Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Krzysztofik  

Mega wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2013-08-27, 10:32   Promocja wÅ‚asnego biznesu

Jak wiadomo, w kapitalizmie problemem nie jest wyprodukować, tylko ten produkt później sprzedać. Stąd moje pytanie - jak promować własny biznes? Prowadzę Ci ja mały sklep z koszulkami (na tyle mały że na razie mam jeden wzór i trochę koszulek do sprzedania) i nie wiem jak wygodnie poinformować o nim świat. Jasne, mam stronkę (http://www.veniversum.pl), zrobiłem najbardziej pochrzanioną reklamę ever (http://www.youtube.com/watch?v=UucCND8jQJo) [wzorowana baaardzo na reklamie vyunatas mineral water] i całkiem szczerze nie wiem jak rozpocząć jakąś większą, sensowną kampanię a nie wydać na to fortuny (czyli najlepiej - aby robić wszystko własną pracą).

Pozdrawiam, z góry dzięki za rady :)
 

ssinnerr22

User


Wiek: 37

Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-08-27, 13:37   

Jeżeli myślisz o sprzedaży internetowej, to sugeruję zmianę strony + lepszą prezentację produkty + więcej produktów - obecna to tragedia.

Potem:

Można zawsze spróbować czegoś w wyszukiwarce internetowej. Zacznij od tego by sprawdzić jak np wyszukiwane jest twoje słowo kluczowe czyli np koszulki. Sprawdź jaką będziesz mieć sprzedaż w kampanii Adwords (np za 200 zł) a potem jeżeli będzie ok, to zainwestuj w SEO.

Odezwij się też do sklepów internetowych i zaproponuj się im jako producent, do tego allegro itp.
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2013-08-27, 15:35   

Krzysztofik, well done! Najważniejsze to nie bać się zacząć, bo przeważająca większość zawsze wynajdzie przeszkody: a kto mi zbuduje stronę a gdzie ją wstawić a jak to wydrukować etc. Zgadzam się z przedmówcą, że aby oferta była atrakcyjna powinna zawierać trochę więcej produktów - myślę, że już 5-10 przemyślanych wzorów będzie okej. Taka mała działalność może się jednak szybko okazać pomyłką, jeżeli nie będziesz dbał o jakość. Jak wielu małych przedsiębiorców zawsze mi mówiło - oni nie potrzebują reklamy masowej, bo dla nich najlepszą reklamą jest zadowolony klient. Proponuje założyć fanpage na facebooku i organizować ciekawe konkursy. Jesteś kreatywny, więc będziesz wiedział jak to zrobić. Jako osoba pracująca w reklamie nie mogę Ci powiedzieć więcej, bo to jest moja praca i zasadniczo mi płaca za takie pomysły ;-)
 

Krzysztofik  

Mega wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2013-08-27, 16:49   

Dzięki za rady i ciepłe słowa :).

Jeśli chodzi o stronę - racja, tym razem zrobię ją wg. własnego uznania, a nie kierując się radami mojej wspólniczki vel projektantki wzorów. Czy "klasa" wykonania może być podobna jak to co mam w opisie? (bo to też moja robota)

Ok, jeśli chodzi o wzory - chciałbym. Serio, chciałbym. Mało tego - wzory są porobione. Tyle że produkcja minimalnej serii to koło 500zł. Niby kasę na kilka serii mam, ale boję się podejmować ryzyko. Fanpage jest, w sumie faktycznie mogę zacząć robić konkursy, świetny pomysł.

Problem pozostaje w ilości wzorów, ech. Jakieś pomysły? Ja myślałem nad mini crowdfundingiem, w stylu "jeśli x osób stwierdzi, że chce taką koszulkę, to walimy serię". Co sądzicie?

PS. Chyba zawalę sobie dziś nockę i jutro będzie nowy design strony, oby ;)
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2013-08-27, 19:11   

Pomysł na koszulkę za koszulkę ;-) Skoro sam dłubiesz stronę to czemu nie zrobisz tradycyjnego sklepu internetowego tylko odsyłasz do allegro? :P
_________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" A. Einstein
 

Krzysztofik  

Mega wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2013-08-27, 19:22   

Czekaj, co masz na myśli mówiąc "koszulkę za koszulkę"?

Można tradycyjnie kupować. Masz tam "Zapłać" na dole strony koszulki :)
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2013-08-27, 19:51   

Krzysztofik napisa³/a:

Czekaj, co masz na myśli mówiąc "koszulkę za koszulkę"?



¯e jak Ci wymyślę pomysł, który zastosujesz to dostanę taką koszulkę ;-) Pisałam - na tym polega moja praca i z reguły wyceniam ją drożej ;-)

Krzysztofik napisa³/a:

Można tradycyjnie kupować. Masz tam "Zapłać" na dole strony koszulki :)



Nie ma niczego takiego na dole strony koszulki, korzystam z Chrome. Jak klikam koszulke to się otwiera duże zdjęcie (nienajlepsze, bo modelka ma uciętą twarz, to też nie wygląda fajnie). Nie masz Ty jakiegoś grafika? ;-) Jak się jest grafikiem to się potrafi takie rzeczy zrobić, a jak się nie jest to choćbyś zarwał 30 nocy to to będzie pożal się boże - logo, ukradziony kot z internetu, czcionki... :-)
 

Krzysztofik  

Mega wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2013-08-27, 20:00   

Ach, ok. Jasne :). Cóż, wezmę się do roboty. Myślałem, żeby porozsyłać swoją ofertę do różnych fanpage'y, żeby im hurtowo produkować koszulki, ale to tylko taki dodatek do działalności, coś w stylu zdobycia kasy na finansowanie.

