Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2010-12-12, 14:49   PrzeÅ‚omowe filmy wschodzÄ…cych gwiazd

Prawie każdy aktor zanim stał się sławny grywał w mniej znanych filmach. Do czasu gdy otrzymał tę rolę, która zadecydowała o jego późniejszym sukcesie. Jakie role decydowały o późniejszej karierze największych gwiazd kina? Podam kilka przykładów. Możecie oczywiście polemizować jeżeli wasze zdanie jest inne. Czekam też na wasze propozycje.

Bruce Willis
- Wiadomo, że wsławił się występem w Szklanej pułapce i mimo wielu innych ról, głównie kojarzony jest z postacią Johna McClane'a. Moim zdaniem jednak swój sukces w równie dużym stopniu zawdzięcza występowi w popularnym serialu "Na wariackich papierach".

Samuel L Jackson - W przypadku tego aktora nie mam wątpliwości, że jego kariera mocno się rozwinęła po roli w Pulp Fiction. Wcześniej grywał w wielu filmach role epizodyczne, jednak to była jego pierwsza "poważna". Nie oglądałem jakimś cudem nigdy Jurassic Park, ale z tego co wiem nie grał tam za dużo.

Jim Carrey - Oczywiście nie jest to tajemnicą, że zasłynął jako komik i właściwie nadal jest to jego domeną. W roku 1994 zagrał w 3 dość głośnych komediach, ale nie mam wątpliwości, że to Ace Ventura: Psi detektyw był filmem, dzięki któremu się wypromował, głownie z tego względu, że powstał najwcześniej z tej trójki. Wcześniej grywał w sitcomach, ale fakt iż mało kto je widział do tej pory pozwala mi stwierdzić, iż nie one wypromowały go na świetnego komika. Widziałem film "Ziemskie dziewczyny są łatwe " ale rola jaką zagrał w tamtym filmie była epizodyczna i nie zachwyciła.



Will Smith
- Tu dość proste wydaje się, że wypromował go film Bad Boys.


Tom Hanks
- A jaki film w jego karierze był momentem przełomowym ^^? Pierwszy jaki widziałem to "Duży", ale nie do końca jestem przekonany czy wcześniej już nie grał pierwszoplanowej roli. Najgłośniejszy film z początków jego kariery to raczej Bezsenność w Seattle.


Nawiązałem tylko do części, moich ulubionych aktorów. Teraz czekam na wasze zdanie na temat i liczę, że znajdą się osoby, które same zobrazują jak to wygląda z ich ulubionymi aktorami.
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-12-12, 15:12   

Alan Rickman - czyli głównie profesor Snape, znany z wielu innych świetnych ról (Pachnidło, Dogma, Robin Hood) ale zasłynął jak Hans Gruber w jednym z najlepszych filmów sensacyjnych w historii - Szklanej pułapce.

Leonardo DiCaprio - pierwszy głośny film, w którym występował to oczywiście świetne Co gryzie Gilberta Grape. Jednak śmiem twierdzić, że rola upośledzonego chłopaka nie dała mu takiej sławy jak role Romea (w Romeo i Julia) i oczywiście bodajże Jacka w Titanicu.

Johnny Depp - tui ciężko powiedzieć jaki film był przełomowy gdyż już jego pierwsza rola dała mu dużą popularność (Koszmar z ulicy Wiązów) dalej był świetny Edward Nożycoręki i rola Gilberta Greapa, które mocniej zbudowały pozycję Deepa w świecie aktorskim.
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2010-12-26, 15:56   

Mel Gibson Popularny aktor urodzony w USA. Nie potrzebował dużo czasu by stać się gwiazdą. Już trzeci film w jakim wystąpił dał mu główną rolę i sławę. Głośny film Mad Max to zdecydowanie ten film, który nadał tempo rozwojowi kariery aktora, który wystąpił w takich hitach jak Braveheart, Patriota czy Zabójcza broń, ten ostatni film także miał wielkie znaczenie dla jego wizerunku aktorskiego.
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-12-26, 19:09   

Myślę, że warto tu też wspomnieć o tak popularnym Robercie Pattinsonie, który przed Zmierzchem zagrał niewielką rolę w Harrym Potterze i w mniej znanych w Polsce filmach, między innymi The Haunted Airman, ale to właśnie saga Zmierzchu wybiła go i wylansowała jako aktora.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-12-30, 02:45   

Edward Norton, który przebojem wdarł się do światowego kina swoją wspaniałą rolą w Lęku pierwotnym, będąc wtedy jeszcze zupełnie nieznanym aktorem. Na marginesie - mój ulubieniec.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com