Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Mizantrop | 2013-07-05, 13:07

Autor

Wiadomo¶æ

Ad.  

Wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 20 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-02-06, 13:03   Pseudocenzura

przeglÄ…dam jakiÅ› czas to forum i zastanawiam siÄ™ nad jednym. raz na jakiÅ› czas widzÄ™ twory tego typu 'jeb****', 'k*rwa', etc.
myślę, że nie ma osoby, która nie domyśla się o jakie słowa chodzi. takie 'ograniczenie' wulgaryzmu nie powoduje, że wygląda on ładniej. więc jaki jest sens zezwalania na to?
imo są dwa wyjścia:
a) pozwolić używac wulgaryzmów, bo to świadczy tylko o kulturze osobistej człowieka
b) 'nagradzać' za wszelkiego rodzaju 'kur*y' czy 'kurvy'.

jak to widzi zarzÄ…d? ;>
_________________

 

eM  

Administrator


ImiÄ™: lipek92@gmail.com

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

   

Wys³any: 2010-02-06, 13:06   

Cytat:

c) Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania wulgarnych i niecenzuralnych postów. Za nagminne pisanie takich postów użytkownik może dostać ostrzeżenie, a nawet bana.



Jeśli ktoś nagminnie używa wulgaryzmów to na pewno zostanie nagrodzony warnem. Jednak wiadomo, że nie będziemy karać jak zdarzy się to raz czy dwa razy danej osobie.
 

Ad.  

Wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 20 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-02-06, 13:27   

czyli nawet takie lekko ocenzurowane słowa są uważane za wulgaryzmy, tak?
_________________

 

McLarenLbn  

Pogromca postów

Deadnight Warrior



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 30

Do³±czy³: 29 Sty 2009

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2010-02-06, 13:27   

Cytat:

Jeśli ktoś nagminnie używa wulgaryzmów to na pewno zostanie nagrodzony warnem.


Jeżeli ich nie cenzuruje to tak.
Ja np wsadzam gwiazdkę w każde swoje przekleństwo i dzięki temu nie dostałem jeszcze warna, czy nawet ostrzeżenia słownego, także wychodzi na to, że coś takiego jest dozwolone.

Ad. napisa³/a:

myślę, że nie ma osoby, która nie domyśla się o jakie słowa chodzi. takie 'ograniczenie' wulgaryzmu nie powoduje, że wygląda on ładniej. więc jaki jest sens zezwalania na to?


No wiesz, domyślać się możesz, w telewizji też jest cenzura, a mimo to można się domyślić jakie słowo zasłonili.
Cenzura nie ma na celu doprowadzić do tego, żeby nie było wiadomo co jest pod nią napisane (wtedy to nie miałoby sensu), tylko do tego, żeby przekleństwo było częściowo zasłonięte i wyglądało mniej odrażająco.
_________________
Satan
Laughs
As
You
Eternally
Rot
www.lastfm.pl/user/McLarenLbn
 

eM  

Administrator


ImiÄ™: lipek92@gmail.com

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

   

Wys³any: 2010-02-06, 13:31   

Na forum jest coś takiego jak automatyczna cenzura niektórych przekleństw przez skrypt. Jeśli dana osoba użyje wulgaryzmu, a znajduje się on w naszym spisie słów zabronionych to użytkownicy zobaczą ocenzurowane słowo, natomiast u administracji wyświetla się takie jakie zostało napisane na prawdę, w dodatku podświetlone. :-)

Automatyczna cenzura jest po to, żeby moderatorzy mięli mniej pracy, a nie po to żeby użytkownicy pisali wulgaryzmy ze świadomością, że i tak zostaną ocenzurowane przez skrypt.
 

Grejpfrut  

Pogromca postów

28.08-19.09 - Vuelta



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-02-06, 13:51   

Ja się zgadzam z autorem. Mnie np. to obraża i nie lubię tych ***.
I uważam, że czy zwykłe przekleństwo czy też ** nie robi różnicy każdy się domyśla o co chodzi.
_________________
http://tomworld.geoblog.p...855/grecja-2006 - Zapraszam
 

Ad.  

Wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 20 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-02-06, 13:54   

to w znacznym stopniu ułatwia sprawę. odraża mnie coś takiego, bez znaczenia czy są w przekleństwie gwiazdki czy nie. rozumiem, że jeśli widzę w poście wulgaryzm, napisany przez usera raz enty to moge zgłosić to do moderatora, by zostały wyciągnięte odpowiednie konsekwencje? ;)
_________________

 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-02-06, 13:56   

Ad. napisa³/a:

napisany przez usera raz enty to moge zgłosić to do moderatora, by zostały wyciągnięte odpowiednie konsekwencje?


Możesz. Ale kiedy ja zaczęłam karać takich osobników to zaraz się pojawiły wielce oburzone głosy. A też jestem za tym by całkowicie znieść takie słownictwo;p. Od razu warn i po krzyku;p.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Ad.  

Wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 20 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-02-06, 14:04   

motyl napisa³/a:

Ale kiedy ja zaczęłam karać takich osobników to zaraz się pojawiły wielce oburzone głosy.



czemu?

imo jeśli już mają być wulgaryzmy to bez tych dennych gwiazdek. albo zwyczajnie zabronić. w sumie to forum młodzieżowe, nie wszyscy mają pokończone 18 lat, a poza tym powinno (nie, nie trzeba) się tu prezentowac choć odrobinę kultury ;)
_________________

 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-02-06, 14:30   

calkowite zablokowanie przeklenstw i karanie za wszelkie uzycia nie ma zadnego celu, wprowadzmy jeszcze by kazdy do kazdego zwracal sie per pani/pan.
to jest forum mlodziezowe, wiec troche luzu nie zaszkodzi.
tak jak jest jest dobrze.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

McLarenLbn  

Pogromca postów

Deadnight Warrior



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 30

Do³±czy³: 29 Sty 2009

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2010-02-06, 14:46   

Lena napisa³/a:

calkowite zablokowanie przeklenstw i karanie za wszelkie uzycia nie ma zadnego celu, wprowadzmy jeszcze by kazdy do kazdego zwracal sie per pani/pan.
to jest forum mlodziezowe, wiec troche luzu nie zaszkodzi.
tak jak jest jest dobrze.


Racja, Ad., jak Ci się nie podoba to możesz sobie stąd iść.
_________________
Satan
Laughs
As
You
Eternally
Rot
www.lastfm.pl/user/McLarenLbn
 

Ad.  

Wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 20 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-02-06, 14:50   

Lena napisa³/a:

calkowite zablokowanie przeklenstw i karanie za wszelkie uzycia nie ma zadnego celu, wprowadzmy jeszcze by kazdy do kazdego zwracal sie per pani/pan.



nie ironizuj. to jest całkowicie niepotrzebne :)

Lena napisa³/a:

to jest forum mlodziezowe, wiec troche luzu nie zaszkodzi.



owszem. trochę kultury też nie. skoro ma być ten luz to po co gwiazdki w wyrazach? skoro ma być go troche, czyli przekleństwo raz na jakiś czas to przecież można cenzure zdjąć.

McLarenLbn napisa³/a:

Ad., jak Ci się nie podoba to możesz sobie stąd iść.



wiem. tak samo jak i ty. i każdy z userów. myślisz, że to najprostsze rozwiązanie problemu?
_________________

 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-02-06, 14:53   

Ad. napisa³/a:

wiem. tak samo jak i ty. i każdy z userów. myślisz, że to najprostsze rozwiązanie problemu?

ale jak na razie tylko Ty masz ten problem.
skoro wiekszosci nie przeszkadza to po co to psuć?

Ad. napisa³/a:

owszem. trochę kultury też nie.

kiedy wykracza po za kulture jest to karane.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-02-06, 15:06   

cenzura nie ma prowadzić chyba do tego, żeby nie było wiadomo, co autor chciał powiedzieć. bo co chce, to pisze i sam sobie laurkę wystawia. z resztą czy to takie strasznie, przecież codziennie słyszymy dużo przekleństw i to nie nowość, więc nie wiem, czy to taki problem, żeby znowu gwiazdki to było za mało.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Ad.  

Wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 20 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-02-06, 15:07   

Grejpfrut napisa³/a:

Ja się zgadzam z autorem. Mnie np. to obraża i nie lubię tych ***.



Lena, natomiast u ciebie występują problemy z czytaniem ze zrozumieniem? :)

Lena napisa³/a:

skoro wiekszosci nie przeszkadza to po co to psuć?



nie wiesz czy przeszkadza, czy tez nie. zaledwie kilka osób się wypowiedziało. ;)

eM napisa³/a:

Automatyczna cenzura jest po to, żeby moderatorzy mięli mniej pracy, a nie po to żeby użytkownicy pisali wulgaryzmy ze świadomością, że i tak zostaną ocenzurowane przez skrypt.



czyli takie zezwolenie na wulgaryzmy. bo jeśli ktoś piszę przekleństwo to zostaje tam wstawiona gwiazdka. mod widzi dokładne słowo, nawet zaznaczone i nic sobie z tego nie robi. wie bowiem, że userzy widzą gwiazdkę. user widzi gwiazdkę i przeważnie tez nic sobie z tego nie robi, bo mu to nie przeszkadza. nie zgłasza tego 'wyżej'. autor czuje się bezkarny i nadal wstawia przekleństwa z gwiazdkami. a modkowi nadal wydaje się, że to jest pierwszy raz. :)

tak, czepiam się. wiem to doskonale. jednak mnie rażą w oczy te gwiazdki. wolę widzieć 'pełne' słowo lub nie widzieć go wcale. :)
_________________

 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com