- gdy nie m juz znajomych to zaczyna się problem samotności takiej wewnętrznej itp. ale tak to szkoła jest ok.
_________________
"[...] miłość nie daje i nigdy nie dawała szczęścia. Wręcz przeciwnie, zawsze jest niepokojem, polem bitwy, ciągiem bezsennych nocy, podczas których zadajemy sobie mnóstwo pytań, dręczą nas wątpliwości. Na prawdziwą miłość składa się ekstaza i udręka."
 

Ostatnio zmieniony przez xenovobez 2011-10-21, 21:57, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Il Cavaliere  

User



Wiek: 31

Do³±czy³: 21 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-10-21, 21:54   

Nie wiem dlaczego, chcesz mnie w każdym wątku utwierdzić w przekonaniu, że nie mam racji i pisze farmazony ;) ...wiadomo, że wszystko zależy od nastawienia, jednak czasem jest tak, że człowiek myśli pozytywnie, a rzeczywistość jest całkiem inna.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-21, 21:55   

Il Cavaliere napisa³/a:

Nie wiem dlaczego, chcesz mnie w każdym wątku utwierdzić w przekonaniu, że nie mam racji i pisze farmazony ;)


Hm, źle to odebrałeś.

A w tym wypadku w zasadzie uważamy tak samo ;) Wyluzuj, zią.
 

wegrrrry  

Mega wymiatacz

paranoid



ImiÄ™: Diana

Do³±czy³a: 07 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-10-21, 22:35   

Il Cavaliere napisa³/a:

Nie chcę być złośliwy, ale...poczekaj, aż skończysz gimnazjum. ¯yczę Ci, żebyś w średniej szkole miała podobne nastawienie.


Ależ dziękuję za życzenia. Wypowiadam się uwzględniając sytuację obecną, ale też jestem w 100% przekonana, że zmiana szkoły nie zmieni mojego nastawienia. Może i już nie będzie wszystko przychodzić tak łatwo i będę miała więcej nauki, ale myślę, że maturę spokojnie zdam, więc większego stresu o to nie będzie:) Czas pokaże.
_________________
Go away go away
You fill my headspace
With evil thoughts unkind
 

eem666  

User

eem666


ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 01 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-10-23, 14:56   

Czytając wasze wypowiedzi, przekonuję się (oczywiście z małymi wyjątkami), że coraz większa liczba nastolatków jest zestresowana przez szkołę, nauczycieli oraz rówieśników szkolnych. Generalnie przeglądając fora internetowe, dowiaduję się również, że jest dużo osób które doznają lęków i fobii społecznych, popadają też w depresję, nerwice itp. Czy Wy macie również problemy tego typu? Czy ktoś z was chodził kiedyś do psychologa itp?
Jak myślicie, dlaczego tak się dzieje?
 

Capolous  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 01 Lis 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-10-23, 18:28   

Chodziłem do psychologa, ponieważ miałem problemy z nerwami. Powodem był tryb życia - dużo nauki, mało wolnego czasu, mało snu itd. Gdy to poprawiłem było dużo lepiej. Myślę, że większość przypadków jest spowodowana właśnie takim czymś.
_________________
What you want? What you need? What you'd come here for?
Foster The People - Houdini
 

James  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 32

Do³±czy³: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-10-23, 19:58   

eem666 napisa³/a:

Czytając wasze wypowiedzi, przekonuję się (oczywiście z małymi wyjątkami), że coraz większa liczba nastolatków jest zestresowana przez szkołę, nauczycieli oraz rówieśników szkolnych. Generalnie przeglądając fora internetowe, dowiaduję się również, że jest dużo osób które doznają lęków i fobii społecznych, popadają też w depresję, nerwice itp. Czy Wy macie również problemy tego typu? Czy ktoś z was chodził kiedyś do psychologa itp?
Jak myślicie, dlaczego tak się dzieje?


Wydaje mi się, że wynika to z tego, iż człowiek jest nie zadowolony ze swojego życia i chciałby je zmienić do takiego stopnia, żeby mógł powiedzieć:
- Tak jestem zadowolony.
Ale zmiana nie przychodzi z dnia na dzień i wtedy człowiek przechodzi przez najtrudniejszy w życiu okres, stąd naradzają się różne lęki, fobie, depresje czy też nerwice.
Jednym siÄ™ udaje innym niestety nie.
_________________
Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.

— Oscar Wilde
 

freestylee  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: ee yy eekhem hehe

Wiek: 28

Do³±czy³: 21 Lut 2011

Sk±d: nie wiem ;(

   

Wys³any: 2011-10-23, 22:28   

Mam teraz Dużo nauki,mało czasu na odpoczynek lecz zawszę się ogarniam i się żyje dalej...
_________________
"Jestem Bogiem
Uświadom to sobie sobie
Ty też jesteś Bogiem
Tylko wyobraź to sobie sobie"
 

Przezroczysta  

Mega wymiatacz

Matka



Do³±czy³a: 11 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-10-24, 15:23   

eem666 napisa³/a:

lubicie w ogóle chodzic do szkoły?


Lubię chodzić do szkoły, ponieważ lubię przebywać z ludźmi.

eem666 napisa³/a:

czy uwazacie ze wspolczesna mlodziez jest inna niz 20 lat temu? jesli tak to dlaczego?


Tak, uważam, że współczesna Młodzież jest inna niż ta 20 lat temu.
Dlaczego? Dzisiejsi 40 - latkowie mieli inne priorytety, co innego było dla nich ważne. Nie liczył się lans, ale jakieś wyższe wartości. I odnoszę wrażenie, że tamta Młodzież była dojrzalsza.
_________________
Nie ma nic gorszego niż myśli uwięzione w zakamarkach umysłu, które nie mogą umrzeć.
Czasem nieśmiertelność myśli jest męcząca.
Paradoksalnie - czasem jest zbawieniem.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com