Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Makabraa | 2014-04-08, 20:28

Autor

Wiadomo¶æ

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-12-01, 18:12   

My tutaj mówimy o faktach a nie o ideologicznej paplaninie. Fakty są takie że Niemcy rozgromiły Francję, wyniszczyły Wielką Brytanię, wiec nie widzę ani jednego powodu, dla którego te kraje miały je wspierać, bo we Francji i Wielkiej Brytanii kapitalizm już był. Zamiast czytać i wklejać marksistowskie brednie skup się na głównym wątku., bo zacznę raportować twoje posty jako offtop, który znowu rozpoczynasz ostatnim swoim wpisem.
I czekam na odpowiedź na moje pytania, które są jak widać bardzo dla ciebie niewygodne. I znowu kradniesz teksty ze stron internetowych, bez podania ich źródła.

Feuerleben,
Poglądy nie mają w moim przypadku żadnego znaczenia, bo ja mówię o FAKTACH, a te są z natury OBIEKTYWNE. Fedorowicz kierując się swoim czerwonym fanatyzmem próbuje te fakty zakłamać, po to by przepchnąć swoje lewackie punkty widzenia. Ot co.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Feuerleben  

Hiper wymiatacz

Nowik



ImiÄ™: Dawid

Do³±czy³: 23 Sie 2010

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2011-12-01, 21:11   

Tylko widzicie ja wam powiem tak. Jakie by nie były fakty obaj będziecie bronić swoich racji/poglądów. Fakty w takiej dziecinie jak Hitler vs Stalin ludzie róznie interpretują na co jesteście świetnym przykładem.
_________________
Nie ma ludzi niezastąpionych, z wyjątkiem matek dla synów i ojców dla córek.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-12-01, 22:54   

Prawda jest prawdą i nie mieści się w kategoriach poglądy.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Boreae  

Mega wymiatacz

Faust



Wiek: 30

Do³±czy³: 16 Cze 2011

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2011-12-02, 14:15   

A według mnie Hitler był człowiekiem z wizją. Do końca wierzył że ma rację. Był takim jakby artystą na swój sposób. Uważacie, że bez tej wizji doszedłby tak wysoko? A Stalin? Co do Stalina to zastanawiam się czy on wierzył w tą całą swoją ideologię. Przecież to było wiadome że komunizm upadnie bo nie ma racji bytu. Owszem, socjalizm w założeniu nie był zły, ale ludzie nigdy nie będą tak zgodni by to mogło przetrwać. Aż takim idealistą to chyba nikt nie jest by w to wierzyć? Stalin trzymał wszystko twardą ręką siejąc propagandę i piorąc ludziom mózgi. Hitler natomiast przekazywał swoje przekonania. Więc kto jest gorszym zbrodniarzem - Hitler mordujący w imię idei czy Stalin chcący zagarnąć jak największe tereny nie licząc się nawet z własnym narodem? Bo prawda jest taka że Stalin gardził Rosjanami. Jak dla mnie wyjątkowo jaskrawo pokazała to Bitwa Stalingradzka. "Ani kroku w tył"! Czy tak postępuje ojciec narodu? Nie wydaje mi się. Więc jak dla mnie większym zbrodniarzem był Stalin, ale Hitler plasuje się zaraz na drugim miejscu, bo jego zbrodnie również nie powinny być negowane.
_________________
11.07.2013 <3 .

"Wilcze spojrzenie na świat."
Zapraszam do odwiedzenia ;>.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-12-02, 15:16   

Boreae napisa³/a:

jego zbrodnie również nie powinny być negowane


Ani usprawiedliwiane...
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-12-02, 19:31   

Uesugi napisa³/a:

Niemcy rozgromiły Francję..



