Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

alouettes  

User



ImiÄ™: Natalia

Do³±czy³a: 31 Pa¼ 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-10-31, 16:15   

eem666 napisa³/a:


Czy moda i wygląd mają dla was duże znaczenie?
Czy podążacie za panującymi trendami, również za modą na chudosc?
Co daje wam modne ubranie? Lepsze samopoczucie? Większą pewnośc siebie?



moda zawsze była dla mnie ważna, aczkolwiek mam swój styl i niekoniecznie podążam tą samą ścieżką co większość moich rówieśniczek. jednak też bardzo dbam o swój wygląda i nie lubię wyglądać źle. jedna z dziewczyn już o tym pisała z tego co widziałam. i mój problem jest podobny. może nie tona makijażu. ale bez chociażby odrobiny podkładu, czy czegoś takiego, nie lubię wychodzić z domu.

co do trendu na chudość. chuda jestem od urodzenia, więc podążanie za trendami tutaj nie jest odpowiednim sformułowaniem. jednak moja przyjaciółka ma duży problem z tym. gdy była dzieckiem była dość pulchna. z wiekiem przestała mieć ten problem, aczkolwiek teraz wpadła w towarzystwo "melanż, wóda i papierosy" gdzie wygląd jest niezmiernie ważnym elementem. zaczęłam się o nią bać już w wakacje kiedy to potrafiła żyć trzy dni pijąc samą wodę, bo jak mówiła "nie była głodna". ale teraz jest znacznie gorzej. ostatnio stwierdziła, że nie je śniadania tylko połyka ibuprom, bo wtedy nie czuje głodu i nie ma potrzeby jedzenia. to straszne!

nie wiem. może po prostu duże miasto tak działa na niektórych ludzi?
 

Fatum

Wymiatacz

hate me once again



Do³±czy³: 08 Lis 2011

   

Wys³any: 2011-11-16, 13:26   

Cytat:

Chciałbym zatem dowiedziec się od was jakie są wasze codzienne problemy, jak duże znaczenie ma dla was wygląd oraz moda.



Jak dziewczyna chcę ładnie wyglądać, ale to wcale nie oznacza, że ubieram się zgodnie z wyznaczonymi trendami. Mam swój gust, nie takie złe wyczucie stylu i zazwyczaj ludzie wręcz chwalą, że ubieram się ciekawie, bądź, że dobrze dobrałam jakieś elementy, chociaż oni w życiu nie mieliby odwagi tak odbić od przyjętej "normalności". :-)

Moje codzienne problemy i zmagania to głównie pogodzenie szkoły z życiem towarzyskim, lub w niektórych sytuacjach nawet pogodzenie się z totalnym jego brakiem. :-/
_________________
__________
 

Il Cavaliere  

User



Wiek: 31

Do³±czy³: 21 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-11-28, 22:01   Re: Problemy współczesnej mÅ‚odzieży.

Zaraz mnie cos trafi - napisalem specjalnie dla autora dlugi post i przypadkowo mi sie usunal :evil: .

No to od nowa :). Troche o mnie napisze, zanim odpowiem na pytania - jestem 19-latkiem, ostatnim z 'nastego' rocznika. Jestem z normalnej rodziny, nie mam problemow ze zdrowiem. Jestem jak wielu innych - musialem to napisac, bo wiadomo, ze inne sa problemy osob, ktore nie sa zdrowe, w sensie, ze choruja na cos, na co nie maja wplywu, czy sa z patologicznych rodzin, a wiec...

...problemem teraz dla mnie jest tylko jedna rzecz - koniec szkoly i pytanie - co dalej? Problemy natury osobowej w stylu przyjaciele, koledzy itp. juz mnie nie dotycza. Wiadomo, ze ludzie przychodza i odchodza. Jednakze wlasnie u mnie jest taki screenshot - widze wielki most, ktory prowadzi w nieznane. Zawsze bylem pewien co mnie czeka - szkola, nastepny rok szkola, potem szkola...a nagle po czerwcu nast. roku mam wielka luke w podswiadomosci - dokonac wyboru slusznego. Isc swoja droga, nie potykac sie itp. To mi sprawia troche problem, a pier**** w stylu "poklocilem sie z kolega i musze napisac, ze to moj wielki problem'' to dawno nie moja dzialka. Ale wszystko zmienia sie z wiekiem - inaczej mysli 13-latek, inaczej 16-latek, inaczej 19-latek. Naprawde, kazdy rok od 13 do 19 roku to wielka zmiana w charakterze.

Moda? A co to? Ja szczerze - nigdy, nigdy nie podazalem za moda i tak naprawde lata mi ona kolo czterech liter. Ubieram sie jak chce, slucham czego chce i zyje jak chce i nie obchodzi mnie zycie innych, nie jestem wscibski i nie zyje cudzym zyciem - szkoda, ze to nie jest modne.