Grafika nie mam, był jeden ale zawalał terminy i miał wszystko w dupie(był w moim wieku), a większość funduszy poszła na serię koszulek, więc profesjonalista...ech. Inaczej, obacz to co mam w opisie, tam się postarałem i miałem niczym nie ograniczoną inwencję :).

To zaraz ogarnę, powinno być pod zdjęciem. Ale i tak przebudowa będzie, więc nie będę już szukał niczego, tylko zakodzę od nowa.

PS. Jakby co, ani za kota, ani za logo nie odpowiadam, choć czcionkę główną strony wspieram, podoba mi się Open Sans :)
 

annazmokraglowa  

Stały User


ImiÄ™: Ania

Do³±czy³a: 31 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-11-11, 00:50   

Podbijam temat, bo wprost uwielbiam takie zagadnienia związane z marketingiem. Cóż, dobry sposób to bez wątpienia ulotki, zostawiane nie tylko w skrzynkach pocztowych, ale również ważnych miejscach w okolicy jak kawiarnie itp. Warto byłoby też zainwestować w stworzenie profesjonalnej strony www przez jakąś agencję. I również uważam, że własny sklep internetowy byłby lepszy-także wpływa na postrzeganie marki i z pewnością będzie lepiej odbierany przez odbiorcę niż allegro.
A jakbyś szukał innych inspiracji to polecam czasopisma marketingowe albo na facebooku jest świetny fanpage "Marketing przy kawie", zawsze można się czymś zainspirować.
Ale design strony to podstawa, bo jak CiÄ™ widzÄ… tak CiÄ™ piszÄ… :-D
 

rafal10  

User


Do³±czy³: 10 Lut 2012

   

Wys³any: 2013-11-12, 01:50   

Moim zdaniem dużo zdziałasz tym, co napisała LongIsland, robiąc fanpage i na nim ogłaszając konkursy w których do wygrania będzie koszulka , nie jedna ale np. jak fanpage będzie miał 2 tys fanów, to np. 10 koszulek, to zmotywuje ludzi żeby wziąć udział bo większe szanse :D A swoją drogą, ja często kupuję koszulki, które są jakby to powiedzieć 'unikalne', których nie znajduje się tak szybko tylko chodzi godzinami po sklepach i wybiera akurat tą jedną bo ma to coś, to wzory dopracuj konkretnie! A do tego cena, nie wysoka i nie niska, bo jak wysoka to nikt nie kupi a niska to pomyślą, że tandeta, chociaż zawsze możesz napisać : przecena! 50%! hahaha :D
Wydaje mi się, że dobrym posunięciem będzie też to, aby zacząć współpracę z jakimś sklepem, żebyś mógł zaopatrzyć dodatkowo sklep który da Ci hajsik za towar, zawsze dorobisz na kolejne sety koszulek, jak najwięcej współpracujących a kiedyś będziesz ich miał tyle że sam nie będziesz musiał robić sklepu internetowego bo będzie twój człowiek dowoził do sklepów koszuleczki i tyle :hyhy:
 

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-11-19, 11:27   

Krzysztofik, minęło już trochę czasu od momentu napisania posta - jak rozwinął się Twój biznes przez ostatnie miesiące?
Czy zastosowałeś rady, które pojawiły się od naszych Użytkowników? Może opowiesz nam coś więcej o swojej firmie, którą prowadzisz już w tak młodym wieku! :) Na pewno spośród naszych czytelników wielu jest zainteresowana przedsiębiorczością.
_________________
 

expirion

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 33

Do³±czy³: 27 Sie 2012

   

Wys³any: 2014-06-14, 08:04   

To mi się wydaje, że jest wiele różnych sposobów na promowanie firmy i warto czasami korzystać z tym mniej standardowych. Jeżeli chodzi jednak o sklep internetowy, to chyba najlepszym sposobem będzie tutaj po prostu pozycjonowanie strony . Dzięki temu strona będzie miała szansę na zaistnienie w sieci. Poza tym wydaje mi się też rozsądnym, aby znaleźć się w porównywarkach produktów jak np. Ceneo i wreszcie jest też wiele bezpłatnych portali ogłoszeniowych.
_________________

 

kanrunka  

Stały User



Do³±czy³: 11 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-10-22, 13:27   

No to jest dobra opcja, ale warto również pamiętać o pozycjonowaniu w mapkach . To też znacząco podnosi wyniki w wyszukiwarce i jest jednocześnie atrakcyjne dla klientów
 

hali  

User

hali


ImiÄ™: ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2015-02-15, 11:48   

Promowanie własnego biznesu w dzisiejszym świecie jest bardzo istotnym czynnikiem jego rozwoju. W zalezności od rodzaju prowadzonej działalności musimy dobrać odpowiednie promowanie. Prowadząc salon kosmetyczny czy sprzedaż kosmetyków można taką reklamę amieścić choćby na Facebooku-tam znajdzie swoich odbiorców i zainteresowanych ale jeśli mamy firmę z innej branży np. taką która zajmuje się produkcją czy sprzedazą np. odzieży roboczej to już musimy dotrzeć do trochę innej grupy odbiorców., Dobzre by wtedy było dodać taką firmę do wyszukiwarki firm, np: https://aleo.com/pl/firmy/przemysl/odziez/odziez-robocza tu znajdzie swój segment odbiorców. więc wszystko zależy od tego do kogo chcemy dotrzeć.

[ Dodano: 2015-02-15, 11:49 ]
Znalezienie dobrego pomysłu na biznes i takiego w którym się odnajdziemy to już więcej niż pół sukcesu.
 

mariankako

User


Do³±czy³: 14 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-20, 17:16   

W dzisiejszym świecie wydaje mi się, że podstawą reklamy są media społecznościowe i dobra strona internetowa. Bez tego właściwie ani rusz!
_________________
Regulamin
/vialink
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com