Oczywiście o "dziwnej wojnie" nigdy nie słyszałeś, w twoim gimnazjum nie uczą o tym? . To edukujemy:

Dziwna wojna (fr. drôle de guerre – pol. dosÅ‚. dziwna wojna, ang. phoney war – pol. dosÅ‚. udawana wojna, niem. Sitzkrieg – pol. dosÅ‚. wojna na siedzÄ…co) – kolokwialna definicja sytuacji, jaka miaÅ‚a miejsce w pierwszym okresie II wojny Å›wiatowej na froncie zachodnim po formalnym wypowiedzeniu przez FrancjÄ™ i WielkÄ… BrytaniÄ™ w dniu 3 wrzeÅ›nia 1939 wojny III Rzeszy po zaprzestaniu faktycznych dziaÅ‚aÅ„ wojennych na lÄ…dzie.
Wikipedia.

Do końca działań wojennych w Polsce III Rzesza nie była w stanie przerzucić żadnych pełnowartościowych jednostek bojowych (z wyjątkiem jednej dywizji z frontu polskiego). Był to jedyny okres, gdy alianci na froncie zachodnim, dzięki zaciętej obronie Wojska Polskiego posiadali przewagę liczebną i strategiczną nad Wehrmachtem. Okres ten został całkowicie niewykorzystany.. ;)

Cytat:

Hitler był człowiekiem z wizją. Do końca wierzył że ma rację. Był takim jakby artystą na swój sposób. Uważacie, że bez tej wizji doszedłby tak wysoko?



To nie tylko usprawiedliwianie, to wyrazy aprobaty , zachwalanie i podziw . :przestraszony:
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-12-02, 23:17   

Cytat:

Oczywiście o "dziwnej wojnie" nigdy nie słyszałeś, w twoim gimnazjum nie uczą o tym? . To edukujemy:


I co to zmienia? Co tym chcesz mi udowodnić? To był rozpaczliwy i nieudolny myk by odwieść Niemcy od działań wojennych, karykaturalna i ostatnia kontynuacja polityki appeasementu. I tak uczono mnie w gimnazjum o tym, jak tobie się uda jakimś cudem w ogóle gimnazjum skończyć, to może zrozumiesz o co chodzi.

Cytat:

Do końca działań wojennych w Polsce III Rzesza nie była w stanie przerzucić żadnych pełnowartościowych jednostek bojowych (z wyjątkiem jednej dywizji z frontu polskiego).


To zdanie jest po pierwsze bez sensu a po drugie nieprawdziwe. Bo gdzie przerzucić? Z Polski do Polski? Naucz się pisać najpierw, bo nawet to ci nie wychodzi. A w Polsce walczyły naprawdę znakomite dywizje niemieckie, chociażby Guderian. Naucz się czegoś w końcu.

Cytat:

Był to jedyny okres, gdy alianci na froncie zachodnim, dzięki zaciętej obronie Wojska Polskiego posiadali przewagę liczebną i strategiczną nad Wehrmachtem. Okres ten został całkowicie niewykorzystany.. ;)


Primo wtedy nie było frontu zachodniego ( tego też nie wiesz ), secundo czytaj wyżej.
Kiedy mi odpowiesz na moje pytania panie propagando? Odnośnie Finlandii i referatu Chruszczowa? Wiesz w ogóle o czym mówię?
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Feuerleben  

Hiper wymiatacz

Nowik



ImiÄ™: Dawid

Do³±czy³: 23 Sie 2010

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2011-12-02, 23:25   

Uesugi, Nie podpalaj siÄ™ tak.Niezaleznie jaka jest prawda i tak nie dojdziecie do komromisu
_________________
Nie ma ludzi niezastąpionych, z wyjątkiem matek dla synów i ojców dla córek.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-12-03, 00:02   

Feuerleben,
Albo piszesz coś na temat i do tematu, albo nie. Rady sobie daruj lub zachowaj dla siebie. Fedorowiczowi znów pali się grunt pod stopami, bo zaczęliśmy od Stalina i jego zbrodni a teraz on wylatuje z jakimś spiskiem Zachodu, który chciał wykorzystać nazistowskie Niemcy do szerzenia kapitalizmu. Dlatego niedługo zamierzam ten syf raportować, bo to nic innego jak sianie bzdetów, offtopów i propagandy w każdym temacie w którym się on pojawi.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-12-03, 07:57   

Cytat:

I co to zmienia?