Nigdy, nigdy nie zalozylbym na siebie jakiegos ciucha, patrzac na niego pod tym wzgledem: "Hmm, to jest w modzie. Kupuje! Ale kurcze...brzydki ma kolor i nie podoba mi sie...trudno, trza isc z mody czasem! Trza sie przed innymi pokazac!"a potem co? pol roku mija, moda sie zmienia i co wtedy? No kurde, jakbym ja sie mial zastanawiac, nad tym, co robie z perspektywy - jak to odbiora inni...to prosze was - to ulomnosc do potegi entej. Moge ubrac sobie np. modna rzecz JESLI mi sie podoba - a jednoczesnie moge przy tym ogladajac filmy, ktore w modzie nie sa i sluchac klasyki - tez nie w modzie. Wszystko jest stanem umyslu. Nie szufladkujmy sie i nie badzmy wiezniem opinii.

Wyglad? Wiadomo, trzeba o siebie dbac. Bez przesadnej dokladnosci, ale trzeba.

To tyle - mam nadzieje, ze pomoglem.
 

colderthanever  

User

Ktosik.


Do³±czy³: 17 Sty 2012

Sk±d: PL

   

Wys³any: 2012-01-17, 20:50   

Podążam za modą, lecz noszę to co mi się podoba, i jest wg mojego gustu ^^
Zawsze jestem dobrze ubrany i uczesany, wg mnie oczywiście, tzn dbam dużo o siebie <ale też bez przesady hehe>
Problem z sylwetką powoli mija, schudłem już 10 kg, ale nadal nie akceptuję siebie.
Generalnie za często przesiaduję na komputerze, i za dużo czasu spędzam na "nicnierobienie".
Ale to powoli zmieniam.
Mam spore problemy emocjonalne, ale to chyba większość osób ma. Tyle chyba z mojej strony ;)
_________________
"Bez Ciebie dzisiejsze wzruszenia byłyby tylko martwym naskórkiem dawnych uniesień"
 

eem666  

User

eem666


ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 01 Wrz 2011

   

Wys³any: 2012-01-18, 17:33   

colderthanever napisa³/a:


Mam spore problemy emocjonalne, ale to chyba większość osób ma. Tyle chyba z mojej strony ;)



Co masz na myśli pisząc, że masz spore problemy emocjonalne?

i pytanie do was wszystkich, czy znacie osoby które ślepo podążają za modą? tzw "niewolników mody" ? jeśli tak, to jak myślicie dlaczego modne ubrania i akcesoria mają dla nich tak duże znaczenie?
:-)
 

Don Rafaello  

Hiper wymiatacz


Imię: Rafał

Wiek: 31

Do³±czy³: 14 Pa¼ 2010

Sk±d: z planety Ziemia

   

Wys³any: 2012-01-19, 19:08   

Myśle ze Problemy młodziezy to dobra droga na przyszlosc oraz planowanie jak najlepiej jej.
_________________
Jestem tylko człowiekiem ^^
 

Capolous  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 01 Lis 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-01-19, 19:57   

eem666 napisa³/a:

Co masz na myśli pisząc, że masz spore problemy emocjonalne?



Raczej chodzi o to, co każdy ma (moim zdaniem). Mam na myśli ciągłe denerwowanie się, gdzie każdy szczegół może doprowadzić do furii, problemy z przyjaciółmi, problemy miłosne, itd. itd.

Mimo, iż też je mam, mogę spokojnie powiedzieć, że jestem szczęśliwy.
_________________
What you want? What you need? What you'd come here for?
Foster The People - Houdini
 

Ispirazione  

User



ImiÄ™: Dominika

Do³±czy³a: 08 Wrz 2012

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2012-09-08, 22:00   

Jeśli chodzi o anoreksję pomóc nie mogę - raczej lubię jeść :) Jeśli chodzi o modę, nie podążam ślepo za modą, ale też nie wyjdę z domu ubrana niechlujnie, brak makijażu wchodzi w rachubę tylko w wakacje. Powód jest prosty: moja skóra ma tendencje do trądziku i pokład zajmuje stałe miejsce w moje torebce. W lato, kiedy skóra jest opalona, nie widać na niej tych czerwonych plamek, więc nie widzę już konieczności stania przed lustrem codziennie rano.
W gimnazjum miałam wielu ludzi, którzy ubierali się bardzo podobnie - nie było to podążanie za modą, jako ogólnym trendem panującym w kraju, na świecie, na pokazach u projektantów, ale bardziej stylem ubierania się "elity" szkoły. Przez taki strój czuli się bardziej do nich podobni, niektórzy chcieli się przystosować, być lubiani, należeć do nich. W liceum na szczęście już czegoś takiego nie ma i większość ludzi ubiera się jak chce :)
_________________
"Jak biały kamień w głębi studni ciemnej,
Tak we mnie jedno czai siÄ™ wspomnienie.
Nie walczę z nim i walczyć by daremno,
Bo w nim i radość moja, i cierpienie. "
 

oem20  

User


Wiek: 23

Do³±czy³: 09 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-09-09, 21:06   

Problemy? Nie ma ich za dużo, ostatnio małe związane z płcią przeciwną i powrót do szkoły :D
Wygląd/moda? Sam chodzę bojówki+glany+koszulka z zespołem i za modą ani nie podążam, ani nie chcę podążać. Co do cudzego wyglądu, odrzucają mnie dresy, pumpy i brak higieny. Na wygląd większości osób nie zwracam uwagi, jedyne na co patrzę to subkultury :) Tzn. jak zobaczę że idzie jakiś koleś przejdę obok, za to gdy zobaczę punka czy metala, zwykle się przyjrzę :D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com