Użyj swych szarych komórek. To bardzo proste do zrozumienia.

Cytat:

..odwieść Niemcy od działań wojennych..



Powstrzymując swe armie od działań wojennych i przyjścia z pomocą napadniętej Polsce ? Lolz! Zastanów się, gdzie tu logika. To tak , jakby bandyta napadł na twoją siostrę, a ty powstrzymujesz się od pomocy dla niej, tłumacząc ze chcesz przez odmowę przyjścia jej z pomocą powstrzymać bandytę od napaści. Przecież to kompletny nonsens. Przedszkolak by zrozumiał.

Cytat:

..I tak uczono mnie w gimnazjum o tym..



W Warszawie jeszcze w dniu 3 września 1939 roku około
300 tys. Polaków wiwatowało na cześć Francji i Anglii wierząc naiwnie w zobowiązania tych mocarstw wobec Polski . Skąd mogli wiedzieć , że brytyjskie i
francuskie gwarancje dla Polski to tylko dyplomatyczny blef bez pokrycia i celowe działanie, by Hitlera skierować na Polskę, a następnie na ZSRR.

Cytat:

Bo gdzie przerzucić? Z Polski do Polski?



Brałeś coś ? Chodzi o historyczną konieczność realnego przystąpienia Francji do wojny przeciw Niemcom , a w momencie napaści na Polskę armia francuska mogła to z łatwością uczynić , gdyż dysponowała przewagą militarną. Oszczędziłoby to życie milionów ludzi. Wolała jednak nie podejmować żadnych działań, a następnie utworzyć rząd Vichy i kolaborować z Niemcami. Niemcy wzięci w dwa ognie nie byliby wtedy w stanie przerzucić zajętych w Polsce jednostek na zachód w swojej obronie. To proste jak konstrukcja cepa, ale ty wolisz udawać, że nie rozumiesz.

Cytat:

Fedorowiczowi znów pali się grunt pod stopami..



Chyba tobie w główce. :-D

Feuerleben napisa³/a:

..i tak nie dojdziecie do komromisu..



Chodzi o to. że te brednie czyta młodzież .Oni tu w zakamuflowany sposób, a czasem zupełnie jawnie kwestionują takie historyczne fakty , jak napaść Niemiec na ZSRR w celu podboju i eksploatacji a także zniszczenia socjalizmu , zbrodnie faszyzmu, kolonializm i neokolonializm, zbrodnie kapitalizmu, podział świata pomiędzy wielki kapitał i mocarstwa imperialistyczne , wywoływanie do dziś krwawych wojen zaborczych i konfliktów etnicznych, agresywny militaryzm a także istnienie wyzyskiwanych przez kapitał narodów III świata.

Ale masz rację, ta dyskusja jest pozbawiona sensu , bo do nich nic nie dociera , a zaraz jak przestanę pisać, dopiszą i tak ze sto postów gloryfikujących i usprawiedliwiających agresywny kapitalizm i dokonania Hitlera , aby następnie piać zachwyty nad obecnym liberalizmem polskim uciskającym naród. Sensu zatem dalsza dyskusja większego nie ma. Temat proponuje zamknąć.
 

Boreae  

Mega wymiatacz

Faust



Wiek: 30

Do³±czy³: 16 Cze 2011

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2011-12-03, 09:59   

Fedorowicz napisa³/a:


Cytat:

Hitler był człowiekiem z wizją. Do końca wierzył że ma rację. Był takim jakby artystą na swój sposób. Uważacie, że bez tej wizji doszedłby tak wysoko?



To nie tylko usprawiedliwianie, to wyrazy aprobaty , zachwalanie i podziw . :przestraszony:


Czy podziw... owszem, mimo wszystko podziwiam go bo wątpię czy ktoś by się poważył teraz na taką 'akcję', aczkolwiek zachwalaniem i aprobatą bym tego nie nazwał. Czy ja gdzieś w poprzednim poście stwierdziłem, że sztuka zawsze jest dobra? Był po prostu inny, indywidualny, odrębny od reszty. To wszystko. I wcale nie staram się go usprawiedliwić, bo to co uczynił innym narodom to największe sk***ństwo, które mogło spotkać nasz kontynent, a nawet glob. Ale mimo wszystko... nie potrafię obiektywnie rzecz biorąc nie cenić tego, iż był do tego stopnia wierny swoim ideałom. To wszystko. Więc proszę nie przypinać mi plakietki 'adwokat Hitlera'.
_________________
11.07.2013 <3 .

"Wilcze spojrzenie na świat."
Zapraszam do odwiedzenia ;>.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-12-03, 11:54   

Boreae napisa³/a:

bo to co uczynił innym narodom to największe sk***ństwo


Zgadzam się, ale co zrobił własnemu narodowi? Pozbawił go szlachetności innych cech ludzkich.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-12-03, 12:33   

Dlaczego powielasz Fedorowicz komunistyczne mity narodowe?

http://niniwa2.cba.pl/193..._nie_wygral.htm
_________________
#truestory
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-12-03, 14:25   

Cytat:

Powstrzymując swe armie od działań wojennych i przyjścia z pomocą napadniętej Polsce ? Lolz! Zastanów się, gdzie tu logika. To tak , jakby bandyta napadł na twoją siostrę, a ty powstrzymujesz się od pomocy dla niej, tłumacząc ze chcesz przez odmowę przyjścia jej z pomocą powstrzymać bandytę od napaści. Przecież to kompletny nonsens. Przedszkolak by zrozumiał.


To jest polityka, której meandrów ty nigdy nie pojmiesz. Moja potencjalna siostra, a mój sojusznik to dwie inne rzeczy. Odwołaj się do logiki, jeśli w ogóle potrafisz, i powiedz czemu zatem pozwolili Anglicy i Francuzi na to żeby Hitler ich napadł? Po to go wspierali? Człowieku, bredzisz tak że to nieporozumienie.

Cytat:

W Warszawie jeszcze w dniu 3 września 1939 roku około
300 tys. Polaków wiwatowało na cześć Francji i Anglii wierząc naiwnie w zobowiązania tych mocarstw wobec Polski . Skąd mogli wiedzieć , że brytyjskie i
francuskie gwarancje dla Polski to tylko dyplomatyczny blef bez pokrycia i celowe działanie, by Hitlera skierować na Polskę, a następnie na ZSRR.


Taaa a jakie są fakty? Po Polsce był ZSRR? Czy może Francja i Wielka Brytania? ( któej akurat Hitler zwalczać nie chciał, ale musiał bo właśnie Anglicy ODMÓWILI współpracy z nim ) Zobacz kto zostaje premierwm w WB w obliczu upadku appeasementu i przestań bredzić w końcu.

Cytat:

Chodzi o historyczną konieczność realnego przystąpienia Francji do wojny przeciw Niemcom , a w momencie napaści na Polskę armia francuska mogła to z łatwością uczynić , gdyż dysponowała przewagą militarną.


Boze! Nie ma czegoś takiego jak "historyczna konieczność", naczytałeś się marksistowskich opracowań i w głowie jakiś historycyzm ci się utrwalił. Doktryna działań wojennych Francji zmieniła się już na początku lat 30. i już wtedy wiadomo było że Francja przestawiła się całkowicie na obronę. ( a czemu? poczytaj o pierwszej wś i o stratach francuskich ) Francuzi nie po to budowali linię Maginota by poza nią wychodzić. Każdy dowódca wojskowy w Europie to wiedział. A właśnie, jeśli Francja wspierała Hitlera, to po co budwała fortyfikacje obronne mądralo? FAKTY, skup się na nich w końcu.

Cytat:

Oszczędziłoby to życie milionów ludzi. Wolała jednak nie podejmować żadnych działań, a następnie utworzyć rząd Vichy i kolaborować z Niemcami. Niemcy wzięci w dwa ognie nie byliby wtedy w stanie przerzucić zajętych w Polsce jednostek na zachód w swojej obronie. To proste jak konstrukcja cepa, ale ty wolisz udawać, że nie rozumiesz.


Nikt tego nie neguje że mogła, ale tego nie zrobiła bo nie chciałą się mieszać w konflikt, z przyczyn opisanych przeze mnie wyżej. Tak samo WB, dopiero gdy zaczął im bezpośrednio zagrażać. Wiec bzdety o tym jak to WB i Francja skierowała Niemcy na ZSRR wciskaj małolatom na innych forach lub na posiedzeniach komunistycznej młodzieżówki. Tam ci może ktoś uwierzy w angielsko-francusko-niemiecki spisek przeciwko wspaniałemu ZSRR. O to co WSZYSTKIE formacje ofensywne ZSRR robiły w czerwcu 1941 roku na granicy z Niemcami nawet nie pytam, bo twój omamiony umysł nie ogarnie tego.

Cytat:

Chodzi o to. że te brednie czyta młodzież .Oni tu w zakamuflowany sposób, a czasem zupełnie jawnie kwestionują takie historyczne fakty , jak napaść Niemiec na ZSRR w celu podboju i eksploatacji a także zniszczenia socjalizmu , zbrodnie faszyzmu, kolonializm i neokolonializm, zbrodnie kapitalizmu, podział świata pomiędzy wielki kapitał i mocarstwa imperialistyczne , wywoływanie do dziś krwawych wojen zaborczych i konfliktów etnicznych, agresywny militaryzm a także istnienie wyzyskiwanych przez kapitał narodów III świata.


Tak tak tak, a moje pytanie o napaść ZSRR na Finlandię i referat Chruszczowa nadal bez odzewu.

Cytat:

dopiszą i tak ze sto postów gloryfikujących i usprawiedliwiających agresywny kapitalizm i dokonania Hitlera , aby następnie piać zachwyty nad obecnym liberalizmem polskim uciskającym naród. Sensu zatem dalsza dyskusja większego nie ma. Temat proponuje zamknąć.


Nikt tutaj żadnych zbrodni nie neguje, oprócz ciebie oczywiście. A zamknąć to możesz się sam, a nie temat, to że nie masz nic mądrego do powiedzenia nie znaczy że trzeba zamykać dyskusję.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Feuerleben  

Hiper wymiatacz

Nowik



ImiÄ™: Dawid

Do³±czy³: 23 Sie 2010

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2011-12-05, 00:21   Propagowanie metod Adolfa Hitlera czy wyÅ›mianie ich?

Od niedawna w sieci jest przeróbka piosenki Rammstein-Sonne która zwie się H*** Hitler.
Pod piosenką pojawiła się ciekawa dyskusja. Niektórzy twierdzą że przeróbka to propagowanie nazizmu, inni zaś uważają iż utwór ma charakter prześmiewczy i nie można utozsamiać go z nazizmem. TO LINK http://kamc666.wrzuta.pl/...mstein_-_hitler

Ja osobiscie nie mam ujednoliconego zdania, a wy co o tym sÄ…dzicie?

To jeszcze tekst http://www.abrelosojos.fo...iosenek,59.html (ostatni tekst)

Zespol Rammstein odcina sie od tej przerobki i nazizmu. Co ciekawy utwor ten na Youtube na terenie Polski jest kasowany
_________________
Nie ma ludzi niezastąpionych, z wyjątkiem matek dla synów i ojców dla córek.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com